Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, για καθυστέρηση 2-5 μέρες μετά να εμφανιστεί κίνηση σε tracking number ξέρω, θεωρείται φυσιολογικό. Αλλά για 7;

Πήρα από ebay μια μπαταρία αλλά εδώ και 7 μέρες, καμία κίνηση..... https://www.17track.net/m/en/result/post-details.shtml?pt=0&cm=0&cc=0&nums=RE572864821SE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, για καθυστέρηση 2-5 μέρες μετά να εμφανιστεί κίνηση σε tracking number ξέρω, θεωρείται φυσιολογικό. Αλλά για 7;

Πήρα από ebay μια μπαταρία αλλά εδώ και 7 μέρες, καμία κίνηση..... https://www.17track.net/m/en/result/post-details.shtml?pt=0&cm=0&cc=0&nums=RE572864821SE

 

 

τα ιδια και γω Μαιρη με Sweden post, αγορα απο Gearbest. Δεν εχω ουσιαστικα τρακινγκ.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να παραγγείλω από ένα κατάστημα μέσω paypal και δεν έγινε η συναλλαγή.Τους ρώτησα αν υπάρχει άλλος τρόπος και μου έστειλαν στο paypal ένα pay invoce.Τι κάνω?Το πατάω.

Για πείτε ρε παιδιά.Το πατάω?Από ότι κατάλαβα είναι σαν πληρωμή λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά.Το πατάω?Από ότι κατάλαβα είναι σαν πληρωμή λογαριασμού.

 

Γιατι δεν ξανακανεις την παραγγελια απο την αρχη, για να μην εχεις και αμφιβολιες?

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και γω Μαιρη με Sweden post, αγορα απο Gearbest. Δεν εχω ουσιαστικα τρακινγκ.

 

Για sweden post από Κίνα κοιτάζεις από εδώ: http://directlinktrackedplus.com/

και ακολούθως όταν φθάσει Ελλάδα κοιτάζεις και στα ΕΛΤΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος που πρόσφατα έχει δέμα μέσω singapore post από Κίνα μπορεί να μου πει τα στάδια στα οποία γίνεται update το tracking number στο http://express.4px.com/

 

Μετά το "Εlectronic information received" ακολουθεί το "Dispatched to Overseas?" Ή υπάρχουν ενδιάμεσα στάδια?

Εμένα έχει κολλήσει μια βδομάδα στο "Εlectronic information received" και άρχισα και ανησυχώ..

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει μια παραγγελια απο κινα και ερχεται το κινητο μου απο σιγκαπουρη και θα ηθελα να ρωτησω οταν φτασει στο αεροδρομιο και ανοιχτει το δεμα μετα απο ποσες μερες περιπου θα φτασει στο σπιτι μου και πως μπορω να μαθω ποιο κουριερ θα το φερει ωστε να επικοινωνησω μαζι τους για να μαθω ωρα κτλ κτλ??
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πρόσφατα έχει δέμα μέσω singapore post από Κίνα μπορεί να μου πει τα στάδια στα οποία γίνεται update το tracking number στο http://express.4px.com/

 

Μετά το "Εlectronic information received" ακολουθεί το "Dispatched to Overseas?" Ή υπάρχουν ενδιάμεσα στάδια?

Εμένα έχει κολλήσει μια βδομάδα στο "Εlectronic information received" και άρχισα και ανησυχώ..

 

Το 4px είναι για να παρακολουθείς το δέμα έως ότου φτάσει σιγκαπούρη (2-3μέρες). Περνάει απο διάφορες πόλεις της κίνας και μετά αναλαμβάνει η Singapore Post.

Κατα την γνώμη μου δεν πρέπει να ασχολείστε καν, όταν το δέμα δεν έχει αναχωρήσει για το εξωτερικό.

Btw αυτό είναι το σωστό link για το 4px.

