Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέμα απο banggood ειναι απο τις 26- 10 στο Vanuatu βάσει του deliveries app. Τι μπορεί να παίζει;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εχεις καιρό ακόμα Δες εδώ RD000986915VU το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχεις καιρό ακόμα Δες εδώ RD000986915VU το δικό μου.

Εγώ είμαι ακόμα πιο πριν!!!

RD000886381VU

 

Στάλθηκε από το A101 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο σευχελες το δεμα ηταν απο φελιζολ απασμενο απο δυο μεριες και φενοταν απο μεσα το ταπλετ και ευτηχως στα ελτα του βαλανε σακουλα για να μην βγει εξω το ταπλετ ευτηχως δεν εσπασε παλι καλα τι γλυτωσα.φαντασου τι θα τραβηξε το δεμα
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο σευχελες το δεμα ηταν απο φελιζολ απασμενο απο δυο μεριες και φενοταν απο μεσα το ταπλετ και ευτηχως στα ελτα του βαλανε σακουλα για να μην βγει εξω το ταπλετ ευτηχως δεν εσπασε παλι καλα τι γλυτωσα.φαντασου τι θα τραβηξε το δεμα
λογικο ειναι με τοσα παρε δωσε να ερθει σε κατασταση χαλια απο bangood ητανε λογικα και μου κανει εντυπωση γιατι και εγω το δικο μου απο εκει το πηρα σε φελιζολ και ολα καλα και καλη συσκευασια...εσενα ποτε ηταν η παραγγελια??εμενα απο 26 οκτωβριου λεει update information..
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα απο σευχελες το δεμα ηταν απο φελιζολ απασμενο απο δυο μεριες και φενοταν απο μεσα το ταπλετ και ευτηχως στα ελτα του βαλανε σακουλα για να μην βγει εξω το ταπλετ ευτηχως δεν εσπασε παλι καλα τι γλυτωσα.φαντασου τι θα τραβηξε το δεμα

Τέτοια πες και περιμένω και εγώ ταμπλετ. Αν μπεις στο λογαριασμό σου στο Banggood, στην παραγγελία έχει ερώτηση πότε παρέλαβες το δέμα. Αν το συμπληρώσεις, μετά έχει επιλογή να αφήσεις feedback για τις ταχυδρομικές υπηρεσίες, θα σου έλεγα να το συμπληρώσεις μπας και καταλάβουν ότι κάτι δεν πάει καλά με Σεϋχέλλες ποστ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συνέβη το εξής κουφό.Εξαφανίστηκαν εγγραφές από τα tracking numbers.

Ένα από τα tc έιχε τελευταία μεταβολή στις 5-11 με την ένδειξη Update item information η οποία διαφράφηκε

ενώ σε ένα άλλο εξαφανίστηκε πάλι το Send item abroad Export . Όλα τα δέματα από Σευχέλλες.Τι να πώ?Ο Θεός να βάλει το χέρι του.Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξε η κατασταση στο SG post σε Dispatched to overseas απο 28/10 που ηταν μονιμως στο Received info . Για να δουμε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξε η κατασταση στο SG post σε Dispatched to overseas απο 28/10 που ηταν μονιμως στο Received info . Για να δουμε.

 

από βδομάδα θα παραλάβεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

από βδομάδα θα παραλάβεις.

 

Ουτως η αλλιως καπου εκει υπολογιζα και γω, μεταξυ 12 με 15 του μηνα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2016-11-07 16:41 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-11-05 00:05 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-11-03 00:05 Received from Customer

Αποτι καταλαβαίνω έφτασε Ελλάδα.Σε πόσες μέρες περίπου θα παραλάβω? Και κάτι άλλο, πότε θα εμφανίζεται στα ΕΛΤΑ γιατί βάζω το Tracking στο site των ΕΛΤΑ και δεν βρίσκει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σευχέλλες,παραλαβή σήμερα,μετά από ακριβως 30 μέρες

Σε τι κατάσταση ήταν το δέμα? Ταλαιπωρημένο?

