Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι οτι ο ανθρωπος εχει δωσει τα λεφτα του και πιστευει οτι θα χασει τα χρηματα του.. εχω μπλεξει και με εναν.. @@@ πωλητη οποτε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να μην ξαναπαραγγειλεις για άλλον βασικά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ο ανθρωπος εχει δωσει τα λεφτα του και πιστευει οτι θα χασει τα χρηματα του.. εχω μπλεξει και με εναν.. @@@ πωλητη οποτε...

Οι συγκεκριμένες αγορές πρώτα απαιτούν υπομονή. Τα χρήματά του δε θα τα χάσει. Αλλά γιατί δεν πλήρωσες με paypal;

Να μην ξαναπαραγγειλεις για άλλον βασικά

Πολύ σωστός.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Έχω ένα πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να βρούμε λύση...

Είχα κάνει μια παραγγελία για ένα κινητό απο την Κίνα στις 7 Ιουλίου 2017. Πλήρωσα μέσω πιστωτικής κάρτας... Το τηλέφωνο δεν είναι για εμένα αλλά για έναν δικό μου. Το Tracking Number είναι αυτό εδώ RS910311700NL .

 

Το τηλέφωνο έχει φτάσει απο τις 25 Ιουλίου 2017 στο Ελευθέριος βενιζέλος. Στο site των Ελτά δεν το εμφανίζει καθόλου όταν βάζω το tracking number λέει με κόκκινα γράμματα (Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για τον κωδικό αντικειμένου: RS910311700NL)

Στο site 17 track αλλα και στης postnl που εχει σταλει το δέμα λέει ότι έχει φτάσει απο τις 25 Ιουλίου.

http://www.17track.net/el/track?nums=RS910311700NL

 

Μιλάω με τον πωλητή και μου λέει να μιλήσω με το ταχυδρομείο... Πάω στο ταχυδρομείο εδώ στην Πάτρα μου λένε θα πάρεις στα κεντρικά.. Πέρνω στα κεντρικά και μου λένε ότι αυτή η ημερομηνία που βλέπω το 25 ιουλίου είναι μια τυχαία ημερομηνία η οποία την βάζει η post nl και καλά και ίσως τότε θα φτάσει το τηλέφωνο... Αλλά λόγω ότι έχει περάσει σχεδόν ένας μήνας απο τότε γιατί βλέπω ότι στις 19 Ιουλίου αποχώρησε απο Ολλανδία το δέμα πιστεύω ότι σίγουρα το δέμα έχει φτάσει καθώς και ότι ο σάκος απλός δεν έχει ανοιχτεί και έχει ξεχαστεί το δέμα. Έχω παραγγείλει άλλες 2 φορές τηλέφωνο και δεν είχα ποτέ θέμα...

 

Πέρνω στο Ελευθέριος Βενιζέλος και μου λένε μόνο στα κεντρικά των Ελτά να πάρω για να μάθω... Και στα κεντρικά απλός δεν ξέρουν τι να πουν και μου λένε συνέχεια αυτό ότι έχουν βάλει μια τυχαία ημερομηνία...

 

Τι να κάνω ρε παιδιά ;;; Το τηλέφωνο το περιμένει ο άνθρωπος εδώ και 1 μήνα και 6 ημέρες και ακόμα τίποτα... Ο πωλητής προς το παρων δεν δέχετε να δώσει χρήματα πίσω γιατί βλέπει το δέμα να είναι Ελλάδα και με το δίκιο του...

 

Τι να κάνω;;;;

 

Μια παραγγελια μπορει να κανει απο 10 μερες μεχρι και 60+....Αμα δεν εχεις υπομονη δεν αγοραζεις απο κινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Έχω ένα πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να βρούμε λύση...

Είχα κάνει μια παραγγελία για ένα κινητό απο την Κίνα στις 7 Ιουλίου 2017. Πλήρωσα μέσω πιστωτικής κάρτας... Το τηλέφωνο δεν είναι για εμένα αλλά για έναν δικό μου. Το Tracking Number είναι αυτό εδώ RS910311700NL .

