Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω παραγγείλει από ebay ένα Xiaomi MI Band 2. Ο τύπος γράφει στο tracking του ebay ότι το έστειλε με EMS και λογικά από Κίνα γιατί εκεί γράφει. Σε όποιο σαιτ κι αν έχω βάλει τον κωδικό βγάζει μόνο ότι είναι "on transit" και τίποτα άλλο. Ο αριθμός είναι ο "BZ019565291CN" αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει

Τί άλλο να βγάλει?

Καλά είσαι, νωρίς είναι ακόμη (δεδομένων των συνθηκών).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή λογικό είναι ακόμα να είναι "in transit". Κατάλαβα, θα παραλάβω κατά το Πάσχα. Το κόστος ήταν 8 €. Τελωνείο παίζει να πληρώσω;
Link to comment
Share on other sites

EMS Tracking

·EMS Κίνας http://www.ems.com.cn/english.html

Posting...Το πακέτο παραληφθηκε από τον αποστολέα στο ταχυδρομείο/πρακτορείο

Despatch from Sorting Center...Αναχώριση απ' το κέντρο διαλογής

Arrival at Sorting Center...Άφιξη απ' το κέντρο διαλογής

Αυτά τα δύο μπορεί να αναφέρονται για μετακινήσεις εντός Κίνας, πχ από την πόλη προέλευσης στην πόλη απ' όπου θα αναχωρίσει για ελλάδα, καθώς και άφιξη στο κέντρο διαλογής αεροδρομίου στην ελλάδα, αναφέρεται άλλωστε κι η τοποθεσία σε κάθε καταχώριση

Delivery...Ο παραλήπτης υπέγραψε την παραλαβή. (Αυτό ισχύει και στα συστημένα ταχυδρομεία σε άλλες χώρες, στην Ελλάδα ήμαστε ακόμη πίσω και το IPS δεν ενημερώνεται για την παραλαβή των συστημένων στα ΕΛΤΑ)

Από την πρώτη σελίδα του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω παραγγείλει από ebay ένα Xiaomi MI Band 2. Ο τύπος γράφει στο tracking του ebay ότι το έστειλε με EMS και λογικά από Κίνα γιατί εκεί γράφει. Σε όποιο σαιτ κι αν έχω βάλει τον κωδικό βγάζει μόνο ότι είναι "on transit" και τίποτα άλλο. Ο αριθμός είναι ο "BZ019565291CN" αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει

 

2017-12-07

17:30:06

In transit,

2017-12-07

15:17:11

DC Inbound,

Τίποτα άλλο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω δεμα με UPS. Να ειμαι ετοιμος για μεγαλη καθυστερηση στο αεροδρομιο ή επειδη ειναι με UPS θα ξεκολλησει γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησε δεμα απο Southall με DPD αποστολη στης 21/11!!!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω δεμα με UPS. Να ειμαι ετοιμος για μεγαλη καθυστερηση στο αεροδρομιο ή επειδη ειναι με UPS θα ξεκολλησει γρηγορα?

 

Ο εκτελωνισμός μέσω courier είναι πιο γρήγορος αλλά και ακριβότερος

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησε δεμα απο Southall με DPD αποστολη στης 21/11!!!

 

λογικά εγώ που είμαι από της 19/11 ακόμα τίποτα γκαντέμης είμαι έλεος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

priority banggood δυο παραγγελιες 37 μερες απο την αγορα και ακομα ειναι ολλανδια ελεος

 

εσπασαν ολα τα κοντερ με την οπισθεν

Link to comment
Share on other sites

priority banggood δυο παραγγελιες 37 μερες απο την αγορα και ακομα ειναι ολλανδια ελεος

 

εσπασαν ολα τα κοντερ με την οπισθεν

Τι να πεις! Όπως φαίνεται, οι ολλανδοί είναι μόνο για να πίνουν μπάφους και οι κινέζοι για να πίνουν όπιο (σερβιρισμένο από ευρωπαίους αποικιοκράτες, βεβαίως βεβαίως)... Καλύτερα εμείς με το φραπέ, νομίζω.

Τους ρώτησες γιατί αργεί;

συννενοηση σε chat της banggood αξια ανεκτιμητη!

τα αγγλικα τους ειναι απιστευτα!

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

priority banggood δυο παραγγελιες 37 μερες απο την αγορα και ακομα ειναι ολλανδια ελεος

 

εσπασαν ολα τα κοντερ με την οπισθεν

 

Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Μίλησες με το κατάστημα; Έως 14 εργάσιμες δε δίνουν;

Link to comment
Share on other sites

priority banggood δυο παραγγελιες 37 μερες απο την αγορα και ακομα ειναι ολλανδια ελεος εσπασαν ολα τα κοντερ με την οπισθεν

Πότε το έστειλαν?