Link to comment
Share on other sites

2016-11-07 16:41 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-11-05 00:05 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-11-03 00:05 Received from Customer

Αποτι καταλαβαίνω έφτασε Ελλάδα.Σε πόσες μέρες περίπου θα παραλάβω? Και κάτι άλλο, πότε θα εμφανίζεται στα ΕΛΤΑ γιατί βάζω το Tracking στο site των ΕΛΤΑ και δεν βρίσκει τίποτα.

 

Αυτό εξαρτάται από τα Ελτά αλλά μπορεί να παραλάβεις από αύριο,μέχρι την την άλλη βδομάδα.

το αύριο,τρόπος του λέγειν.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

εδώ και μια εβδομάδα έχει κολλήσει το δέμα μου στο Άμστερνταμ. Είναι λογικό ρε παιδιά?

 

2016-11-01 16:16 AMSTERDAM AIRPORT, Custom clearance completed.
2016-11-01 11:09 AMSTERDAM AIRPORT, Custom clearance processing.
2016-10-29 07:21 AMSTERDAM - NETHERLANDS, Arrived at AMSTERDAM AIRPORT
2016-10-28 12:37 HONGKONG - HONG KONG, Departed Facility in HONG KONG INTERNATIONAL AIRPORT
2016-10-27 15:00 HONGKONG - HONG KONG, Arrived at Sort Facility HONG KONG INTERNATIONAL AIRPORT
2016-10-27 03:42 SHENZHEN, Departed Facility in SHENZHEN
2016-10-27 02:50 Arrived at Sort Facility
2016-10-25 18:34 Shipment information received

 

Επίσης αυτό που γράφει για Custom clearance τι παίζει ακριβώς? Ρωτάω διότι και ο πωλητής δε με τρέλανε γενικά με την συμπεριφορά του.

Έχει φύγει με YunExpress.

Link to comment
Share on other sites

To tracking στο site των ΕΛΤΑ ποτέ φαίνεται? Όταν ανοιχτεί ο Σάκος στο αεροδρόμιο?

 

Μόλις φτάσει Ελλάδα και το σκανάρουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συνέβη το εξής κουφό.Εξαφανίστηκαν εγγραφές από τα tracking numbers.

Ένα από τα tc έιχε τελευταία μεταβολή στις 5-11 με την ένδειξη Update item information η οποία διαφράφηκε

ενώ σε ένα άλλο εξαφανίστηκε πάλι το Send item abroad Export . Όλα τα δέματα από Σευχέλλες.Τι να πώ?Ο Θεός να βάλει το χέρι του.Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.

και εμενα το ιδιο ενω ελεγε 26 οκτωβριου update item information με ξαναπηγε πισω στις 17 οκτωβριου.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο ενω ελεγε 26 οκτωβριου update item information με ξαναπηγε πισω στις 17 οκτωβριου.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά ?? :(:(:( και σε μενα ακριβως το ιδιο για αποστολη απο Σευχελλες .

 

μεχρι χθες ελεγε : Latest Event -- 2016-11-02 02:47 Update item information .

 

Σημερα το παραπανω εξαφανιστηκε και φαινονται τα προηγουμενα .... δηλαδη :

 

2016-10-19 17:48 SEYCHELLES, SEND ITEM ABROAD

2016-10-19 12:01 SEYCHELLES, ARRIVAL AT AIRPORT

2016-10-19 10:32 SEYCHELLES, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

2016-10-19 09:48 Send item abroad Export

2016-10-19 04:01 Arrival at Airport

2016-10-19 02:32 Accepted from sender

2016-10-18 23:23 Flyt Express's sorting centre, Hong Kong, Item in transit

2016-10-18 17:22 Flyt Express's sorting centre, Guangzhou, Item dispatched. PKG#:PKG02598675

2016-10-16 15:47 Flyt Express's sorting centre, Guangzhou, Item in transit

2016-10-16 14:47 Flyt Express's sorting centre, Guangzhou, Item received

2016-10-15 23:28 Customer, Customer's order information generated

Link to comment
Share on other sites

Παμε για τρελεεες στις σευχελεεεες!

