Jump to content

Bluejacking: Αστείες ιστορίες!


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εψές ήμουν σε μία καφετερία και έκανα ένα search me bt....τελικα βρίσκω και εγώ ένα σπύρο και ένα powert610....προσπάθησα να του στείλω contact αλλα μου έβγαζε bt connection failed....βιαζόμουνα να φύγω κιόλας και τα παράτησα....Βέβαια απο ότι κατάλαβα ήταν 2 τ610 που προσπαθούσαν να στείλουν ο ένας στον άλλο και σίγουρα θα με καταλάβαιναν απο το search που θα έκαναν εκτός και αν το εκλεινα αμέσως μετα την αποστολή....τελικα μόνο με Nokia πρέπει να έχει πλάκα... :rolleyes:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγώ χτες το βράδυ βρήκα στο club ενα με όνομα "ΨΗΛΟΣ". Προσπάθησα να στείλω ένα contact αλλά έγραφε Connection Failed.. Μήπως έπρεπε να το κάνει accept ο παραλήπτης;
Link to comment
Share on other sites

nai

gia auto me to Sman sto P800 stelneis kateutheian to minima xoris na xreiazete na exeis egrisi ;)

 

oson afora ta skonakia pragmati sto Apth. toulaxiston mporeis na kaneis tis vasikes prakseis ma to kinito

 

pou na kseroun omos oti stin sintomeusi dipla sto kompiouteraki iparxei kai mia pou leei provoli :devil: me kati keimenakia .txt kai powerpoint

ante kai kanas tipos me klasmata zografismenos sto simiomatario

 

xalara pernas :cool:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες το πρωι σε ένα clubaki στο οποίο γίνοταν πανικός εντόπισα ένα 6310i.Aρχισα να στέλνω contacts και τα δεχόταν κανονικά.Αλλά επειδή δεν μπορούσα να καταλάβω ποιος ήταν,άρχισα να του στέλνω βρισιές μέχρι που είδα κάποιον με το 6310i στο χέρι να πηγαίνει στην άλλη γωνιά του μαγαζιού.Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν πήρα κάποια απάντηση.Δεν μπορεί να στείλει το 6310 ή δεν ήξερε αυτός πως στέλνουν?

Επίσης σε κάποια στιγμή πετυχαίνω κάποιον με όνομα Ανδρέας.Οσο και αν προσπαθούσα να του στείλω μου έκανε απόρριψη.Κλείνω το bt και μετά από κανένα τέταρτο το ανοίγω αφού άλλαξα το χρήστος με μαρία.Ο τύπος ψάρωσε και δέχτηκε την πρώτη καλημέρα.Μετά άρχισα να του στέλνω καρδούλες από το image plus .Ευτυχώς ο τύπος είχε 3650 και γελάσαμε μέχρι δακρύων με την παρέα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχθές πέτυχα μετά από πολλές μέρες ένα κινητό με ανοιχτό ΒΤ στο Κεφαλάρι. Του έστειλα ένα contact με όνομα test για να δω αντιδράσεις αλλά δεν κουνήθηκε κανείς. Δεν δοκίμασα παραπάνω γιατί το μαγαζί έχει και πορτιέρηδες. Μη φάμε και κανένα μπινελίκι στη μέση του bar στα καλά καθούμενα...
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Εγω πέτυχα επιτέλους κινητό 7650 με ΒΤ ανοιχτό. Και μετα απο 2 λεπτά πέτυχα και άλλα 2 3650 και ενα "τηλέφωνο". Που; Στην Κόρινθο στο σινεμά "Λαΐς" την περασμένη παρασκευή. Στέλνω ενα μήνυμα σε contact "γεια σου". Σηκώνεται μια ξανθιά (δεν είδα φάτσα) και βγάζει ενα 7650 απ την τσάντα που μόλις είχε δεχτεί κάτι "άγνωστο". Δε το συνέχισα γιατι το πιθανότερο θα ήταν να φαω καμια σκαστή στα μούτρα,παρά φιλάκι. :p

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

ρε μην κολλατε!

Εγω το εχω κανει επαγγελμα!

Εχω γινει ο φοβος και ο τρομος καθε κατοχου bluetooth κινητου!

Οι περισσοτεροι δεν ξερουν απο που τους ερχονται τα μυνηματα!

 

Εχτες εστειλα σε ενα 7650 σε μια καφετερια ''ελα τωρα στην τουαλετα''

Μετα απο 1 λεπτο,ενας με ενα 7650 κατευθεινοταν στην τουαλετα,και το παιχνιδι ειχε μολις τωρα αρχισει!

