Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

Παιδια, καλησπερα.

 

με παραγγελια από geekbuying, που μου εστειλαν email ότι εστάλη στις 30 Νοεμβρη, βλεπω το εξης : (στα ΕΛΤΑ)

 

RF428254258SG

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-12-2016 22:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

 

Λέτε να εχω ελπιδες αυτη ή την επόμενη εβδομαδα να παραλαβω κανονικα?

Ή πιθανον να ατυχησα με τελωνείο κτλ ?

 

ΥΓ. χθες καπου διαβασα τα χειροτερα πλεόν για το vickmall, ετσι εγραφε ενα παιδι.

 

 

 

 

update της περιπτωσης μου:

 

18/12/2016

Arrival at Destination Post (Country: GR)

11/12/2016

Despatched to overseas (Country code: GR)

09/12/2016

Received from Customer

 

πολύ ανησυχω οτι μετα απο 2+χρονια κινεζοαγορων, μαλλον τωρα δε θ αποφυγω το τελωνειο...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[/color]

 

Παιδια, καλησπερα.

 

με παραγγελια από geekbuying, που μου εστειλαν email ότι εστάλη στις 30 Νοεμβρη, βλεπω το εξης : (στα ΕΛΤΑ)

 

RF428254258SG

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-12-2016 22:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

 

Λέτε να εχω ελπιδες αυτη ή την επόμενη εβδομαδα να παραλαβω κανονικα?

Ή πιθανον να ατυχησα με τελωνείο κτλ ?

 

ΥΓ. χθες καπου διαβασα τα χειροτερα πλεόν για το vickmall, ετσι εγραφε ενα παιδι.

 

 

 

 

update της περιπτωσης μου:

 

18/12/2016

Arrival at Destination Post (Country: GR)

11/12/2016

Despatched to overseas (Country code: GR)

09/12/2016

Received from Customer

 

πολύ ανησυχω οτι μετα απο 2+χρονια κινεζοαγορων, μαλλον τωρα δε θ αποφυγω το τελωνειο...

 

θα περιμενεις πρεπει να το σκαναρουν λογικα θα το παρεις την αλλη εβδομαδα εκτος αν τυχη κατι στην πορεια,προτεινω

υπομονη ειναι οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

θα περιμενεις πρεπει να το σκαναρουν λογικα θα το παρεις την αλλη εβδομαδα εκτος αν τυχη κατι στην πορεια,προτεινω

υπομονη ειναι οτι καλυτερο.

 

Το θεμα φιλε μου ειναι το γιατι να κανεις υπομονη??

 

Δεν εχουν προσωπικο?? Παιρνουν αδειες??

 

Ας τα προωθουν τοτε κατευθειαν στα κεντρα διαλογης!!!

 

Τα δεματα ειναι εδω......γιατι δεν τα σκαναρουν αμεσα και μετα ας κανουν οτι τους φωτισει ο θεος!!!:innocent:

 

Δε μπορει να σου το εχουν 5-6-7 μερες να καθεται ασκαναριστο σε καποιο σακο και μετα να στο βαλουν και τελωνειο να κατσει αλλες 15 μερες!!

 

Επισης αποδεδειγμενα δεν τηρουν καμια σειρα προτεραιοτητας....ανοιγουν οτι βρεθει μπροστα τους και προγενεστερα δεματα τα αφηνουν στην ακρη!!!

 

Θελουν τελωνειο?? Ας κανουν την δουλεια τους σωστα και γρηγορα και μετα να ψαχνονται να εφαρμοζουν και τους νομους!!!

 

Νομιζω μιλαω λογικα!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάνεις που γράφει από ολλανδικά ταχυδρομεία αποστολή τέλος Νοέμβριου η πρώτες ήμερες Δεκέμβριου εχει παραλάβει΄; Με επικοινωνία με τα ολλανδικά ταχυδρομεία την πρώτη φορά με είπαν το έχουν στειλεί ενώ την δεύτερη να περιμείνω λίγες ήμερες
Link to comment
Share on other sites

κάνεις που γράφει από ολλανδικά ταχυδρομεία αποστολή τέλος Νοέμβριου η πρώτες ήμερες Δεκέμβριου εχει παραλάβει΄; Με επικοινωνία με τα ολλανδικά ταχυδρομεία την πρώτη φορά με είπαν το έχουν στειλεί ενώ την δεύτερη να περιμείνω λίγες ήμερες

Ειναι πολυς κοσμος που δεν εχει παραλαβει...εγω με δυο πακετα παρελαβα το απο 26/11 ον τρανσπορτ και και δεν εχω παραλαβει το απο 25/11 κολλημενο στο on trnsport;)

Link to comment
Share on other sites

κάνεις που γράφει από ολλανδικά ταχυδρομεία αποστολή τέλος Νοέμβριου η πρώτες ήμερες Δεκέμβριου εχει παραλάβει΄; Με επικοινωνία με τα ολλανδικά ταχυδρομεία την πρώτη φορά με είπαν το έχουν στειλεί ενώ την δεύτερη να περιμείνω λίγες ήμερες

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ τα λεει ο akis44!

