Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.17track.net/en/track?nums=RE434828242GR

 

4 μερες το εστειλες χαλαρωσε... σε αποστολη στη Κινα εχει τυχει να κανουν και 2 μηνες για να παραλαβουν...

οκ χαλαρός είμαι, το ερώτημα είναι αν πέρασε από το τελωνείο της Κίνας με βάση αυτό το μήνυμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημαίνει ότι έχει φύγει από Ελλάδα (και μάλλον έχει φτάσει Κίνα) και στο αεροδρόμιο προορισμού αναμένεται η επεξεργασία του...

 

Αρχες Δεκέμβρη είχα στείλει επιστροφή μια ταμπλέτα και από τη στιγμή που έδειξε αυτή τη σήμανση στο tracking πέρασαν άλλες 3-4 μέρες προκειμένου να ανοιχτεί στο κινέζικο τελωνείο...

...οπότε στις επόμενες 1-2 μέρες μπορεί να δεις κίνηση, χωρίς να είναι και συμβόλαιο...

 

Για σύγκριση δες εδώ

http://www.17track.net/en/track?nums=RE412476478GR,RE434828242GR

ευχαριστώ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

άλλη μια μέρα περνάει και άλλη μια εβδομάδα κυλάει ...

Το 1 πακέτο με έχει έρθει και όλα πανέμορφα και το δεύτερο ακόμα άφαντο ,ακόμα λέει στο heathrow της αγγλίας ότι είναι ...

 

RF372076280SG άντε και καλή εβδομάδα να'χουμε!

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι δώστε μου τα φώτα σας.

 

Θέλω να παρω απο κίνα (ebay, αυτό για όποιον ενδιαφέρεται για λεπτομέριες: ( http://www.ebay.com/itm/161486380817?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT )

Οι τελικές διαστάσεις του πακέτου είναι Υψος 39cm X πλάτος 31cm X Βάθος 24cm.

Θα έρθει ρε παλικάρια ή θα μου το περάσουν τελωνείο και θα μου κόψουν το κεφάλι???

 

Σας ευχαριστώ απο πρίν.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι θα έρθει το δέμα, με το ταχυδρομείο.

Σε ότι αφορά την άλλη ερώτηση και έχοντας υπόψη ότι συζητήσεις για αποφυγή των εξόδων εκτελωνισμού απαγορεύονται σ' αυτό το forum, στη χειρότερη περίπτωση θα χρεωθείς τον ΦΠΑ πάνω στη δηλωμένη αξία στο αυτοκόλλητο.

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι θα έρθει το δέμα, με το ταχυδρομείο.

Σε ότι αφορά την άλλη ερώτηση και έχοντας υπόψη ότι συζητήσεις για αποφυγή των εξόδων εκτελωνισμού απαγορεύονται σ' αυτό το forum, στη χειρότερη περίπτωση θα χρεωθείς τον ΦΠΑ πάνω στη δηλωμένη αξία στο αυτοκόλλητο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη και εμπεριστατομένη απάντηση σου. Μια διευκρίνηση μόνο, σε καμία περίπτωση δεν συζήτησα ή αναζήτησα αποφυγή εκτελονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα ότι το ανέφερες αλλά θέλησα να το υπενθυμίσω για αποφυγή καταστάσεων.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι έφυγε απο Σιγκαπούρη; Γιατί εμενα είναι απο της 12 και προχθες μπήκε σε συσκευασία και έμεινε εκει!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Παρασκευή 22 παραγγελία στο to2c ένα Ulefone Power σήμερα το έβγαλε "DESPATCHED TO OVERSEAS". Αυτό σημαίνει ότι σε 1-2 μέρες ξεκινάει για Ελλάδα ή ότι μπορεί και να έχει ήδη ξεκινήσει;;;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Παρασκευή 22 παραγγελία στο to2c ένα Ulefone Power σήμερα το έβγαλε "DESPATCHED TO OVERSEAS". Αυτό σημαίνει ότι σε 1-2 μέρες ξεκινάει για Ελλάδα ή ότι μπορεί και να έχει ήδη ξεκινήσει;;;

Διάβασε τον οδηγό φίλε

Link to comment
Share on other sites

Το despatched σημαινει οτι εχει φυγει ηδη.

Δειτε λιγο και τη πρωτη σελιδα του θεματος,τα λεει αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Το despatched σημαινει οτι εχει φυγει ηδη.

Δειτε λιγο και τη πρωτη σελιδα του θεματος,τα λεει αναλυτικα.

 

Αυτο λεει στην πρωτη σελιδα

 

DESPATCHED TO OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν το πακέτο δηλώνεται προς αποστολή με την επόμενη αεροπορική πτήση συνήθως σε 1-2 ημέρες, εκτός απροόπτου (πχ καιρικές συνθήκες)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ δεν έχει παραδοθεί ακόμα παραγγελία από 15 που έγραφε dispached... Εχετε ακόμα Μελλόν... Εμένα γράφει ότι είναι Αγγλία ενώ είναι singpost

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω διαβάσει τη πρώτη σελίδα καλά όπως και το σχεδιάγραμμα και δε περίμενα από εσάς να μου την υποδείξετε! :mad: Απλά ρώτησα αν κάποιος ξέρει καλύτερα λόγω εμπειρίας αν εκτός από το ότι φεύγουν σε 1-2 μέρες που λέει ο οδηγός υπάρχει περίπτωση και να έχουν ήδη ξεκινήσει!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και που να ξερουμε δηλαδη αν το εχουν βαλει στο αεροπλανο η εχει φυγει ηδη?εμεις τα φορτωνουμε?λολ δηλαδη.

