Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, πηρα τηλ γιατι ηταν να παραλαβω κατι που μου ηρθε χαρτακι και μου ειπαν να παω αυριο απ το πρωι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να δούμε πόσες μέρες θα μείνουμε εδώ..

 

Date & Time Location Status

21/11/2018, 17:23:00 NETHERLANDS DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

στο ιδιο ακριβως ειμαι κι εγω...εχουν ερθει λογικα απλα δεν εχουν ανοιξει σακους

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

στο ιδιο ακριβως ειμαι κι εγω...εχουν ερθει λογικα απλα δεν εχουν ανοιξει σακους

 

Ναι ετσι φαινεται... ειχαν και την απεργια χθες. Ελπιζω αυριο να ξεκολλήσει μήπως και παραλάβουμε μεσα στην βδομαδα

 

Εχω αρχισει και φοβαμαι πως οι σακουλες μας θα μεινουν σε καποια γωνια καταχωνιασμενες όσο πετάνε τις καινούργιες μέσα στην αποθήκη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι φαινεται... ειχαν και την απεργια χθες. Ελπιζω αυριο να ξεκολλήσει μήπως και παραλάβουμε μεσα στην βδομαδα

 

Εχω αρχισει και φοβαμαι πως οι σακουλες μας θα μεινουν σε καποια γωνια καταχωνιασμενες όσο πετάνε τις καινούργιες μέσα στην αποθήκη :wacko:

Δεν νομίζω... Απλά προς τελωνείο μας βλέπω... Αν και priority... Το δικό μου

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Απλά προς τελωνείο μας βλέπω... Αν και priority... Το δικό μου

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελωνείο γιατί όμως; Από Ολλανδία δεν υποτίθεται έρχονται;

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο γιατί όμως; Από Ολλανδία δεν υποτίθεται έρχονται;
Από Κίνα έρχονται... Ενδιάμεσο κάνουν Ολλανδία... Για να αργούν τόσο... Τελωνείο μου μυρίζει...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ από 21 του μηνός εκεί είμαι. τελωνείο λογικά θα το έγραφε. κάπου μου φαίνεται παράτησαν το σάκο μας. :P
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ από 21 του μηνός εκεί είμαι. τελωνείο λογικά θα το έγραφε. κάπου μου φαίνεται παράτησαν το σάκο μας. :P
Μόλις ανοίξει ο σάκος θα δούμε... Έχω ξαναμπεί τελωνείο με pdm postnl....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανοίξει ο σάκος θα δούμε... Έχω ξαναμπεί τελωνείο με pdm postnl....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου είναι εύκολο να ποστάρεις την πορεία του δέματός σου που στάλθηκε με pdm και μπήκε τελωνείο; Γιατί μέχρι τώρα δεν υπάρχει(απ όσο γνωρίζω) ούτε ένα δείγμα. Το λέω, αν έχει αλλάξει κάτι, να ενημερωθούν και οι υπόλοιποι πριν παραγγείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το τρακινγκ :EE1000091601863DH01010003D0A πώς το ακολουθούμε όταν φτάσει Αθήνα γνωρίζει κανείς;
http://parcelsapp.com/en/tracking/EE1000091601863DH01010003D0A

 

Sent from my Xiaomi Mi A2 Lite using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

IMG-20181130-010153.jpg

Τα 4 δέματα που φαίνονται στην εικόνα μπήκαν πάνω κάτω τις ίδιες μέρες στην ουρά για να περάσουν τελωνείο. Η σειρά προτεραιότητας κανονικά είναι από κάτω πρως τα πάνω αλλά όπως φαίνεται δεν μπαίνουν με σειρά προτεραιότητας αλλά όπως τύχει. Το τελευταίο πέρασε και έχει ξεκινήσει τον δρόμο του για τον προορισμό του. Δεν ξέρω αν πάλι κατά τύχη πέρασε από τελωνείο πρώτο ενώ είναι και πρώτο στην σειρά προτεραιότητας. Βλέπω όμως ότι οι καθυστερήσεις είναι μεγάλες (θα φτάσουν και βδομάδα μέχρι να βγουν από το τελωνείο) και όπου να ναι που θα φτάνουν τα δέματα και τις black friday (της 11.11 έρχονται τώρα - τα παραπάνω είναι αγορασμένα τότε) θα γίνεται χαμός και αν δεν κάνουν κάτι θα έχουμε παραλαβές από του χρόνου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να ποστάρεις την πορεία του δέματός σου που στάλθηκε με pdm και μπήκε τελωνείο; Γιατί μέχρι τώρα δεν υπάρχει(απ όσο γνωρίζω) ούτε ένα δείγμα. Το λέω, αν έχει αλλάξει κάτι, να ενημερωθούν και οι υπόλοιποι πριν παραγγείλουν.
Τον Ιούνιο είχα πάρει κινητό σου gearbest και είχε μπει τελωνείο... Με pdm priority... ..η διαδρομη ειναι η κλασική του ολλανδικού

https://www.elta.gr/el-gr/tabid/93/?qc=RU213733257NL δες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

http://parcelsapp.com/en/tracking/EE1000091601863DH01010003D0A

 

