Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι, τι προβλημα έχεις με fastcardtech? Παραγγελία 12/11, αποστολή με singapore post 18/11, στις 29/11 ήταν στο ταχυδρομείο

Εγώ το πρόβλημα που έχω με αυτούς είναι ότι χρεώνουν ταχυδρομικά γιά την Ελλάδα, ενώ αλλού τα στέλνουν δωρεάν ... :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ το πρόβλημα που έχω με αυτούς είναι ότι χρεώνουν ταχυδρομικά γιά την Ελλάδα, ενώ αλλού τα στέλνουν δωρεάν ... :X

Κάτι κάνεις λάθος. Όσα προϊόντα έχουν ετικέτα freeshipping, δεν χρεώνονται επιπλέον μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος. Όσα προϊόντα έχουν ετικέτα freeshipping, δεν χρεώνονται επιπλέον μεταφορικά

Δεν κάνω λάθος φίλε μου, το freeshipping δεν είναι γιά Ελλάδα, δοκίμασα να πάρω κάτι και ήθελαν να με χρεώσουν 25 δολ συν 2 δολ ασφάλεια. Δωρεάν γιά Ελλάδα είναι μόνο γιά αγορές άνω των 200 δολλαρίων.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω λάθος φίλε μου, το freeshipping δεν είναι γιά Ελλάδα, δοκίμασα να πάρω κάτι και ήθελαν να με χρεώσουν 25 δολ συν 2 δολ ασφάλεια. Δωρεάν γιά Ελλάδα είναι μόνο γιά αγορές άνω των 200 δολλαρίων.

Φυσικά και κάνεις λάθος. Ξανατσέκαρέ το προσεκτικότερα και θα δεις πως δε σε χρεώνει τίποτα. Ασφάλεια χρεώνει 6$ αλλά δε θα τη βάλεις, καθώς είναι μούφα για να παίρνουν λεφτά. Έχω κάνει δεκάδες αγορές από κει

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και κάνεις λάθος. Ξανατσέκαρέ το προσεκτικότερα και θα δεις πως δε σε χρεώνει τίποτα. Ασφάλεια χρεώνει 6$ αλλά δε θα τη βάλεις, καθώς είναι μούφα για να παίρνουν λεφτά. Έχω κάνει δεκάδες αγορές από κει

Το έκανα πριν από 5 λεπτά, προσποιήθηκα ότι θα αγοράσσω το W450 και δεν δέχθηκε να το στείλει δωρεάν ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πριν από 5 λεπτά, προσποιήθηκα ότι θα αγοράσσω το W450 και δεν δέχθηκε να το στείλει δωρεάν ...

Τσέκαρε. Δεν βάζεις το freeshiping αλλά το registered airmail. Δες τι λέει απο κατω, το κυκλωσα κι ολας. Τελικό κοστος, κινητό+paypal fee εφόσον πληρώνεις με paypal. (Η τιμή του κινητό σε μένα ειναι μικρότερη γιατι ειμαι vip μέλος, μην απορήσεις)

http://gerstavros.byethost15.com/arxeia/fast.png

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε. Δεν βάζεις το freeshiping αλλά το registered airmail. Δες τι λέει απο κατω, το κυκλωσα κι ολας. Τελικό κοστος, κινητό+paypal fee εφόσον πληρώνεις με paypal. (Η τιμή του κινητό σε μένα ειναι μικρότερη γιατι ειμαι vip μέλος, μην απορήσεις)

http://gerstavros.byethost15.com/arxeia/fast.png

Δίκιο είχες τελικώς αλλά το έχει 12 δολλάρια πιό ακριβό από το Geek και χρεώνει στον πελάτη και όσα του κρατάει γιά προμήθεια το Paypal .... :(

Και επί τη ευκαιρία, πριν από λίγο "έσκασε μύτη" στο αεροδρόμιο το DOOGEE DG500 μετά από 34 ημέρες "βόλτα" με την Swiss post ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο είχες τελικώς αλλά το έχει 12 δολλάρια πιό ακριβό από το Geek και χρεώνει στον πελάτη και όσα του κρατάει γιά προμήθεια το Paypal .... :(

Και επί τη ευκαιρία, πριν από λίγο "έσκασε μύτη" στο αεροδρόμιο το DOOGEE DG500 μετά από 34 ημέρες "βόλτα" με την Swiss post ...