 

Το τηλέφωνο έχει φτάσει απο τις 25 Ιουλίου 2017 στο Ελευθέριος βενιζέλος. Στο site των Ελτά δεν το εμφανίζει καθόλου όταν βάζω το tracking number λέει με κόκκινα γράμματα (Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για τον κωδικό αντικειμένου: RS910311700NL)

Στο site 17 track αλλα και στης postnl που εχει σταλει το δέμα λέει ότι έχει φτάσει απο τις 25 Ιουλίου.

http://www.17track.net/el/track?nums=RS910311700NL

 

Μιλάω με τον πωλητή και μου λέει να μιλήσω με το ταχυδρομείο... Πάω στο ταχυδρομείο εδώ στην Πάτρα μου λένε θα πάρεις στα κεντρικά.. Πέρνω στα κεντρικά και μου λένε ότι αυτή η ημερομηνία που βλέπω το 25 ιουλίου είναι μια τυχαία ημερομηνία η οποία την βάζει η post nl και καλά και ίσως τότε θα φτάσει το τηλέφωνο... Αλλά λόγω ότι έχει περάσει σχεδόν ένας μήνας απο τότε γιατί βλέπω ότι στις 19 Ιουλίου αποχώρησε απο Ολλανδία το δέμα πιστεύω ότι σίγουρα το δέμα έχει φτάσει καθώς και ότι ο σάκος απλός δεν έχει ανοιχτεί και έχει ξεχαστεί το δέμα. Έχω παραγγείλει άλλες 2 φορές τηλέφωνο και δεν είχα ποτέ θέμα...

 

Πέρνω στο Ελευθέριος Βενιζέλος και μου λένε μόνο στα κεντρικά των Ελτά να πάρω για να μάθω... Και στα κεντρικά απλός δεν ξέρουν τι να πουν και μου λένε συνέχεια αυτό ότι έχουν βάλει μια τυχαία ημερομηνία...

 

Τι να κάνω ρε παιδιά ;;; Το τηλέφωνο το περιμένει ο άνθρωπος εδώ και 1 μήνα και 6 ημέρες και ακόμα τίποτα... Ο πωλητής προς το παρων δεν δέχετε να δώσει χρήματα πίσω γιατί βλέπει το δέμα να είναι Ελλάδα και με το δίκιο του...

 

Τι να κάνω;;;;

 

Φίλε εάν ανατρέξεις σε προηγούμενα ποστ θα δεις ότι οι καθυστερήσεις τον τελευταίο καιρό είναι μεγάλες.τσαμπα τηλέφωνα παίρνεις.το δέμα σου θα φανεί στο site τον ΕΛΤΑ όταν ανοίξουν τον σάκο στο Ελ Βενιζέλος,και αυτό μπορεί να αργήσει παρά πολύ!!εγώ περίμενα πάνω από μήνα να φανεί το δέμα.και όπως είπε ο φίλος παραπάνω οι αγορές από Κίνα δεν είναι για όλους.εαν δεν έχεις υπομονή άστο καλύτερα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Μια παραγγελια μπορει να κανει απο 10 μερες μεχρι και 60+....Αμα δεν εχεις υπομονη δεν αγοραζεις απο κινα

 

Οι 60+ είναι εξαιρέσεις, το συνηθισμένο είναι γύρω στον μήνα....βέβαια στην Ελλάδα του σήμερα τείνει να γίνει ο κανόνας το 60+.

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 629 ms

2017-08-11 12:37 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-08-10 18:20 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-08-10 09:48 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-08-09 14:06 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-07-17 14:18 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 377 ms

2017-08-09 17:06 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-07-22 15:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-07-17 14:18 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

έχει περασει τελωνιο το δεμα λετε?

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 629 ms

2017-08-11 12:37 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-08-10 18:20 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-08-10 09:48 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-08-09 14:06 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-07-17 14:18 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 377 ms

2017-08-09 17:06 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-07-22 15:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-07-17 14:18 Despatched to overseas (Country code: GR)

έχει περασει τελωνιο το δεμα λετε?

Απ'ότι φαίνεται όχι.

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 629 ms

2017-08-11 12:37 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-08-10 18:20 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-08-10 09:48 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-08-09 14:06 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-07-17 14:18 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 377 ms

2017-08-09 17:06 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-07-22 15:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-07-17 14:18 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

έχει περασει τελωνιο το δεμα λετε?

 

Βλέπεις πουθενά να λέει τελωνείο??μου φαίνεται κάποιοι ρωτάνε για να ρωτάνε!!

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 629 ms

2017-08-11 12:37 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-08-10 18:20 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-08-10 09:48 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-08-09 14:06 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-07-17 14:18 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 377 ms

2017-08-09 17:06 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-07-22 15:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-07-17 14:18 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

έχει περασει τελωνιο το δεμα λετε?

 

Από όσο φαίνεται, όχι, αλλά αν επιτρέπεται, κινητό είναι?, και αν ναι, ποιο κινητό είναι, τι αξίας και με τι το έστειλε ο Κινέζος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπεις πουθενά να λέει τελωνείο??μου φαίνεται κάποιοι ρωτάνε για να ρωτάνε!!

