Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω παραλαβει,αλλα μην περιμενεις να το παρεις απο μερα σε μερα...

οτι μα οτι και αν παραγγειλεις και εχει τετοιο κωδικο tracking στο εμφανιζει( και καλα ) οτι εφτασε Ελλαδα σε 5 ημερες...

θα το παραλαβεις,αλλα περιμενε κανα 2 βδομαδες ακομα σιγουρα..

εμενα πακετα που μου τα παρουσιαζε απο 11-1-2015 Ελλαδα, τα παρελαβα 6-2-2015...

Δεν είναι «και καλά». Όντως φτάνουν στην ελλάδα, όπως αναφέρω και στον οδηγό, οι πτήσεις, και μετά περιμένουμε να ανοιχθούν οι σάκοι και να σκαναριστούν. Εκεί είναι όλη η καθυστέρηση σε όλες τις περιπτώσεις, συστημένων και μη, σε κάθε χώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οντως...

εμενα εκανε 15 μερες να φτασει ελλαδα και......ακομα .27 να φτασει απο αεροδρομιο σπιτι μου....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα το ιμπει με δικαιωσε και μου επεστρεψε το ποσο της αγορας μου!τα λεφτα στην χρεωστικη μου ποτε θα τα εχω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα το ιμπει με δικαιωσε και μου επεστρεψε το ποσο της αγορας μου!τα λεφτα στην χρεωστικη μου ποτε θα τα εχω??

Αυθημερών ή την επόμενη εργάσιμη μέρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο σημειο αλλα επειδη εχω πελαγωσει θα ηθελα μια βοηθεια παηγγειλα καποια πργματα απο το bangood, τα πραγματα ηρθαν αλλα ενα απο ολα τα δεματα περασε απο τελωνειο και σημερα μου το εφεραν απο την ελτα courier και μου ζητησαν 137€ και κατι αλλα τα εστειλα πισω με αναγραφη στο πακετο μη παραλαβη.τι γινεται τωρα εχει ιδεα κανεις. :wacko:

 

Δεν μας το εξηγείς λίγο καλύτερα;

Τα 137€ τα πλήρωσες τελικά; Αφορούσαν ένα πακέτο; Τα υπόλοιπα γιατί δεν τα παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει να δει καποιος που βρισκεται το δεμα μου tracking number : RF313739297SG

Ευχαριστω :)

 

Number (Registered): RF313739297SG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-01-22 15:02 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin: Singapore

2015-01-24 15:02 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-01-22 15:02 Received from Customer

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει να δει καποιος που βρισκεται το δεμα μου tracking number : RF313739297SG

Ευχαριστω :)

24 ΙΑΝ έφυγε από Σιγκαπούρη ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παραλαβει,αλλα μην περιμενεις να το παρεις απο μερα σε μερα...

οτι μα οτι και αν παραγγειλεις και εχει τετοιο κωδικο tracking στο εμφανιζει( και καλα ) οτι εφτασε Ελλαδα σε 5 ημερες...

θα το παραλαβεις,αλλα περιμενε κανα 2 βδομαδες ακομα σιγουρα..

εμενα πακετα που μου τα παρουσιαζε απο 11-1-2015 Ελλαδα, τα παρελαβα 6-2-2015...

Δεν είναι «και καλά». Όντως φτάνουν στην ελλάδα, όπως αναφέρω και στον οδηγό, οι πτήσεις, και μετά περιμένουμε να ανοιχθούν οι σάκοι και να σκαναριστούν. Εκεί είναι όλη η καθυστέρηση σε όλες τις περιπτώσεις, συστημένων και μη, σε κάθε χώρα.

 

καλώς! Ευχαριστω πολυ παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... θελω να παραγγειλω απο to2c να προτιμησω post nl η singapore post? κυριως να αποφυγω τελωνειο με ενδιαφερει (οσο γινετε βεβαια) και βασικα δεν εχω ιδεα τι ειναι το post nl γιατι εχω καιρο να παραγγειλω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... θελω να παραγγειλω απο to2c να προτιμησω post nl η singapore post? κυριως να αποφυγω τελωνειο με ενδιαφερει (οσο γινετε βεβαια) και βασικα δεν εχω ιδεα τι ειναι το post nl γιατι εχω καιρο να παραγγειλω...

Διάβασε την πρώτη σελίδα ....

(Και οι συζητήσεις γιά αποφυγή δασμών απαγορεύονται.)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε το πακετο μου στην ελλαδα με την dhl..τωρα θα μου το φερει σπιτι τα ελτα..κανονικα δεν πρεπει να παρω αλλο κωδικο για να μπορω να βλεπω στο site των ελτα την εξελιξη της παραγγελιας μου;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση... θελω να παραγγειλω απο to2c να προτιμησω post nl η singapore post? κυριως να αποφυγω τελωνειο με ενδιαφερει (οσο γινετε βεβαια) και βασικα δεν εχω ιδεα τι ειναι το post nl γιατι εχω καιρο να παραγγειλω...

 

Δύο παραγγελίες έκανα το Γενάρη με NL Post (από Gearbest) και ήρθαν πολύ γρήγορα.

Για τη δεύτερη, έδωσα παραγγελία 30/1, έφτασε στην Ολλανδία 6/2, έφυγε την ΤΕ 11/2 11.15 από Ολλανδία και έφτασε στην Ελλάδα χθες ΠΕ 12/2 15.17 (!!!).

