Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω αυτα απο ali.. Δείχνει απο της 3 του μήνα ότι έχουν φύγει απο κινα και τίποτα άλλο..τι να κανω;;

RF402450198CN

RJ565633252CN

RF409770316CN

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιμένω αυτα απο ali.. Δείχνει απο της 3 του μήνα ότι έχουν φύγει απο κινα και τίποτα άλλο..τι να κανω;;

 

 

Μπορεις να κάνεις κάτι πρωτότυπο: Να περιμένεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα.. ηρθε Ασπροβάλτα χωρίς τελωνείο ενα smartwatch ..Γενικά τρελές καθυστερήσεις σε όλα τα ταχυδρομεία

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα.. ηρθε Ασπροβάλτα χωρίς τελωνείο ενα smartwatch ..Γενικά τρελές καθυστερήσεις σε όλα τα ταχυδρομεία

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλαξε και το status ή ήρθε ενώ έδειχνε κολλημένο στο ΚΔ Θεσσαλονίκης;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Αν από 29/10 είναι ακόμα Κίνα και δεν έχει δείξει αποστολή στο εξωτερικό, τότε υπάρχει κάποιο θέμα, εννοείται ότι πρέπει να μιλήσεις με Το πωλητή. Από eBay έκανες την αγορά ή από aliexpress?

 

 

Aπο ΕΒΑΥ εχω κανει την αγορα εχω μιλησει με τον πωλητη και μου λεει ολοπεριμενε και περιμενε....εγω τι πρεπει να κανω τωρα;; να περιμενω η να τον απειλωσε με dispute;; πως πρεπει να ενεργησω για βοηθειστε!!

Link to comment
Share on other sites

Αν από 29/10 είναι ακόμα Κίνα και δεν έχει δείξει αποστολή στο εξωτερικό, τότε υπάρχει κάποιο θέμα, εννοείται ότι πρέπει να μιλήσεις με Το πωλητή. Από eBay έκανες την αγορά ή από aliexpress?

 

 

Aπο ΕΒΑΥ εχω κανει την αγορα εχω μιλησει με τον πωλητη και μου λεει ολοπεριμενε και περιμενε....εγω τι πρεπει να κανω τωρα;; να περιμενω η να τον απειλωσε με dispute;; πως πρεπει να ενεργησω για βοηθειστε!!

Η ημερομηνία που σου έδωσαν στο ΕΒΑΥ για παράδωση πέρασε ή όχι;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω να ψωνισω απο Κινα 5 μηνες,πηγα τωρα να ψωνισω αλλα δεν μ αφησε.εσεις πως τα καταφερνετε?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν περασει η 1η ημερομηνια που μου ειχε δωσει μπηκα τις προαλλες και βλεπω οτι το αλλαξε και το εκανε 13 δεκεμβρη μεχρι 4 Ιανουριου
Link to comment
Share on other sites

Ναμε και εγω.....ελεησε ο Κυριος και φανηκε στα ΕΛΤΑ

Παραγγελια απο τις 9/11

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 19-11-2016 18:42 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-11-2016 06:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 28-11-2016 12:02 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Και κλασικά θα υπάρξει εκείνος που θα πάρει τελωνείο και θα πει.. Το δικό μου πέρασε τελωνείο των υπολοίπων γιατί όχι.. Είναι άδικο και τα σχετικά.. Μετά ούτε στην τύχη δεν θα περνάνε..
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεκόλλησε...

 

2016-11-28 09:53 The item has arrived in the country of destination

2016-11-19 08:44 The item is on transport to the country of destination

2016-11-18 20:18 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-08 11:07 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

RS692117857NL

 

15/11 παραγγελία, παραλαβή αύριο., αντικείμενο μικρής αξίας. Νομίζω ότι αρχίζουμε και ρολαρουμε καλά. Τζάμπα ο πανικός. Παραγγελία από banggod.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν περασει η 1η ημερομηνια που μου ειχε δωσει μπηκα τις προαλλες και βλεπω οτι το αλλαξε και το εκανε 13 δεκεμβρη μεχρι 4 Ιανουριου

Δεν αλλάζει η ημερομηνία. Ισχύει η ημερομηνία όταν έκανες την αγορά. Πήγαινε στο history να δεις ποιον ήταν το αρχικό estimation delivery date. Αν βλέπεις απλα το προϊόν λογικό είναι να αλλάζει, σου δείχνει ποτέ θα παραλάβεις αν το πάρεις Σήμερα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

RS692117857NL

 

15/11 παραγγελία, παραλαβή αύριο., αντικείμενο μικρής αξίας. Νομίζω ότι αρχίζουμε και ρολαρουμε καλά. Τζάμπα ο πανικός. Παραγγελία από banggod.