 

Φίλε μπορεί να μην ξέρει ο άνθρωπος, και να θέλει να αποκλείσει ενδεχόμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ εσταξα 41€

Αφού το είχαν κοστολόγησει 107$...

 

Αυτό είναι απατεωνιά φίλε.. Δεν μπορούν να σε κλέβουν έτσι, (εκτός βέβαια αν είσαι πάνω από 99.99 ευρώ που σημαίνει τελωνείο, τότε δεν καταλαβαίνω καν γιατί απάντησες σε εμένα.) έπρεπε να είχες ρωτήσει τι μπορείς να κάνεις εκεί στο ταμείο, μιας και το δέμα είναι κάτω από 100$ αξία, οπότε δεν θα έπρεπε να έχει φόρους. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει κάτι σαν επαναξιολόγηση. Τέλος πάντων, εγώ στην θέση σου θα είχα βρει τρόπο να βρω το δίκιο μου. Δεν είναι καιροί αυτοί να τα στάζουμε χωρίς λόγο :).

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Η αξία πάνω 22€ από χώρα εκτός ΕΕ , έχει φόρους και δασμούς , το μόνο που είναι λάθος έπρεπε να πληρώσει βάσει την τιμή αγοράς και όχι την τιμή κοστολόγησης από το τελωνείο .
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις πουθενά να λέει τελωνείο??μου φαίνεται κάποιοι ρωτάνε για να ρωτάνε!!

 

:blink::blink::blink::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι απο κινα (fasttech)

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι απο κινα (fasttech)

 

ΤΟ FASTCARDTECH ΕΙΝΑΙ KAN LEGIT??

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ FASTCARDTECH ΕΙΝΑΙ KAN LEGIT??

 

FastTech έγραψε ο άνθρωπος και είναι μια χαρά μαγαζί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι απο κινα (fasttech)

Έχω πάρει απο αυτούς φέτος 1 ΗΤ και 4 πακέτα με υγρά. Μόνο το τελευταίο (με υγρά) σταμάτησε στο τελωνείο και περιμένω να δω τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειναι κανεις απο θεσσαλονικη κολλημενος στο ΚΔ?

9/8/2017, 13:14:51 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Τι γινεται ? Περιμεναμε στο αεροδρομιο τωρα θα περιμενουμε και στο κδ?

Link to comment
Share on other sites

Η αξία πάνω 22€ από χώρα εκτός ΕΕ , έχει φόρους και δασμούς , το μόνο που είναι λάθος έπρεπε να πληρώσει βάσει την τιμή αγοράς και όχι την τιμή κοστολόγησης από το τελωνείο .

 

Η διαφορά Στο ΦΠΑ ήταν 11€ σε σχέση με την τιμή αγοράς.

 

Οπότε είπα να μην κάνω θεμα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δέμα μου (τηλέφωνο). Είναι κολλημένο στο τελωνείο από 4 Ιουλίου

Item handed over to customs

Ιουλ 04, 2017 04:13 μ.μ.

GR

Να αρχίσω να ανησυχώ?

Μπορώ να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δέμα μου (τηλέφωνο). Είναι κολλημένο στο τελωνείο από 4 Ιουλίου

Item handed over to customs

Ιουλ 04, 2017 04:13 μ.μ.

GR

Να αρχίσω να ανησυχώ?

Μπορώ να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ.

Είτε ανησυχείς είτε όχι δεν θα αλλάξει κάτι, οπότε μην ανησυχείς.

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα, απλά περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειναι κανεις απο θεσσαλονικη κολλημενος στο ΚΔ?

9/8/2017, 13:14:51 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Τι γινεται ? Περιμεναμε στο αεροδρομιο τωρα θα περιμενουμε και στο κδ?

Και εγώ έχω ακριβώς την ίδια ημερομηνία και την ίδια ώρα. Περιμένουμε μάλλον να έρθουν οι υπάλληλοι από τις διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειναι κανεις απο θεσσαλονικη κολλημενος στο ΚΔ?

9/8/2017, 13:14:51 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Τι γινεται ? Περιμεναμε στο αεροδρομιο τωρα θα περιμενουμε και στο κδ?

 

μην περιμενεις αυτην την εβδομαδα να δουλεψουν σωστα τα ελτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΟ FASTCARDTECH ΕΙΝΑΙ KAN LEGIT??

