Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάπου αυτή η "νέα διαταγή - ενημέρωση", να τη δούμε; Και δε μιλάμε για φόρους εισαγωγής, αλλά για " Είσπραξη για Λογαριασμό Τρίτων και Είσπραξη Τελών" - όπως αναγράφεται στην απόδειξη. Αν το κράτος βγάλει νόμο ότι επιβάλλει τέλη διασάφησης στα εισαγόμενα πακέτα από τρίτες χώρες εκτός ΕΕ, που θα εισπράτεται από τα ΕΛΤΑ για λογαριασμό του δημοσίου, τι δεν είναι ευρωπαϊκά αποδεκτό σε αυτό; Δασμούς και τέλη όλες οι χώρες έχουν πιστεύω.

Δασμούς και τέλη έχουν όλα τα κράτη αλλα όχι για τα πάντα. Δεν είναι λογικό να σου ζητούν €3 για να χαρακτηρίσουν ένα πακέτο αξίας €1 ως "τελωνειακά ελεύθερο"

 

Διαταγή δεν έχουμε (αμφιβάλω αν βγαίνουν αυτά τα έγγραφα εκτός υπηρεσίας), έχουμε όμως τον νέο κατάλογο τελών και εκεί δεν αναφέρεται το τέλος των €3 για επιστολικό ταχυδρομείο. Το κακό είναι οτι δεν αναφέρεται ρητά ούτε η κατάργηση του, κάτι που μπορεί να οδηγήσει σε παρερμηνείες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και νόμιζα πως μόνο εγώ ήμουν άτυχος...

Παραγγελία από ibuygou (Minote 2) στις 11/7, φτάνει Αυστρία στις 15 /7 και στις 16/7 έφυγε για Ελλάδα.

Από τότε αγνοείται και δεν φαίνεται πουθενά στο σύστημα των ΕΛΤΑ.

Ο πωλητής μου ζήτησε να επικοινωνήσω με τα ΕΛΤΑ αλλά εδώ δεν βλέπουν τίποτα και δεν μπορούν να με συμβουλεύσουν κάτι.

Σε μια απέλπιδα προσπάθεια και με το Google translate στέλνω ένα email στο Austrian Post , και...σε λιγότερο από 24 ώρες μου απαντά επώνυμα κάποιος υπάλληλος πως λυπάται για την καθυστέρηση, το πακέτο σίγουρα έχει φύγει για Ελλάδα και πως ο Πωλητής πρέπει να υποβάλλει αίτημα για official enquiry and investigation.

 

Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό;

 

Επίσης στο ίδιο χρονικό διάστημα με την αρχική παραγγελία έχω παραγγείλει από τρείς διαφορετικούς πωλητές θήκες και αλλά αξεσουάρ όλα κάτω από 20€ ανά πακέτο.

Αυτά φαίνονται να έχουν φτάσει Ελλάδα από 22/7 ,24/7 και 27/7 αλλά χωρίς καμία περαιτέρω αλλαγή εξέλιξη μέχρι σήμερα.

Από αλλες αγορές θυμάμαι πως διαρκούσε το πολύ 4-5 εργάσιμες ημέρες η παράδοσή τους μετά την άφιξη στο αεροδρόμιο.

 

Τι συμβαίνει , το έκλεισαν το μαγαζί λόγω διακοπών ή προσπαθούν να ελέγξουν τα πάντα;

Είναι δυνατόν να ψάχνουν όλα τα πακέτα;

Είναι αδύνατον αυτό για τα τελωνεία.

Έχουν πιο σοβαρά θέματα , πάγια , μηχανήματα , αυτοκινητα ,εμπορεύματα εκατομμυρίων ευρώ κλπ.

Έχει πέσει βαρύ χέρι από τις μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρονικών συσκευών στους κατάλληλους ανθρώπους;

 

Edit:

Ok , διάβασα αρκετά προηγούμενα ποστ και κατάλαβα τι παίζει.

Κατάντια.

Δεν είχα πάρει χαμπάρι , αν ήξερα δεν θα είχα παραγγείλει.

Υπάρχει πλέον κίνδυνος να πάει πολύ ψηλά η τιμή.

Θα είχα τώρα ... S8 για τις διακοπές μου.

Πάντως από αλυσίδα δεν θα με κάνουν να ψωνίσω . Υπάρχει και το Σκρουτζ.

Και στην τελική να πληρώσω ότι πρέπει, αλλά να ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ!

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως ξέρει καποιος.

Εχουν περασει 70 ημέρες απο την μερα που παρηγγειλα.Σήμερα είδα στο tracking πως εφτασε το δεμα και πως ειναι προς παραδοση(χωρις τελωνειο μάλιστα).Εγω εχω ηδη παρει refund αλλά θελω να παραλαβω.Φανταζομαι μπορω να το κανω.

