Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι υπάρχει ο χρόνος ούτε το προσωπικό για τέτοιες διαδικασίες. Αυτές τις μέρες θα καταφτάσουν και τα δέματα από 11/11 και τότε θα γίνει χαμός. Έχω και εγώ ένα δέμα στο κδ αττικής εδώ και 2 μέρες. Είναι ένα τζαμακι για κινητό, 5 € αξία. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κρατάνε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχω ευχαριστα νεα !!! οι κινεζοι θα ριξουν τις τιμες 50 ευρω !!! ...... για να καλυψουμε τοτελωνειο :lol::lol::lol:

Που το είδες αυτό :eek:

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ότι υπάρχει ο χρόνος ούτε το προσωπικό για τέτοιες διαδικασίες. Αυτές τις μέρες θα καταφτάσουν και τα δέματα από 11/11 και τότε θα γίνει χαμός. Έχω και εγώ ένα δέμα στο κδ αττικής εδώ και 2 μέρες. Είναι ένα τζαμακι για κινητό, 5 € αξία. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κρατάνε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που το είδες αυτό :eek:

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε φίλε, ημαρτον...

Link to comment
Share on other sites

off topic No1

δε ξερω αν ειμαι υπερβολικος η οχι.. αλλα οπως εκλεισαν τα νηματα με τα καταστηματα vikmall, geabest κλπ... να κλεισουν κ καποια νηματα κ εδω.... πλεον ολοι ξερουμε πως να παραγγειλουμε απο ηλεκτρονικα καταστηματα εξωτερικου.. τοσα χρονια το ebay το παιζουμε στα δαχτυλα... ισως αν μεινει καποιο νημα οπου θα αναφορεται σε coupons που βγαζουν τα καταστηματα, νημα με οδηγιες πως να στειλεις πισω το δεμα για επισκευη, η κτ παρομοιο.. ακομα κ αυτον εδω τον οδηγο κανεις δε διαβαζει την 1η σελιδα.. ολοι κατευθειαν ερχονται κ ρωτανε εδω. αφηστε 1-2 οδηγους κ τελος.. εξαλλου ολοι ξερουμε οτι υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο... ισως κ οχι.... ρισκο ειναι.. στο χερι του καθενος... οποτε ας αναλαμβανει ο καθενας τις ευθυνες του... οπως επισης αν κολλησε η οχι το δεμα.. κ που κολλησε... ουτως η αλλως υπαρχει κ το refund εφοσον χαθει το δεμα.... προσφατα εγω εχασα δεμα... στο 17τρακ λεει εφτασε ελλαδα, στο ελτα λεει οτι δεν υπαρχει αντιστοιχο tracking number... ουτε νοιαστηκα.. τα λεφτα μου τα πηρα πισω με refund...

 

off topic No2

δε γινεται να μας παιρνει η μπαλα ολους μας, για καποιους οι οποιοι δεν εχουν υπομονη κ το μυαλο να σκεφτουν

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μην γινεται τοσο ντορος μην ειμαστε αφελεις Edited by Vako
Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι από τους "ιπτάμενους" του τόπικ μιας και μπαίνω κάθε φορά που περιμένω κάτι από Κίνα κυρίως για να δω που βρίσκονται οι χρόνοι αναμονής τη δεδομένη στιγμή.

Έως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, με νορμάλ χρόνους παράδοσης σε γενικές γραμμές.

Ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος.

Διάβασα σε κάποιο από τα τελευταία ποστ ότι αν πέσει τελωνείο η επιβάρυνση υπολογίζεται με βάση την τιμή που έχει το προϊόν εδώ στην Ελλάδα.

Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν κυκλοφορεί πια στην Ελλάδα?Πως υπολογίζεται η λυπητερή?Ρωτάω γιατί όπως σωστά ειπώθηκε πρέπει πάντα να έχουμε στο μυαλό μας ότι κάτι μπορεί να μην πάει όπως το θέλουμε..

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εδωσαν αυτο το νουμερο RS701427616NL και στο nl μου λεει δεν υπαρχει

Πότε σου έδωσαν τον αριθμό;;

 

Καλησπέρα. Είμαι από τους "ιπτάμενους" του τόπικ μιας και μπαίνω κάθε φορά που περιμένω κάτι από Κίνα κυρίως για να δω που βρίσκονται οι χρόνοι αναμονής τη δεδομένη στιγμή.

Έως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, με νορμάλ χρόνους παράδοσης σε γενικές γραμμές.

Ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος.

Διάβασα σε κάποιο από τα τελευταία ποστ ότι αν πέσει τελωνείο η επιβάρυνση υπολογίζεται με βάση την τιμή που έχει το προϊόν εδώ στην Ελλάδα.

Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν κυκλοφορεί πια στην Ελλάδα?Πως υπολογίζεται η λυπητερή?Ρωτάω γιατί όπως σωστά ειπώθηκε πρέπει πάντα να έχουμε στο μυαλό μας ότι κάτι μπορεί να μην πάει όπως το θέλουμε..

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Στην τιμή που πωλείται στο εξωτερικό υπολογίζεται, όχι στην τιμή που "φεσώνουν" τον Έλληνα καταναλωτή ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα μπλεχτούν με την περίπτωσή μου...

Λίγα κομμάτια έχουν απομείνει και αυτά σε πωλητές στο ebay και όχι σε καταστήματα...

Ας ελπίσω να μην χρειαστεί...Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

Πότε σου έδωσαν τον αριθμό;;

 

 

 

Στην τιμή που πωλείται στο εξωτερικό υπολογίζεται, όχι στην τιμή που "φεσώνουν" τον Έλληνα καταναλωτή ...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τα 3€ σε ποια περιπτωση χρεώνονται; Όταν ανοίγεται το δέμα στο τελωνείο; Η εγκύκλιος ανέφερε οτι δεν είναι ξεκάθαρη η χρέωση χωρίς να την κρίνει παράνομη;

Σε δεμα γνωστού μου αξιας 1$, το οποίο μου λέει δεν ανοίχτηκε, έγινε η παραπάνω χρέωση.

Το δέμα πάνω έχει σφραγίδα "απλουστευμένη διαδικασία ταχυδρομικών δεμάτων" και έχουν γράψει πανω να εισπραχθούν τέλη εκτελωνισμού 3€ όπως φαίνεται στην εικόνα.

βάζω και την εικόνα με την δήλωση της αξίας του.

 

http://i.imgur.com/qJh1mpA.jpg

http://i.imgur.com/m97w0v4.jpg

 

ps. το τρακινγκ δεν έλεγε τιποτα για τελωνείο.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 02-11-2016 12:42 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 02-11-2016 15:15 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-11-2016 08:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 11-11-2016 12:20 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-11-2016 07:45 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 07:17 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Τα 3€ των ΕΛΤΑ ονομάζονται "τέλος παρουσίασης στο τελωνείο" και δεν είναι φόρος δημοσίου (έξοδα εκτελωνισμού) αλλά τέλος των ΕΛΤΑ, για το οποίο εκδίδει απόδειξη. Όπως λέει και η περιγραφή, το τέλος εφαρμόζεται στις περιπτώσεις που το δέμα μπαίνει, για οποιοδήποτε λόγο στο τελωνείο, χωρίς, κατ' ανάγκη, να ακολουθήσουν οι διαδικασίες υπολογισμού εξόδων εκτελωνισμού. Γι' αυτό και μπαίνει η σφραγίδα "απλουστευμένη διαδικασία ταχυδρομικών δεμάτων". Όπως αναφέρεται στην από 27/7/2011 ανακοίνωση-απάντηση των ΕΛΤΑ στην εγκύκλιο της ΕΕΤΤ,

Το «τέλος παρουσίασης στο τελωνείο» (3€) εισπράττεται από τα ΕΛ.ΤΑ για την παροχή υπηρεσιών προσκόμισης των ταχυδρομικών αντικειμένων στο Τελωνείο στα "τελωνειακώς ελεύθερα" ταχυδρομικά αντικείμενα. Η προσκόμιση αυτή απαιτεί μια σειρά διαδικασιών που προβλέπονται από την ΚΥΑ 2014/78 (σύνταξη πρωτοκόλλου παραλαβής, σύνταξη πρακτικού αποσφράγισης κλπ), οι οποίες έχουν ιδιαίτερο κόστος.

Το προαναφερόμενο τέλος, όπως και όλα τα τέλη τα οποία επιβάλλονται και εισπράττονται υπέρ ΕΛ.ΤΑ. κατά τον εκτελωνισμό των ταχυδρομικών αντικειμένων, βάσει της Παγκόσμιας Ταχυδρομικής Σύμβασης, ανταποκρίνονται σε υπηρεσίες που τα ΕΛ.ΤΑ. προσφέρουν και το τέλος αυτό είναι γνωστό στους χρήστες από το ταχυδρομικό τιμολόγιο που βρίσκεται στα Ταχυδρομικά Καταστήματα και στην ιστοσελίδα του.

 

Στις περιπτώσεις που ακολουθήσει διαδικασία πληρωμής εξόδων εφαρμόζονται τα άλλα τέλη των ΕΛΤΑ (4€, 8€, 10€).