 

07-11-2016 07:58 The item is on transport to the country of destination GREECE

06-11-2016 11:56 The item is at the PostNL sorting center

31-10-2016 07:20 The item is pre-advised

 

Είναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παρακαλώ,

2 δέματα με PostNL, έχουν και τα δύο status "The item is on transport to the country of destination" με τελευταία ενημέρωση την 31 Οκτωβρίου. μέχρι σήμερα δεν φαίνεται κάπου να έχουν φτάσει Ελλάδα.

ανησυχώ επειδή δεν είναι για μένα τα πράγματα (γκαντεμιά) .

έχει κανείς άλλος την ίδια καθυστέρηση; ξέρει κανείς πού οφείλεται;

να σημειωθεί ότι δέμα που έγινε παραγγελία 10 λεπτά πριν από αυτά τα δύο δέματα, είναι στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

 

edit: δηλαδή και τα 3 δέματα πήγαιναν μαζί μέχρι την άφιξη τους στην Ολλανδία. μετά, το χάος.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Σε τι κατάσταση ήταν το δέμα? Ταλαιπωρημένο?

Οχι κανονικότατο ητανε.Ολων τα δεματα θα ρθουν και μια χαρα.Ψυχραιμία!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εδώ και 10 μέρες το δέμα μου από Κίνα εμφανίζεται παρκαρισμένο στην Τσεχια με την εξής ένδειξη:

27/10/2016 The consignment was returned to the sender 22000 Praha 120

Μήπως πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ μιας και από την Κίνα έφυγε στις 13/10 με Czech post?

 

Φιλε μου και εγω tracking number απο czech post.Που μπαινεις και βλεπεις πληροφοριες γιατι στο 17track δεν μου δειχνει τιποτα και περασαν 6 μερες απο την παραγελια

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παρακαλώ,

2 δέματα με PostNL, έχουν και τα δύο status "The item is on transport to the country of destination" με τελευταία ενημέρωση την 31 Οκτωβρίου. μέχρι σήμερα δεν φαίνεται κάπου να έχουν φτάσει Ελλάδα.

ανησυχώ επειδή δεν είναι για μένα τα πράγματα (γκαντεμιά) .

έχει κανείς άλλος την ίδια καθυστέρηση; ξέρει κανείς πού οφείλεται;

να σημειωθεί ότι δέμα που έγινε παραγγελία 10 λεπτά πριν από αυτά τα δύο δέματα, είναι στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

 

edit: δηλαδή και τα 3 δέματα πήγαιναν μαζί μέχρι την άφιξη τους στην Ολλανδία. μετά, το χάος.

 

 

Στην ίδια κατάσταση περίπου είμαι και εγώ.

[ATTACH]66208[/ATTACH]

Αναμονή……

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παρακαλώ,

2 δέματα με PostNL, έχουν και τα δύο status "The item is on transport to the country of destination" με τελευταία ενημέρωση την 31 Οκτωβρίου. μέχρι σήμερα δεν φαίνεται κάπου να έχουν φτάσει Ελλάδα.

ανησυχώ επειδή δεν είναι για μένα τα πράγματα (γκαντεμιά) .

έχει κανείς άλλος την ίδια καθυστέρηση; ξέρει κανείς πού οφείλεται;

να σημειωθεί ότι δέμα που έγινε παραγγελία 10 λεπτά πριν από αυτά τα δύο δέματα, είναι στα χέρια μου.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

 

edit: δηλαδή και τα 3 δέματα πήγαιναν μαζί μέχρι την άφιξη τους στην Ολλανδία. μετά, το χάος.

 

Έχω παραγγείλει και εγώ ένα drone από το gearbest, και η κατάσταση είναι ως εξής

02-11-2016 09:27 The item is on transport to the country of destination GREECE

31-10-2016 15:59 The item is at the PostNL sorting center

27-10-2016 03:41 The item is pre-advised

 

και τα ΕΛΤΑ βγάζουν μόνο

SEND ITEM ABROAD 31-10-2016 15:59 NETHERLANDS

 

Εσένα τι βγάζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην ίδια κατάσταση περίπου είμαι και εγώ.

[ATTACH]66208[/ATTACH]

Αναμονή……

 

Λες να απεργούνε οι Ολλανδοί ταχυδρόμοι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...