Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρε την dpd ελλαδος τηλεφωνο και δωστους το TN σου,θα σου πουνε αυτοι πως να παρακολουθησεις το δεμα σου στην ελλαδα.Διορθωστε με εαν κανω λαθος παιδια (δεν εχω παραλαβει ποτε δεμα με dpd γι αυτο)

 

σωστα τα λες τα ειπα και εγω σε προηγουμενα ποστ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στην

Πρέπει να πάρεις στην dpd Ελλάδας που βρίσκεται Θεσσαλονίκη εκείνη θα σε δώσει το tracking number τις acs. Ξέρω πολύ καλά γιατί όταν πήρα τηλέφωνο στην acs δεν ξέρανε τίποτα για το πακέτο μου. Μόνο όταν πήρα τηλέφωνο στην dpd Ελλάδας είπα των αριθμό παρακολούθησης και κατευθείαν μου έδωσαν τον αριθμό παρακολούθησης τις acs.

 

Όσο ψάχνουμε κάτι βρίσκουμε τελικά. Στο Γερμανικό site της DPD όπου κάνω την αναζήτηση του track, στο κάτω μέρος υπάρχει μια ένδειξη

(Zugehörige Referenznummer) όπου μεταφράζεται ως (Σχετικός αριθμός αναφοράς), εκεί υπάρχει ένας 10ψήφιος όπου είναι και ο αριθμός αποστολής της ACS.

Πραγματικά έβγαλε πληροφορίες ότι έφτασε στην Θεσσαλονίκη και δείχνει επόμενο προορισμό την περιοχή μου.

Δεν χρειάζεται επομένως να ζαλίζουμε ούτε το δικό μας κεφάλι, αλλά ούτε και των υπαλλήλων της DPD Ελλάδας και της ACS καλώντας τους στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ψάχνουμε κάτι βρίσκουμε τελικά. Στο Γερμανικό site της DPD όπου κάνω την αναζήτηση του track, στο κάτω μέρος υπάρχει μια ένδειξη

(Zugehörige Referenznummer) όπου μεταφράζεται ως (Σχετικός αριθμός αναφοράς), εκεί υπάρχει ένας 10ψήφιος όπου είναι και ο αριθμός αποστολής της ACS.

Πραγματικά έβγαλε πληροφορίες ότι έφτασε στην Θεσσαλονίκη και δείχνει επόμενο προορισμό την περιοχή μου.

Δεν χρειάζεται επομένως να ζαλίζουμε ούτε το δικό μας κεφάλι, αλλά ούτε και των υπαλλήλων της DPD Ελλάδας και της ACS καλώντας τους στο τηλέφωνο.

 

ναι οκ ολα αυτα αλλα αν δεν επερνα τηλεφωνο τωρα το δεμα θα ηταν σε αλλο σπιτι γιαυτο καλο ειναι να μην το αφηνετε ετσι στην τυχη του το πακετακι σας,ο εκτελωνισμος εγινες λαθος ουτε σωστη διευθυνση ειχε ουτε το τηλεφωνω μου.αρα καλο ειναι να παρετε ενα τηλεφωνακι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει εμπειρία από τελωνείο, από τη στιγμή που στέλνεις email με την απόδειξη του paypal στο ΓΕΤΑ, πόσο χρόνο κάνει περίπου το δέμα για να ξεκολλήσει και να πάει στο Κ.Δ.ΑΤΤΙΚΗΣ;
Link to comment
Share on other sites

Oχι παρα πολυ, τωρα στη δικη μου περιπτωση εστειλα mail και δεν εγινε τιποτα για καμια βδομαδα, μετα εστειλα και με fax και εκαναν κανα διημερο αν θυμαμαι καλα. Τωρα δεν ξερω τι απο τα δύο επιασε, αν το fax εκανε δουλεια ή το ειχαν δρομολογησει νωριτερα, δεν ελαβα ποτε καποια απαντηση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ψάχνουμε κάτι βρίσκουμε τελικά. Στο Γερμανικό site της DPD όπου κάνω την αναζήτηση του track, στο κάτω μέρος υπάρχει μια ένδειξη

(Zugehörige Referenznummer) όπου μεταφράζεται ως (Σχετικός αριθμός αναφοράς), εκεί υπάρχει ένας 10ψήφιος όπου είναι και ο αριθμός αποστολής της ACS.

Πραγματικά έβγαλε πληροφορίες ότι έφτασε στην Θεσσαλονίκη και δείχνει επόμενο προορισμό την περιοχή μου.

Δεν χρειάζεται επομένως να ζαλίζουμε ούτε το δικό μας κεφάλι, αλλά ούτε και των υπαλλήλων της DPD Ελλάδας και της ACS καλώντας τους στο τηλέφωνο.