φίλε μου δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλά θεωρώ πλεον κάποια μαγαζιά του εξωτερικού΄τελείως ξεφτίλα κι εξηγώ

εμένα το δεμα είναι από 17/11 και τιποτα κολλημενο NL POST κι έχω πληρώσει κι έξτρα στην VICKMALL δεν ηταν δωρεαν δλδ η αποστολή να πω ενταξει ας πουμε

αρχικα συγνωμη μου ζητησαν γιατι ειχαν κανει λαθος με την παραγγελια μου σαν να μην υπηρχε μετα μου στειλαν το tracking number για το οποιο πληρωσα δεκτο αλλα τωρα ζητανε κι αλλες μερες υπομονής! όχι χριστουγεννα ή 1χρονιά αλλά για μετά των φωτων το βλέπω ειναι ασοβαροι κι εξηγω επισης

υποτίθεται ότι ειναι μεγάλα καταστήματα και μπορουν να ασκησουν πιεση ή αν κολλησουν δεματα ας βαλουν αλλο μεταφορέα να παει να τα παρει στην τελική? δικο τους προβλημα.

δεν θα πω εγω πως θα δουλεψουν αλλα ο πελάτης αναμενει μια καποια σοβαρότητα VICMALL ποτε ξανα από μενα και φιλους μου :( ειχαν δειξει ασχημα σημαδια τελευταια με τα χαμενα δεματα...

αν παλι τους κανει ρεζιλι καποια μεταφορικη ας μην την ξαναχρησιμοποιησουν

και για να μην πειτε ορισμένοι απο κινα παρήγγειλες αυτα θελουν υπομονη περιμενε και τετοια να σας πληροφορησω οτι υποτιθεται οτι δαυτοι εχουν EU Warehouse το οποιο δεν ειχε τιποτα απο αυτα που ηθελα και ψωνισα! ελπίζω να σας κάλυψα

ε ας βάλουν και τιποτα αξιολογο στο ρημαδι το EU Warehouse να πληρωνουμε κατιτις παραπάνω αλλα να το χουμε χριστουγεννα 1χρονια ή εστω των φωτο

σε λιγο θα μας πουν οτι πρεπει να παραγγελνουμε & απτο καλοκαιρι ελεος δηλαδη

 

VICKMALL μαύρο από μενα

και για την συμπεριφορα απο sorry σε sorry το πανε αλλα δεν ειδα να δινον και κανα εκπτωτικο κουπονάκι για επομενη αγορα έστω και πανω απο 100-200 ευρω

για να μην τους λεει κανείς τιποτα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

update της περιπτωσης μου:

 

18/12/2016

Arrival at Destination Post (Country: GR)

11/12/2016

Despatched to overseas (Country code: GR)

09/12/2016

Received from Customer

 

πολύ ανησυχω οτι μετα απο 2+χρονια κινεζοαγορων, μαλλον τωρα δε θ αποφυγω το τελωνειο...

 

Ίδιο σάκο, ίδιες ημερομηνίες, ίδια εταιρία είμαστε.. υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο σάκο, ίδιες ημερομηνίες, ίδια εταιρία είμαστε.. υπομονή..

 

με το συμπαθιο αλλα λετε για αφιξη 18/12 οταν αλλα ειναι ποσες μερες εκει! τα κοιτανε απο μακρυα & δεν τα ακουμπανε

ενω άλλα κάνουν χειμερινες διακοπες στην Ολλανδια............