Η αποθεωση ειναι οταν τους στελνω ''ειμαι αυτος με το κοκκινο πουκαμισο'' την ωρα φυσικα που δεν υπαρχει κανεις με τετοιο πουκαμισο στο μαγαζι!

 

Γιατι μονο με τα νοκια εχει πλακα?τι εννοεις με αυτο?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

Γιατι μονο με τα νοκια εχει πλακα?τι εννοεις με αυτο?

 

 

Τα νόκια το έχουνε συνέχεια ανοιχτό και νομίζω δέν μπορούν να σε βρούνε απλά κάνουνε accept και πιάνουν το file...γιαυτό το είπα.Εγω ανυπομονώ να βγεί το bluetooth me 100m εμβέλεια! Να δούμε τι θα γίνεται! Θα έχουμε καμια 30αριά βτ τηλέφωνα found απο το search! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αα,εννοεις οτι εχει πλακα με την εννοια οτι νοκια πρεπει να ειναι τα ''θυματα''!

 

Ναι σε αυτο εχεις δικιο,για αυτο,οπως εχει ηδη προτεθει,καλυτερα να τα εχουμε ολοι συνεχεια ΟΝ :-)

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον After

 

Ναι σε αυτο εχεις δικιο,για αυτο,οπως εχει ηδη προτεθει,καλυτερα να τα εχουμε ολοι συνεχεια ΟΝ :-)

 

 

Δεν τρώει μπαταρία! :o

Και το δικό μου το σονυεριξον έχει 2 επιλογές. Μία για ON και άλλη για discoverable! Και αν ανοιξω το discoverable είναι για 3 λεπτά μόνο! Μετά κλείνει μόνο του... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Paidia ta nokia 7650/3650 den dexontai apey8eias contact.Prepei na kanei accept o paraliptis.Kai episis den einai anoixto to bt apo to ergostasio. Mono ta 6310 dexontai apey8eias xoris epivevaiosi ta contact.Opote den einai idanika 8imata ta series 60.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Paidia ta nokia 7650/3650 den dexontai apey8eias contact.Prepei na kanei accept o paraliptis.Kai episis den einai anoixto to bt apo to ergostasio. Mono ta 6310 dexontai apey8eias xoris epivevaiosi ta contact.Opote den einai idanika 8imata ta series 60.

 

 

 

Εφτυχώς που μας το είπες ! Παρολίγο να στείλω σε 3650 εψές σε ένα καφέ! Πέστε μου...το 3650 μπορεί να κάνει search και να σε βρεί μετά ενώ έχεις ανοιχτό το BT ?

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το θέμα έχω περιγράψει τη συμπεριφορά των περισσοτέρων BT κινητών, μετά από δοκιμές που έκανα με αυτά: 7650/3650, Τ68, Τ39, 6310i και Τ610. Είμαι σίγουρος πως θα σας φανούν χρήσιμες οι πληροφορίες αυτές όταν θέλετε να στείλετε κάτι, αξίζει τον κόπο να τις διαβάσετε στις 4 σελίδες του θέματος. Επίσης, καλοδεχούμενες είναι κι οποιεσδήποτε άλλες σχετικές πληροφορίες έχετε, όπως για το P800 με το οποίο δεν είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Χθες στην Πύλη Αξιού στη Θεσ/νίκη έκανα ένα scan και βρήκα περίπου 15 συσκευές με ενεργοποιημένο bluetooth!!! :happy:

Φυσικά ποιός είχε όρεξη να γράφει μηνύματα εκείνη την ώρα...

Όπως καταλαβαίνετε είναι απο τα καλύτερα μέρη για bluejacking! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Εφτυχώς που μας το είπες ! Παρολίγο να στείλω σε 3650 εψές σε ένα καφέ! Πέστε μου...το 3650 μπορεί να κάνει search και να σε βρεί μετά ενώ έχεις ανοιχτό το BT ?

 

Φυσικά μπορεί να σε βρει.Εκτός και αν η συσκευή σου έχει επιλογή να μην είναι ορατή σε άλλες συσκευές bt κατά την ανίχνευση.Εγώ μερικές φορές μετά την αποστολή του πρώτου μηνύματος βάζω on το κρυφό και αφήνω τον άλλο να ψάχνεται.

