Jump to content

Bluejacking: Αστείες ιστορίες!


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧΑΒΑΛΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΣ ΟΤΑΝ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟ 7650 ΣΟΥ ΤΟ

"DREAM CHAT" H ΤΟ "MATE FINDER", ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ CHAT, ΑΛΛΑ ΜΕΣΩ BLUETOOTH

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειχα ιδεα οτι γινετε αυτο το πραγμα με το bluetooth οσπου διαβασα αυτο το thread.Αποφασισα κι εγω να δοκιμασω την τυχη μου αλλα δεν εβρισκα θυμα οσο και να προσπαθουσα.Οσπου χθες ενω ημουν σε μια καφετερια στο διπλα τραπεζι καθοταν ο ταμιας τησ Εθνικης τραπεζας του νησιου και ειχε το κινητο του στο τραπεζι.Ενα ΝΟΚΙΑ 7650.Θυμηθηκα οτι διαβασα εδω οτι αυτο το κινητο το εχει ενεργοποιημενο το bluetooth και αποφασισα να δοκιμασω αν μπορω να του κανω πλακα.Ομως αυτος σηκωθηκε να φυγει.Ατυχια.Σημερα το πρωι περασα απ την τραπεζα να πληρωσω την καρτα μου και καθως περιμενα τον ειδα πισω απ το ταμιο και το ξαναθυμηθηκα και ειπα να δοκιμασω.Δεν ηξερα τι να γραψω και τελικα του εγραψα "Σε σημαδευω με οπλο,μην φωναξεις,γινετε ληστεια" και το εστειλα.Τον ειδα να παραταει τα χαρτια να κοιταζει γυρω γυρω και να πηγαινει γραμμη στον διευθυντη.Χεστηκα πανω μου.4 ατομα ημασταν ολα κι ολα στην τραπεζα μεσα,λεω εχε πλακα να καταλαβει οτι ειμαι εγω και να με μπουζουριασουνε και αντε μετα να πεις οτι εκανα πλακα.Κατεβασα το κεφαλι και πηγα σε μια γωνια και εκανα οτι διαβαζα τα εντυπα για τα δανεια που ειχαν σε ενα τραπεζακι μεχρι που επιτελους ηρθε η σειρα μου,πληρωσα κι εφυγα τρεχοντας.Κομενο το bluejacking για μενα :stupid:

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

:lol: Μα κι εσύ βρήκες πλάκα να του κάνεις!!!

Πάντως να ξέρεις ότι στο 7650 φαίνεται το bluetooth όνομα της συσκευής που σου στέλνει κάτι.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Snatch

 

Δεν ειχα ιδεα οτι γινετε αυτο το πραγμα με το bluetooth οσπου διαβασα αυτο το thread.Αποφασισα κι εγω να δοκιμασω την τυχη μου αλλα δεν εβρισκα θυμα οσο και να προσπαθουσα.Οσπου χθες ενω ημουν σε μια καφετερια στο διπλα τραπεζι καθοταν ο ταμιας τησ Εθνικης τραπεζας του νησιου και ειχε το κινητο του στο τραπεζι.Ενα ΝΟΚΙΑ 7650.Θυμηθηκα οτι διαβασα εδω οτι αυτο το κινητο το εχει ενεργοποιημενο το bluetooth και αποφασισα να δοκιμασω αν μπορω να του κανω πλακα.Ομως αυτος σηκωθηκε να φυγει.Ατυχια.Σημερα το πρωι περασα απ την τραπεζα να πληρωσω την καρτα μου και καθως περιμενα τον ειδα πισω απ το ταμιο και το ξαναθυμηθηκα και ειπα να δοκιμασω.Δεν ηξερα τι να γραψω και τελικα του εγραψα "Σε σημαδευω με οπλο,μην φωναξεις,γινετε ληστεια" και το εστειλα.Τον ειδα να παραταει τα χαρτια να κοιταζει γυρω γυρω και να πηγαινει γραμμη στον διευθυντη.Χεστηκα πανω μου.4 ατομα ημασταν ολα κι ολα στην τραπεζα μεσα,λεω εχε πλακα να καταλαβει οτι ειμαι εγω και να με μπουζουριασουνε και αντε μετα να πεις οτι εκανα πλακα.Κατεβασα το κεφαλι και πηγα σε μια γωνια και εκανα οτι διαβαζα τα εντυπα για τα δανεια που ειχαν σε ενα τραπεζακι μεχρι που επιτελους ηρθε η σειρα μου,πληρωσα κι εφυγα τρεχοντας.Κομενο το bluejacking για μενα :stupid:

 

 

Πωπω....μιλαμε για πολυ γαματη πλακα....εγω θα το συνεχιζα..... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Πωπω....μιλαμε για πολυ γαματη πλακα....εγω θα το συνεχιζα..... :cool:

 

Ειχε λιγα ατομα μεσα και φοβηθηκα μην καρφωθω αλλιως θα το συνεχιζα μεχρι οσο παει

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως τον εκανες να κλασει μεντες κυριολεκτικα....χαχα.....καλα να παθει που εχει 7650 :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Bluejacking rocks.. Beware! Mouxaxaxaxa...

