Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλη μια καθυστέρηση στο μπες-βγες του τελ@νεί@υ, με την διαφορά ότι αυτή την φορά δεν είχε μπει το γνωστό αυτοκόλλητο (μήπως τελείωσαν???) :lol: .

 

Κωδικός Αντικειμένου: RP064217***CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

20/11/2018, 10:02:59 Κ.Μ.Δ. ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ

20/11/2018, 07:45:54 Κ.Μ.Δ. ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

20/11/2018, 06:55:57 Κ.Μ.Δ. ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

20/11/2018, 04:41:49 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Μ.Δ. ΠΕΙΡΑΙΑ)

19/11/2018, 17:57:02 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΠΕΙΡΑΙΑ)

19/11/2018, 15:57:02 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

26/10/2018, 06:05:15 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

19/10/2018, 07:20:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

18/10/2018, 16:09:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παλικαρια μου εστειλαν αυτο το email απο bangood να τους στειλω φωτο απο το προιον και φωτο απο την σακουλα συσκευασιας που εχω πεταξει το sku αυτοκολητο λογω φθαρμενου προιοντος γρατζουνιες δηλαδη.....We truly understand how frustrated you are and feel terribly sorry for all the inconvenience caused. But we sincerely hope you can give us a chance to fix this issue and give you a satisfactory solution.

First of all, according to Banggood warranty policy, could you please send us some photos to show the detail of this issue, so that we could confirm this problem and find out the root cause more effectively.

1.The photos of shipping label and SKU bar code, which stick on the package of the parcel and the product protecting bag

2.The photos of products that you have received

Please kindly make sure that the issue with your device is obviously shown in the photos. Therefore, we are able to locate the issue swiftly and solve it within the shortest duration....

το θεμα ειναι οτι δεν εχω το sku απο την σακουλα συσκευασιας...μπορω μεσω του track number να βρω τις πληροφοριες πακετου στο αυτοκολητο που εγραφε στην σακουλα??μεσω της μεταφορικης εταιριας που το εστειλαν??δεν εννοω το track17 η το ολλανδικο ταχυδρομειο εννοω καθαρα την μεταφορικη που το φορτωνουν απο το bangood....Ξερει καποιος να μου πει ποια μεταφορικη χρισιμοποιει το bangood??.Εχει τυχει σε κανεναν αυτο σκηνικο να μου πει τι θα κανω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

έχω καιρό να κάνω αγορά από κίνα και σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό από banggood. Η μέθοδος αποστολής Priority Direct Mail είναι ασφαλής?? υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο?? Επιπλέον κλικάρω ή όχι το "Add Shipping Insurance to your order " ??.

Τέλος ο χρόνος παράδοσης είναι 6-14 εργάσιμες (όπως λέει το site) ή περιμένουμε περισσότερο καιρό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προς το παρον το Priority Direct Mail δεν περνάει τελωνείο. Και όχι δεν χρειάζεσαι insurance αν πληρώσεις με paypal!

 

Αλλά μην υπολογίζεις 15 μέρες... είμαι στις 12 και ακόμα δεν έχει μπει Ευρώπη δυστυχώς :(

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μου εστειλαν αυτο το email απο bangood να τους στειλω φωτο απο το προιον και φωτο απο την σακουλα συσκευασιας που εχω πεταξει το sku αυτοκολητο λογω φθαρμενου προιοντος γρατζουνιες δηλαδη.....We truly understand how frustrated you are and feel terribly sorry for all the inconvenience caused. But we sincerely hope you can give us a chance to fix this issue and give you a satisfactory solution.

First of all, according to Banggood warranty policy, could you please send us some photos to show the detail of this issue, so that we could confirm this problem and find out the root cause more effectively.

1.The photos of shipping label and SKU bar code, which stick on the package of the parcel and the product protecting bag

2.The photos of products that you have received

Please kindly make sure that the issue with your device is obviously shown in the photos. Therefore, we are able to locate the issue swiftly and solve it within the shortest duration....

το θεμα ειναι οτι δεν εχω το sku απο την σακουλα συσκευασιας...μπορω μεσω του track number να βρω τις πληροφοριες πακετου στο αυτοκολητο που εγραφε στην σακουλα??μεσω της μεταφορικης εταιριας που το εστειλαν??δεν εννοω το track17 η το ολλανδικο ταχυδρομειο εννοω καθαρα την μεταφορικη που το φορτωνουν απο το bangood....Ξερει καποιος να μου πει ποια μεταφορικη χρισιμοποιει το bangood??.Εχει τυχει σε κανεναν αυτο σκηνικο να μου πει τι θα κανω??

