Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αστα να πάνε φίλε..29 εσυ 31 εγώ άντε να δούμε ποτέ θα κουνηθεί

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Εγω ειμαι πιο παλιος απο 25/10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eχει παραλαβει κανεις με CHINA POST;;; ειμαι απο τις 29/10 και ακομα δεν!!!

Αποστολή 12/10, σφραγίδα China Post 16/10, παρέλαβα χθες.

Απλό πακέτο, όχι συστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παραγγελία από Κίνα, χαμηλής αξίας ήταν, αλλά έχει κολλήσει εδώ και 20 μέρες στο παρακάτω σημείο:

 

Date Status of Shipment Country of Destination

07-11-2016 07:58 The item is on transport to the country of destination GREECE

06-11-2016 11:59 The item is at the PostNL sorting center

31-10-2016 07:20 The item is pre-advised

 

Η παραγγελία έγινε στις 28/10, ήδη πιάσαμε τον μήνα, από ότι θυμάμαι ακυρώνεις την παραγγελία στο paypal στις 45(; ) μέρες. Τι προτείνετε;

 

Το τρακινγκ των ΕΛΤΑ μου βγάζει αλλα'ντ'αλων :

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-11-2016 11:59 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Edited by Ofis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να παραγγείλω ένα i-flash (25 ευρώ αν παίζει ρόλο η τιμή) από το gearbest που το έχει σε προσφόρα, ωστόσο έχω μπερδευτεί λίγο με τη διαδικασία αποστολής και τα τελωνεία κτλ που διάβασα. Αν πατήσω να σταλεί από ευρωπαική αποθήκη έχω την επιλογή μόνο flat rate shipping και expedited shipping. Ξέρω ότι με το expedited ίσως μπλέξω, αλλά το flat rate πρώτη φορά το βλέπω. Αν πατήσω από την κινέζικη αποθήκη μου δίνει επιλογές ως απλής αποστολής και ως συστημένης. Τι μου προτείνετε να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Έχω κολλημένο SG από 20/11. Μάλλον πάει για τελωνείο.

 

και εμενα φιλε εχει εκει κολλημενο απο τις 18/11.....καποια στιγμη στο μελλον θα τα παραλαβουμε...χαχσχα.Υπομονη τι αλλο.......

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Eχει παραλαβει κανεις με CHINA POST;;; ειμαι απο τις 29/10 και ακομα δεν!!!

 

RF391277939CN

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 07-11-2016 19:09 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-11-2016 10:14 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 11-11-2016 12:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 11-11-2016 12:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 17-11-2016 10:30 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 17-11-2016 12:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 17-11-2016 14:18 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 17-11-2016 18:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18-11-2016 02:52 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

 

Επειδή εχει σχεδόν 10 ημερες στο ΚΔ Θεσσαλονίκης, επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ για διερεύνηση του δεματος. Η απαντηση ηταν:

 

 

Αγαπητέ κύριε,

 

 

Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με ενημέρωσή μας από το Διεθνές Ηλεκτρονικό Σύστημα (I. P. S.) σας γνωρίζουμε ότι το εν λόγω ταχυδρομικό αντικείμενο αφίχθη στην Ελλάδα στις 11/11/2016 και εν συνεχεία προωθήθηκε για εκτελωνισμό.

 

Επισημαίνεται, ότι ο εκτελωνισμός των ταχυδρομικών αντικειμένων γίνεται από την Τελωνειακή Υπηρεσία του Υπουργείου Οικονομικών, σύμφωνα με τις διατάξεις της υπ΄αριθμ:2014/217/12.07.1978 Υπουργικής Απόφασης «Περί της διαδικασίας τελωνισμού και διαχειρίσεως εν γένει των μετά του εξωτερικού διαμειβομένων ταχυδρομικών δεμάτων και λοιπών αντικειμένων» (Φ.Ε.Κ. 645/Β/12-07-1978).

 

Ο χρόνος και η διαδικασία εκτελωνισμού των αντικειμένων, ανήκει στην αποκλειστική ευθύνη των Τελωνειακών Αρχών και η ευθύνη του ΕΛΤΑ περιορίζεται μόνο στην έγκαιρη προώθηση αυτών στον παραλήπτη τους, μετά το πέρας της προαναφερόμενης διαδικασίας.

 

 

Με εκτίμηση

 

Οπότε κανουμε υπομονή και περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, περιμένω το νέο μου κινητό (αξίας $130) με Post Nord. Εδώ και 1 εβδομάδα, απλά κάνει βόλτες στην Κίνα!!! Υπήρχαν κι άλλα στοιχεία, που όμως σβήστηκαν από το Flyt Express!

