Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παράγγειλα μια μητρική πλακέτα για LG G2

Picture0001.png

 

τι πρέπει να κάνω ? και τι θα πληρώσω ?

 

Picture0002.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

στέλνεις εδώ geta@elta-net.gr

ένα email με θέμα το tracking number, κυρίως θέμα ένα σύντομο κείμενο του στυλ "σας επισυνάπτω την απόδειξη αγοράς", επισυνάπτεις αρχείο με την απόδειξη αγοράς (είτε από PayPal είτε από κίνηση στον λογαριασμό τραπέζης, με όποιον τρόπο πλήρωσες δηλαδή) και περιμένεις.

γύρω στο εικοσάευρω θα πληρώσεις.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι το gearbest στις αγορες απο την κινεζικη αποθηκη εχει ριξει πολυ χαμηλα τη χρεωση του priority line σε ολα τα προιοντα ανεξαρτητου βαρους...για τσεκαρετε...το ολλανδικο pdm λενε οτι ειναι...παντως πριν καιρο που πηρα ενα εξαρτημα μπηκε τελωνειο αλλα δεν σταματησε

εχει κανεις εμπειρια αγορας απο ευρωπαικη αποθηκη gearbest με dhl?

ποες μερες κανει? αγορασα κινητο και εδω και 3 ημερες εχει κολησει στο The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically... λογικο?

Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

10 μέρες για τα ακουστικά MEIZU EP51 από Gearbest με NL.

Μια χαρά τους βλέπω.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζιά από aliexpress μπορεί να γίνει πληρωμή μέσω paypal;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζιά από aliexpress μπορεί να γίνει πληρωμή μέσω paypal;

Μερικά δέχονται ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζιά από aliexpress μπορεί να γίνει πληρωμή μέσω paypal;
Και με Ali pay υπάρχει μεγάλη αξιοπιστία και ανταποκρίνεται άμεσα για οποιαδήποτε διένεξη.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα τάμπλετ από GB , έβαλα βελγικό.συνεχίζει να είναι η ασφαλής επιλογή ή να ακυρώσω για να βάλω PL EU;ή NL PDM;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα τάμπλετ από GB , έβαλα βελγικό.συνεχίζει να είναι η ασφαλής επιλογή ή να ακυρώσω για να βάλω PL EU;ή NL PDM;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το pdm είναι σίγουρο τελωνείο...το pl eu Δεν μπαίνει αλλά είναι ακριβό...το βελγικό νομίζω μέχρι τώρα καλή επιλογή

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το pdm είναι σίγουρο τελωνείο...το pl eu Δεν μπαίνει αλλά είναι ακριβό...το βελγικό νομίζω μέχρι τώρα καλή επιλογή

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4€ είναι το priority line

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

To PDM από gearbest με ολλανδικό ταχυδρομείο , πλέον δεν περνά τελωνείο γιατί δεν φαίνεται να έρχεται από Κίνα , δέμα δικό μου και φίλου δεν πέρασε , φαίνεται ότι έρχεται από Ολλανδία.
Link to comment
Share on other sites

Για την Ιστορία, η συνομιλία μου με geta@elta και η ''ελευθέρωση'' του δέματος....!;)

 

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικά δέχονται ...

Ελάχιστα που είναι σαν να μην υπάρχουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To PDM από gearbest με ολλανδικό ταχυδρομείο , πλέον δεν περνά τελωνείο γιατί δεν φαίνεται να έρχεται από Κίνα , δέμα δικό μου και φίλου δεν πέρασε , φαίνεται ότι έρχεται από Ολλανδία.
Δεν μπαίνει η Δεν σταματάει;;;το δικό μου πριν ένα μήνα μπήκε τελωνειο αλλά δεν σταμάτησε

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

ευρωπαικη αποθηκη+gearbest+dhl= εμπειρια τρομερη...σημερα υποτιθεται οτι θα το επαιρνα...αλλες 5 με 7 εργασιμες για να ερθει με τη χελωνα λεει η ελληνικη dhl...ζω μεγαλες στιγμες....μονο βελγικο...ολα τα αλλα ...
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η express DHl που έρχεται σε 2- 3 εργάσιμες μέρες ,αλλά μια ποίο οικονομική και ποια αργή υπηρεσία της DHL, την έχω χρησιμοποιήσει αυτή την υπηρεσία 7-10 έκανε να έρθει .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..

Θέλω να παραγγείλω ένα κινητό μέσω banggood με direct mail..είναι ασφαλής αποστολή προς το τελωνείο;

Δίνουν καμία εγγύηση για το κινητό;

Σας παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει Γιατί έχω μια πολύ καλή προσφορά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο ..πληρώνω μέσω paypal πάντα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..

