Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς, θα έλθει μέσω Ελβετικών Ταχυδρομείων .... :)

οι μερες που κανει να ερθει ειναι οπως του κινεζικου ταχυδρομειου ,η πιο λιγες /πιο πολλες, στο περιπου?

ευχαριστω!

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οι μερες που κανει να ερθει ειναι οπως του κινεζικου ταχυδρομειου ,η πιο λιγες /πιο πολλες, στο περιπου?

ευχαριστω!

Αυτό είναι σχετικό, αλλά όσες παραγγελίες είχα με Swiss Post ήλθαν πιό γρήγορα. Το ζήτημα είναι ότι συνήθως δεν "ανιχνεύονται" εάν δεν μπούν στην Ελλάδα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σχετικό, αλλά όσες παραγγελίες είχα με Swiss Post ήλθαν πιό γρήγορα. Το ζήτημα είναι ότι συνήθως δεν "ανιχνεύονται" εάν δεν μπούν στην Ελλάδα ...

Πολυ ωραια σε ευχαριστω παρα πολυ! αντε να ειμαστε τυχεροι να ερθει γρηγορα :D

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

20 μερες σημερα εμενα απο το despatched αλλα ακομα τιποτα.με 4064 ειμαι.

 

Υπομονή...

Εγώ 4\3 παρήγγειλα, 4\4 παρέλαβα. Μήνας στρογγυλός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε βρήκα ''οδηγό ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΣΤΗΝ Κίνα'' γράφω εδώ.

Έχω στείλει πρώτη φορά ενα κινητό στο minideal για επισκευή απο τις 13/03/14 και απο τις 18/03/14 γράφει

Import Customs Scan Beijing 20140318 0917

Import Security Scan Beijing 20140318 1645

Τί θέλει να πει ο ποιητής ?

Είναι φυσιολογικό?\Είναι η ίδια διαδικασία όπως οταν μας στέλενουν κινητό ΑΠΟ Κίνα ?

Δηλαδή θα φτάσει στο γραφείο τους το χαρτί και θα πρέπει να πάνε να το παραλάβουν απο το ταχυδρομείο της περιοχής τους?

Άρα θέλουμε κανα μήνα απο την ημερομηνία αποστολής?

Link to comment
Share on other sites

Θα σκαναριστεί στο Πεκίνο, θα σκαναριστεί στο Shenzen και θα κάνει σύνολο κάνα μήνα όπως είπες. Όταν θα βγάλει final delivery ή κάτι τέτοιο, τότε στείλτους ένα μήνυμα να πάνε ταχυδρομείο να το μαζέψουν...
Link to comment
Share on other sites

4063 έφθασε...

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:8549 Millisecond

2014-04-04 17:24, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

2014-04-04 14:21, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-03-22 19:21, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:17597 Millisecond

2014-04-04 00:00, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-03-22 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-03-15 00:00, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη γνώμη σας για το παρακάτω: Ο νιρβάνα του ebay ο οποίος απ ότι παρατηρώ έχει πλέον αλλάξει το όνομά του σε bad_government_policy φαίνεται να έχει στείλει κάτι και σε εμένα και σε ενα άλλο φίλο του Forum, παρόλο που και οι 2 μας έχουμε πάρει refund...30 μαρτιου εβγαλε το τρακινγκ οτι το ταχυδρομειο hong kong παρέλαβε απο τον πελάτη, και 4 απριλίου βγήκε το μήνυμα οτι το πακέτο αναχώρησε για Ελλάδα... Τι μπορεί να παιζει με την αλλαγή ονόματος? Παίζει το ebay να τον ανάγκασε να στείλει? Επίσης, πρόκειται το δέμα να μη φτάσει ποτέ, η να παραλάβω ένα άδειο κουτι?Ας πει κάποιος την άποψή του πάνω στο θέμα..

 

EDIT: διαβαστε ενα feedback στο store του: ''Fake track RT209891150HK received after 1 month but I get usb instead of mobile''

 

Μάλλον και σε μας usb θα στείλει...Θέμα είναι ποιος τον ανάγκασε να στείλει κάτι και τι τον ώθησε στο να αλλάξει όνομα..

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη γνώμη σας για το παρακάτω: Ο νιρβάνα του ebay ο οποίος απ ότι παρατηρώ έχει πλέον αλλάξει το όνομά του σε bad_government_policy φαίνεται να έχει στείλει κάτι και σε εμένα και σε ενα άλλο φίλο του Forum, παρόλο που και οι 2 μας έχουμε πάρει refund...30 μαρτιου εβγαλε το τρακινγκ οτι το ταχυδρομειο hong kong παρέλαβε απο τον πελάτη, και 4 απριλίου βγήκε το μήνυμα οτι το πακέτο αναχώρησε για Ελλάδα... Τι μπορεί να παιζει με την αλλαγή ονόματος? Παίζει το ebay να τον ανάγκασε να στείλει? Επίσης, πρόκειται το δέμα να μη φτάσει ποτέ, η να παραλάβω ένα άδειο κουτι?Ας πει κάποιος την άποψή του πάνω στο θέμα..

 

EDIT: διαβαστε ενα feedback στο store του: ''Fake track RT209891150HK received after 1 month but I get usb instead of mobile''

 

Μάλλον και σε μας usb θα στείλει...Θέμα είναι ποιος τον ανάγκασε να στείλει κάτι και τι τον ώθησε στο να αλλάξει όνομα..