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, το δέμα μπήκε στο τελωνείο αλλά δεν θεωρήθηκε ότι δεν χρειάζεται να υπολογιστούν έξοδα εκτελωνισμού και προωθήθηκε με την απλουστευμένη διαδικασία και το τέλος των 3€. Μην σε μπερδεύει η χειρόγραφη ένδειξη "να εισπραχθούν τέλη εκτελωνισμού 3€".

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρις επισημο χαρτι εισπραξης , σε καποια τσεπη πανε αυτα ........ τα τσιπουρα του ταχυδρομου .....

 

Όπως έγραψα παραπάνω, για τα τέλη των ΕΛΤΑ εκδίδεται απόδειξη.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε σήμερα το Gearbest tracking number της μορφής RBxxxxxxxxxAE - που δεν έχω ξανασυναντήσει.

Το 17track δεν έχει βέβαια ακόμα στοιχεία (είναι πολύ νωρίς), αλλά μου επέστρεψε αυτό που (εκτιμά ότι) είναι η μεταφορική, βάσει του κωδικού:

United Arab Emirates(Emirates Post) (!)

Έχει κανείς συναντήσει κάτι παρόμοιο...;

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να περιμενω μετα απο αυτην την ενημερωση;

Μενω Θεσσαλονικη.

21/11/2016 12:04 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να περιμενω μετα απο αυτην την ενημερωση;

Μενω Θεσσαλονικη.

21/11/2016 12:04 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

 

Τελωνείο.. Χαχαχαχαχα! Τώρα να μπαίνεις με το τρακινκ στα ΕΛΤΑ.. Άφιξη σε χώρα κλείσιμο και τα λοιπά..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω να αρχισουμε τις μαζικες παραγγελιες.. Ποσα δεματα θα στοκαρουν εκει στη Θεσσαλονικη για τελωνειο? Ε θα βαρεθουν κ θα τα περασουν!! :lol::lol:

 

Παντως εχω απορια, αν παραγγειλω πχ οδοντογλυφιδες και ο κινεζος μου τις βαλει σε ενα κουτι iphone και περασει τελωνειο, τι φαση μετα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

11/7/2016 7:58 AM - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

Κι εγώ ακόμα σε αυτό το στατους. Για Θεσσαλονίκη. Με γαΐτα πρέπει να έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

11/7/2016 7:58 AM - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

Κι εγώ ακόμα σε αυτό το στατους. Για Θεσσαλονίκη. Με γαΐτα πρέπει να έρχεται...

 

εμένα με την ίδια ημερομηνία άλλαξε status χθες.. υπομονη

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος...

Περιμένω το παρακατω δεμα RF421314907CN

Σύμφωνα με το 17track, τελευταία κίνηση είναι:

2016-11-22 00:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

 

Υποτίθεται μένουν τα δέματα μια μέρα Θεσσαλονίκη (δεν μένω εκεί) και την επόμενη τα παραλαμβάνω. Ἀλλο δέμα που μπήκε μαζί Θεσ/νίκη την ίδια ώρα, το απόγευμα το σύστημα έδειξε ITEM LOADED και την επόμενη το παρέλαβα, όπως γίνεται κάθε φορά. Επειδή δεν μου έχει τύχει να δω δέμα να καθυστερεί στο σημείο αυτό, είναι κάτι που συμβαίνει ή θα πρέπει να το ψάξω;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος...

Περιμένω το παρακατω δεμα RF421314907CN

Σύμφωνα με το 17track, τελευταία κίνηση είναι:

2016-11-22 00:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

 

Υποτίθεται μένουν τα δέματα μια μέρα Θεσσαλονίκη (δεν μένω εκεί) και την επόμενη τα παραλαμβάνω. Ἀλλο δέμα που μπήκε μαζί Θεσ/νίκη την ίδια ώρα, το απόγευμα το σύστημα έδειξε ITEM LOADED και την επόμενη το παρέλαβα, όπως γίνεται κάθε φορά. Επειδή δεν μου έχει τύχει να δω δέμα να καθυστερεί στο σημείο αυτό, είναι κάτι που συμβαίνει ή θα πρέπει να το ψάξω;

τσεκαρε το στο http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφορουμίτες.

 

Αν κάποιοι έχουν παραλάβει το τελευταίο διάστημα (ας πούμε 1-2 μήνες το πολύ) με EMS, μπορούν ενδεικτικά να πουν σε πόσες ημέρες είχαν το δέμα στα χέρια τους;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιοι έχουν παραλάβει το τελευταίο διάστημα (ας πούμε 1-2 μήνες το πολύ) με EMS, μπορούν ενδεικτικά να πουν σε πόσες ημέρες είχαν το δέμα στα χέρια τους;

Αποστολή δέματος με EMS 9/9/2016

Παραλαβή από εμένα 3/10/2016

 

Σχεδόν ένας μήνας - ασυνήθιστα πολύ για EMS.

