Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Αλλιώς δεν ξεκολλάει.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το δικό σου βρε @Aristokratis τι έγινε ξεκόλλησε;; παρέλαβες;;

Μα... στο γράφει και στο -μεταφρασμένο- tracking:

"Η Κίνα ταχυδρομεί

καταχωρημένο ταχυδρομείο

αέρα"

 

Αέρα σου 'ρθε! :lol:

Αχαχαχαχαχαχα :up::up::up::up::up::up::up:

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το δικό σου βρε @Aristokratis τι έγινε ξεκόλλησε;; παρέλαβες;;

 

Αχαχαχαχαχαχα :up::up::up::up::up::up::up:

Την παλεύει! :lol: Την κυριακή εισήχθη στο τελωνείο και σήμερα το πρωί μου έβγαλε ειδοποίηση για να στείλω την απόδειξη paypal. Από εμπειρία πόσο παραμένει στο τελωνείο αφού τους στείλεις την απόδειξη; Έλεος πια με έχει φάει η υπομονή. :angry: :D

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Την παλεύει! :lol: Την κυριακή εισήχθη στο τελωνείο και σήμερα το πρωί μου έβγαλε ειδοποίηση για να στείλω την απόδειξη paypal. Από εμπειρία πόσο παραμένει στο τελωνείο αφού τους στείλεις την απόδειξη; Έλεος πια με έχει φάει η υπομονή. :angry: :D

 

Εμένα είχε μπείτε τελωνείο Παρασκευή πρωί, τους έστειλα κατευθείαν απόδειξη paypal, Σάββατο μου στείλανε Μάιλ ότι εκτελωνίστηκε και την επόμενη Πέμπτη το είχα στα χέρια μου Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απο ολα αυτα.απο ποιο καταστημα θες να αγορασεις?

Μόνο AliExpress βρίσκω κάτι ανταλλακτικά για την TV. Άρα το τελωνείο είναι στάνταρ. Τουλάχιστον να του πω να γράψει απ έξω λιγότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο AliExpress βρίσκω κάτι ανταλλακτικά για την TV. Άρα το τελωνείο είναι στάνταρ. Τουλάχιστον να του πω να γράψει απ έξω λιγότερη τιμή.

Δεν πιάνει το πόσο γράφει, θα σου ζητήσουν τιμολόγιο ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εμένα αποστολή με βελγικο ταχυδρομείο στης 29/01 και δεν φαίνεται κάτι στην ενημέρωση (processing abroard), γιατί? να περιμένω και άλλο?

 

του thanosp5 έχει φτάσει θεσσαλονίκη με την ίδια ημερομηνία αποστολής

 

Εγώ βρε παιδιά τι να κάνω να περιμένω και άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε μπείτε τελωνείο Παρασκευή πρωί, τους έστειλα κατευθείαν απόδειξη paypal, Σάββατο μου στείλανε Μάιλ ότι εκτελωνίστηκε και την επόμενη Πέμπτη το είχα στα χέρια μου Θεσσαλονίκη.

Α κατάλαβα. Ε λογικά από την Δευτέρα που μας έρχεται υπολογίζω να το έχω στα χέρια μου. Εμένα μου έβγαλε ειδοποίηση γύρω στις 8 το πρωί σήμερα, αλλά ήμουν στο σχολείο εν ώρα συνελεύσεως και δυστυχώς δεν απάντησα εγκαίρως. Τους απάντησα στις 2 το μεσημέρι... Ελπίζω να μην με "τιμωρήσουν" με περαιτέρω αναμονή :lol:! (Σε ευχαριστώ για την απάντηση!)

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Άρα να θέσω ένα ερώτημα... 50€+ όποιο τελωνείο +τις μέρες της υπομονής(μήνα και βάλε) ή 110€ από Ελλάδα; Σορρυ για το offtopic
Link to comment
Share on other sites

Άρα να θέσω ένα ερώτημα... 50€+ όποιο τελωνείο +τις μέρες της υπομονής(μήνα και βάλε) ή 110€ από Ελλάδα; Σορρυ για το offtopic

 

Έως 50 ευρώ κάνε για να βρείς την τελική τιμή: 50 + 50*0,24 + 15 = 77. Γλιτώνεις 33 ευρώ. Υπολόγισε αναμονή κανένα μήνα. Εξαρτάται από το αν χρειάζεσαι το αντικείμενο επιγόντως.