Η εχει και σημασια κιολας?

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα απο το "despatch to overseas" μεχρι το να το παραλαβω στα χερια μου εκανε 6 μερες (Αθηνα)

despatch 14&15/1 παραλαβη 21/1

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο 9/1, Σιγκαπουρη 11/1, information received απο 12/1 και εκτοτε ακρα του ταφου σιωπη. Μονο στα ελτα μου βγαζει αντικειμενα σε συσκευασια απο 22/1. Σε εσας δηλαδη που ξεκολησε το singpost σας γραφει κατι διαφορετικο;
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο 9/1, Σιγκαπουρη 11/1, information received απο 12/1 και εκτοτε ακρα του ταφου σιωπη. Μονο στα ελτα μου βγαζει αντικειμενα σε συσκευασια απο 22/1. Σε εσας δηλαδη που ξεκολησε το singpost σας γραφει κατι διαφορετικο;

 

Ναι εμενα μου γραφει και despatched

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο 9/1, Σιγκαπουρη 11/1, information received απο 12/1 και εκτοτε ακρα του ταφου σιωπη. Μονο στα ελτα μου βγαζει αντικειμενα σε συσκευασια απο 22/1. Σε εσας δηλαδη που ξεκολησε το singpost σας γραφει κατι διαφορετικο;

 

και εγω στα ιδια μας βλεπω για πασχα :mad:

 

vivian@vickmall.com <vivian@vickmall.com>

10:10 AM (3 hours ago)

 

to me

Dear customer

very sorry for the delay,

Package was stuck in Singaore airport which can be processed in time for almost 7-12 days

we have asked 4px company for the reason,they told us that "Operating system due to a comprehensive upgrade of the operating system in Singapore has led to delays in cargo operations for nearly a week"

so all packages got delay,

they informed to us that everything will be back normal this week,

so you can check your package now,the package has been processed and it is on the way to Greece now,

please wait some days again ,when it arrive in Greece airport you will see the new information

and hope you can receive it soon

Have a nice day

Edited by lalas7
απαντηση vickmall
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο 9/1, Σιγκαπουρη 11/1, information received απο 12/1 και εκτοτε ακρα του ταφου σιωπη. Μονο στα ελτα μου βγαζει αντικειμενα σε συσκευασια απο 22/1. Σε εσας δηλαδη που ξεκολησε το singpost σας γραφει κατι διαφορετικο;

και μένα έτσι είναι ακόμα φίλε.Λογικά μέχρι αύριο-μεθαύριο θα σταλθούν και τα δικά μας

 

Στο trackitonline.ru μου βγάζει αυτό http://prntscr.com/9ukraw .Σημαίνει ότι θα φύγει ή ότι έφυγε?

Edited by theoryofwildman
Link to comment
Share on other sites

Τι 7-12, εμεις ειμαστε στις 14 μερες και ακομη τιποτα. Το μονο που λενε στο εμαιλ ειναι οτι ΘΑαποσταλουν και ΘΑ προωθηθουν και ΘΑ... Τεσπα, ας ειμαστε αισιοδοξοι. Think positive (οχι οτι βλαπτει και κανενα σιχτιρισμα καπου καπου).
Link to comment
Share on other sites

Τι 7-12, εμεις ειμαστε στις 14 μερες και ακομη τιποτα. Το μονο που λενε στο εμαιλ ειναι οτι ΘΑαποσταλουν και ΘΑ προωθηθουν και ΘΑ... Τεσπα, ας ειμαστε αισιοδοξοι. Think positive (οχι οτι βλαπτει και κανενα σιχτιρισμα καπου καπου).

 

το αυτό ακριβώς!

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δύο δικές μου παραγγελίες που ήταν κολημενες Σιγκαπούρη από 13 του μήνα σήμερα έφτασαν Ελλάδα.

 

Dispatched έγιναν στις 22 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο Minideal Eu και το κινητο θα ειναι λογικα απο μεθαυριο (τεταρτη) προς παραδωση και αυτο θα ειναι στο Κεντρο διαλλογης Θεσσαλονικης!

Επειδη ομως εγω δεν θα προλαβω να το παρω τεταρτη γιατι αυριο (τριτη) το απογευμα πεταω για αθηνα!

 

Ερωτηση πρωτη! Επειδη αυριο απογευμα πεταω και θα λειπω κανεναν μηνα μπορω να παω στο κεντρο διαλλογης και να παρω το πακετο?!

Ερωτηση δευερη! Μπορω να αλλαξω την διευθηνση?

Αμα δν μπορεσω δλδ να το παρω μεχρι αυριο να τους πω να το στειλουν στην αθηνα και να πληρωσω εννοειται τα εξτρα μεταφορικα?(χωρις ομως να παω στο καταστημα της Θεσσαλονικης που θα εχει ερθει τηλεφωνικος να γινει η συνεννοηση!)

 

(δεν ξερω αμα ειναι σε ασχετο νημα μου φανηκε το πιο σχετικο αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...