 

 

Ολα τα καταστηματα ειναι Legit Δηλαδη ΝΟΜΙΜΑ ( βαση νομου δηλαδη )

Το πως κινουν ή διαχειριζονται την παραγγελια σου ειναι αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

μην περιμενεις αυτην την εβδομαδα να δουλεψουν σωστα τα ελτα

Γιατί; Εγώ που τηλεφώνησα μου είπαν πως το κινητό μου μέχρι Τετάρτη θα έχει έρθει. Δηλαδή ουσιαστικά την επόμενη εργάσιμη μέρα, μιας και η Τρίτη είναι απεργία. Αξίζει να σημειωθεί πως το κινητό μου αυτή την στιγμή βρίσκεται στην Αθήνα.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δέμα μου (τηλέφωνο). Είναι κολλημένο στο τελωνείο από 4 Ιουλίου

Item handed over to customs

Ιουλ 04, 2017 04:13 μ.μ.

GR

Να αρχίσω να ανησυχώ?

Μπορώ να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ.

Τοω χειμωνα παρηγ/λα ενα Projector & περιμενα πανω απο δυο μηνες(αφου πληρωσα & DHL για να ερθει πιο γρηγορα.Πηρα ενα τηλεφωνο στο τελωνειο μου βρηκαν το θεμα που καθοταν ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ σε πεντε λεπτα & μετα αρχισε η ανακριση.Αν ειμαι ιδιωτης(γιατι το μηχανιμα ηταν ημιεπαγγελματικο το ΑΦΜ φυσικα Α Ταυτοτητας & με μια ευγενεια ειπαν οτι ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ & θα παρουν τηλεφωνο συντομα,(ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΚΙΛΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ4.700.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΜΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕς ΤΟΥΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 6Ε αυτα για το μελλον.Ο Projector κοστιζε 130Ε & ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΚΟΨΑΝΕ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΜΕ ΓΙΛΕΚΟ 145Ε.Το αστειο ειναι οτι ηταν για ενα φιλο μου(τωρα φυσικα δεν ειμαστε εξαιτιας αυτης της υποθεσης) που τον ειπα οτι δεν θα δωσει ευρο παραπανω.Σε τελικη βρες τα τηλεφωνα του τελωνειου ρωτησε τι γινεται για να σου βγει & απο το μυαλο(ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ & ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ & ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ & ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ).Παρε τους ενα τηλ δεν χανεις τιποτα περασε αρκετος καιρος δεν νομιζεις.Σου ευχωμαι να μην παθεις οτι επαθα απο αγνοια και μονο....ΥΓ.και ο

φιλος μου μαμακας γιατι στην Ελλαδα HD PROJECTOR ΣΧΕΔΟΝ 5 ΚΙΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ 600-700Ε.Και το τελωνειο να βαλεις μεσα παλι στην μιση τιμη τον πηρε.Συγνωμη αν σε κουρασα ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

FastTech έγραψε ο άνθρωπος και είναι μια χαρά μαγαζί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω πάρει απο αυτούς φέτος 1 ΗΤ και 4 πακέτα με υγρά. Μόνο το τελευταίο (με υγρά) σταμάτησε στο τελωνείο και περιμένω να δω τι θα γίνει.

 

Παιδια προσοχη οσο και αν ακουγεται βλακεια για μας τα αρωματα(δεν ξερω ακριβως τι εννοουν με αυτο) δεν παιρνουν εγκριση και αν παρουν δυσκολα......

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι, με NL Post:

Ολλανδία(PostNL International Mail)Ελλάδα(ELTA)

Τελευταίο γεγονός -- 2017-07-18 15:33 The item has arrived in the country of destination

Ψιλολοϊδια, που δεν τα επείγομαι, απλά καταντάει απελπιστικό.

 

Φίλε μήπως έχεις τίποτα νεότερο για την δικιά σου παραγγελιά? Είμαι και εγώ στην ίδια φάση κολλημενος απο τισ 18/7 και λέω μήπως ξεκόλλησε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Από 16/6 παραγγελία, 24/6 αποστολή, 30/6 τελευταία γνωστή τοποθεσία Βιέννη με Austrian Post. Το tracking number άφαντο και στο austrian post και στα ΕΛΤΑ. Ε ρε γλέντιααα...
Link to comment
Share on other sites

κινητό από banggood με swiss post

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-07-2017 17:33 ΕΛΒΕΤΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 26-07-2017 17:33 ΕΛΒΕΤΙΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-07-2017 17:33 ΕΛΒΕΤΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-08-2017 09:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 14-08-2017 15:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ :(

 

και πίστευα τέτοιες μέρες θα ναι πιο χαλαροί:rolleyes:

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...