Το track n trace δηλαδή σου έκανε update κυριακατικα ;

Ποιο είναι τo tracking number σου να δω(απο περιέργεια) ;

 

Και ρε παιδιά ,το fastacardtech ειναι αξιόπιστο ; Απο όσο ξέρω όχι και τόσο !Κρίνωντας και απο τις παρουσιάσεις των κινητων ,είναι ότι νάναι σαν site !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο είχες τελικώς αλλά το έχει 12 δολλάρια πιό ακριβό από το Geek και χρεώνει στον πελάτη και όσα του κρατάει γιά προμήθεια το Paypal .... :(

Και επί τη ευκαιρία, πριν από λίγο "έσκασε μύτη" στο αεροδρόμιο το DOOGEE DG500 μετά από 34 ημέρες "βόλτα" με την Swiss post ...

καλα, την προμηθεια του paypal όλοι στην χρεώνουν φυσικά, απλά οι άλλοι στη χρώνουν ακομη κι αν δεν πληρώσεις με paypal, και την εχουν μες στη τιμη του προϊόντος.

Πάντως στις τιμες, δεν ειν κ το φθηνοτερο το fastcardtech τους τελευταίους μήνες, εκτος αν εισαι vip λόγω πολλών παραγγελιών. Και λόγω έλειψης σωστής γνώσης αγγλικών του προσωπικού τους, ειναι ταλαιπωρία κι η επικοινωνία μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

Το track n trace δηλαδή σου έκανε update κυριακατικα ;

Ποιο είναι τo tracking number σου να δω(απο περιέργεια) ;

 

Και ρε παιδιά ,το fastacardtech ειναι αξιόπιστο ; Απο όσο ξέρω όχι και τόσο !Κρίνωντας και απο τις παρουσιάσεις των κινητων ,είναι ότι νάναι σαν site !

RU479237130CH :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και ρε παιδιά ,το fastacardtech ειναι αξιόπιστο ; Απο όσο ξέρω όχι και τόσο !Κρίνωντας και απο τις παρουσιάσεις των κινητων ,είναι ότι νάναι σαν site !

ΑΝ ξέρεις το μοντέλο που αγοραζεις κ τα χαρακτηριστικα του, ειναι μια χαρά. Αν δεν ξερεις το μοντέλο, μην βασίζεσαι σ αυτά που εχουν αυτοι στις περιγραφες απολυτα, δεν ξερουν τι τους γίνεται, ακομη κι οταν προσπαθουν να δείξουν τα πραγματικα χαρακτηριστικα, αντι τις μουφες των εργοστασιων. Έχουν πολλα λαθη (δε συζηταω για τα ορθογραφικα), που συχνα δεν ειν καν υπερ τους (πχ θυμαμαι το ainol fire που χει 5000mAh μπαταρια, το γραφαν ως 3000). Όσο αφορά την εξυπηρετηση τους ,ειναι προθυμοι ν βοηθησουν, απαντανε αμεσα στο skype, αλλά με τ αγγλικα που ξερουν (ειναι κινεζοι ολοι τους κει), δυσκολα συννενοησε κ σου σπανε τα νευρα. Επισης μου χουν καλυψει 2 φορες εγγυηση χωρις προστασια paypal.

Παντως με τις τιμες που χουν πια, στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν αξιζει ν παρεις απο κει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο σε ευχαριστούμε για τον οδηγό που έφτιαξες, πραγματικά πιστεύω λύνει πολλές απορίες μας!

 

Επίσης θα ήθελα να σε ευχαριστήσω και εδώ για βοήθεια που μου έχεις προσφέρει μέσω π.μ.

 

Αποστολή με swiss post, η οποία πρώτη φορά καταχωρήθηκε στο tracking της, στις 18-11, από ότι βλέπω σήμερα στα ΕΛΤΑ λέει:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ	02-12-2013	09:42	Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ	02-12-2013	07:12	IPS

 

Από ότι καταλαβαίνω διαβάζοντας το παρών θέμα πρέπει να είμαι από τους τυχερούς καθώς υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις με την συγκεκριμένη μεταφορική.

 

Μένω Αθήνα, να φανταστώ ότι θα το έχω σε 2-3 μέρες;...

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά ρε παιδιά ...Στρίψτε πιο βαθιά το μαχαίρι στο κόκκαλο .Δεν καταλαβαίνω όμως...