 

η vickmall ειναι πολυ στεναχωρημενη δεν θα κανει χριστουγεννα απο τη στεναχωρια, για 1οχρονια θα το σκεφτει αν θα δουμε φως στον οριζοντα

 

για τις Προτεραιοτητες ειναι μεγαλο ζητημα κι ειναι κριμα κι αδικο να τα κανουν οπως γουσταρουν και να ερχεται πχ εμενα πριν απο σενα που παρηγγειλα πιο προσφατα κι εσυ να περιμενεις επειδη ετυχε

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

με Vanuatu post εχει μπλεξει κανεις τωρα τελευταια? μιλησα με bangood και ειπε για υπομονη... :lol:

 

Screenshot_2016_12_20_13_40_42_694_yqtrack_app_c.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν "έτυχε" απλώς φίλε μου, κουκιά μετρημένα, οι σάκκοι από τέλος ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ - αρχές ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ έχουν θαφτεί κάτω από τη Black Friday, τη Singles Day και τις επικείμενες γιορτές μέχρι να διοριστούν τελώνες και Φαρισαίοι όπου αυτοί δεν θα αρχίσουν από τον πάτο αλλά από την κορυφή της ντάνας. Περιμένω 50 μέρες και τα ΕΛΤΑ μου είπαν εδώ και 15 ότι έφτασαν αεροδρόμιο. Το λάθος παραμένει στο κατάστημα που δεν μπορεί να πιέσει τους μεταφορείς του να ζητήσουν τα ρέστα οπότε σήμερα ζήτησα και εγώ refund. Edited by adionysopoulos
Κάλιο 5 και στο χέρι...:X
Link to comment
Share on other sites

2016-11-29 15:22 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-12-20 10:12

2016-11-30 10:07 The item is on transport to the country of destination

2016-11-29 15:22 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-22 09:50 The item is pre-advised

 

kai

2016-12-20 07:53 ILIOU - ELTA, ITEM ARR ILIOU - ELTA

2016-12-19 14:44 M.D. ILIOU, ITEM LOADED

2016-12-19 13:37 M.D. ILIOU, ITEM IN CONTA M.D. ILIOU

2016-12-19 11:40 M.D. ILIOU, NOTICE

2016-12-19 08:23 M.D. ILIOU, ITEM TO BE DELIVERED

2016-12-19 07:47 M.D. ILIOU, ITEM ARR M.D. ILIOU

2016-12-19 05:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-12-16 16:01 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-12-16 14:01 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-12-16 09:30 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-12-16 06:08 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-16 03:41 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-12-15 13:28 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-12-05 13:37 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-12-19 14:21

2016-12-15 15:28 The item has been processed in the country of destination

2016-12-12 09:23 The item has arrived in the country of destination

2016-12-06 09:53 The item is on transport to the country of destination

2016-12-05 13:37 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-28 09:51 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Κινητο φιλου εφτασε στις 18/12 Αθηνα συμφωνα με το 4px, στα ελτα δεν το εχουν σκαναρει. Λιγη υπομονη καντε ρε παιδια, λες και αυτοι στα αεροδρομια δεν εχουν αρκετα στο κεφαλι τους. Μονο απο αυτο το φορουμ ειμαστε τοσοι και τοσοι που αγοραζουν/παραγγελνουν, και δεν γραφουν καν οι περισσοτεροι εδω μεσα. Λογω γιορτων γινεται χαμος καθε χρονο στα ΕΛΤΑ, παλιοτερα που ηταν 2 μηνες στανταρακι τι θα λεγατε δηλαδη?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Κινητο φιλου εφτασε στις 18/12 Αθηνα συμφωνα με το 4px, στα ελτα δεν το εχουν σκαναρει. Λιγη υπομονη καντε ρε παιδια, λες και αυτοι στα αεροδρομια δεν εχουν αρκετα στο κεφαλι τους. Μονο απο αυτο το φορουμ ειμαστε τοσοι και τοσοι που αγοραζουν/παραγγελνουν, και δεν γραφουν καν οι περισσοτεροι εδω μεσα. Λογω γιορτων γινεται χαμος καθε χρονο στα ΕΛΤΑ, παλιοτερα που ηταν 2 μηνες στανταρακι τι θα λεγατε δηλαδη?

 

Το δικό μου όμως τους έπιασε τους 2 μήνες, παράγγειλα πριν από ΟΟΟΛΕΣ τις γιορτές...και να πληρώσω και φόρο από πάνω. Refund και σε ελληνικό μαγαζί, μία η άλλη και δίνεις και ψωμί στον πατριώτη αντί για τους Βούδες του κράτους.

Edited by adionysopoulos
Κάλιο 5 και στο χέρι...:X
Link to comment
Share on other sites

ελεος πια απο 9/11 εχω 4 διαφορετικα πακετα και κανενα δεν εχουν σκαναρει ελεος

 

ενω ενα που ειχα πριν 15 μερες εφτασε χτες θα μας τρελανουν εντελως

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω κάνει μια αγορά απο ebay απο τις 25/11/2016.