 

Έλεγε πως πήγε Χονγκ Κονγκ, μετά γύρισε Κίνα και μετά πήγε ξανά Χονγκ Κονγκ, όπου κάθεται εδώ και 3 μέρες!! Το Σουηδικό ταχυδρομείο, ακόμα δεν έχει παραλάβει και το tracking δε λειτουργεί πουθενά, παρά μόνο στο σάιτ του Flyt Express, που έχει το δέμα! Ξέρει κανείς τι γίνεται; :cry: :cry: To Banggood μου λέει συνεχώς να περιμένω, αλλά τα "μασάει"... :( Κανονικά τώρα θα έπρεπε να βρίσκεται Σουηδία και Δευτέρα-Τρίτη να έρθει Ελλάδα!

 

--2016-11-23 22:57:59

Location:Flyt Express's sorting centre, Hong Kong

Status:Item in transit

--2016-11-23 16:57:14

Location:Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Status:Item dispatched. PKG#:PKG02758039

--2016-11-20 19:56:12

Location:Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Status:Item in transit

--2016-11-20 18:56:12

Location:Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Status:Item received

--2016-11-15 08:59:01

Location:Customer

Status:Customer's order information generated

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τώρα θα έπρεπε να βρίσκεται Σουηδία και Δευτέρα-Τρίτη να έρθει Ελλάδα!

 

--2016-11-23 22:57:59

Location:Flyt Express's sorting centre, Hong Kong

Status:Item in transit

--2016-11-23 16:57:14

Location:Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Status:Item dispatched. PKG#:PKG02758039

--2016-11-20 19:56:12

Location:Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Status:Item in transit

--2016-11-20 18:56:12

Location:Flyt Express's sorting centre, Guangzhou

Status:Item received

--2016-11-15 08:59:01

Location:Customer

Status:Customer's order information generated

 

Αυτή την αισιοδοξία για τον χρόνο παράδοσης που την βασίζεις; :p

 

20/11 έφυγε το πακέτο. Είναι φυσιολογικό να βολοδέρνει στο δίκτυο της Flyt για μερικές μέρες πριν φτάσει στην επόμενη ταχ. υπηρεσία. Το μόνο που δεν μου άρεσε παλιότερα στια αποστολές του Banggood. Τώρα προστέθηκε στα στραβά η σουρεαλιστική επιλογή τρόπου αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την αισιοδοξία για τον χρόνο παράδοσης που την βασίζεις; :p

 

20/11 έφυγε το πακέτο. Είναι φυσιολογικό να βολοδέρνει στο δίκτυο της Flyt για μερικές μέρες πριν φτάσει στην επόμενη ταχ. υπηρεσία. Το μόνο που δεν μου άρεσε παλιότερα στια αποστολές του Banggood. Τώρα προστέθηκε στα στραβά η σουρεαλιστική επιλογή τρόπου αποστολής.

 

Σε άλλα πακέτα που έχω παραλάβει, εκεί βασίζομαι. :p Άλλα ταχυδρομεία παραλαμβάνουν τα δέματα μέσα σε 2-3 μέρες. Tο Σουηδικό 1 εβδομάδα μετά, κοιμάται τον ύπνο του δικαίου... Το κορυφαίο θα είναι να φτάσει το δέμα κοντά στις γιορτές, που στα ΕΛΤΑ θα γίνεται χαμός και αφού φάνε άλλη 1 εβδομάδα να το δουν, μετά θα περάσει άλλη 1 εβδομάδα στο τελωνείο και θα παραλάβω "του χρόνου". :O

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα πακέτα που έχω παραλάβει, εκεί βασίζομαι. :p Άλλα ταχυδρομεία παραλαμβάνουν τα δέματα μέσα σε 2-3 μέρες. Tο Σουηδικό 1 εβδομάδα μετά, κοιμάται τον ύπνο του δικαίου... Το κορυφαίο θα είναι να φτάσει το δέμα κοντά στις γιορτές, που στα ΕΛΤΑ θα γίνεται χαμός και αφού φάνε άλλη 1 εβδομάδα να το δουν, μετά θα περάσει άλλη 1 εβδομάδα στο τελωνείο και θα παραλάβω "του χρόνου". :O

 

Έχω κάνει πολλές αγορές απο το Banggood και στις περισσότερες (αν όχι σε όλες) υπάρχει αυτή η έξτρα καθυστέρηση της Flyt. Δεν θυμάμαι να έχω παραλάβει πακέτο σε χρόνο μικρότερο απο 3 εβδομάδες.

