Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να πω δεν γνωριζω ..θα το ψαξω...μηπως και το βρω..

 

ΕDIT: Ελεγε οτι θα μου το στελνανε..με China Post Registered Air Mail ...και μου το στειλανε τελικα με αλλη μεταφορικη ... με 4PX Singapore Post OM Pro ...δεν ξερω αν ειναι registered...ο κωδικος ειναι αυτος -> S000001765569 .... Μετα τα αλλα δεματα... Επελεξα να μου τα στειλουνε με China Post Ordinary Small Packet Plus οπου εγραφε οτι Tracking Information: Not available ... και εδω παλι μου το στειλανε με αλλη μεταφορικη SunYou Economic Air Mail που δεν ξερω και εδω αν ειναι registered...κωδικος εδω -> LP00059086782541

 

Ελπιζω να καταλαβες :P

Ένα μεγάλο ΜΠΡΆΒΟ στα παιδιά που σε βοήθησαν και βρήκες λύση για το 1 t.n!! Επειδή εμένα δεν μου έχει τύχει ανάλογη περίπτωση, προσπάθησα να βοηθήσω όπως μπορούσα αλλά και πάλι μπράβο!! Και όχι, δεν νομίζω να είναι απατεώνας.

 

Ίσως να είναι registered αυτό; Τι λέτε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LP00059086782541

-------------

9/10/16 - ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center

9/10/16 - ShenZhen Accepted at ShenZhen Yanwen Sorting Center

9/10/16 12:54 - 卖家发货

9/10/16 22:38 - Successful package received by Warehouse

9/10/16 22:57 - Warehouse processing complete

9/11/16 21:34 - Track added

Απο που είδες τις πληροφορίες να τις βλέπει και ο mason;

Edited by edemfinaki
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Track checker στο playstore

 

ευχαριστω φιλος...

θα το κατεβασω..στο κινητο...

 

για το αλλο t.n τιποτα δεν εμφανιζεται πουθενα.. :/

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος...

θα το κατεβασω..στο κινητο...

 

για το αλλο t.n τιποτα δεν εμφανιζεται πουθενα.. :/

 

Τα αλλά εως τώρα δεν έχω βρει πουθενά να τα βλέπει, αναγκαστικά μόνο στο tracking του ali

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλά εως τώρα δεν έχω βρει πουθενά να τα βλέπει, αναγκαστικά μόνο στο tracking του ali

 

ουτε εκει αδελφε τιποτα δεν εμφανιζει...

θα περιμενω απο αυριο...μηπως δω νεοτερα..και παλι σε ευχαριστω....

Edited by Mason

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

παραγγειλα εχθες ενα powerbank..το δεκτηκε ο πωλητης ολα καλα..

αλλα...υπαρχει τετοιος αριθμος ρε παιδια ;; MXAHN6031429284YQ??

πρωτη φορα βλεπω ειλικρινα..και κοντευω να τρελαθω.εποικοινωνησα με support aliexpreess..και μου λενε ουτε αυτοι δεν εχουν ξαναδει τετοιον αριθμο καθως δεν μπορουν να δουν με τι το στελνει ο πωλητης..

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμμιά ιδέα βρε παιδιά πώς να κινηθώ. Έχω πάμπολλες αγορές από Κίνα, αλλά αυτή με προβληματίζει..

Είναι από aliexpress και έγινε 28/7..

http://www.17track.net/en/track?nums=RK141998875CN

Καταρχάς βλέπω ότι στάλθηκε 15 μέρες μετά από την παραγγελία. Μετά βλέπω ότι έμπλεξε και επιστράφηκε 2-3 φορές και σήμερα ξαναέγινε export to open. Υποθέτω ότι μπορεί να έχει γίνει λάθος στη διεύθυνση, αλλά τέσσερα μηνύματα που έχω στείλει κατα καιρούς στον πωλητή, δεν πήρα καμμία απάντηση. Να το περιμένω ακόμα λίγο ή δεν έχει νόημα και να ζητήσω τα χρήματα πίσω (δεν κάνει και replacement το αλι, μόνο refund).

Link to comment
Share on other sites

με Swiss post ξέρει κανείς πόσες μέρες κάνει να φτάσει αφου εμφανιστεί για πρώτη φορά το tracking? ειχα κάνει και μια παραγγελία και ήρθε μέσα σε 6 μέρες με china post 6/9 έφυγε απο Κίνα και σημερα 12/9 ήρθε ειδοποίηση
Link to comment
Share on other sites

2 αγορες απο banggood τις εστειλαν και τις 2 σημερα , η μια κανονικα την εστειλαν με CN η αλλη δεν εχω ιδεα με τι , ξερει κανεις να μου πει RD000530697VU ? Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

2 αγορες απο banggood τις εστειλαν και τις 2 σημερα , η μια κανονικα την εστειλαν με CN η αλλη δεν εχω ιδεα με τι , ξερει κανεις να μου πει RD000530697VU ?

 

vanuatu post

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

παραγγειλα εχθες ενα powerbank..το δεκτηκε ο πωλητης ολα καλα..

αλλα...υπαρχει τετοιος αριθμος ρε παιδια ;; MXAHN6031429284YQ??

πρωτη φορα βλεπω ειλικρινα..και κοντευω να τρελαθω.εποικοινωνησα με support aliexpreess..και μου λενε ουτε αυτοι δεν εχουν ξαναδει τετοιον αριθμο καθως δεν μπορουν να δουν με τι το στελνει ο πωλητης..

Ίσως unregistered; Δεν είναι κανονικό τρακινγκ συνημμένου.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

άκυρο... δεν είναι για εδώ.. Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ίσως unregistered; Δεν είναι κανονικό τρακινγκ συνημμένου.

