Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός ο αριθμός καταδίωξης ανήκει στην ΕΛ.ΑΣ πάρε τηλέφωνο το 100.

 

Λοιπόν πέρα από την πλάκα έχει φύγει από την Σιγκαπούρη. Κάνε αναζήτηση στο ταχυδρομείο της και θα το δεις.

 

:lol::lol: καλα γελασα με την ψυχη μου :lol::lol::lol::lol::lol:

απορω με μερικους...δεν ενδιαφερονται καθολου να διαβασουν την πρωτη σελιδα????

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.μια ερωτηση..απο αεροδρομιο (ελτα δεμα) για να φτασει στο ταχυδρομιο σ..ποσες μερες χρειαζονται;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.μια ερωτηση..απο αεροδρομιο (ελτα δεμα) για να φτασει στο ταχυδρομιο σ..ποσες μερες χρειαζονται;

Αναλόγως με το που είσαι ...:) μέχρι 6 ημέρες.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 27-11-2014 01:47 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-12-2014 05:42 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 8-12-2014 08:13 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

σε αυτην την φαση ειμαι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψες πού είσαι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

S.o.s. s.o.s. s.o.s. Εχω παραγγειλει ενα honor 6 απο to2c.com αποστολη με singapure post. Μενω γερμανια. Το δεμα ενω ηταν συστημενο, παραδοθηκε στον θυρωρο της οικοδομης, ο οποιος υπεγραψε και το αφησε λεει στο γραμματοκιβωτιο. Δεν βρεθηκε ποτε... :-(

Προφανως η ευθυνη ειναι του ταχυδρομου.. υπαρχει καποια ενεργεια που μπορω να κανω για να διεκδικησω τα λεφτα μου. Εννοειται οτι το δεμα ταξιδεψε σαν δωρο... και με χαμηλη τιμη... :-(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λειπω εκτος πολης αυτην την περιοδο μια ερωτηση. Σε αυτο το δεματακι ο ταχυδρομος αφησε ειδοποιηση σωστα,οχι το πακετακι. Το πακετο δν ειναι μεγαλο αλλα φακελος και η παραγγελια εγινε με china post. Συνηθως μου αφηνει το πακετο στο κουτι μου. Αυτην την φορα ειδα αυτο ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ19-11-201412:54ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ20-11-201413:53ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ30-11-201407:24ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)04-12-201417:09Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ05-12-201403:56Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ05-12-201406:55Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ05-12-201409:07Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ05-12-201411:40Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ05-12-201414:12Μ.Δ. ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

για όσους έχουν δέμα από NL post, η διαδικασία άρχισε να κινείται......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

για όσους έχουν δέμα από NL post, η διαδικασία άρχισε να κινείται......

 

Παλι not found λεει

RS198314012NL

 

8η μερα σημερα απο την ημερα αποστολης

θα πρεπει να ανησυχω?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αποστολή στις 26/11 και σήμερα φάνηκε οπότε.. υπομονή!! Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το Lg g3 32gb σειρα 411 απο ρουμανια...Ξερουμε κατι για αυτη την παρτιδα?

 

καλό πάσχα!

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν άγχος και παράπονο να ρίξουν μια ματιά σε αυτό. RD281343882CN :lol::lol::lol:

Και εσύ ρίξε μιά ματιά σε αυτό ... RK079931221CN :lol::lol::rolleyes:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Εγώ έχω κάνει μια παραγγελία στο σίτε chinaphonesale.com και η αλήθεια είναι ότι έχουν περάσει 20 μέρες από την παραγγελία μου και ύστερα από κάποια μηνύματα που έστειλα χωρίς να πάρω απάντηση έχω αρχίσει να ανησυχώ για την εγκυρότητα του site!Έχει κάποιος καμία ιδέα για το εν λόγο site! και σε περίπτωση που όντως είναι fake μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω (έχω πληρώσει μέσω paypal) όταν περάσουν 45 ημέρες από την παραγγελία μου (αν δεν έχει έρθει το προϊόν μέχρι τότε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Εγώ έχω κάνει μια παραγγελία στο σίτε chinaphonesale.com και η αλήθεια είναι ότι έχουν περάσει 20 μέρες από την παραγγελία μου και ύστερα από κάποια μηνύματα που έστειλα χωρίς να πάρω απάντηση έχω αρχίσει να ανησυχώ για την εγκυρότητα του site!Έχει κάποιος καμία ιδέα για το εν λόγο site! και σε περίπτωση που όντως είναι fake μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω (έχω πληρώσει μέσω paypal) όταν περάσουν 45 ημέρες από την παραγγελία μου (αν δεν έχει έρθει το προϊόν μέχρι τότε?

Εντελώς άγνωστο είναι, αλλά εάν δεν παραλάβεις εγκαίρως, την 43η ημέρα από την ημερομηνία που πλήρωσες να κάνεις dispute στο PayPal γιά να σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τον πόνο μου :lol:

Παραγγελία 24/11 , την ίδια μέρα είχα trakcing Number RS194907987NL μετά από τρεις μέρες παρουσιάζεται στο nl post ως preadviced και όλα βαίνουν σύμφωνα με τον γενικό μπούσουλα που έχει δώσει ο Romanos .