καλο καψονι σε εστησε το καταστημα, αλλα παραειναι γελοιο. Δεν υπαρχει περιπτωση να το βρεις αυτο που ζηταν. Αν εκανες βιντεο ξεπακεταρισματος τοτε τους το στελνεις αυτο και εισαι καλυμενος ( πες μου εκανες βιντεο οταν παρελαβες το δεμα ). Αλλιως...καλα ξεμπερδεματα

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μου εστειλαν αυτο το email απο bangood να τους στειλω φωτο απο το προιον και φωτο απο την σακουλα συσκευασιας που εχω πεταξει το sku αυτοκολητο λογω φθαρμενου προιοντος γρατζουνιες δηλαδη.....We truly understand how frustrated you are and feel terribly sorry for all the inconvenience caused. But we sincerely hope you can give us a chance to fix this issue and give you a satisfactory solution.

First of all, according to Banggood warranty policy, could you please send us some photos to show the detail of this issue, so that we could confirm this problem and find out the root cause more effectively.

1.The photos of shipping label and SKU bar code, which stick on the package of the parcel and the product protecting bag

2.The photos of products that you have received

Please kindly make sure that the issue with your device is obviously shown in the photos. Therefore, we are able to locate the issue swiftly and solve it within the shortest duration....

το θεμα ειναι οτι δεν εχω το sku απο την σακουλα συσκευασιας...μπορω μεσω του track number να βρω τις πληροφοριες πακετου στο αυτοκολητο που εγραφε στην σακουλα??μεσω της μεταφορικης εταιριας που το εστειλαν??δεν εννοω το track17 η το ολλανδικο ταχυδρομειο εννοω καθαρα την μεταφορικη που το φορτωνουν απο το bangood....Ξερει καποιος να μου πει ποια μεταφορικη χρισιμοποιει το bangood??.Εχει τυχει σε κανεναν αυτο σκηνικο να μου πει τι θα κανω??

 

Βλακείες, και σε εμένα τα ίδια έλεγαν. Αν έχεις βίντεο unboxing καλώς. Αν δεν έχεις στείλε φώτο και βίντεο με το πρόβλημα και πες ότι τη σακούλα συσκευασίας δυστυχώς την πέταξες. Αν έχει η συσκευή ή το κουτί κάπου γραμμένο serial number, γράψε το. Δεν έχω καταλάβει γιατί τα ζητάνε αυτά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

έχω καιρό να κάνω αγορά από κίνα και σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό από banggood. Η μέθοδος αποστολής Priority Direct Mail είναι ασφαλής?? υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο?? Επιπλέον κλικάρω ή όχι το "Add Shipping Insurance to your order " ??.

Τέλος ο χρόνος παράδοσης είναι 6-14 εργάσιμες (όπως λέει το site) ή περιμένουμε περισσότερο καιρό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δεν νομίζω ότι αξίζει πλέον η αγορά κινητού από Κίνα.

Είμαι σίγουρος ότι αυτό που θέλεις θα το βρεις από εδώ σε τιμή πολύ κοντινή με αυτή που θα σου κοστίσει η αγορά από την Κίνα..

Άσε που στην παρούσα φάση το πιο σίγουρο είναι ότι θα παραλάβεις σε 1-1,5 μήνα λόγω φόρτου εργασίας

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες, και σε εμένα τα ίδια έλεγαν. Αν έχεις βίντεο unboxing καλώς. Αν δεν έχεις στείλε φώτο και βίντεο με το πρόβλημα και πες ότι τη σακούλα συσκευασίας δυστυχώς την πέταξες. Αν έχει η συσκευή ή το κουτί κάπου γραμμένο serial number, γράψε το. Δεν έχω καταλάβει γιατί τα ζητάνε αυτά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

αυτα που λες τα εκανα και τα εστειλα...βιντεο unboxing δεν εκανα και την σακουλα την πεταξα,,,ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει κατι τετοιο ενα σωρο παραγγελιες εχω κανει και ποτε δεν ειχα προβλημα.Δηλαδη δεν μπορουμε να ξερουμε την μεταφορικη που στελνει το bangood??μηπως εκει βαλω το track number και μου βγαλει τα στοιχεια πακετου??

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλο καψονι σε εστησε το καταστημα, αλλα παραειναι γελοιο. Δεν υπαρχει περιπτωση να το βρεις αυτο που ζηταν. Αν εκανες βιντεο ξεπακεταρισματος τοτε τους το στελνεις αυτο και εισαι καλυμενος ( πες μου εκανες βιντεο οταν παρελαβες το δεμα ). Αλλιως...καλα ξεμπερδεματα

δεν εκανα unboxing.

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Μην χαλιεσαι για λαλακιες δικες τους. βεβαια το βιντεο που ειπα νωριτερα ειναι κανονας οταν παραλαμβαινεις οτιδηποτε αξιας απο Κινα, για τους ευνοητους λογους, οπως ο δικος σου. Δυστυχως εδω εχασες.