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε το πακετο μου στην ελλαδα με την dhl..τωρα θα μου το φερει σπιτι τα ελτα..κανονικα δεν πρεπει να παρω αλλο κωδικο για να μπορω να βλεπω στο site των ελτα την εξελιξη της παραγγελιας μου;

 

Όπως έγραψε και ένας φίλος, μάλλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την dhl για να σου δώσουν νέο αριθμό ανίχνευσης.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση είχα κάνει Dispute και το πακέτο σήμερα έκανε κλεισιμο από κδ αερ/μίου μου ζητάνε οπο το μαγαζί να κλείσω το Dispute και αποτο παιπάλ λένε ότι η ενημέρωσή τους είναι ότι παραδoθηκε στη διευθυνση μου. Στο μαγαζί τη να απαντήσω? δείτε και στα δικασας οσα έχουν κοληση στο κδ μηπως αλλαξε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση είχα κάνει Dispute και το πακέτο σήμερα έκανε κλεισιμο από κδ αερ/μίου μου ζητάνε οπο το μαγαζί να κλείσω το Dispute και αποτο παιπάλ λένε ότι η ενημέρωσή τους είναι ότι παραδoθηκε στη διευθυνση μου. Στο μαγαζί τη να απαντήσω? δείτε και στα δικασας οσα έχουν κοληση στο κδ μηπως αλλαξε κατι.

 

Για κανέναν λόγο μην κλείσεις το dispute όχι απλώς πριν παραλάβεις το πακέτο, αλλά και πριν το ανοίξεις και δεις ότι είναι όλα ΟΚ. Πρώτα θα τεστάρεις το τηλέφωνο που περιμένεις, και μετά, αν είναι όλα ΟΚ, θα κλείσεις το dispute.

 

Στο μαγαζί θα απαντήσεις αυτό ακριβώς, ότι δηλαδή το dispute θα κλείσει όταν παραλάβεις και δεις ότι όλα είναι ΟΚ.

 

(Τι ακριβώς θέλεις να δούμε στα δικά μας; Δεν πιστεύεις... τον εαυτό σου και πιστεύεις το μαγαζί που σου λέει ότι παρέλαβες;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση είχα κάνει Dispute και το πακέτο σήμερα έκανε κλεισιμο από κδ αερ/μίου μου ζητάνε οπο το μαγαζί να κλείσω το Dispute και αποτο παιπάλ λένε ότι η ενημέρωσή τους είναι ότι παραδoθηκε στη διευθυνση μου. Στο μαγαζί τη να απαντήσω? δείτε και στα δικασας οσα έχουν κοληση στο κδ μηπως αλλαξε κατι.

 

Φυσικά να μην κλεισεις το dispute αν δεν πάρεις το κινητό στα χέρια σου να δεις οτι δουλεύει κανονικά..ασε να λένε οτι θέλουν

Link to comment
Share on other sites

[(Τι ακριβώς θέλεις να δούμε στα δικά μας; Δεν πιστεύεις... τον εαυτό σου και πιστεύεις το μαγαζί που σου λέει ότι παρέλαβες;)

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση σας. Εννοω ότι καποια παιδια τα δεματα τους είχαν κοληση στην άφιξη για πόλε μέρες να δουν τα δικάτους δέματα αν ξεκολήσανε όπως το δικομου σήμερα.:O

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number μου βγάζει πως το δέμα μου είναι στο τοπικό κατάστημα.

Ειδοποίηση όμως δεν μου ήρθε ακόμα. Να πάω να το ζητήσω ώστε να κερδίσω μια μέρα ή δεν θα μου το δώσουν?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number μου βγάζει πως το δέμα μου είναι στο τοπικό κατάστημα.

Ειδοποίηση όμως δεν μου ήρθε ακόμα. Να πάω να το ζητήσω ώστε να κερδίσω μια μέρα ή δεν θα μου το δώσουν?

 

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα να δεις τι μπορείς να κάνεις; Εμείς που να ξέρουμε? :p

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μη ρωτάς, πήγαινε!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα να δεις τι μπορείς να κάνεις; Εμείς που να ξέρουμε? :p

 

:blink:Ε γιατί να μην καταργήσουμε και το topic και να παίρνουμε όλοι τηλέφωνα για ότι απορία έχουμε? Που να ξέρουμε?

 

Μη ρωτάς, πήγαινε!

 

thanks

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

:blink:Ε γιατί να μην καταργήσουμε και το topic και να παίρνουμε όλοι τηλέφωνα για ότι απορία έχουμε? Που να ξέρουμε?

 

 

 

thanks

 

Σου απάντησα δεν σου απάντησα; Είπε κανείς να καταργήσουμε το τοπικ; Είναι δυνατόν να γνωρίζουμε άμα το πακέτο είναι όντως εκεί και τι πρέπει να κάνεις εσύ; 100%; Κοινή λογική θέλει...μόνο τα ΕΛΤΑ το ξέρουν. Άμα δεν σου αρέσει η απάντηση μην κάνεις ερώτηση. Δεν σου είπα κάτι απαράδεκτο, να πάρεις τηλέφωνο να επιβεβαιώσεις τη θέση του πακέτου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν έχει κι άδικο ο Romanos...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...