Το μεγάλο διάστημα που έκανε τη... διαφορά ήταν ο χρόνος ανάμεσα σε αναχώρηση από Κίνα (12/9, σύμφωνα με το tracking)

μέχρι την άφιξη στην Ελλάδα (29/9).

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή δέματος με EMS 9/9/2016

Παραλαβή από εμένα 3/10/2016

 

Σχεδόν ένας μήνας - ασυνήθιστα πολύ για EMS.

Το μεγάλο διάστημα που έκανε τη... διαφορά ήταν ο χρόνος ανάμεσα σε αναχώρηση από Κίνα (12/9, σύμφωνα με το tracking)

μέχρι την άφιξη στην Ελλάδα (29/9).

 

Δεν είναι τυπικός χρόνος για EMS δηλαδη...;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα (πολύν) καιρό να παραλάβω κάτι με EMS, οπότε προηγούμενες εμπειρίες μου δε μετράνε.

Φίλος όμως που παρέλαβε 2-3 διαφορετικά δέματα από αρχές καλοκαιριού μέχρι Σεπτέμβριο (νομίζω),

μου έλεγε για χρόνους γύρω στις 2 εβδομάδες (κάνοντάς με να νομίζω ότι κάτι είχε συμβεί στο δικό μου δέμα! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν σε θέλει............

Μετά το κόλλημα από Ολλανδία κάνει και βολτιτσες στην νυχτερινή Αθήνα!!!!!!! Πολύ αλήτικο δέμα δεν θέλει να έρθει σπίτι με τίποτα.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-10-2016 06:48 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-11-2016 08:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 22-11-2016 11:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 23-11-2016 06:07 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-11-2016 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-11-2016 23:11 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-11-2016 20: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-11-2016 01:25 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 24-11-2016 03:08 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος...

Περιμένω το παρακατω δεμα RF421314907CN

Σύμφωνα με το 17track, τελευταία κίνηση είναι:

2016-11-22 00:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

 

Υποτίθεται μένουν τα δέματα μια μέρα Θεσσαλονίκη (δεν μένω εκεί) και την επόμενη τα παραλαμβάνω. Ἀλλο δέμα που μπήκε μαζί Θεσ/νίκη την ίδια ώρα, το απόγευμα το σύστημα έδειξε ITEM LOADED και την επόμενη το παρέλαβα, όπως γίνεται κάθε φορά. Επειδή δεν μου έχει τύχει να δω δέμα να καθυστερεί στο σημείο αυτό, είναι κάτι που συμβαίνει ή θα πρέπει να το ψάξω;

 

Μήπως ψάχνεις άλλο κωδικό;

Γιατί εμένα μου βγάζει ότι χθες βρισκόταν στο Hangzhou

Η αγορά είναι από Aliexpress;

 

RF421314907CN

 

Direct link to the package :: RF421314907CN

Sign up to receive updates on the status of sending e-mail.

The format of your departure use multiple email services

to keep track of your departure you must specify the e-mail service.

Aliexpress order tracking CNE Express

 

邮政中国: RF421314907CN

E-mail: feedback@chinapost.com.cn, Phone: 8610 11185

Track on the official site

 

date and time Event / Location The weight Additionally

11.15.2016 11:04 Electronic notification of delivery

Cn

16.11.2016 17:30 Admission departure

China YóuZhèngJí 团 GōngSīHangzhou City 商 WuSmall packet YèWuJú 31005300

16.11.2016 18:17 Arrival at the post office

China YóuZhèngJí 团 GōngSīHangzhou City 商 WuSmall packet YèWuJú 31005300

23.11.2016 14:03 To arrive at the international exchange

Hangzhou International Place Of Exchange 31002400

23.11.2016 15:24 Sealing bags for export (Export)

Hangzhou International Place Of Exchange 31002400

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν σε θέλει............

Μετά το κόλλημα από Ολλανδία κάνει και βολτιτσες στην νυχτερινή Αθήνα!!!!!!! Πολύ αλήτικο δέμα δεν θέλει να έρθει σπίτι με τίποτα.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 30-10-2016 06:48 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-11-2016 08:55 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 22-11-2016 11:38 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 23-11-2016 06:07 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-11-2016 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 23-11-2016 23:11 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-11-2016 20: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-11-2016 01:25 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 24-11-2016 03:08 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Πολύ περίεργο το γεγονός οτι έκανε κλείσιμο απο ΚΔ Αττικής ΚΑΙ ΜΕΤΑ ξαναπροωθήθηκε στο ΚΔ Αεροδρομίου...

Τι στον κόρακα, τελωνείο το στέλνουν να περάσει?

 

Πες μας για τη συνέχεια να ξέρουμε...

 

Σου εύχομαι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...