 

Απο Fasttech π.χ. που δεν έχει τόσο αργό ενδιάμεσο, σε 2 εβδομάδες έχει φτάσει στο Ελ.Βεν.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 07-11-2016 19:09 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-11-2016 10:14 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 11-11-2016 12:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 11-11-2016 12:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 17-11-2016 10:30 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 17-11-2016 12:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 17-11-2016 14:18 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 17-11-2016 18:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 18-11-2016 02:52 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

 

Επειδή εχει σχεδόν 10 ημερες στο ΚΔ Θεσσαλονίκης, επικοινώνησα με τα ΕΛΤΑ για διερεύνηση του δεματος. Η απαντηση ηταν:

 

 

Αγαπητέ κύριε,

 

 

Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με ενημέρωσή μας από το Διεθνές Ηλεκτρονικό Σύστημα (I. P. S.) σας γνωρίζουμε ότι το εν λόγω ταχυδρομικό αντικείμενο αφίχθη στην Ελλάδα στις 11/11/2016 και εν συνεχεία προωθήθηκε για εκτελωνισμό.

 

Επισημαίνεται, ότι ο εκτελωνισμός των ταχυδρομικών αντικειμένων γίνεται από την Τελωνειακή Υπηρεσία του Υπουργείου Οικονομικών, σύμφωνα με τις διατάξεις της υπ΄αριθμ:2014/217/12.07.1978 Υπουργικής Απόφασης «Περί της διαδικασίας τελωνισμού και διαχειρίσεως εν γένει των μετά του εξωτερικού διαμειβομένων ταχυδρομικών δεμάτων και λοιπών αντικειμένων» (Φ.Ε.Κ. 645/Β/12-07-1978).

 

Ο χρόνος και η διαδικασία εκτελωνισμού των αντικειμένων, ανήκει στην αποκλειστική ευθύνη των Τελωνειακών Αρχών και η ευθύνη του ΕΛΤΑ περιορίζεται μόνο στην έγκαιρη προώθηση αυτών στον παραλήπτη τους, μετά το πέρας της προαναφερόμενης διαδικασίας.

 

 

Με εκτίμηση

 

Οπότε κανουμε υπομονή και περιμένουμε.

 

Δεν νομίζω πάντως ότι θα πληρώσεις κάτι εφόσον δεν υπάρχει η λέξη ΔΑΣΜΟΙ μετά την έξοδο από τελωνείο.. Τώρα η καθυστέρηση δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε..εδώ και 8 μέρες εχω δυο tracing απο gearbest και ακόμη δεν τα βλέπω πουθενά.. Απο ali εχω αποστολές όπως αυτή εδώ RF402450198CN που είναι χαμένη από αρχές του μήνα..Γενικά γίνεται μπαχαλο...τα προηγούμενα δέματα που παρέλαβα ήταν απο banggood γύρω στις 8/11 και κάνανε 7 μέρες και τα δυο μη σύστημενα..Ήταν η πιο γρήγορη αποστολη που είχα..απο εκεί και πέρα τον πουλο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να παραγγείλω ένα i-flash (25 ευρώ αν παίζει ρόλο η τιμή) από το gearbest που το έχει σε προσφόρα, ωστόσο έχω μπερδευτεί λίγο με τη διαδικασία αποστολής και τα τελωνεία κτλ που διάβασα. Αν πατήσω να σταλεί από ευρωπαική αποθήκη έχω την επιλογή μόνο flat rate shipping και expedited shipping. Ξέρω ότι με το expedited ίσως μπλέξω, αλλά το flat rate πρώτη φορά το βλέπω. Αν πατήσω από την κινέζικη αποθήκη μου δίνει επιλογές ως απλής αποστολής και ως συστημένης. Τι μου προτείνετε να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κανείς; καμιά βοήθεια; Είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω από τέτοιο μαγαζί και δεν θέλω να μπλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; καμιά βοήθεια; Είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω από τέτοιο μαγαζί και δεν θέλω να μπλέξω.

Ευρωπαϊκή φυσικά αφού υπάρχει!! Flat rate shipping είναι το συστημένο απλά με άλλα λόγια (νομίζω με czech post) οπότε μην αγχώνεσε.

 

Καλές αγορές!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το gearbest χρησιμοποιεί και το ουγγρικό ταχυδρομείο για αποστολές από την ευρωπαϊκή αποθήκη του ( η οποία πρέπει να είναι στο Ηνωμένο Βασίλειο), οπότε θα παει στο Birmingham, μετά Ουγγαρία και μετά μεσω ΕΛΤΑ θα σου έρθει Ανέστη....