 

 

Ο evansarmor ''παραγγέλνει'' στις 30 - 10 μέσω swiss post και 2 μέρες μετά απο εμένα .Εχθές (κυριακάτικα)εμαφανίζεται στα Ελτα αυτό :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-12-2013 05:43 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-12-2013 07:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Που σημαίνει οτι οπου ναναι παραλαμβάνει !

 

Ο johngr00 ''παραγγέλνει'' στις 18 - 11 μέσω swiss post και 21 μέρες μετά απο εμένα .Σήμερα (δευτεριάτικακα)εμαφανίζεται στα Ελτα :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-12-2013 07:12 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-12-2013 09:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Που σημαίνει οτι οπου ναναι παραλαμβάνει !

 

Vagosofron και εσύ σίγουρα θα παραλάβεις πριν απο εμένα !!!Dont worry!!!Απο πότε είπαμε ότι περιμένεις ;

 

Μπορεί κάποιος με σιγουριά να μου πεί τώρα ,σήμερα και τις επόμενες μέρες ποιόν να βρίζω που δεν έχω παραλάβει ακόμα γιατί έχω χαθεί κάπως και βρίζω μία τον έναν και μία τον άλλον ;

 

Προαιρετικά αν μπορεί κάποιος ας μου εξηγήσει και γιατί αυτό γίνεται !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν το πιστευω αυτο και εγω εχω νεοτερα. :D:D:D

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 02-12-2013 09:15 Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 02-12-2013 08:04 Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 02-12-2013 07:02 Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 02-12-2013 06:37 Κ.Μ.Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 02-12-2013 03:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 29-11-2013 13:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-11-2013 10:28 IPS

 

ποτε περιπου να το περιμενω το δεματακι?? αθηνα μενω...

 

πωωω πωω δεν φανταζεστε χαρα που πηρα τωρα ετσι. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά ...Στρίψτε πιο βαθιά το μαχαίρι στο κόκκαλο .Δεν καταλαβαίνω όμως...

 

 

Ο evansarmor ''παραγγέλνει'' στις 30 - 10 μέσω swiss post και 2 μέρες μετά απο εμένα .Εχθές (κυριακάτικα)εμαφανίζεται στα Ελτα αυτό :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-12-2013 05:43 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-12-2013 07:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Που σημαίνει οτι οπου ναναι παραλαμβάνει !

 

Ο johngr00 ''παραγγέλνει'' στις 18 - 11 μέσω swiss post και 21 μέρες μετά απο εμένα .Σήμερα (δευτεριάτικακα)εμαφανίζεται στα Ελτα :

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 02-12-2013 07:12 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 02-12-2013 09:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Που σημαίνει οτι οπου ναναι παραλαμβάνει !

 

Vagosofron και εσύ σίγουρα θα παραλάβεις πριν απο εμένα !!!Dont worry!!!Απο πότε είπαμε ότι περιμένεις ;

 

Μπορεί κάποιος με σιγουριά να μου πεί τώρα ,σήμερα και τις επόμενες μέρες ποιόν να βρίζω που δεν έχω παραλάβει ακόμα γιατί έχω χαθεί κάπως και βρίζω μία τον έναν και μία τον άλλον ;

 

Προαιρετικά αν μπορεί κάποιος ας μου εξηγήσει και γιατί αυτό γίνεται !

 

Eσένα siloo πότε σου απεστειλαν την παραγγελία ;Και με ποιά εταιρεία ;SWISS POST ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:cry::cry::cry::cry:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

14/11 πηρα traking number με swiss post αλλα μην ξεχνας οτι εμενα την πρωτη φορα γυρισε πισω και αυτη ειναι η δευτερη φορα... :O
Link to comment
Share on other sites

14/11 πηρα traking number με swiss post αλλα μην ξεχνας οτι εμενα την πρωτη φορα γυρισε πισω και αυτη ειναι η δευτερη φορα... :O

Ναι(πότε ήταν το πρωτο;), αλλά δεν νομίζω πως έχει να κάνει αυτό .Το έχω παραγγείλει όπως και να έχει 2 βδομάδες νωρίτερα με την ίδια εταιρεία ,σε εσένα φτάνει ,ανοίγεται ο σάκος δηλαδή ενώ σε εμένα όχι !

Για να καταλάβω ,ο σάκος με το κινητό μου είναι Ελλάδα ; Αν ναι ,γιατί ανοίγονται των άλλων οι σάκοι και όχι ο δικός μου ;

Θα βάλω τα κλάμματα , μα τον βουδα !!

