Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RE486974435GR αυτό για αυτούς που θέλουν να παραγγείλουν από ευρωπαϊκή αποθήκη του minideal. Εγώ πήρα το meizu mx5 από εκεί. Με ΕΛΤΑ το στέλνουν, βράδυ έκανα παραγγελία, την επόμενη 10 το πρωί μου έστειλαν tracking number και 11.30 εμφανίστηκε στο 17track!

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Σε μια μέρα το πήρες δηλαδή...

Στο tracking δείχνει ότι έφυγε από Ξάνθη... Εκεί είναι η αποθήκη του minideal;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

RE486974435GR αυτό για αυτούς που θέλουν να παραγγείλουν από ευρωπαϊκή αποθήκη του minideal. Εγώ πήρα το meizu mx5 από εκεί. Με ΕΛΤΑ το στέλνουν, βράδυ έκανα παραγγελία, την επόμενη 10 το πρωί μου έστειλαν tracking number και 11.30 εμφανίστηκε στο 17track!

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Μπόμπα. :D

Τελικά οι ευρωπαϊκές αποθήκες είναι μεγάλη υπόθεση.

Ας το έχετε υπόψιν σας όσοι θέλετε να πάρετε κινέζικες συσκευές. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να πληρώνεις 10 ευρώ παραπάνω, αλλά γλιτώνεις την αναμονή και το άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια μέρα το πήρες δηλαδή...

Στο tracking δείχνει ότι έφυγε από Ξάνθη... Εκεί είναι η αποθήκη του minideal;

Ακριβώς!

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πολύ ωραία... Μακάρι να είναι κι εμένα τόσο γρήγορο... :p

Θα είναι, μεγάλη πατέντα η ευρωπαϊκή αποθήκη! Είχα σκοπό να το πάρω από vickmall αλλά σκεφτόμουν ότι δεν έπαιζε να το παραλάβω πριν το Πάσχα, ήθελα να σπρώξω και το xiaomi redmi note 4g που είχα, και σε μία μέρα εν τέλει τα έκανα όλα! Έστειλαν και δώρο ζελατίνα και θήκη, οπότε δύο σε ένα, παραλαβή και σπρώξιμο του xiaomi σε μία μέρα, αξίζει! :D

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάζετε άκρη τι έχει συμβεί εδώ:

RK402334705CN.

Δείχνει σα να το έχουν στείλει δύο φορές? ????

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βγάζετε άκρη τι έχει συμβεί εδώ:

RK402334705CN.

Δείχνει σα να το έχουν στείλει δύο φορές? ????

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Μήπως είναι καμιά μπαταρία???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι καμιά μπαταρία???

Όχι είναι φορτιστής αυτοκινήτου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με εμπειρια απο swiss post ? Γιατι δεν συναντω συχνα απο εκει.Στο φορουμ σε ενα μηνα ειχε μονο μια αναφορα.Χρονους μεταφορας καποια traking για να ξερουμε ποσο χρονο κανει?
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε και το dispute από εμένα για το vickmall. 40 μερες υπομονής (απο την παραγγελία).

Κι εγω 40 ημερες απο την παραγγελία σήμερα,απο αυριο με το πολύ μεχρι μεθαύριο θα παω για dispute και αγορά απο ευρωπαϊκή αποθήκη,απο εκει έπρεπε να το παραγγείλω οχι να περιμένω ενα κινητό 40 ήμερες και ακόμη να μην ξέρω που βρίσκεται.

Αν και το πρόβλημα ειναι οτι με την παραγγελία μου σε αυτήν που έχασε τον δρόμο , είχα παρει και ενα τσάμι προστασίας και 2 θήκες.