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Για gearbest γνωρίζει κάποιος για shipping τι είναι το G W 5 και GW16?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ευρωπαϊκές αποθηκες

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

nop,προχώρα

Οκ ευχαριστώ

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ ευχαριστώ

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Μου βγάζει shipping με DHL. Μήπως έχει έξτρα χρεώσεις?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχει κανεις εμπειρια απο preorder αντικειμενα απο banggood.Για ενα smart watch ενδιαφερομαι και αναφερει Expected on March 31, 2018. Δεν ειναι ακριβο(τιμη preorder 20$) και ουτε το βιαζομαι αλλα γενικα ειναι αξιοπιστο το καταστημα μ αυτες τις παραγγελιες ή θα μας παρει κανενα εξαμηνο η ολη διαδικασια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κοστολογήσουν σωστά τότε θα επιβαρυνθείς το ΦΠΑ 24% επι της αξίας του (50 χ 24% = 12€) συν 15€ έξοδα εκτελωνισμού, δηλαδή σύνολο 27€.
Παίζει να γράψουν ότι θέλουν?? Ρωτάω γιατί θέλω να φέρω ενα refurbished LG V10 απο Ali με κόστος 98€...παίζει να το κοστολογησουν με άλλη τιμή?? και να φάω περισσότερο καπέλο?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.

Εχει κανεις εμπειρια απο preorder αντικειμενα απο banggood.Για ενα smart watch ενδιαφερομαι και αναφερει Expected on March 31, 2018. Δεν ειναι ακριβο(τιμη preorder 20$) και ουτε το βιαζομαι αλλα γενικα ειναι αξιοπιστο το καταστημα μ αυτες τις παραγγελιες ή θα μας παρει κανενα εξαμηνο η ολη διαδικασια.

Ευχαριστω.

Όχι λογικά θα είσαι οκ... αξιόπιστο είναι το banggood!

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μα... στο γράφει και στο -μεταφρασμένο- tracking:

"Η Κίνα ταχυδρομεί

καταχωρημένο ταχυδρομείο

αέρα"

 

Αέρα σου 'ρθε! :lol:

 

Καλύτερα ΑΕΡΑ παρά με σκυταλοδρομια 3-4 μήνες........:lol::X

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από eudirect. com ένα κινητό νοκια 7,στα 341€, η αποστολή θα γίνει με DHL από ευρωπαϊκή αποθήκη, +16€, έχω track number από την DHL, το οποίο έχει κολλήσει από το Σάββατο, ότι βρίσκεται στο Λονδίνο με προορισμό Θεσσαλονίκη, παίζει να πληρώσω τελωνείο, αφού είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία από eudirect. com ένα κινητό νοκια 7,στα 341€, η αποστολή θα γίνει με DHL από ευρωπαϊκή αποθήκη, +16€, έχω track number από την DHL, το οποίο έχει κολλήσει από το Σάββατο, ότι βρίσκεται στο Λονδίνο με προορισμό Θεσσαλονίκη, παίζει να πληρώσω τελωνείο, αφού είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη;

 

 

Οχι φιλε, απο Ευρωπη ΔΕΝ εχει τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Και αργεί τόσο πολύ ώστε να πάρει τον δρόμο για την Ελλάδα, από το Σάββατο είναι στο αεροδρόμιο του Λονδίνου, στο heathrow; έχει κάνει κάποιος άλλος παραγγελία από το eudirect;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ξερει κανεις τι παιζει με την κινεζικη πρωτοχρονια?κατι ειδα οτι φετος ειναι 16/2.Για να ξερουμε περιπου τη φρικη που θα φαμε με τις καθυστερησεις.Αν παραγγειλουμε κατι σημερα η αυριο απο Banggood π.χ με priority line που λεει 6-14 μερες,θα πεσουμε μεσα στις γιορτες τους και θα γινει μηνας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το τηλέφωνο του τελωνείου; Έχω πάρει σε πολλά διαφορετικά αλλά σε κανένα δεν απαντούν.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...