:blink::blink:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

την δευτερη παραγγελια την εκανα 12/11 οποτε υπολογισε 20-25 μερες πριν ειχα κανει την πρωτη.

 

κοιτα κ εγω δεν ειμαι εμπειρος στο τομεα μεταφωρων και δεματων. οποτε δεν ξερω τι να σου απαντησω αν και καταλαβαινω πως το λες.

απο ποιο μαγαζι το παρειγγειλες? εγω απο chinavasion και ηταν η τελευταια φορα. αν ξαναχρειαστω κατι μονο απο geekbuying. φιλος εκανε παραγγελια και του πηγε κρητη μεσα σε 15 μερες. εκανε 3 μερες να ερθει ελλαδα και 10 να παει κρητη...

Link to comment
Share on other sites

την δευτερη παραγγελια την εκανα 12/11 οποτε υπολογισε 20-25 μερες πριν ειχα κανει την πρωτη.

 

κοιτα κ εγω δεν ειμαι εμπειρος στο τομεα μεταφωρων και δεματων. οποτε δεν ξερω τι να σου απαντησω αν και καταλαβαινω πως το λες.

απο ποιο μαγαζι το παρειγγειλες? εγω απο chinavasion και ηταν η τελευταια φορα. αν ξαναχρειαστω κατι μονο απο geekbuying. φιλος εκανε παραγγελια και του πηγε κρητη μεσα σε 15 μερες. εκανε 3 μερες να ερθει ελλαδα και 10 να παει κρητη...

Επειδή ήμουν εκτος πόλεως και το μέρος που διέμενα δεν διεθετε κοντα τράπεζα (μιαμιση ωρα η πιο κοντινη) ,μεσω διαδυκτίου και απο γνωστό καταστημα και αξιόπιστο με κινητα κτλ ,έδωσα παραγγελία έτσι ώστε οταν επέστρεφα να το είχα στα χέρια μου !

Μου έκανε άλλος την δουλειά που έπρεπε να γίνει για λίγα ευρω παραπάνω .Δεν τιθεται θέμα αξιοπιστίας βέβαια αλλά ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ απο :O:O:blink::blink::blink::worry::worry::worry:!

Το θέμα τώρα είναι τι μπορεί να γίνει .Ποιός ευθύνεται για αυτό ;SWIIS POST ,ΕΛΤΑ ,ΑΕΡΟΔΡΌΜΙΟ ΚΤΛ ;

Γιατί στους άλλους ερχονται απο swiss post και εγώ περιμένω ;

Τι μπορεί να γίνει ;Despute ,refund ; Ασε που έχω και τα χέρια μου δεμενα με αυτη μου την επιλογη .Μην σου τυχει πραγματικα ...Επισης η θηκη απο το ebay (mofi) εχει ερθει εδω και 5 μερες και μετα απο 10 μερες που την παραγγειλα ,το κερ**ο μου !!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

λογικα απο εκει που το αγορασες θα πρεπει να επικοινωσεις για να επικοινωσει εκεινος με την μεταφορικη και του πουν ακριβως που ειναι και τι εχει γινει.

βεβαια δεν νομιζω να εχεις να χασεις κατι αν στειλεις ενα mail στην swiss post και τους εξηγησεις την κατασταση και αν μπορουν να σου δωσουν περισσοτερες πληροφοριες για το δεμα.

 

περιμενε ομως να σου απαντησει και καποιος αλλος με περισσοτερη πειρα πανω στι θεμα

Link to comment
Share on other sites

Αμα περνανε 35-40 μερες απο την μερα παραγγελιας και δεν σας εχουν ερθει, καντε dispute στο paypal και τελειωνει η υποθεση. Στην τελικη αν εντωμεταξυ σας ερθει το δεμα, κανετε cancel το dispute. Δεν μπορειτε να κανετε τιποτα διαφορετικο. Καποια δεματα κολλανε, καποια χανονται, καποια απλα καθυστερουν.
Link to comment
Share on other sites

Καποια δεματα κολλανε, καποια χανονται, καποια απλα καθυστερουν.

Στην προκειμένη περίπτωση τι να έχει γίνει ;Σε όσα νεότερα απο το δικό μου έχουν σταλεί απο Swiss Post έχουν φανει Ελλάδα ,ενω το παλαιότερο δικό μου έχει κολλήσει .

 

Mon 28.10.2013 16:42 Mailed Swiss Post SINGAPORE

Mon 28.10.2013 16:42 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

Mon 28.10.2013 16:42 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...