Τωρα το SKU

Τι στο #$@@# το θελουν;;; αυτο εχει να κανει με την δικια τους αποθηκη και το δικο τους καταλογο, και σε καμια περιπτωση δεν αφορα εσενα, αλλα αυτους στο θεμα τις αποθηκευσης-ταξινομησης. Δηλαδη αγορασες το κινητο ταδε με το SKU 4352345243.... Aυτο το νουμερο αφορα τον υπαλληλο του καταστηματος .

Εννοειτε οτι και η μεταφορικη δεν εχει σχεση με αυτο το νουμερο, και ουτε αν το παρεις αντιστροφα θα βρεις ακρη. Iσως αν εψαχνες στην σελιδα του προιοντας απο καταστημα ή αλλη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

ειχες καμια εξελιξη? εμενα ακομα στα ιδια.... τι στο καλο, με γαιδουρακι το φερνουν? :lol::lol:

Μόλις έφτασαν Ελλάδα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταμπερδευτεί παιδιά! Τελικά από Gearbest, παραγγελίες άνω των 22 ευρώ, με Priority Line - Priority Direct Mail, έχουν χρέωση από τελωνείο;; δεν είναι όπως παλιά;; ή δεν είναι σίγουρο;

 

Κάποιος ρε παιδιά; να το ξεκαθαρίσω μια κ καλή plz!

Link to comment
Share on other sites

 

fd8703d7ac7eb48a1d69674fbec536cc.jpg

 

 

φαίνεται να έφτασε Ολλανδία(?) ή τουλάχιστον αυτό κατάλαβα και από το tracking των ΕΛΤΑ. να περιμένω καμιά βδομάδα αφού μπήκε Ευρώπη ή πάμε για παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

μπάχαλο.. η 1η παραγγελία από 19 Οκτ κάνει βόλτες μεταξύ Κίνας και Βελγίου, η 2η από 7 Νοε βρήκε τον δρόμο. Μην έχετε αγωνία για το πότε θα έρθει η παραγγελία σας αλλά μόνο για το ΑΝ θα έρθει. Αλλιώς πληρώστε κάτι παραπάνω και αγοράστε από Ελλάδα. 88266321ac18b0aec2776d441d49bf3a.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

update.. μιλάμε για το απόλυτο μπάχαλο. Μόλις μου έστειλαν email για refund χωρίς να αναφέρουν για ποια παραγγελία πρόκειται. Λογικά ή που θα παραλάβω καμιά Porsche Cayenne ή που θα μου κάνουν refund καμιά 50ριά χιλιάδες ευρώ.

efd0208d411c230aacff9dc646fbf44b.jpg

Link to comment
Share on other sites

προς τι αυτή η καθυστέρηση αποστολής των παραγγελιών από το gearbest?

 

το ειπες και μονος σου, γιατι ειναι το gearbest.

update.. μιλάμε για το απόλυτο μπάχαλο. Μόλις μου έστειλαν email για refund χωρίς να αναφέρουν για ποια παραγγελία πρόκειται. Λογικά ή που θα παραλάβω καμιά Porsche Cayenne ή που θα μου κάνουν refund καμιά 50ριά χιλιάδες ευρώ.

Ολοι εχουμε δικαιωμα στο ονειρο.:p

φαίνεται να έφτασε Ολλανδία(?) ή τουλάχιστον αυτό κατάλαβα και από το tracking των ΕΛΤΑ. να περιμένω καμιά βδομάδα αφού μπήκε Ευρώπη ή πάμε για παραπάνω?

Σωστα καταλαβες. Το ποσο μετα ειναι περιπου εκει στην βδομαδα, εκτος απροοπτου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν έχει σχέση, παραγγελία στο gearbest 14/11, την ίδια μέρα αποστολή αλλά παραμένει pre advice
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν έχει σχέση, παραγγελία στο gearbest 14/11, την ίδια μέρα αποστολή αλλά παραμένει pre advice

 

Εμένα παραγγελία 11/11 και παραμένει item is announced. Με φαίνεται θέλουν τρελό κράξιμο στο gearbest.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει να μου πει σε τι φαση βρισκομαι γιατι ειμαι και αρχαριος σε αυτα5d9cd21c991749bde7b1a158ae84ebba.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι μπορούμε να κάνουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν τι μπορούμε να κάνουμε mylw4?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει να μου πει σε τι φαση βρισκομαι γιατι ειμαι και αρχαριος σε αυτα5d9cd21c991749bde7b1a158ae84ebba.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βλεπω τιποτα ανησυχιτικο, αλλα μαλλον εχεις σιγουρο το τελωνειο. ( λογω DHL )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...