 

Στο aftership τι σου βγάζει;

 

εχω κανει μια παραγγελια απο κινα και ερχεται το κινητο μου απο σιγκαπουρη και θα ηθελα να ρωτησω οταν φτασει στο αεροδρομιο και ανοιχτει το δεμα μετα απο ποσες μερες περιπου θα φτασει στο σπιτι μου και πως μπορω να μαθω ποιο κουριερ θα το φερει ωστε να επικοινωνησω μαζι τους για να μαθω ωρα κτλ κτλ??

 

Υπολόγιζε περίπου μια βδομάδα αφού εμφανιστεί στο αεροδρόμιο. Δεν το φέρνει courier σπίτι σου.

Με ελτά έρχεται, θα σου αφήσουν ειδοποίηση και την επόμενη θα περάσεις απο ταχυδρομείο να παραλάβεις.

Edited by grinder
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει μια παραγγελια απο κινα και ερχεται το κινητο μου απο σιγκαπουρη και θα ηθελα να ρωτησω οταν φτασει στο αεροδρομιο και ανοιχτει το δεμα μετα απο ποσες μερες περιπου θα φτασει στο σπιτι μου και πως μπορω να μαθω ποιο κουριερ θα το φερει ωστε να επικοινωνησω μαζι τους για να μαθω ωρα κτλ κτλ??

 

όταν φτάσει ελλάδα, μου έχει τύχει να έρθει από 2-3 μέρες ως και 11 μέρες. Είναι ανάλογα τον όγκο δεμάτων που θα έχουν εκείνη την περίοδο.

Αν είναι από SG post θα σου έρθει με ελτά. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι και για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το 4px είναι για να παρακολουθείς το δέμα έως ότου φτάσει σιγκαπούρη (2-3μέρες). Περνάει απο διάφορες πόλεις της κίνας και μετά αναλαμβάνει η Singapore Post.

Κατα την γνώμη μου δεν πρέπει να ασχολείστε καν, όταν το δέμα δεν έχει αναχωρήσει για το εξωτερικό.

Btw αυτό είναι το σωστό link για το 4px.

 

Στο aftership τι σου βγάζει;

 

 

 

Υπολόγιζε περίπου μια βδομάδα αφού εμφανιστεί στο αεροδρόμιο. Δεν το φέρνει courier σπίτι σου.

Με ελτά έρχεται, θα σου αφήσουν ειδοποίηση και την επόμενη θα περάσεις απο ταχυδρομείο να παραλάβεις.

 

σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όταν φτάσει ελλάδα, μου έχει τύχει να έρθει από 2-3 μέρες ως και 11 μέρες. Είναι ανάλογα τον όγκο δεμάτων που θα έχουν εκείνη την περίοδο.

Αν είναι από SG post θα σου έρθει με ελτά. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι και για την ώρα.

 

ρωταω για ωρα γιατι μου εχει τυχει να μην με ειδοποιησουν και να λειπω απο το σπιτι για αυτο ρωτησα...παντως ευχαριστω οταν ερθει θα παρω τα ελτα :)

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν το S.F. Express είναι κούριερ ή "απλό" ταχυδρομείο όπως το SG post.

φοβάμαι ότι θα πληρώσω καμπάνα...

 

κανείς δεν έχει παραλάβει από S.F. Express?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το vickmall. Είναι μονόδρομος να πληρώσω απευθείας με κάρτα ή μπορώ μέσω paypal?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το vickmall. Είναι μονόδρομος να πληρώσω απευθείας με κάρτα ή μπορώ μέσω paypal?

 

paypal μπορείς σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το vickmall. Είναι μονόδρομος να πληρώσω απευθείας με κάρτα ή μπορώ μέσω paypal?