Για να ξαναπληρωσω την αξια του αντικειμενου στο μαγαζι,πρεπει να συνεννοηθω μαζι τους πριν παραλαβω,μετά ,ή μηπως δεν εχει σημασια;

Αν γνωριζει καποιος που να το εχει κανει..

Να το παραλάβεις κανονικά και να ειδοποιήσεις το κατάστημα που το αγόρασες, να σε ξαναχρεώσει το ποσό. Ίσως να ζητήσεις να σου κάνουν κάποια έκπτωση λόγω της καθυστέρησης.

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δασμούς και τέλη έχουν όλα τα κράτη αλλα όχι για τα πάντα. Δεν είναι λογικό να σου ζητούν €3 για να χαρακτηρίσουν ένα πακέτο αξίας €1 ως "τελωνειακά ελεύθερο"

 

Διαταγή δεν έχουμε (αμφιβάλω αν βγαίνουν αυτά τα έγγραφα εκτός υπηρεσίας), έχουμε όμως τον νέο κατάλογο τελών και εκεί δεν αναφέρεται το τέλος των €3 για επιστολικό ταχυδρομείο. Το κακό είναι οτι δεν αναφέρεται ρητά ούτε η κατάργηση του, κάτι που μπορεί να οδηγήσει σε παρερμηνείες.

Εδώ πάντως, αναφέρεται κανονικά:

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/EETT/Consumer/Postal/Responsib/postalfees.pdf

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το κείμενο δεν έχει ημερομηνία και είναι διαφορετικό στη διατύπωση από εκείνο του 2011 στο οποίο ανέφερε ότι το 3ευρο είναι μη νόμιμο.

 

Eίναι μεταγενέστερο αλλά όχι επικαιροποιημένο στις τελευταίες αυξήσεις των τελών των ΕΛΤΑ και σημαίνει ότι τελικά "κατάπιε" τις όποιες αντιρρήσεις είχε διατυπώσει το 2011.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο έχει ημερομηνία δημιουργίας 1/8/2017, μεταγενέστερη απο αυτή του PDF με τα νέα τέλη που πήρα απο τα ΕΛΤΑ (13/7/2017)

Αναφέρει όμως τα παλιά τέλη.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο έκτος θέματος,θα περιμένουμε πότε θα γυρίσουν οι υπάλληλοι των ΕΛΤΑ από τις διακοπές για να πάρουμε τα δέματα μας ,στο εξωτερικό πως δουλεύουν , από Λιθουανία σε 3 μέρες ελλαδα .
Link to comment
Share on other sites

Λίγο έκτος θέματος,θα περιμένουμε πότε θα γυρίσουν οι υπάλληλοι των ΕΛΤΑ από τις διακοπές για να πάρουμε τα δέματα μας ,στο εξωτερικό πως δουλεύουν , από Λιθουανία σε 3 μέρες ελλαδα .

 

Noμιζω εχουν αρχισει και επανερχονται σε ρυθμους,ξεκολλανε πραγματα επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ!

εχω παραγγελια απο bangood ενα κινητο και σημερα εγραψε οτι μπαινει τελειωνειο«Item handed over to customs authority for final delivery»

Ηταν παραγγελια με air parcel και τους ειχα πει συγκεκριμενα να το στειλοθν με singapore post και να το δηλωσουν σαν δωρο 20-30 δολλαρια και το εστριλαν με swiss post την αλλη μερα οποτε συμπερανα οτι δεν εκανα και τιποτα και ειναι και ο λογος που την παταω.

ειναι η πρωτη φορα μετα απο 100 και βαλε παραγγελιες που την παταω.Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι θα ακολουθησει ή καποια συμβουλη μπας και την γλυτωσω!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις... Στη σελιδα του alliexpress λεει "Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance"

Στη σελιδα PostNL "The item is at the handover point from freight carrier to PostNL"

Τι ισχυει?.... και δευτερον το δεμα κοστιζει 32€,,, Αν περασει τελωνειο ποσο περιπου θα δωσω?...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ!

εχω παραγγελια απο bangood ενα κινητο και σημερα εγραψε οτι μπαινει τελειωνειο«Item handed over to customs authority for final delivery»

Ηταν παραγγελια με air parcel και τους ειχα πει συγκεκριμενα να το στειλοθν με singapore post και να το δηλωσουν σαν δωρο 20-30 δολλαρια και το εστριλαν με swiss post την αλλη μερα οποτε συμπερανα οτι δεν εκανα και τιποτα και ειναι και ο λογος που την παταω.