Μην παίζεις με τον πόνο μας, 9-10/11 έγινε η παραγγελία :p

Είπα κι εγώ, είναι δυνατόν τόσο γρήγορη αποστολή απο Banggood; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται μόνο το δικό μου δεν ξεκολλαει; Με nlpost από 6/11 ακόμα καμία κίνηση... Αντε να δούμε αυτή τη βδομάδα

Μην απογοητευεσαι δεν εισαι μονος την ιδια ημερομηνια εχω και εγω και δεν....αμα περασσει και αυτη η εβδμαδα τοτε να ανησυχουμε ...πεσαμε στο μαυρο 10/μερο απο 1 εως 10/11

Ολα ειναι κολημμενα . Με postnl παντως εμενα αλλο δεμα με 5/11 ξεκολησε την παρασμευη

Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει η ημερομηνία. Ισχύει η ημερομηνία όταν έκανες την αγορά. Πήγαινε στο history να δεις ποιον ήταν το αρχικό estimation delivery date. Αν βλέπεις απλα το προϊόν λογικό είναι να αλλάζει, σου δείχνει ποτέ θα παραλάβεις αν το πάρεις Σήμερα

 

Στο History που μπηκα εκει που λεει PURCHASE HISTORY μου δινει αυτες τις ημερομηνιες...

 

Estimated delivery Nov 11, 2016 - Dec 02, 2016

 

Και του εχω στειλει τι γινετε και με εχει στο περιμενε συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Στο History που μπηκα εκει που λεει PURCHASE HISTORY μου δινει αυτες τις ημερομηνιες...

 

Estimated delivery Nov 11, 2016 - Dec 02, 2016

 

Και του εχω στειλει τι γινετε και με εχει στο περιμενε συνεχεια...

Δεν έχεις και πολλά χρονικά περιθώρια, 30 μέρες από τη στιγμή που περάσει το estimation delivery date έχεις περιθώριο να ανοίξεις case στο eBay. Αν είναι ακόμα Κίνα και δεν έχει δείξει το status send item abroad, άνοιξε απο τώρα case, δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις πριν τις 30 ημέρες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μην παίζεις με τον πόνο μας, 9-10/11 έγινε η παραγγελία :p

Είπα κι εγώ, είναι δυνατόν τόσο γρήγορη αποστολή απο Banggood; :lol:

Έχεις απόλυτο δίκιο, λάθος μου. Απλά εχω 2 3 παραγγελίες αυτή την περίοδο κ μπερδεύτηκα. Αλλά και πάλι καλός είναι ο χρόνος παράδοσης

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, λάθος μου. Απλά εχω 2 3 παραγγελίες αυτή την περίοδο κ μπερδεύτηκα. Αλλά και πάλι καλός είναι ο χρόνος παράδοσης

Για Banggood είναι όντως καλός ο χρόνος. Είσαι τυχερός που το έστειλαν με NL.

Εγώ έχω παραγγελία απο 6/11 που αγνοείται κάπου στις ακτές του Ινδικού ωκεανού.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ακόμα Κίνα και δεν έχει δείξει το status send item abroad, άνοιξε απο τώρα case, δεν υπάρχει περίπτωση να παραλάβεις πριν τις 30 ημέρες

 

Στο 17track μου εχει δειξει SEND ITEM ABROAD θα ξαναμιλησω μαζι του μια τελευταια και βλεπω...

δειτε και εσεις!!

 

RM407280155CN

Link to comment
Share on other sites

Στο 17track μου εχει δειξει SEND ITEM ABROAD θα ξαναμιλησω μαζι του μια τελευταια και βλεπω...

δειτε και εσεις!!

 

RM407280155CN

Τώρα πρόσεξα ότι έχεις γραψει estimated delivery 2 Δεκέμβρη στο προηγούμενο μήνυμα. Οπότε από 2 Δεκέμβρη και μετά έχεις ακόμα περιθώριο 30 ημέρες να ανοίξεις case στο ebay. Αν και έχουν περάσει αρκετές ημέρες, εγώ θα περίμενα καμία δεκαριά μέρες ακόμα δεδομένου ότι Πολλά δέματα αργούν αυτή τη περίοδο. Έχει αργήσει, αλλά λογικά θα παραλάβεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δέμα με Singapore που στο tracking της Singapore λέει ότι το δέμα έφτασε Ελλάδα αλλά του ΕΛΤΑ ότι ταξιδεύει ακόμα τι σημαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...