Link φίλε@Theo να ξέρουν τα παιδιά που περιμένουν από εκεί δέματα;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έβαλα το tracking number στα ΕΛΤΑ μου έβγαλε αυτό. Το γλύτωσα το τελωνείο η υπάρχει ακόμα φόβος; Είναι η πρώτη μου αγορά από gearbest και είχα βάλει στη τύχη Belgium post χωρίς να ξέρω τι είναι καλύτερο.81ba75843bb24f32be557d03bf4f6e91.jpg

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link φίλε@Theo να ξέρουν τα παιδιά που περιμένουν από εκεί δέματα;

 

https://www.dpd.com/de_en

 

Search

by parcel label number

Βάζουμε τον 14ψηφιο που έδωσε η DPD

και στη συνέχεια ξανά εδώ -->Show parcel reference και θα εμφανίσει ακριβώς από κάτω τον 10ψήφιο της ACS:

 

Το site έχει επιλογές γλώσσας Αγγλικά και Γερμανικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις έβαλα το tracking number στα ΕΛΤΑ μου έβγαλε αυτό. Το γλύτωσα το τελωνείο η υπάρχει ακόμα φόβος; Είναι η πρώτη μου αγορά από gearbest και είχα βάλει στη τύχη Belgium post χωρίς να ξέρω τι είναι καλύτερο.81ba75843bb24f32be557d03bf4f6e91.jpg

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Φαρδεν

.......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά από geekbuying η τριγωνική απόστολή αυτή είναι? HKEU Priority Line

 

αυτή περνάει τελωνείο? HKDHL Express

Link to comment
Share on other sites

Νέα μέθοδος #GearBest PriorityLine: Netherlands Registered PDM!

Ακόμα πιο Γρήγορη, ακόμα πιο Οικονομική.

Η καλύτερη στιγμή για αγορές από την Κίνα είναι τώρα!

https://www.facebook.com/657863441040925/posts/855705774590023

Link to comment
Share on other sites

Νέα μέθοδος #GearBest PriorityLine: Netherlands Registered PDM!

Ακόμα πιο Γρήγορη, ακόμα πιο Οικονομική.

Η καλύτερη στιγμή για αγορές από την Κίνα είναι τώρα!

https://www.facebook.com/657863441040925/posts/855705774590023

Σε πόσα αλλά θέματα για το διαφημίσεις;

Ακόμα και σε άλλα φόρουμ το ίδιο έκανες και στα σβήσανε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο "Υποβολή Εισιτηρίου" ---->"Θέμα τελωνειακοί δασμοί".

 

Ανοίγει καινούργια σελίδα

 

Στο"Αιτιολόγηση" ---->"Επιβαρύνθηκα επιπλέον έξοδα"

 

Συντάσσεις το μήνυμα, επισυνάπτεις τα αρχεία (φωτογραφία απόδειξης ΕΛΤΑ, αν θέλεις και την κίτρινη ετικέτα του τελωνείου) και πατάς "Επόμενο".

 

Αυτά βέβαια από PC, από κινητό δεν γνωρίζω.

 

Εγώ πάντως παρέλαβα προχθές 2 Xiaomi Mi6 από lightinthebox ακολούθησα τα βήματα του terkos2 έλαβα την κάτωθι απάντηση

 

Dear ****

Thank you for contacting us.

 

We'll refund 160.95 EUR (100% Tax Fee) to you since you paid for the Insurance for Duty & Tax of this order.

It normally takes 3-5 business days to complete the refund transaction. Please kindly check your PayPal account later.

 

We thank you for your understanding in this matter.

 

Sincerely,

Joana

LightInTheBox Customer Service

 

 

και την επόμενη μέρα τα λεφτά είχαν μπει στο paypal. Αν και το φοβόμουνα λίγο μια χαρά τελικά

Link to comment
Share on other sites

Το καλό νέο είναι ότι σήμερα μάλλον παραλαμβάνω αλλά κάτι που είδα στο τρακινγκ με κάνει να ανησυχώ. Έχει ξαναδεί κανένας από εσάς repackaging (ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ) από τα ΕΛΤΑ;

 

24/1/2018, 02:51:07 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΠΑΤΡΑΣ (Κ.Κ.))

24/1/2018, 02:51:07 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ (--> ΠΑΤΡΑΣ (Κ.Κ.))

24/1/2018, 02:21:08 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/1/2018, 01:28:21 Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

23/1/2018, 22:31:06 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

 

Φοβάμαι σε τι κατάσταση θα συναντήσω το περιεχόμενο για να θέλει αλλαγή συσκευασίας. Ελπίζω να μη μου δημιουργήσει και προβλήματα με το refund του τελωνείου από το litb.

Με την αλλαγή συσκευασίας τι είχε γίνει φίλε μου;;

Καλορίζικα τα κινητά και να τα χαρείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαρδεν

.......

Εγώ να δεις

 

Παραγγελία σε Gearbest απόγευμα 15/1/2018 στις 16 έφυγε και αν αύριο δεν ήταν αργία θα παραλάμβανα, πάω Δευτέρα όμως συνολικά 13-14 ημέρες με 4 εξ αυτών αργίες.

 

26/1/2018, 19:25:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ)

26/1/2018, 15:03:48 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ)

26/1/2018, 06:53:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

24/1/2018, 09:06:00 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλώς θα αφήσω αυτή την ενημέρωση εδώ αν τη χρειαστεί κάποιος καινούργιος στην πορεία...