ειναι η πρωτη φορα μετα απο 100 και βαλε παραγγελιες που την παταω.Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι θα ακολουθησει ή καποια συμβουλη μπας και την γλυτωσω!

ευχαριστω

 

απλα καθεσαι και περιμενεις,

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Θα στο κοστολογησουν, αν το κρινουν απαραιτητο, και θα σου ερθει ειδοποιηση με το ποσο που θα πρεπει να πληρωσεις. Τις περισσοτερες φορες ειναι πλασματικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυο ερωτησεις... Στη σελιδα του alliexpress λεει "Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance"

Στη σελιδα PostNL "The item is at the handover point from freight carrier to PostNL"

Τι ισχυει?.... και δευτερον το δεμα κοστιζει 32€,,, Αν περασει τελωνειο ποσο περιπου θα δωσω?...

 

Στα ΕΛΤΑ τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

απλα καθεσαι και περιμενεις,

Δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Θα στο κοστολογησουν, αν το κρινουν απαραιτητο, και θα σου ερθει ειδοποιηση με το ποσο που θα πρεπει να πληρωσεις. Τις περισσοτερες φορες ειναι πλασματικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στα ΕΛΤΑ τι λεει;

 

Δεν το βρησκει καν...:shifty::shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ!Θα παραμεινω στη αναμονη να δω τι θα γινει.Οστοσο αξιζει να αναφερω απο η παραγγελια εγινε 19/7.Στις 22/7 σταλθηκε και στις 8/8 εφθασε.Μου φανηκε γρηγορη η αποστολη.Κατι ακομη,ποσο καιρο παιζει να παρει η ολη φαση με τελωνειο?Παιζει να μου κολλησει εκει μερες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ!Θα παραμεινω στη αναμονη να δω τι θα γινει.Οστοσο αξιζει να αναφερω απο η παραγγελια εγινε 19/7.Στις 22/7 σταλθηκε και στις 8/8 εφθασε.Μου φανηκε γρηγορη η αποστολη.Κατι ακομη,ποσο καιρο παιζει να παρει η ολη φαση με τελωνειο?Παιζει να μου κολλησει εκει μερες?

 

απο τι ξεκινάει το τρακ σου απο RX ή RS?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ!

εχω παραγγελια απο bangood ενα κινητο και σημερα εγραψε οτι μπαινει τελειωνειο«Item handed over to customs authority for final delivery»

Ηταν παραγγελια με air parcel και τους ειχα πει συγκεκριμενα να το στειλοθν με singapore post και να το δηλωσουν σαν δωρο 20-30 δολλαρια και το εστριλαν με swiss post την αλλη μερα οποτε συμπερανα οτι δεν εκανα και τιποτα και ειναι και ο λογος που την παταω.

ειναι η πρωτη φορα μετα απο 100 και βαλε παραγγελιες που την παταω.Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι θα ακολουθησει ή καποια συμβουλη μπας και την γλυτωσω!

ευχαριστω

 

ετσι θα το πιαναν σιγουρα,γι αυτο.Εχουν αλλαξει τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ!Θα παραμεινω στη αναμονη να δω τι θα γινει.Οστοσο αξιζει να αναφερω απο η παραγγελια εγινε 19/7.Στις 22/7 σταλθηκε και στις 8/8 εφθασε.Μου φανηκε γρηγορη η αποστολη.Κατι ακομη,ποσο καιρο παιζει να παρει η ολη φαση με τελωνειο?Παιζει να μου κολλησει εκει μερες?

Απο 1-6 εβδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολυ!Θα παραμεινω στη αναμονη να δω τι θα γινει.Οστοσο αξιζει να αναφερω απο η παραγγελια εγινε 19/7.Στις 22/7 σταλθηκε και στις 8/8 εφθασε.Μου φανηκε γρηγορη η αποστολη.Κατι ακομη,ποσο καιρο παιζει να παρει η ολη φαση με τελωνειο?Παιζει να μου κολλησει εκει μερες?

 

απο μια μερα μεχρι 20-30.εμενα κινητο εκατσε μια μερα

Link to comment
Share on other sites

9/8/2017, 00:12:35 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

4/8/2017, 00:17:09 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

24/7/2017, 08:25:10 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΥΕΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

21/7/2017, 12:26:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

11/7/2017, 16:52:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

11/7/2017, 16:52:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

11/7/2017, 16:52:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

Eπιτέλους ξεκόλλησε από το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

9/8/2017, 00:12:35 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

4/8/2017, 00:17:09 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

24/7/2017, 08:25:10 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΥΕΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

21/7/2017, 12:26:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

11/7/2017, 16:52:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

11/7/2017, 16:52:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

11/7/2017, 16:52:00 ΕΛΒΕΤΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

Eπιτέλους ξεκόλλησε από το τελωνείο.