Στην παρούσα φάση εδώ http://www.postnl.post/μου δείχνει την εξής εικόνα

04-12-2014 11:16 The item is on transport to the country of destination GREECE

03-12-2014 09:16 The item is at the PostNL sorting center

27-11-2014 03:07 The item is pre-adviced

Εδώ https://www.internationalparceltracking.com/#/search δεν μου εμφανίζει τίποτε μολονότι του βάζω το ταχυδρομικό μου κώδικα 14452 , tracking Number καθώς και χώρα προορισμού.

Αντιλαμβάνομαι ότι για να παραλάβω είναι νωρίς αλλά που είναι το δέμα οεο Κίνα , Ολλανδία ή Ελλάδα ?

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τον πόνο μου :lol:

Αντιλαμβάνομαι ότι για να παραλάβω είναι νωρίς

Παραγγελία 24/11 , την ίδια μέρα είχα trakcing Number RS194907987NL μετά από τρεις μέρες παρουσιάζεται στο nl post ως preadviced και όλα βαίνουν σύμφωνα με τον γενικό μπούσουλα που έχει δώσει ο Romanos .

Στην παρούσα φάση εδώ http://www.postnl.post/μου δείχνει την εξής εικόνα

04-12-2014 11:16 The item is on transport to the country of destination GREECE

03-12-2014 09:16 The item is at the PostNL sorting center

27-11-2014 03:07 The item is pre-adviced

Εδώ https://www.internationalparceltracking.com/#/search δεν μου εμφανίζει τίποτε μολονότι του βάζω το ταχυδρομικό μου κώδικα 14452 , tracking Number καθώς και χώρα προορισμού.

Αντιλαμβάνομαι ότι για να παραλάβω είναι νωρίς αλλά που είναι το δέμα οεο Κίνα , Ολλανδία ή Ελλάδα ?

Tαξιδεύει γιά Ελλάδα, σε 5-7 ημέρες θα φανεί στα ΕΛΤΑ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τον πόνο μου :lol:

Αντιλαμβάνομαι ότι για να παραλάβω είναι νωρίς

Παραγγελία 24/11 , την ίδια μέρα είχα trakcing Number RS194907987NL μετά από τρεις μέρες παρουσιάζεται στο nl post ως preadviced και όλα βαίνουν σύμφωνα με τον γενικό μπούσουλα που έχει δώσει ο Romanos .

Στην παρούσα φάση εδώ http://www.postnl.post/μου δείχνει την εξής εικόνα

04-12-2014 11:16 The item is on transport to the country of destination GREECE

03-12-2014 09:16 The item is at the PostNL sorting center

27-11-2014 03:07 The item is pre-adviced

Εδώ https://www.internationalparceltracking.com/#/search δεν μου εμφανίζει τίποτε μολονότι του βάζω το ταχυδρομικό μου κώδικα 14452 , tracking Number καθώς και χώρα προορισμού.

Αντιλαμβάνομαι ότι για να παραλάβω είναι νωρίς αλλά που είναι το δέμα οεο Κίνα , Ολλανδία ή Ελλάδα ?

Συνονόματε, στην ίδια παρτίδα είμαστε.

Μην το ψάχνεις, να ελπίζεις μόνο να παραλάβουμε πριν τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε, στην ίδια παρτίδα είμαστε.

Μην το ψάχνεις, να ελπίζεις μόνο να παραλάβουμε πριν τα Χριστούγεννα.

 

Και εμένα το δέμα μου έχει αποσταλεί μια ημέρα πριν στις 3 του μηνός. Ευελπιστώ και εγώ να παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα.

Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

για όσους έχουν δέμα από NL post, η διαδικασία άρχισε να κινείται......

 

Να συμπληρώσω ότι, ταυτόχρονα με την αλλαγή στο Ολλανδικό site, εμφανίζεται πλέον και στα ΕΛΤΑ.. ...

 

Data for Shiping Number: RC410754845NL

 

STATUS DATE HOUR AREA

09-12-2014 03:32 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Οι Ολλανδοί λένε 4-7 εργάσιμες μέρες, οπότε εντός ερχόμενης εβδομάδας φτάνει Ελλάδα, ίσως έως ερχόμενη Παρασκευή 19/12 να το έχω στα χέρια μου.. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Εγώ έχω κάνει μια παραγγελία στο σίτε chinaphonesale.com και η αλήθεια είναι ότι έχουν περάσει 20 μέρες από την παραγγελία μου και ύστερα από κάποια μηνύματα που έστειλα χωρίς να πάρω απάντηση έχω αρχίσει να ανησυχώ για την εγκυρότητα του site!Έχει κάποιος καμία ιδέα για το εν λόγο site! και σε περίπτωση που όντως είναι fake μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω (έχω πληρώσει μέσω paypal) όταν περάσουν 45 ημέρες από την παραγγελία μου (αν δεν έχει έρθει το προϊόν μέχρι τότε?

 

Θέλει προσοχή το site γιατί είναι σχετικά καινούργιο. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σκέφτομαι να περιμένω να δω αν θα έρθει μέχρι την 42η μέρα , και σε περίπτωση που δεν θα έρθει θα χρησιμοποιήσω το dispute στο paypal και θα πάρω τα χρήματα μου πίσω! επιπλέον δεν βλέπω να μου έχουν στείλει tracking code και στο site μου δείχνει status: pending και έχουν περάσει ήδη 20 μέρες! Εκανα γρήγορη αγορά και αυτό ήταν το λάθος μου... (γίνεται να κάνω dispute από πιο πριν?) Edited by LWNRegrets
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...