Έχω παραλάβει εδώ και 10 μέρες πακέτο με αποστολή από 21/11

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Μίλησες με το κατάστημα; Έως 14 εργάσιμες δε δίνουν;

Σοβαροί επαγγελματίες είναι, κάτι θα βρουν να του πουν: Γιορτές, black friday, ακραία καιρικά φαινόμενα, το βαπόρι απ' την Περσία άραξε στην Ολλανδία, sorry for the inconvenience, only an estimate, please understand και δε συμμαζεύεται.

Τι να σου κάνουν κι αυτοί, οι δικοί μας εδώ που πίνουν φραπέδες και καθυστερούν τα δέματα 35 μέρες στην ολλανδ... oh, wait!

:)

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

2017-12-07

17:30:06

In transit,

2017-12-07

15:17:11

DC Inbound,

Τίποτα άλλο ...

Αυτό το ξέρω. Απλά με προβληματίζει ότι από 07 Δεκεμβρίου είναι "in transit" και δεν έχει αλλάξει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/hqezno

Παραγγελια απο banggood priority 29/11 και αποστολη την επομενη 30/11. Να τους στειλω μηνυμα οι να περιμενω λιγες μερες ακομη;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο GearBest ενα mi band 2 ήρθε σε 20 μερες.

 

Με BG Post;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Πότε το έστειλαν?

Έχω παραλάβει εδώ και 10 μέρες πακέτο με αποστολή από 21/11

 

14/11 αγορά το έστειλαν 15 /11 τι να πω και ειναι το ενα δωρο του μικρου για τα Χριστούγεννα :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Μίλησες με το κατάστημα; Έως 14 εργάσιμες δε δίνουν;

 

οχι φιλε ειναι εκτιμώμενος χρονος οχι δεσμευτικός

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σοβαροί επαγγελματίες είναι, κάτι θα βρουν να του πουν: Γιορτές, black friday, ακραία καιρικά φαινόμενα, το βαπόρι απ' την Περσία άραξε στην Ολλανδία, sorry for the inconvenience, only an estimate, please understand και δε συμμαζεύεται.

Τι να σου κάνουν κι αυτοί, οι δικοί μας εδώ που πίνουν φραπέδες και καθυστερούν τα δέματα 35 μέρες στην ολλανδ... oh, wait!

:)

 

ετσι φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/hqezno

Παραγγελια απο banggood priority 29/11 και αποστολη την επομενη 30/11. Να τους στειλω μηνυμα οι να περιμενω λιγες μερες ακομη;

Υπάρχουν πολλοί οι οποίοι περιμένουν (και εγώ) δέματα τα οποία "έρχονται" από Ολλανδία από τον Νοέμβριο ...

Οπότε μάλλον βιάζεσαι, αλλά και μύνημα να στείλεις θα σου απαντήσουν όπως σε εμένα : " παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τοπικό ταχυδρομείο ή το τελωνείο" ... :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε σήμερα από southall κινητό από blackfriday 26/11. Επιτέλους μας αγανάκτησε η dpd
Και εμένα ξεκόλλησε από southall χθες το βράδυ, παραγγελία 11/11 και το έστειλαν 16/11, άντε να δούμε τώρα πότε θα έρθει, estimate deliver δείχνει 4/1/18.... Σχεδόν δύο μήνες μετά, θα έχει βγει το mi mix 3....

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον/α, πακέτο για νότια Ελλάδα να φτάσει Θεσσαλονίκη;

 

Πακετάκι με φακό από Gearbest, με βελγικό ταχυδρομείο, έφτασε σε χρόνο ρεκόρ (17 ημέρες) στο κέντρο διαλογής Αττικής και σήμερα, αντί για να είναι στο ταχυδρομείο του χωριού μου (νομός Κορινθίας), το βλέπω "Εκφόρτωση κέντρο διαλογής Θεσσαλονίκης"...

 

Να ανησυχώ για απώλεια;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαροί επαγγελματίες είναι, κάτι θα βρουν να του πουν: Γιορτές, black friday, ακραία καιρικά φαινόμενα, το βαπόρι απ' την Περσία άραξε στην Ολλανδία, sorry for the inconvenience, only an estimate, please understand και δε συμμαζεύεται.

Τι να σου κάνουν κι αυτοί, οι δικοί μας εδώ που πίνουν φραπέδες και καθυστερούν τα δέματα 35 μέρες στην ολλανδ... oh, wait!

:)

 

Πάντως σε ερώτημα που έκανα στο post nl μέσω twitter μου είπαν ότι έφθασε αυθημερόν στην Ελλάδα με αεροπλάνο. Από τα ΕΛΤΑ σε αντίστοιχο ερώτημα δεν έχω λάβει απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε ερώτημα που έκανα στο post nl μέσω twitter μου είπαν ότι έφθασε αυθημερόν στην Ελλάδα με αεροπλάνο. Από τα ΕΛΤΑ σε αντίστοιχο ερώτημα δεν έχω λάβει απάντηση

Ψέμματα λένε, εάν τα είχαν στείλει θα το έγραφαν στην κατάσταση ... και δεν τα στέλνουν με αεροπλάνο.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...