Η κατάσταση ειναι η εξής:

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-11-2016 14:25 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-12-2016 18:16 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

 

Τι γίνεται τοσο καιρό βρε παιδιά;

Εχετε και άλλοι καθυστερήσεις;

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθείς το παρόν θέμα; Μάλλον όχι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τοσο καιρό βρε παιδιά;

Εχετε και άλλοι καθυστερήσεις;

 

Μάλλον δεν διάβασες τις τελευταίες 30 σελίδες. Ή έστω τα 3-4 μηνύματα πριν το δικό σου...

Link to comment
Share on other sites

Refund και σε ελληνικό μαγαζί, μία η άλλη και δίνεις και ψωμί στον πατριώτη αντί για τους Βούδες του κράτους.

Άντε ξεκίνα πρώτος, δώσε το καλό παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το πακέτο μου είναι προς παράδοση (από τις 9 το πρωί) αλλά στο 17track το έχει ως undelivered. Δεν έχει έρθει κάποια ειδοποίηση. Τι ακριβώς συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

καλημερες' date=' ξερει κανεις αν μπορουμε να παραλαβουμε απο τα κεντρα διαλογης?[/quote']

 

Κεντρο διαλογης 98% οχι απο ΜΔ γινετε.

 

Επίσης αν το βλέπετε στη Μονάδα Διαλογής μην το ζητήσετε στο ταχυδρομείο, μόνο στη ΜΔ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το δικό μου ήρθε σήμερα, παραγγελία 25/11

2016-12-20 12:54 M.D. ΧΧΧ, ITEM DELIVERED

2016-12-20 12:49 M.D. ΧΧΧ, ITEM TO BE DELIVERED

2016-12-20 12:48 M.D. ΧΧΧ, FORWARD TO NEW ADDRESS

2016-12-20 08:53 M.D. ΧΧΧ, ITEM TO BE DELIVERED

2016-12-19 07:30 M.D. ΧΧΧ, ITEM ARR M.D. ΧΧΧ

2016-12-19 01:17 ΧΧΧ K D, ITEM IN CONTA ΧΧΧ K D

2016-12-18 22:00 ΧΧΧ K D, ITEM ARR ΧΧΧ K D

2016-12-16 23:21 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-12-16 15:04 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-12-16 13:04 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-12-16 08:01 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-12-16 06:07 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-15 15:47 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-12-15 13:34 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-12-02 18:53 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Edited by system0
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!εμενα ειναι ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-12-2016 02:15 ΟΛΛΑΝΔΙΑ,δηλαδη εφυγε απο ολλανδια 4-12 και ακομα ερχεται και αλλων φιλων με ιδια ημερομηνια εφτασε κιολας!!τελικα σιγουρα ειναι τζοκερ η κατασταση!!!!!!:blink::blink::blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

κάνεις που γράφει από ολλανδικά ταχυδρομεία αποστολή τέλος Νοέμβριου η πρώτες ήμερες Δεκέμβριου εχει παραλάβει΄; Με επικοινωνία με τα ολλανδικά ταχυδρομεία την πρώτη φορά με είπαν το έχουν στειλεί ενώ την δεύτερη να περιμείνω λίγες ήμερες

 

Μην το ψάχνεις... Δεν έχω παραλάβει με αποστολή από Ολλανδία στις 21/11....και υπάρχον και άλλοι ακόμα παλαιότερα από μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!εμενα ειναι ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-12-2016 02:15 ΟΛΛΑΝΔΙΑ,δηλαδη εφυγε απο ολλανδια 4-12 και ακομα ερχεται και αλλων φιλων με ιδια ημερομηνια εφτασε κιολας!!τελικα σιγουρα ειναι τζοκερ η κατασταση!!!!!!:blink::blink::blink::blink::blink:

 

και έμενα το ίδιο 4-12 μόνο που γραφεί πρωινή ώρα δεν έχει έρθει ακόμα ,ενώ ένα που έφυγε 10-12 το παρέλαβα

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις... Δεν έχω παραλάβει με αποστολή από Ολλανδία στις 21/11....και υπάρχον και άλλοι ακόμα παλαιότερα από μένα!!!

 

11/11 εγώ και μάλιστα 4 δέματα από διαφορετικά ταχυδρομεία τι να λέμε ρε παιδιά τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις... Δεν έχω παραλάβει με αποστολή από Ολλανδία στις 21/11....και υπάρχον και άλλοι ακόμα παλαιότερα από μένα!!!

 

ναι το ξέρω σήμερα ένας μου είπε ότι του ήρθε δέμα μετά από δυο μήνες αλλά δεν ρώτησα με ποιο ταχυδρομείο ήταν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...