τωρα πρεπει να περιμένω να έρθουν νέες απο κίνα, να ξανά παραγγείλω εκ νέου.:O

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 40 ημερες απο την παραγγελία σήμερα,απο αυριο με το πολύ μεχρι μεθαύριο θα παω για dispute και αγορά απο ευρωπαϊκή αποθήκη,απο εκει έπρεπε να το παραγγείλω οχι να περιμένω ενα κινητό 40 ήμερες και ακόμη να μην ξέρω που βρίσκεται.

Αν και το πρόβλημα ειναι οτι με την παραγγελία μου σε αυτήν που έχασε τον δρόμο , είχα παρει και ενα τσάμι προστασίας και 2 θήκες.

τωρα πρεπει να περιμένω να έρθουν νέες απο κίνα, να ξανά παραγγείλω εκ νέου.:O

 

Γι' αυτό αγοράζεις από αλλού τη συσκευή και από αλλού τα παρελκόμενα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το refund έγινε, σε λίγες μέρες τα χρήματα θα είναι στην κάρτα. Είμαι έτοιμος να χτυπήσω ένα ίδιο από την ευρωπαϊκή αποθήκη του minideal

 

http://www.minideal.net/stock-in-greece-xiaomi-redmi-note-2-2-32-black.html

 

Ξέρει κάποιος πως στέλνει από EU warehouse το mindeal;

 

Εγώ απο minideal (οχι Ευρωπαϊκή αποθήκη) παρήγγειλα έφτασε 11-4 και ακόμα περιμένω!

Ship via EU Post,it is free shipping.it will take 2-7days delivery&No tariff

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι φορτιστής αυτοκινήτου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Σαν να έχει επιστραφεί τρείς φορές πίσω και τώρα ξαναέρχετε. Λίγο υπομονή ακόμα. Καλό είναι να στείλεις ένα μύνημα στον πωλητή ... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο minideal (οχι Ευρωπαϊκή αποθήκη) παρήγγειλα έφτασε 11-4 και ακόμα περιμένω!

Ship via EU Post,it is free shipping.it will take 2-7days delivery&No tariff

 

Τελικά μάθαμε, έρχεται με συστημένο ΕΛΤΑ από Ξάνθη. Φίλος πιο πανω το πήρε σε μια μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό αγοράζεις από αλλού τη συσκευή και από αλλού τα παρελκόμενα ;)

Ε ειπα ολα μαζί πακέτο απο vickmall ,που να ξερω οτι θα οτι θα συγκαταλέγομαι στους τυχερούς,τώρα ομως θα περιμένω οταν θα παραγγείλω απο κινα απο αλλο μαγαζι εκ νεου και αυτά,οχι vickmall και θα τα περιμένω να έρθουν οταν ερθουν.

Βασικα απο οτι ειδα θα εχουν μια στοιχειώδη θηκούλα και τσαμι απο ευρωπαϊκή αποθικη μαζί με το κινητο, με αυτα προσωρινά μεχρι μετα να ερθουν τα αλλα.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε, έρχεται με συστημένο ΕΛΤΑ από Ξάνθη. Φίλος πιο πανω το πήρε σε μια μέρα...

 

Και έγω αύριο εαν δεν αλλάξει κάτι dispute και μόλις μπουν τα χρήματα απο EU αποθήκη το ίδιο με εσένα, καλή και γρήγορη παραλαβή να έχεις, σου αξίζει αρκετά περίμενες! Άντε με το καλο να μας πεις και εντυπωσεις πριν το παρουμε καποια στιγμη και εμεις στα χέρια μας!!!:drool::drool::drool:

Link to comment
Share on other sites

Και έγω αύριο εαν δεν αλλάξει κάτι dispute και μόλις μπουν τα χρήματα απο EU αποθήκη το ίδιο με εσένα, καλή και γρήγορη παραλαβή να έχεις, σου αξίζει αρκετά περίμενες! Άντε με το καλο να μας πεις και εντυπωσεις πριν το παρουμε καποια στιγμη και εμεις στα χέρια μας!!!:drool::drool::drool:

 

Ευχαριστώ φίλε μου!