Κανένας δεν τον ανάγκασε, και η αποστολή άδειων κουτιών και η αλλαγή ονόματος του δίνει χρόνο να κινηθεί μεγαλύτερο διάστημα με ξένο "κεφάλαιο". Τ κακό είναι, το ότι εάν κοιτάξεις στα θετικά σχόλια, θα δείς ότι υπάρχουν πολλοί ευχαριστημένοι που παρέλαβαν τάμπλετ σε πολύ φθηνές τιμές .... :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για παραγγελία 18-03-2014 από Vickmall και Despatch No.: 4068

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-04-2014 10:43 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-04-2014 06:51 IPS

Despatched to overseas (Country code: GR) 21-03-2014 14:59 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-03-2014 14:59 IPS

 

:wink:

TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

:)

Ενημέρωση για παραγγελία 18-03-2014 από Vickmall και Despatch No.: 4068

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-04-2014 10:43 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-04-2014 06:51 IPS

Despatched to overseas (Country code: GR) 21-03-2014 14:59 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-03-2014 14:59 IPS

 

:wink:

 

Δουλεύουν και Σαββατοκύριακο το ΕΛΤΑ;;;;;; Πώς το έπαθαν. Άντε Δευτέρα - Τρίτη θα το έχεις.

Λογικά σήμερα θα έχω και εγώ νέα ενημέρωση στον εντοπισμό για το δικό μου με Despatch No.: 4066

 

Θα ανοίγουν τα δέματα με Despatch No.: .......4064......65....66....67.....68.... απ' ότι φαίνεται σήμερα..... :clap:

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω κάνει μια παραγγελία (η πρώτη ) και έχω αυτήν την ενημέρωση μήπως ξέρει κάποιος φιλος να μου πει ποτέ μπορεί να παραλάβω ευχαριστώ

 

Date and Time Location Status Reason

01/04/2014 10:05 Handover to Airline

31/03/2014 23:22 Acknowledged at Transit Centre

31/03/2014 22:08 Processing at Air Transit Center

31/03/2014 15:15 Processing at Sorting Centre

29/03/2014 14:00 Pending shipment from Merchant/Shipper

Είναι με speedpost

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω κάνει μια παραγγελία (η πρώτη ) και έχω αυτήν την ενημέρωση μήπως ξέρει κάποιος φιλος να μου πει ποτέ μπορεί να παραλάβω ευχαριστώ

 

Date and Time Location Status Reason

01/04/2014 10:05 Handover to Airline

31/03/2014 23:22 Acknowledged at Transit Centre

31/03/2014 22:08 Processing at Air Transit Center

31/03/2014 15:15 Processing at Sorting Centre

29/03/2014 14:00 Pending shipment from Merchant/Shipper

Είναι με speedpost

 

Η speedpost είναι τμήμα της SP, οπότε κανονικά πρέπει να βγάλει το despatched to overseas, πάντως όπως φαίνεται το έδωσαν στην αεροπορική εταιρεία, και εάν έφυγε, βάσει των τελευταίων αποστολών-παραλαβών, κανονικά πρέπει να το παραλάβεις σε 20 ημέρες περίπου.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η speedpost είναι τμήμα της SP, οπότε κανονικά πρέπει να βγάλει το despatched to overseas, πάντως όπως φαίνεται το έδωσαν στην αεροπορική εταιρεία, και εάν έφυγε, βάσει των τελευταίων αποστολών-παραλαβών, κανονικά πρέπει να το παραλάβεις σε 20 ημέρες περίπου.

 

ευχαριστω πολύ!

Edited by Pater77
Link to comment
Share on other sites

:)

 

Δουλεύουν και Σαββατοκύριακο το ΕΛΤΑ;;;;;; Πώς το έπαθαν. Άντε Δευτέρα - Τρίτη θα το έχεις.

Λογικά σήμερα θα έχω και εγώ νέα ενημέρωση στον εντοπισμό για το δικό μου με Despatch No.: 4066

 

Θα ανοίγουν τα δέματα με Despatch No.: 4065....66....67.....68.... απ' ότι φαίνεται σήμερα..... :clap:

 

Και εγώ αυτή την απορία είχα :blink::hypno:.

Παραλίγο να μου φύγουν και τα υπόλοιπα μαλλιά όταν το είδα, βλέποντας δε την ημέρα αλλά κυρίως την ώρα (ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-04-2014 06:51 IPS) εκεί ....... παίρνεις τα βουνά.

Συνεπώς ο καθένας μας βγάζει συμπέρασμα για το ίδιο πράγμα ανάλογα με το τι μας κάθεται, βλέποντας άλλους απο το Forum με αρκετά πιο πρίν απο μένα παραγγελίες αλλά και Despatch No καταλαβαίνετε όλοι τι θέλω να πω!

TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

4064 εμένα και ακόμα τίποτα!

 

Kαι εγω το ιδιο φιλε μου! 4064 και ακομα despatched to overseas και item in conta ,ips. Λες να εχουμε καποιο πρόβλημα; Λιγο περιεργο μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν τον ανάγκασε, και η αποστολή άδειων κουτιών και η αλλαγή ονόματος του δίνει χρόνο να κινηθεί μεγαλύτερο διάστημα με ξένο "κεφάλαιο". Τ κακό είναι, το ότι εάν κοιτάξεις στα θετικά σχόλια, θα δείς ότι υπάρχουν πολλοί ευχαριστημένοι που παρέλαβαν τάμπλετ σε πολύ φθηνές τιμές .... :blink:

 

Με την αποστολή αδειων κουτιών δεν το πολυέπιασα...Εσύ τι πιστεύεις οτι κάνει και σε μενα και στο αλλο παιδι του φόρουμ?Εκεινος περιμένει κινητα απ όσο κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ιδιο φιλε μου! 4064 και ακομα despatched to overseas και item in conta ,ips. Λες να εχουμε καποιο πρόβλημα; Λιγο περιεργο μου φαινεται!

 

Ξέρω γω!αλλα από ότι κατάλαβα το despatch no. Δεν έχει σημασία στην σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...