Ε εντάξει, πέντε μερούλες μόνο και μάλιστα πσκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.Το tracking ξεκινάει από RX.ελπιζω να βγει κάποιο συμβολικό ποσό για τελειώνειο και να μην με καθυστέρησει.Εχω Μέινει χωρίς κινητό πολλές μέρες και τα έχω παίξει.Μακαρι να πάρουν όλοι τα δέματα τους το συντομότερο δυνατό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εκανα παραγγελια 26/6 και στις 7/7 λεει οτι εφτασε ελλαδα,μεζρι και τωρα τιποτα καμια εξελιξη,η υπαλληλος στα ελτα που πηρα μου πηρα οτιψτο δεμα δεν υπαρζει να κανω μια αιτηση ανιχνευσης αντικειμένου σε καποιο καταστημα τους,μια αλλη υπαλληλος που λογικα ηταν προισταμενη μου ειπε οτι το δεμα για να γραφει αφιξη στην χωρα προοριαμου σημαινει οτι ειναι τελωνειο και να περιμένω,τι ισχυει ρε παιδια ?εξισου η ειρωνεια είναι οτι εχω φερει παρα πολλα πραγματα απο κινα συγκεκριμενα και πρώτη φορα μου τυχαινει τόσο τεραστια αναμονή και δεν ξερω τι μου γινεται,αν μπορουσε καποιος να με συμβουλεψει, ο κωδικος είναι RS904738445CH. Παραγγελια κινητο αξιας 140ψευρω απο bangood me swiss post
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εκανα παραγγελια 26/6 και στις 7/7 λεει οτι εφτασε ελλαδα,μεζρι και τωρα τιποτα καμια εξελιξη,η υπαλληλος στα ελτα που πηρα μου πηρα οτιψτο δεμα δεν υπαρζει να κανω μια αιτηση ανιχνευσης αντικειμένου σε καποιο καταστημα τους,μια αλλη υπαλληλος που λογικα ηταν προισταμενη μου ειπε οτι το δεμα για να γραφει αφιξη στην χωρα προοριαμου σημαινει οτι ειναι τελωνειο και να περιμένω,τι ισχυει ρε παιδια ?εξισου η ειρωνεια είναι οτι εχω φερει παρα πολλα πραγματα απο κινα συγκεκριμενα και πρώτη φορα μου τυχαινει τόσο τεραστια αναμονή και δεν ξερω τι μου γινεται,αν μπορουσε καποιος να με συμβουλεψει, ο κωδικος είναι RS904738445CH. Παραγγελια κινητο αξιας 140ψευρω απο bangood me swiss post

 

Μάλλον δεν τσέκαρες σήμερα το tracking. Είχε Update σήμερα.

Στο τελωνείο είναι. Περίμενε κουστουμάκι

 

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

9/8/2017, 12:44:05 ΣΕΡΡΩΝ (Κ.Κ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/8/2017, 07:42:45 Μ.Δ. ΣΕΡΡΩΝ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> ΣΕΡΡΩΝ (Κ.Κ.))

9/8/2017, 07:37:10 Μ.Δ. ΣΕΡΡΩΝ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΣΕΡΡΩΝ (Κ.Κ.))

9/8/2017, 06:40:11 Μ.Δ. ΣΕΡΡΩΝ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/8/2017, 02:45:19 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΣΕΡΡΩΝ)

9/8/2017, 02:07:35 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

8/8/2017, 22:00:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

8/8/2017, 18:09:53 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

8/8/2017, 14:43:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

8/8/2017, 12:43:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

29/7/2017, 07:06:42 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

17/6/2017, 11:29:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Επιτελους και το τελευταιο δεμα το παραλαμβανω αυριο. Υπομονη στους επόμενους. Μην τρελαινεστε!

Link to comment
Share on other sites

Εσενα ανανεώθηκε η κατασταση του η ακομα ετσι ειναι?

 

Το δικο μου ακομα παει στην αθηνα

 

Παρέλαβες τελικά??

Εγώ παρέλαβα σήμερα ούτε τελωνείο ουτέ 3€ ούτε τίποτα.....

Το scooteraki της xiaomi δώρο για τον ανηψιό της γυναίκας μου!

Τελικά αυτό το πάνε έλα Αθήνα-Θεσσαλονική-Αθήνα- Θεσσαλονίκη μόνο σε καλό μου βγήκε πέραν από την τεράστια αναμονή.

Edited by lakiss

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Θήκη για τάμπλετ από aliexpress αξίας 9€ πλήρωσα στα ΕΛΤΑ 3€ για να τη παραλάβω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...