Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω είμαι dispached απο τις 11/2....πόσο καιρό κάνουν;;

 

αν σκεφτεις οτι εμεις ειμαστε dispached πριν 1 μηνα και ακομα δεν εχει φτασει ... υπολογισε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί τα κάνεις με spoiler???

 

To ότι η ''google is your friend'' το ξέρουμε χρόνια τώρα δεν είναι κάτι καινούριο.

 

Ούτε είναι κακό να το προτείνουμε , ίσως αυτός που ρωτάει να μη το ξέρει... :cool:

 

Επειδή είναι offtopic.

Γενικά δεν μου αρέσουν οι απαντήσεις του τύπου "τι μας ρωτάς εμάς, ψάξτο στο google ή πάνε ρώτα".

Προφανώς και θα το ψάξει ο καθένας αλλά τα forums γι αυτό υπάρχουν, για να ρωτάμε μήπως και κάποιος ξέρει από την εμπειρία του.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τόσο καιρό; Πόσο κανουν κανονικά;

 

Αν θες να μαθεις διαβασε την 1η σελιδα .Τα κοκκινα γραμματα οπως μου πανε και μενα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εάν ακολουθούν το πρότυπο της UPU, δηλαδή ΧΧΥΥΥΥΥΥΥΥΥΩΩ (πρώτα δύο γράμματα, μετά εννέα αριθμοί και στο τέλος άλλα δύο γράμματα που δηλώνουν την χώρα προέλευσης), τότε ναι.

Δυστυχώς η Belgium post έχει tracking numbers διαφορετικού τύπου.

BLVS ακολουθούμενο από 16 αριθμούς.

Οπότε μάλλον δεν θα μπορώ να δω τίποτα στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ :(

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι προφανώς και δεν μου απάντησες, ήταν ειρωνική απάντηση στην λογική "google is your friend". Αυτό που ρώτησα είναι αν μπορεί να παραλάβει κανείς χωρίς να έχει λάβει την ειδοποίηση. Το πακέτο ήταν εκεί, το έγραφε στο tracking. Ρώτησα λοιπόν αν επιτρέπουν τα ΕΛΤΑ παραδώσεις πριν λάβεις την ειδοποίηση πράγμα πολύ πιθανό να το γνωρίζει κάποιος από δική του εμπειρία.

Κοινή λογική θέλει, και αν δεν μου αρέσει η απάντησή σου την οποία εξέλαβα ως ειρωνική προφανώς και θα κάνω την ερώτηση γιατί υπάρχουν κι άλλοι εδώ. Σε περίπτωση που δεν ήσουν στην λογική "google is your friend" και σε παρεξήγησα τότε ολα οκ.

 

 

Σου απάντησα το πολύ λογικό να πάρεις τα ΕΛΤΑ της περιοχής σου τηλέφωνο είτε τα κεντρικά να ρωτήσεις ποια είναι η θέση του πακέτου και να σε ενημερωσουν αντίστοιχα και με 100% υπευθυνότητα για το αν μπορείς να παραλαβεις ή όχι και όχι από κάποιο τρίτο άτομο. Εσύ εξελαβες την απάντηση ως ειρωνική. Χωρίς λόγο. Τα ΕΛΤΑ έχουν τηλεφωνικό κέντρο γιαυτό το λόγο. Για απαντήσεις που κανένα μέλος εδώ δεν μπορεί να σου δώσει 100% υπεύθυνη απάντηση. Και γω θα μπορούσα να σου απαντήσω το εύκολο αφού είναι εκεί πάνε πάρε το, αλλά άμα δεν ήταν ή δεν επιτρεπόταν να το λάβεις θα μου την έλεγες μετά; Δεν θα συνεχίσω αυτό τον διάλογο άμα θέλεις κάτι στείλε μου πμ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι....

Αν είσαι Αθήνα τη Παρασκευή θα το έχεις. Συνήθως έτσι γίνεται με τα δικά μου;)

 

Χεχε ουτε καν...αυτες τις μερες κανει τουλαχιστον βδομαδα να ξεκολησει απο το αεροδρομιο:mad:..