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δέμα απο gearb που έγινε shipped 16/11

Επιτέλους κίνηση σήμερα 27/11 (ήταν pre-advised και έγινε netherlands, item send abroad) και άρχισε να φαίνεται και στο track των ελτα.

Τώρα καταλαβαίνω αυτό που είπε κάποιος οτι θέλει γερό στομάχι η αγορά απο Κίνα :lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλαβαίνω αυτό που είπε κάποιος οτι θέλει γερό στομάχι η αγορά απο Κίνα :lol:

Υπερβολές!

Το μόνο που χρειάζεται είναι να αγνοήσεις το πακέτο τις πρώτες 15 μέρες και να αρχίσεις να το σκανάρεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές!

Το μόνο που χρειάζεται είναι να αγνοήσεις το πακέτο τις πρώτες 15 μέρες και να αρχίσεις να το σκανάρεις μετά.

 

Διαφωνώ με τον μισό μήνα απραξίας που λες, αλλά δεν εννοώ μόνο αυτό.

Ξέρω να περιμένω αυτές τις κινήσεις, έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι έχω ψωνίσει από έμπιστο και πολυ-δοκιμασμένο μαγαζί, από όταν πατήσει Ελλάδα, στις εγχώριες κινήσεις μέχρι το τι θα δεις στο unpacking είναι που θέλει το στομάχι.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια άλλη παραγγελία από το Banggood, με κάτι ψιλοπράγματα αξίας $15. Επειδή τα θέλω άμεσα, σκέφτομαι να πληρώσω για Priority Direct Mail.

 

1) Είναι σαν το απλό ταχυδρομείο, αλλά πιο γρήγορο;

2) Θα μου δώσουν tracking number;

3) Θα περάσει σίγουρα από τελωνείο για τόσο μικρό ποσό, όπως γίνεται με DHL ή είναι σε όποιον κάτσει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παραγγελία από Κίνα, χαμηλής αξίας ήταν, αλλά έχει κολλήσει εδώ και 20 μέρες στο παρακάτω σημείο:

 

Date Status of Shipment Country of Destination

07-11-2016 07:58 The item is on transport to the country of destination GREECE

06-11-2016 11:59 The item is at the PostNL sorting center

31-10-2016 07:20 The item is pre-advised

 

Η παραγγελία έγινε στις 28/10, ήδη πιάσαμε τον μήνα, από ότι θυμάμαι ακυρώνεις την παραγγελία στο paypal στις 45(; ) μέρες. Τι προτείνετε;

 

Ακριβως το ιδιο και σε μενα! Παραγγελια στις 26/10 και απο τις 05/11 εχει κολλησει εδω: The item is on transport to the country of destination GREECE...

Μπορουμε να κανουμε κατι περα απο το να περιμενουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παραγγελία από Κίνα [...]

Η παραγγελία έγινε στις 28/10, ήδη πιάσαμε τον μήνα, από ότι θυμάμαι ακυρώνεις την παραγγελία στο paypal στις 45(; ) μέρες. Τι προτείνετε;

Έπεσες στην περίπτωση, δυστυχώς. Η PostNL (ή/και τα ΕΛΤΑ) φαίνεται να έχει πρόβλημα αυτόν τον καιρό - κι εγώ παρέλαβα πρόσφατα παραγγελία από Οκτώβριο!

Πιστεύω ότι τελικά θα σου έρθει, οπότε... υπομονή!

Όσο για το PayPal, το περιθώριο για dispute είναι στις 180 μέρες, οπότε μην ανησυχείς για εκεί..

Link to comment
Share on other sites

πακετο κολλημενο απο 24/10 επιτελους ξεκολλησε (postnl)

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-10-2016 15:13 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-11-2016 05:08 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 27-11-2016 07:19 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

οποτε ofis απο μερα σε μερα λογικα θα ξεκολλησει και το δικο σου!

 

παντως μην αγχωνεσται τοσο πολυ για 10-15 μερες που δεν υπαρχει κινηση στα τρακιν (εμενα εκανε ολοκληρο μηνα) η αν κανει 1-2 εβδομαδες παραπανω για να φτασει..

καποτε ημασταν ευχαριστημενοι αν το δεμα εφτανε μεσα σε 30-40 μερες μην ξεχναμε πως ερχεται απο κινα

ειδικα τωρα που ερχοναι γιορτες θα υπαρχουν πολλες καθυστερησεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...