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποια γυναίκα με ανοιχτό bt και όταν θέλω να κάνω πλάκα σε κάποιον και δεν δέχεται το μήνυμα που του στέλνω,μετά από λίγη ώρα βάζω γυναικείο όνομα σαν ψευδώνυμο και σχεδόν όλοι ψαρώνουν :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και κατι που ειχα πει αλλα μαλλον χαθηκε στην μεταφορα των threat....οσο απο εμας παιζουν με bt καλο θα ηταν να βαζαμε ενα @ πριν η μετα το ονομα του κινητου τους οποτε να γνωριζομαστε μεταξυ μας!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον platonas

Παιδια και κατι που ειχα πει αλλα μαλλον χαθηκε στην μεταφορα των threat....οσο απο εμας παιζουν με bt καλο θα ηταν να βαζαμε ενα @ πριν η μετα το ονομα του κινητου τους οποτε να γνωριζομαστε μεταξυ μας!

 

Σωστός ο παίχτης! Εμένα από εδώ και πέρα λοιπόν με λένε @Mary :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Σωστός ο παίχτης! Εμένα από εδώ και πέρα λοιπόν με λένε @Mary :D :D

 

oxiiiiii :'(

ego thelo auto to onoma :wacko:

 

 

 

plaka kano :happy:

 

 

ok then.loipon opios vgenei se kafetereia thessalonikis to bt anoikto!!etsi?? :alien:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον papathvas

 

 

ok then.loipon opios vgenei se kafetereia thessalonikis to bt anoikto!!etsi?? :alien:

 

 

Εγώ το έχω ανοιχτό. Αν με πετύχεις στείλε κάτι καλό. Και εγώ έχω παρατηρήσει οτι στην Θεσ/νίκη δεν υπάρχουν πολλοί με ανοιχτό ΒΤ.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον chamelaion

 

Εγώ το έχω ανοιχτό. Αν με πετύχεις στείλε κάτι καλό. Και εγώ έχω παρατηρήσει οτι στην Θεσ/νίκη δεν υπάρχουν πολλοί με ανοιχτό ΒΤ.

 

Εγώ συνήθως βρίσκω πολλούς στην Αριστοτέλους! Venga-mojo-nouveau! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

μόνο άν έχει 8910 :) και όχι σε note αλλά σε μορφή contact. :o

 

η κορυφή είναι ότι κάθε καφετέρια στην γλυφάδα βρίσκεις 7-10 που έχουν ανοιχτό bt και κάνειτς τρομερά πράγματα. προσοχή όμως μια φορα πήγα να φάω ξύλο.. :whistle:

 

και φυσικά μην μάθετε στην κοπέλα σας τι είναι το bt αλλιώς θα πρέπει να παίξετε μπουνιές σε καμιά καφετέρια :D

 

 

Σε ποιες καφετέριες έχεις βρει άτομα με ανοικτό το bluetooth;; Εγώ στο Vento και στο Correto δεν έχω βρει ποτέ. Και στο bits & bytes που πηγαίνω καμιά φορά και γίνεται της πο*****ς πάντα ( για όσους ξέρουν ;) ) , δεν έχω βρει κανέναν :( Το Σάββατο που είχα πάει με έναν φίλο μου στο Blanos για bowling βρήκαμε έναν ( εγώ με το T39 και εκείνος 3650 ) και δοκιμάσαμε και οι δύο να του στείλουμε κάτι μας έβγαζε αποτυχία... Στο σχολείο μου και στο φροντιστήριο δεν έχω βρει κανέναν.

 

EDIT

Στο T39 μου δεν έχω αλλάξει το default όνομα που είχε και έτσι βγάζει T39m

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί (και δεν ξέρω αν είναι από αυτά που σβήστηκαν), στο Village Park στο Ρέντη δεν προλάβαινα να βρίσκω κινητά με ενεργοποιημένο BT! Μέσα στην αίθουσα μόνο, θυμάμαι ήταν πάνω από 5!

 

Αλλά κι όταν έχει πολύ κίνηση, κάτι βρίσκεις ακόμα και στο δρόμο! Βέβαια, με εμβέλεια 10m πρέπει να σου "κάτσει" να βρεθεί έως 2-3 αυτοκίνητα μακριά σου. Σήμερα, για παράδειγμα, που γινόταν το αδιαχώρητο στη Β.Σοφίας, βρήκα 2 (το ένα μάλιστα είχε όνομα "Μαριαλενα"! Εγώ φυσικά έστειλα τους χαιρετισμούς μου και τα σχόλια για την κίνηση! ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμουν με έναν φίλο μου για καφέ.

Αυτός έχει ένα Nokia 8910i. Εγώ έχω ένα P800.

Εγώ μπορούσα κανονικά να ανιχνεύσω και να βρω το κινητό του.

Αυτός όμως δεν μπορούσε να ανιχνεύσει και να βρει το δικό μου παρόλο που το είχα ενεργοποιημένο και ανιχνεύσιμο!

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το λόγο? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...