 

εγώ με paypal πλήρωσα στο Vickmall. απλά υπολόγισε 4-5 ευρώ προμήθεια που κρατάει η paypal

Link to comment
Share on other sites

εγώ με paypal πλήρωσα στο Vickmall. απλά υπολόγισε 4-5 ευρώ προμήθεια που κρατάει η paypal

 

Το paypal , δεν κραταει καμια προμηθεια. Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Me λίγα λόγια δεν παίζει να έχει αναχωρήσει από Κίνα όταν απλά μου λέει information received? To link που έδωσες είναι το αγγλικό, το link που έδωσα εγώ είναι το κινεζικό.. Στο αγγλικό μου βγάζει αριθμούς μόνο.. Στο κινεζικό μου λέει το shipment information received. Από την Δεύτερα κόλλησε σε αυτό το status και ανησυχώντας. Ο πωλητής επιμένει ότι το έστειλε κανονικά.. Και λέει ότι επικοινώνησε μαζί τους και αργούν να ανανεώσουν το status.. Προσωπικά δεν τον πιστεύω γιατί δεν μου ξαναετυχε ποτέ.. Ρωτώ μήπως ξαναετυχε πρόσφατα να κολλήσει το status σε κανένα άλλο ενώ η αποστολή προχωρούσε κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα information received στις 15-10 και despatched to overseas στις 22-10. Πρέπει να έχουν κολλήσει λίγο στην Σιγκαπούρη. Το έγραφαν και στο site τους στα latest. Θα αλλάξει το status μην αγχωνεσε
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το status στο βγαζει στο singpost ή στο 4px ? Εμένα το λέει στο 4px. Όταν πάει Σιγκαπουρη ξαναβγάζει νομίζω το ίδιο μήνυμα αλλά στο singpost. Edited by pangius
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το status στο βγαζει στο singpost ή στο 4px ? Εμένα το λέει στο 4px. Όταν πάει Σιγκαπουρη ξαναβγάζει νομίζω το ίδιο μήνυμα αλλά στο singpost.

Στην Singpost, αλλά όταν φύγει το γράφει και στο 4px.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το paypal , δεν κραταει καμια προμηθεια. Τι εννοεις?
Κραταει αν πληρωνεις σε δολλαρια. Μου κρατησε και εμενα 5$ στην τελευταια παραγγελια. Αλλα πλεον θα τα μετατρεπω σε Ευρω απο το ιδιο το site.
Link to comment
Share on other sites

Κραταει αν πληρωνεις σε δολλαρια. Μου κρατησε και εμενα 5$ στην τελευταια παραγγελια. Αλλα πλεον θα τα μετατρεπω σε Ευρω απο το ιδιο το site.

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Τι αιτιολογία δίνει για τη συναλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Στην Singpost, αλλά όταν φύγει το γράφει και στο 4px.

 

Οπόταν εμένα απλά λέει ότι έκδοσε label ο πωλητής ίσως και online. Άρα ορθά ανησυχώ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δέμα από το Vickmall για το οποίο έχω ένδειξη στο 17track ότι από 18/10 "arrived at destination country (GR)" και μέχρι σήμερα στα ΕΛΤΑ ακόμα δείχνει "αντικείμενα σε συσκευασία ΣΙΓΚΑΠΟΎΡΗ" με ημερομηνία 14/10, τί γίνεται; Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Τι αιτιολογία δίνει για τη συναλλαγή;

processing fee $7.67 USD

Item # Paypal

 

Δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Τι αιτιολογία δίνει για τη συναλλαγή;
Το κανουν ορισμενες τραπεζες μονο νομιζω. Πχ στις συναλλαγες μπορει να λεει αρχικο ποσο 72$ και τελικο ποσο 75$.

 

Οσες φορες εχω παραγγειλει σε Ευρω δε βλεπω επιπλεον χρεωση.

 

Δεν αναφερομαι σε αγορες με paypal, αλλα απευθειας απο την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δέμα από το Vickmall για το οποίο έχω ένδειξη στο 17track ότι από 18/10 "arrived at destination country (GR)" και μέχρι σήμερα στα ΕΛΤΑ ακόμα δείχνει "αντικείμενα σε συσκευασία ΣΙΓΚΑΠΟΎΡΗ" με ημερομηνία 14/10, τί γίνεται;

 

και μενα ακριβως το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...