Sent from my Xiaomi Mi A2 Lite using Tapatalk

Αυτό το γνωρίζω....ρωτάω αφού έρθει Ελλάδα και μετά .Δηλαδή εννοώ ότι αυτό τρακινγκ δεν το αναγνωρίζουν τα ΕΛΤΑ ....και λέω μήπως πρέπει να το ψάξω αλλιώς ...αν γνωρίζει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το τρακινγκ :EE1000091601863DH01010003D0A πώς το ακολουθούμε όταν φτάσει Αθήνα γνωρίζει κανείς;

 

Δεν μπορεις να το ανιχνευσεις στην Ελλαδα,προσφατα ηρθε ενα δικο μου δεμα με τετοιο τρακινγ και απο την στιγμη που εφτασε αθηνα σε 7-10 μερες ηρθε.Νομιζω πως ερχεται μεσω Γερμανιας γιατι ειχε και ενα τρακινγκ Γερμανικο αλλα δεν ανιχνευοταν.

Link to comment
Share on other sites

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically2018-11-15 02:07:00

First vessel (580 MS)

Customs clearance processing complete.2018-11-27 23:00:00

Parcel is in clearance.2018-11-26 23:00:00

Parcel arrived at the airport.2018-11-25 16:00:10

Departed Hongkong Sorting Centre.2018-11-24 20:00:05

Arrived at Hongkong Sorting Centre.2018-11-23 18:00:36

Sent to HongKong Sorting Centre.2018-11-23 11:00:31

Departure in Location Warehouse Sorting Centre.2018-11-14 23:15:42

Shipping Label Printed.2018-11-14 22:35:12

Confirmed & Prepared For Packing.2018-11-14 22:35:10

Order Created.

Εμένα βρε παιδιά ακόμα Κίνα είναι?

Link to comment
Share on other sites

IMG-20181130-010153.jpg

Τα 4 δέματα που φαίνονται στην εικόνα μπήκαν πάνω κάτω τις ίδιες μέρες στην ουρά για να περάσουν τελωνείο. Η σειρά προτεραιότητας κανονικά είναι από κάτω πρως τα πάνω αλλά όπως φαίνεται δεν μπαίνουν με σειρά προτεραιότητας αλλά όπως τύχει. Το τελευταίο πέρασε και έχει ξεκινήσει τον δρόμο του για τον προορισμό του. Δεν ξέρω αν πάλι κατά τύχη πέρασε από τελωνείο πρώτο ενώ είναι και πρώτο στην σειρά προτεραιότητας. Βλέπω όμως ότι οι καθυστερήσεις είναι μεγάλες (θα φτάσουν και βδομάδα μέχρι να βγουν από το τελωνείο) και όπου να ναι που θα φτάνουν τα δέματα και τις black friday (της 11.11 έρχονται τώρα - τα παραπάνω είναι αγορασμένα τότε) θα γίνεται χαμός και αν δεν κάνουν κάτι θα έχουμε παραλαβές από του χρόνου :lol:

Τα ίδια με σένα είμαι 11/11 παραγγελία μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχουμε
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούνιο είχα πάρει κινητό σου gearbest και είχε μπει τελωνείο... Με pdm priority... ..η διαδρομη ειναι η κλασική του ολλανδικού

https://www.elta.gr/el-gr/tabid/93/?qc=RU213733257NL δες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νόμιζα ότι μιλούσες για το banggood. Του gearbest εκείνη την περίοδο το pdm δεν ήταν αξιόπιστο μόνο το Belgium registered, το οποίο ακόμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι μιλούσες για το banggood. Του gearbest εκείνη την περίοδο το pdm δεν ήταν αξιόπιστο μόνο το Belgium registered, το οποίο ακόμα είναι.
Στην παρούσα περίοδο τι ισχύει για το pdm Netherlands post?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Για στατιστικούς λίγους αναφέρω πως παραγγελία από gearbest με Belgium registered 11/11 παρελήφθη σήμερα χωρίς προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα περίοδο τι ισχύει για το pdm Netherlands post?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

banggood ok....gearbest....θα δειξει ...θα σας πω μολις ανοιχτει ο σακος

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Για στατιστικούς λίγους αναφέρω πως παραγγελία από gearbest με Belgium registered 11/11 παρελήφθη σήμερα χωρίς προβλήματα

Καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο περήφανος είμαι κάθε φορά για την αγορά κινητού από την Κίνα, άλλο τόσο βασανιστικό είναι να το περιμένεις να έρθει με τα τράκκινγκ κτλ. Καλώς να έρθουν όλα μάγκες!
Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα ενημερωση απο gearbest για μια παραγγελια που ειχα κανει πριν μια εβδομαδα και την ξεκινησαν σημερα να την στειλουν ειχα βαλει priority direct και το εστειλαν με netherlands registered ddp ειναι ασφαλες η θα εχω παρατραγουδα?
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...