Θέλω να παραγγείλω ένα κινητό μέσω banggood με direct mail..είναι ασφαλής αποστολή προς το τελωνείο;

Δίνουν καμία εγγύηση για το κινητό;

Σας παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει Γιατί έχω μια πολύ καλή προσφορά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο ..πληρώνω μέσω paypal πάντα ..

 

Το priority direct mail είναι η καλύτερη μέθοδος αποστολής απο κινα.ΣΕ 10 με 15 μέρες θα είναι στα χεριά σου.Οσο για το banggood το after sale του είναι άψογο,μην ανησυχείς.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Το priority direct mail είναι η καλύτερη μέθοδος αποστολής απο κινα.ΣΕ 10 με 15 μέρες θα είναι στα χεριά σου.Οσο για το banggood το after sale του είναι άψογο,μην ανησυχείς.

 

Και όμως δεν είναι και τόσο καλοί στο banggood χθές έκανα παραγγελία 3 πράγματα σύνολο 34 ευρώ έβαλα και priority direct mail να έχω και κάποια σχετική ασφάλεια και tracking και την έσπασαν σε 3 ξεχωριστά πακέτα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

και την έσπασαν σε 3 ξεχωριστά πακέτα.

Αυτό το κάνουν... συστηματικά και είναι το μόνο που μου τη δίνει με τις υπηρεσίες τους. Σε σχετική μου ερώτηση κάποια στιγμή, είχαν απαντήσει ότι είναι επειδή τα προϊόντα προέρχονται από διαφορετικές αποθήκες (πράγμα το οποίο θα ήταν δεκτό και απολύτως κατανοητό - καί ήταν η περίπτωση σε προηγούμενες παραγγελίες που μου είχαν σπάσει), σε αυτήν την τελευταία όμως για την οποία και τους ρώτησα, είχα φροντίσει όλα τα είδη να προέρχονται από την ίδια αποθήκη! Το αποτέλεσμα όμως ήταν το ίδιο... :)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν είναι και τόσο καλοί στο banggood χθές έκανα παραγγελία 3 πράγματα σύνολο 34 ευρώ έβαλα και priority direct mail να έχω και κάποια σχετική ασφάλεια και tracking και την έσπασαν σε 3 ξεχωριστά πακέτα.

 

Το οτι την εσπασαν σε κομματια δεν μου λεει τιποτα!τι θελεις να πεις με αυτο??

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνουν... συστηματικά και είναι το μόνο που μου τη δίνει με τις υπηρεσίες τους. Σε σχετική μου ερώτηση κάποια στιγμή, είχαν απαντήσει ότι είναι επειδή τα προϊόντα προέρχονται από διαφορετικές αποθήκες (πράγμα το οποίο θα ήταν δεκτό και απολύτως κατανοητό - καί ήταν η περίπτωση σε προηγούμενες παραγγελίες που μου είχαν σπάσει), σε αυτήν την τελευταία όμως για την οποία και τους ρώτησα, είχα φροντίσει όλα τα είδη να προέρχονται από την ίδια αποθήκη! Το αποτέλεσμα όμως ήταν το ίδιο... :)

 

Εντάξει το δέχομαι αυτό που λες αλλά τα χρήματα που πήραν για το priority line δεν τα επέστρεψαν τέλος πάντων δεν θα σωθώ με 5 και κάτι ευρώ που έδωσα για priority line αλλά λέμε τώρα άλλη διαδικασία πληρώνεις και όπως θέλουν τα στέλνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οτι την εσπασαν σε κομματια δεν μου λεει τιποτα!τι θελεις να πεις με αυτο??

 

Θέλω να πω ότι ούτε tracking θα έχω γιατι την έσπασαν σε 3 κομμάτια, ούτε ενώ πλήρωσα priority line κάποια σχετική ασφάλεια και με priority θα τα είχα σχετικά γρήγορα, ενώ σίγουρα τα έστειλαν με standart που θα κάνει πάνω από μήνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οτι την εσπασαν σε κομματια δεν μου λεει τιποτα!τι θελεις να πεις με αυτο??

 

Θέλω να πω ότι ούτε tracking θα έχω γιατι την έσπασαν σε 3 κομμάτια, ούτε ενώ πλήρωσα priority line κάποια σχετική ασφάλεια και με priority θα τα είχα σχετικά γρήγορα, ενώ σίγουρα τα έστειλαν με standart που θα κάνει πάνω από μήνα

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...