 

Εάν το δέμα σας έχει κολλήσει στο ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ενώ η άλλη υπηρεσία (PostNL, Belgium Post) έχει δείξει ότι έχει φτάσει Ελλάδα εδώ και αρκετές μέρες, το δέμα όντως βρίσκεται Ελλάδα. Απλώς είναι μέσα στον σάκο που δεν έχει ανοίξει ακόμη...

 

Πήρα τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ και μου το είπαν.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω βοήθεια με το light in the box...ασφάλεια δασμών έχει μόνο το expedited shipping...έχει δοκιμάσει κάνεις το postal...αργεί πολύ; τελωνείο; αυτό δεν έχει ασφαλεια δασμών...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή συσκευασίας τι είχε γίνει φίλε μου;;

Καλορίζικα τα κινητά και να τα χαρείς.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι έγινε (Εννοείται στα ΕΛΤΑ που παρέλαβα δεν είχαν ιδέα). Εγώ τα κινητά τα βρήκα στη συσκευασία τους μέσα σε κουτί σφραγισμένο με τις αποδείξεις του μαγαζιού του τελωνείου όλα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αυτή η μέθοδος θα βγει καλή από το gearbest μέσο Ολλανδίας χρόνοι τελωνείο παράδοση. Την παράδοση θα την κάνουν τα ΕΛΤΑ.

 

Να μια καλή εξέλιξη από το gearbest. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέει.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

https://gearbestgreece.com/gearbest-guides/gearbest-priority-line-netherlands-registered/

 

Να μια καλή εξέλιξη από το gearbest. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέει.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου ΑΛΛΑ δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα εάν όντως γλιτώνουμε το ελληνικό τελωνείο και τον χρόνο παράδοσης των δεμάτων. Η μέθοδος πρέπει να δοκιμαστεί αρκετά ώστε να παραγγείλουμε μεγάλης άξιας αντικείμενα.

Μέχρι τότε Banggood και Priority direct mail

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

https://gearbestgreece.com/gearbest-guides/gearbest-priority-line-netherlands-registered/

 

Να μια καλή εξέλιξη από το gearbest. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέει.

 

Και η διαφήμιση του Έλληνα κουπονά συνεχίζεται.

Κάνε πρώτα αγορά με την μέθοδο που σου προτείνει ο κουπονάς και όταν παραλάβεις, γράφεις την εμπειρία σου.

Καλό είναι να μην προμοτάρουμε σε άλλους τις ανεύθυνες καταχωρήσεις του συγκεκριμένου κουπονά, αν δεν έχουμε συμφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Και η διαφήμιση του Έλληνα κουπονά συνεχίζεται.

Κάνε πρώτα αγορά με την μέθοδο που σου προτείνει ο κουπονάς και όταν παραλάβεις, γράφεις την εμπειρία σου.

Καλό είναι να μην προμοτάρουμε σε άλλους τις ανεύθυνες καταχωρήσεις του συγκεκριμένου κουπονά, αν δεν έχουμε συμφέρον.

 

Δεν προμοταρο τίποτα εγώ αδερφέ δεν έχω να κερδίσω τίποτα απλός μια ενημέρωση δεν είναι κακή με μια καινούρια μέθοδος που ξέρουμε ότι σφηξανε πολύ τα πράγματα με τα τελωνεία. Δεν έχουμε πολλές επιλογές νομίζω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν προμοταρο τίποτα εγώ αδερφέ δεν έχω να κερδίσω τίποτα απλός μια ενημέρωση δεν είναι κακή με μια καινούρια μέθοδος που ξέρουμε ότι σφηξανε πολύ τα πράγματα με τα τελωνεία. Δεν έχουμε πολλές επιλογές νομίζω.

 

Εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις ότι προμοτάρεις τον Έλληνα κουπονά και όχι το επίσημο κινεζομάγαζο.

Είπα και παραπάνω, δοκίμασε πρώτα εσύ τη μέθοδο και, αν πάει πάει καλά, τότε σύστησέ την και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Και η διαφήμιση του Έλληνα κουπονά συνεχίζεται.

Κάνε πρώτα αγορά με την μέθοδο που σου προτείνει ο κουπονάς και όταν παραλάβεις, γράφεις την εμπειρία σου.

Καλό είναι να μην προμοτάρουμε σε άλλους τις ανεύθυνες καταχωρήσεις του συγκεκριμένου κουπονά, αν δεν έχουμε συμφέρον.

 

Για τον κουπονοσπαμάκια,λες? :)

Link to comment
Share on other sites

Για τον κουπονοσπαμάκια,λες? :)

 

Γι' αυτόν που διαφημίζεται σαν gearbest greece, λες και έχει το μαγαζί επίσημο παράρτημα στην Ελλάδα.

Ο άνθρωπος τη δουλειά του κάνει αλλά εμείς δεν χρειάζεται να τον διαφημίζουμε, εκτός, ξαναλέω, αν έχουμε όφελος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...