Κι εσύ Redmi Note 2 περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

despute σε vickmall έγινε, άντε να δούμε πότε θα κλείσει να κάνουμε την νέα παραγγελία. Μα τι μπλέξιμο είναι αυτό ρε μάγκες, αναμονή και για το despute.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!

Κι εσύ Redmi Note 2 περιμένεις;

Ναι και ειχα ελπιδες μηπως το επερνα πριν το Πάσχα! Το γέλιο πως 2 θηκες, τα ακουστικα pistons και θηκη για μπρατσο (καθοτι τρέχω) που παρηγγειλα αργοτερα απο ebay ηρθαν και τα εχω και τα κοιταω!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!

Κι εσύ Redmi Note 2 περιμένεις;

Χα χα καλά ολη Xiaomi περιμένατε ??

Εγω περίμενα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 32GB ROM αλλα μάλλον πάει η υπόθεση να το πάρω από ευρωπαϊκή αποθήκη πλέων.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι και ειχα ελπιδες μηπως το επερνα πριν το Πάσχα! Το γέλιο πως 2 θηκες, τα ακουστικα pistons και θηκη για μπρατσο (καθοτι τρέχω) που παρηγγειλα αργοτερα απο ebay ηρθαν και τα εχω και τα κοιταω!:lol::lol::lol::lol:

 

Έτσι κι εγώ... Τα παρελκόμενα τα έχω παραλάβει εδώ και 20+ μέρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι εγώ... Τα παρελκόμενα τα έχω παραλάβει εδώ και 20+ μέρες :lol:

 

και εμενα τα ακουστικα και οι θηκες 8-9 ημερες πριν το Πασχα μου ήρθαν, φυσιολογικά πράγματα δλδ! Αντε να δούμε! Καλοδουλευτο λοιπον!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Μπόμπα. :D

Τελικά οι ευρωπαϊκές αποθήκες είναι μεγάλη υπόθεση.

Ας το έχετε υπόψιν σας όσοι θέλετε να πάρετε κινέζικες συσκευές. Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να πληρώνεις 10 ευρώ παραπάνω, αλλά γλιτώνεις την αναμονή και το άγχος.

 

Οι ευρωπαϊκές αποθήκες, σε μας που αγοράζουμε συχνά από Κίνα, είναι γνωστές και όντως βολικότατες. Δυστυχώς όμως ΔΕΝ έχουν όλα τα κινητά (το στοκ τους είναι περιορισμένο) και ΔΕΝ πληρώνεις 10 ευρώ παραπάνω.

 

Το κινητό που έχω παραγγείλει, όταν έγινε η παραγγελία, δεν υπήρχε σε καμία ευρωπαϊκή αποθήκη. Σήμερα που κοίταξα ξανά, το είδα ως ... sale (!!!) σε μερικές απ' αυτές με τιμή από 50-80 ευρώ παραπάνω απ' αυτήν της παραγγελίας μου. Όσο δηλ. κάνει αν το πάρω κι απ' το Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Οι ευρωπαϊκές αποθήκες, σε μας που αγοράζουμε συχνά από Κίνα, είναι γνωστές και όντως βολικότατες. Δυστυχώς όμως ΔΕΝ έχουν όλα τα κινητά (το στοκ τους είναι περιορισμένο) και ΔΕΝ πληρώνεις 10 ευρώ παραπάνω.

 

Το κινητό που έχω παραγγείλει, όταν έγινε η παραγγελία, δεν υπήρχε σε καμία ευρωπαϊκή αποθήκη. Σήμερα που κοίταξα ξανά, το είδα ως ... sale (!!!) σε μερικές απ' αυτές με τιμή από 50-80 ευρώ παραπάνω απ' αυτήν της παραγγελίας μου. Όσο δηλ. κάνει αν το πάρω κι απ' το Skroutz.

Για ποιο μοντέλο αναφέρεις και έχει καποια τοση μεγάλη διαφορά.:rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...