 

δεν ξερω θα κανω ..θα πατισω να μου επιστρεψουν τα λεφτα μου πισω..

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω θα κανω ..θα πατισω να μου επιστρεψουν τα λεφτα μου πισω..

Δεν ξέρω πιο power bank επέλεξες αλλά για τα "επώνυμα" (xiaomi πχ) καλύτερα από γνωστά μαγαζιά (Gearbest, banggood)

Αφού το τακτοποίησες όμως όλα κομπλέ.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πληροφορίες για αγορά από Alibaba? (ή αν υπάρχει συγκεκριμένο post να με κατευθύνει?

θέλω να αγοράσω κάτι και το θέμα με την πληρωμή και την αποστολή είναι λίγο παράξενο...:blink:

:ninja: ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!
Link to comment
Share on other sites

Για το αλιμπαμπα πληρώνεις τα χρήματα με τραπεζικό εμβασμα συνήθως στο λογαριασμό που σου δίνουν. Εξαρτάται και από τον πωλητή και την αξία αγοράς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημερα. Θελω να αγορασω ενα smartphone MEIZU απο το vickmall πιο ειναι πιο γρηγορο και καλυτερο ταχυδρομειο το Singapore post ή NL post?? Από το nl post έχω ξαναπαρει αργεί λίγο αλλά μέσο Ολλανδίας δεν περνά.. Το άλλο..??:confused: Edited by impreza_sti

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημερα. Θελω να αγορασω ενα smartphone MEIZU απο το vickmall πιο ειναι πιο γρηγορο και καλυτερο ταχυδρομειο το Singapore post ή NL post?? Από το nl post έχω ξαναπαρει αργεί λίγο αλλά μέσο Ολλανδίας δεν περνά.. Το άλλο..??:confused:

Και τα 2 είναι εξίσου καλά. Επιλέγω όποιο προκύψει. Τελωνείο σχεδόν σίγουρο είναι πως δε θα περάσει και με τα 2. Προσωπικά θα επέλεγα postnl αλλά επέλεξε όποιο προτιμάς.

Edited by impreza_sti
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημερα. Θελω να αγορασω ενα smartphone MEIZU απο το vickmall πιο ειναι πιο γρηγορο και καλυτερο ταχυδρομειο το Singapore post ή NL post?? Από το nl post έχω ξαναπαρει αργεί λίγο αλλά μέσο Ολλανδίας δεν περνά.. Το άλλο..??:confused:

 

Στο θέμα τελωνείου όλα την ίδια τύχη έχουν, τελευταία η SG έχει πολύ καλούς χρόνους. Τώρα η επιλογή δική σου.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω κάνει μία παραγγελία από ebay με free shipping και το track numder που μου έστειλε είναι το RX814574451DE , γνωρίζει κανείς ποιο ταχυδρομείο είναι. Δεν πιστεύω να είναι κανένα courier και πληρωσω κανένα τελωνείο? Αλλά πάλι free shipping έγραφε με χρόνο παράδοσης από 29-9 έως 28-10-2016. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημερα. Θελω να αγορασω ενα smartphone MEIZU απο το vickmall πιο ειναι πιο γρηγορο και καλυτερο ταχυδρομειο το Singapore post ή NL post?? Από το nl post έχω ξαναπαρει αργεί λίγο αλλά μέσο Ολλανδίας δεν περνά.. Το άλλο..??:confused:

 

Προτείνω, συμβουλευτικά, να μην συνεχίσει αυτή η συζήτηση, δεδομένου ότι απαγορεύονται σ' αυτό το forum οι συζητήσεις για αποφυγή πληρωμής των εξόδων εκτελωνισμού.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι εξίσου καλά. Επιλέγω όποιο προκύψει. Τελωνείο σχεδόν σίγουρο είναι πως δε θα περάσει και με τα 2. Προσωπικά θα επέλεγα postnl αλλά επέλεξε όποιο προτιμάς.

 

Την εκανα τελικα μολις πριν απο λιγο με την post NL και βλεπουμε.Πιστευω αρχες του αλλου μηνα να το εχω στα χερια μου !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

RR348233634HU με αυτό τον κωδικό έχω αγοράσει από gearbest από ευρωπαϊκή αποθήκη. Από τις 25/8 έχω μόνο αυτό το μήνυμα http://www.17track.net/el/track?nums=RR348233634HU και δεν έχει αλλάξει. Έχω διαβάσει ότι τα Ουγγρικά ταχυδρομεία δεν είναι και τα καλύτερα. Απλά πρώτη φορά έχουν περάσει 19 μέρες και η πλάκα είναι ότι την ίδια μέρα από Κίνα μου έχουν έρθει από τη προηγούμενη Παρασκευή. Θέλω να καταλήξω είναι λογική αυτή η καθυστέρηση; Μετά από πόσες μέρες θα πρέπει να σκεφτώ για dispute όσον αφορά από ευρωπαϊκή αποθήκη; Έχω μιλήσει ήδη βέβαια με το μαγαζί και μου λένε ότι το ψάχνουν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μαγαζιά με το που γίνεται η παραγγελία, προδεσμευουν και παίρνουν αριθμό συστημενου από τη χώρα της ευρωπαϊκής αποθήκης τους ακόμα και αν δεν έχουν άμεσα διαθέσιμο το προϊόν τους.

Αυτό που γίνεται μετά είναι να στείλουν μια ομαδική αποστολή από Κίνα στην χώρα της αποθήκης και όταν φτάσει, ο υπάλληλος δρομολογει την κάθε παραγγελία χωριστά, γι αυτό και δεν φαίνεται πουθενά τρακιγκ τις πρώτες 1-2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...