αν εφτασε ΣΚ δυστυχως υπαρχει περιπτωση μεγαλη να μην παραλαβετε αυτην την βδομαδα..αλλα απο την επομενη.

εμενα εφτασε την τριτη που περασε και φθσικα δεν παρελαβα την προηγουμενη βδομαδα...ατο τελος αυτης αν παραλαβω θα ειμαι τυχερος...

εχουν γινει τραγικοι οι χρονοι παραδοσης...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Belgium post έχει tracking numbers διαφορετικού τύπου.

BLVS ακολουθούμενο από 16 αριθμούς.

Οπότε μάλλον δεν θα μπορώ να δω τίποτα στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ :(

 

Αυτοί οι αριθμοί δεν είναι της Belgium Post αλλά της μεταφορικής εταιρίας Brucargo (http://www.brucargoairfreight.be/). Τα ΕΛ.ΤΑ. διακινούν τα συγκεκριμένα πακέτα ως απλά, δηλαδή δίχως περαιτέρω ανίχνευση από την στιγμή της άφιξής του στην Ελλάδα. Υπολόγιζε την παράδοση σε 10-15 ημέρες από την ημερομηνία άφιξης.

Link to comment
Share on other sites

Belgium post μου είπαν οι κινέζοι από το κατάστημα. Ότι να 'ναι.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι despatched στις 19 .Εγώ είμαι στις 17 ! Με τη σειρά παρακαλώ χαχχαχαχαχα

 

Ωραία εχω παρέα δεν είμαι μόνος... :). RF312606498SG

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εχω παρέα δεν είμαι μόνος... :). RF312606498SG

 

πωω τωρα με κανατε ακομη χειροτερα .. εγω ειμαι dispatched 31/01

νιωθω οτι δεν θα ερθει ποτέ.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

πωω τωρα με κανατε ακομη χειροτερα .. εγω ειμαι dispatched 31/01

νιωθω οτι δεν θα ερθει ποτέ.. :confused:

 

 

Εμεις τι να πούμε (Εχω κλεισει 34 μερες από την ημέρα παραγγελίας και είναι και η πρώτη που κάνω ..).Μην ανησυχείς όμως ,θα έρθουν όλα ! Απλώς θα αργήσουν πολύ και ,δυστυχώς, η αναμονή είναι δύσκολο πράγμα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειχα παραγγειλει μια θηκη απο ebay και εχουν περασει 50 μερες και δεν εχει ερθει.τι πρεπει να κανω;;κανω κατι μεσω paypal;;εκανε 20 ευρω και δε θελω να τα χαρησω...
Link to comment
Share on other sites

ALELOUYAAAA:clap::yahoo:

μαλλον το παραλαβαν στο πατρικο μου(δηλωνω εκει με βολευει)

48 μερες αγανακτηση...δεν εμπαινα να δω καν το στατους μιας και ειχα μπει παρασκευη..λεω θα κανει 5-6 μερες ακομα...τελικα παρασκευη πρεπει να ενημερωθηκε πιο αργα..

μακαρι να δουλευει αψογα και χαλαλι οι 48 μερες..

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα δεμα μετα απο 90 μερες (με επιστροφη χρηματων) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ :shifty:

 

Με tracking number;

Εταιρία αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα δεμα μετα απο 90 μερες (με επιστροφη χρηματων) ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ :shifty:

 

... τώρα μας έκανες την καρδιά περιβόλι ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!εχω παραγγειλει απο κινα ενα κινητο απο 05/01/15,και για μα μην πολυλογω(τα εχω αναφερει παλαιοτερα) η αποστολη εγινε στις 22/01/15 και το Despatched to overseas (Country code: GR) 24-01-2015 . Σημερα εκανα το dispute ... Θελω να κανω μια ερωτηση αλλα δεν ξερω αν ειναι το σωστο topic...Οταν με το καλο παραλαβω πως μπορω να εξακριβωσω οτι το προιον ειναι original και δεν ειναι μαιμου??Εχω ακουσει καποιες παλαβες περιπτωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...