 

Logo sto kinhto.. ;)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

ki ena gia to 3650 (kai ta synafh..) me inverted xrwmata..

 

a! yparxei kai #bluejacking channel sto grnet..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να γνωριζετε οτι στις τραπεζες υπαρχει παντα κλειστο κυκλωμα τηλεορασης με καμερες παντου,το μονο ευκολο ειναι να σε εντοπισουνε
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (siemens s55: SIE-S55/16 UP.Browser/6.1.0.5.c.4 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την aggeloz

Καλο θα ηταν να γνωριζετε οτι στις τραπεζες υπαρχει παντα κλειστο κυκλωμα τηλεορασης με καμερες παντου,το μονο ευκολο ειναι να σε εντοπισουνε

 

afou o tamias den hksere ti einai to bluetooth re sy..an elegan tpt sto filo mas tha elege oti egrafe sms..siga mhn tou elege tpt o asxetos tamias h o gero-dieuthinths..

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (siemens s55: SIE-S55/16 UP.Browser/6.1.0.5.c.4 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την alchemist

Γνωριζει καποιος πως μπορω να στειλω γραπτο μνμ μεσω ΒΤ με τ68i?

 

sms den mporeis na steileis.mono thlefwnikh kataxwrish kai shmeiwsh hmerologiou.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα.. πλατεία Κλαυθμωνος.. Σταση για τρολευ..

Ψάχνω.. Βλέπω στο 3650 μου μια συσκευή "Αγνωστο"

Κοιταω γυρω.. Μια Φιλιπινεζα με το απωανατολιτικο κινητο στο χερι.. Λες λεω?

 

The message:

"VIRUS ACTIVATED. DELETING PHONE DATA..."

 

:>

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NiKant

 

σήμερα.. πλατεία Κλαυθμωνος.. Σταση για τρολευ..

Ψάχνω.. Βλέπω στο 3650 μου μια συσκευή "Αγνωστο"

Κοιταω γυρω.. Μια Φιλιπινεζα με το απωανατολιτικο κινητο στο χερι.. Λες λεω?

 

The message:

"VIRUS ACTIVATED. DELETING PHONE DATA..."

 

:>

 

 

Κλασικότατο ! :p ;)

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Snatch

 

Επρεπε να βαλω ονομα στο κινητο μου τιποτα σαν Ρωχαμης η Αl Capone

 

 

Πωπω....πολυ φαση θα ειχε......θα εκλανε και πατατες μαζι... :p

Link to comment
Share on other sites

To πιο πετυχημένο bluejacking το έκανα στα δικαστήρια της Ευελπίδων.

Είχα μια δουλειά εκεί και περίμενα για κάμποση ώρα έξω απο τα γραφεία των δικαστών, και φυσικά βαριόμουν.. Κάνω ένα search και βρίσκω ενα 6310i.. Λέω ας του στείλω το κλασσικό μήνυμα "ΠΡΟΣΟΧΗ ΙΟΣ". Μόλις το στέλνω ακούω τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνουν τα ΝΟΚΙΑ οταν δέχονται μήνυμα να έρχεται μέσα απο το γραφείο ενός δικαστη!! Αμέσως μετά μια φωνη...ΩΩΩΧΧΧ μέσα απο το γραφείο.. Ευτυχώς που απομακρύνθηκα λίγο και έβαλα το κινητό στην τσέπη, γιατι αμέσως ανοιγει η πορτα ενος γραφειου και βγαινει ενας πανικοβλητος δικαστης που καλούσε εναν φιλο του για να του πει οτι κολλησε ιο!!! "Ελα Γιωργο, μου ηρθε ιος στο κινητό!! Τι να κανωωωω" :D :D :D

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Θα ονομαζουμε το bluetooth ως εξής : "vale ton kodiko 1111" .μολις βρει την συσκευη του αλλου θα του εμφανιζει το μηνυμα αναζητησης απο bluetooth "vale ton kodiko 1111".εμεσως πλην σαφώς του λες τι κωδικο θα βαλει .Καθώς δεν ξερουν οι πιο πολλοι τι ηταν αυτο που εμφανιστηκε στην οθονη τους θα βαλουν τον κωδικο.Κανεις το pair και τους στελνεις διαφορα, οχι μονο contacts
http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε φάρσα ο Papajohn σήμερα στη σχολή που είχαμε μάθημα! Λες και δε τον κατάλαβα! Για πρωτάρη με περασες ρε;;; :lol: :lol: :lol:

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Γιατί?Χθες σε ένα clubaki βρήκα μια Μαρία.Και ήταν όντως κοπέλα.Εστειλα την καλημέρα μου και έψαχνε με τις φίλες της να βρει από που ήρθε το μήνυμα.Δεν το συνέχισα γιατί μετά πήγε και φώναξε τον δικό της και δεν ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα.Εν τω μεταξύ έστελνα συνέχεια σε ένα 6310i και δεν έβλεπα κάποια κίνηση.Κάποια στιγμή κατά τις 4 το πρωϊ πλάκωσε η αστυνομία λόγω παραβίασης ωραρίου και ενώ είχαμε μείνει 5 άτομα στο μαγαζί κατάλαβα πως το 6310i ήταν του μπάρμαν και δεν έδινε σημασία στο κινητό λόγω δουλειάς.Δεν ξέρω πως κρατήθηκα και δεν γέλασα όταν με ρώτησε αν έχω ιδέα ποιος του έστειλε τα contacts.

 

 

Ένα πράγμα θα σου πω μόνο bbbb. Είσαι πολύ τυχερός που δεν σε βρήκα το προηγούμενο Σαβ/κο στην FF. :lol: :lol: :p :p Έκανα scan με το κινητό αλλά δεν μπόρεσα να σε πετύχω. Θα σου έκανα μεγάλη πλάκα!!!

 

Πάντως απ' ότι μου είπε ο dj (ακόμα σε περιμένει να του στείλεις κάτι εικόνες) είσαι γνωστός και σεσημασμένος bluejacker!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ.: Ξέρετε πολύ καλά να γλεντάτε εκεί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia eimai mesa sto astiko kai vlepw mia kopela na milaei me ena 3650. kanw anazhthsh kai thn entopizw...me to onoma lydia. amesws ths stelnw ena animation ligo tolmhro( xixi)...to phre alla dystyxos den antedrase katholou..oute kan psaxnotan...apofashsa na to xontrinw ligo kai ti lete oti ekana? ths stelnw merikes epafes pou elegan "ti omorfh pou eisai?" "ti mwro eisai esy?" pali tpt!!! amesws blepw oti pisw apo aythn kathotan enas typos pou h diplanh thesh tou htan adeia. ths stelnw to ekshs : "katomai apo pisw" pali tpt kamia antidrash!!! kai stelnw re paidia to ekshs theiko! " ta katapineis?" xixix kai arzizei to skhniko!!!!!!! re paidia shkwthike gia na katevei sthn epomenh stash kai arxise na ton vrizei! o typos na ths leei pws den katalabainei kai oti einai theotrelh! na leei ayth ta dika ths kai aytos na thn koitaei kai na mhn kserei ti egine! paides den to ksanakanw! ta eida ola! an me katalabainan tha eixa faei to ksylo ths zwhs mou!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! :D

Το νόημα του κειμένου...Πάντα να κρύβεστε καλά για να μην σας καταλάβουν! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την zxr

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Γιατί?Χθες σε ένα clubaki βρήκα μια Μαρία.Και ήταν όντως κοπέλα.Εστειλα την καλημέρα μου και έψαχνε με τις φίλες της να βρει από που ήρθε το μήνυμα.Δεν το συνέχισα γιατί μετά πήγε και φώναξε τον δικό της και δεν ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα.Εν τω μεταξύ έστελνα συνέχεια σε ένα 6310i και δεν έβλεπα κάποια κίνηση.Κάποια στιγμή κατά τις 4 το πρωϊ πλάκωσε η αστυνομία λόγω παραβίασης ωραρίου και ενώ είχαμε μείνει 5 άτομα στο μαγαζί κατάλαβα πως το 6310i ήταν του μπάρμαν και δεν έδινε σημασία στο κινητό λόγω δουλειάς.Δεν ξέρω πως κρατήθηκα και δεν γέλασα όταν με ρώτησε αν έχω ιδέα ποιος του έστειλε τα contacts.

 

 

Ένα πράγμα θα σου πω μόνο bbbb. Είσαι πολύ τυχερός που δεν σε βρήκα το προηγούμενο Σαβ/κο στην FF. :lol: :lol: :p :p Έκανα scan με το κινητό αλλά δεν μπόρεσα να σε πετύχω. Θα σου έκανα μεγάλη πλάκα!!!

 

Πάντως απ' ότι μου είπε ο dj (ακόμα σε περιμένει να του στείλεις κάτι εικόνες) είσαι γνωστός και σεσημασμένος bluejacker!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ.: Ξέρετε πολύ καλά να γλεντάτε εκεί.

 

Ayto mou arese.Gnostos kai sesimasmenos bluejacker.Xaxa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...