Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ηρθε.

Εκανε 84 μερες.

 

 

Data for Shiping Number: RC215855616CN

 

Status Date Hour Area

Receive Item From Customer 09-10-2014 11:48 IPS

Receive Item At Office Of Exchange 30-12-2014 07:25 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 01-01-2015 11:20 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

02-01-2015 02:24 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 02-01-2015 03:44 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Item arr ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 02-01-2015 04:44 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Item arr Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 02-01-2015 06:09 Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Item to be delivered 02-01-2015 07:12 Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Item delivered 02-01-2015 11:23 Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

Σε είχα προειδοποιήσει από τότε :lol:

Καλώς το δέχθηκες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πληρωσα στο coolicool ενα τηλεφωνο μεσω paypall στις 26/11/14

ο αριθμος εντολης ειναι ο εξης 20141125625654

το tracking number ειναι το RC410772257NL

απο τις 26/12/14 το postnl. com και το elta.gr λενε οτι το τηλεφωνο : ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ στην ολλανδια. απο τοτε το ψαχνω. λετε να εχει χαθει; εχω αγχος πλεον. θα δωσει το coolicool τα χρηματα μου πισω;

ευχαριστω

27 ΔΕΚ πρέπει να ήλθε στην Ελλάδα, αλλά θα εμφανισθεί όταν το σκανάρουν γιατί οι Ολλανδοί δεν στέλνουν καταστάσεις με το περιεχόμενο των σάκκων.

Εάν δεν πέρασαν οι 45 ημέρες από την πληρωμή, κάνε dispute στο Paypal και το ακυρώνεις όταν με το καλό το παραλάβεις.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

27 ΔΕΚ πρέπει να ήλθε στην Ελλάδα, αλλά θα εμφανισθεί όταν το σκανάρουν γιατί οι Ολλανδοί δεν στέλνουν καταστάσεις με το περιεχόμενο των σάκκων.

Εάν δεν πέρασαν οι 45 ημέρες από την πληρωμή, κάνε dispute στο Paypal και το ακυρώνεις όταν με το καλό το παραλάβεις.

ευχαριστω. ανοιξα . για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αν μπορει καποιος ας με βοηθηση εκανα μια παραγγελια ενα smartphone και πληρωμη με paypal αλλα ξεχασα να πω να κανουν root στο τηλ, πως μπορω να κανω τωρα την πληρωμη $3 μεσω paypal στο κινεζομαγαζο (to2c.com)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αν μπορει καποιος ας με βοηθηση εκανα μια παραγγελια ενα smartphone και πληρωμη με paypal αλλα ξεχασα να πω να κανουν root στο τηλ, πως μπορω να κανω τωρα την πληρωμη $3 μεσω paypal στο κινεζομαγαζο (to2c.com)

 

Γιατί δε τους ρωτάς να σου πούνε που να μεταφέρεις τα χρήματα.

Και σαν αιτιολογία γράψε επιπρόσθετη πληρωμη για root το τάδε μοντελο με αριθμό παραγγελίας τάδε

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

εγω τους ρωταω πως να κανω την πληρωμη και αυτοι μου λενε οτι πρεπει να πληρωσω για να γινει το root και ξανα παλι εγω την ιδια ερωτηση και ξανα παλι αυτοι τα ιδια!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

έχει κανεις από εσάς εμπειρία με αποστολή σε χώρες τις ευρωπαϊκής ένωσης ?

σπουδάζω Δανία, μιας και δεν έχουμε εδώ τα παρατράγουδα του ελληνικού αεροδρομίου, ξέρετε ποσο καιρό θέλει η αποστολή

Edited by Tuvlus
Link to comment
Share on other sites

Όταν φθάσεις στις 42-43 μέρες από τη πληρωμή , κάνε dispute να είσαι καλυμμένος , το paypal λογικά θα δώσει στο πωλητή ακόμα 10 μέρες οπότε αν δεν παραλάβεις και τότε θα πάρεις τα χρήματα από το paypal , αν αργότερα παραλάβεις μιλάς και πάλι με τον πωλητή για να του στείλεις τα χρήματα

παιδια επιτελουσ ηρθε....

σε ποσες μερες θα το εχω στα χερια μου?

 

RF299269167SG

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia.. (soory gia ta greeklish alla dn exw greek keyboard )

http://speech.ilsp.gr/greeklish/

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιτελουσ ηρθε....

σε ποσες μερες θα το εχω στα χερια μου?

 

RF299269167SG

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-01-2015 16:17 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

αυτο τι σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι Παρασκευή σίγουρα , αν είσαι κοντά στην Αθήνα παίρνει 1-2 μέρες αλλά λόγο αργίας , πάμε για Τετάρτη και βλέπουμε , να ξέρεις βέβαια ότι αργία είναι για τους ταχυδρόμους και τα ταχυδρομεία , τα φορτηγά κάνουν τις μεταφορές τους κανονικά και στις αργίες , το διαπίστωσα και σε δικιά μου παραγγελία ανήμερα πρωτοχρονιάς

 

Είμαι Λαμία. . . .

Και εγώ έτσι λέω μέχρι Παρασκευή του π@#στη . . θα έχει έρθει . . . . :)

Λογικά σήμερα θα πάει στα κεντρικά ή όπου είναι να πάει, και αύριο θα είναι Λαμία. Τετάρτη πρώτα ο Θεός το αργότερο Παρασκευή. . . . Μόλις το δώ εδώ Λαμία θα πάω να το ζητήσω κατευθείαν. . . .:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-01-2015 16:17 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

αυτο τι σημαινει?

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ/Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ...Εμφανίζεται όταν το πακέτο είναι έτοιμο να φύγει από το Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, και να προωθηθεί στο κεντρικό κέντρο διαλογής που καλύπτει την πόλη μας

 

1o post, 1 σελίδα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 4524 ms - Go to official website

2014-12-31 14:55

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Origin Country - Tracking Consuming: 4040 ms - Go to official website

2015-01-02 14:55

Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-12-31 14:55

Received from Customer

 

 

καλα παω πως το κοβετε ?

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 4524 ms - Go to official website

2014-12-31 14:55

ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Origin Country - Tracking Consuming: 4040 ms - Go to official website

2015-01-02 14:55

Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-12-31 14:55

Received from Customer

 

 

καλα παω πως το κοβετε ?

 

Χωρίς να θέλω να σου στερήσω τις ελπίδες και τα όνειρα, εμένα μου έγραφε το ίδιο πράγμα για 40 ημέρες όπως και πολλών άλλων εδώ οπότε έχει καιρό, τώρα λένε οτι οι καινούριες αποστολές απο SGpost έρχονται γρήγορα αλλά μήν το περιμένεις και κοιτάς κάθε ημέρα. Κοίτα πάλι την επόμενη εβδομάδα κάποια στιγμή και μήν το σκέφτεσαι για να διατηρήσεις την ψυχική σου υγεία.

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά παραγγελία με nl

RS179098633NL το δέμα φαίνεται Ολλανδία;;; το tracking θα δουλέψει μέχρι τα εδώ ΕΛΤΑ; θα δω δηλαδή ποτέ θα φτάσει εδώ; γιατί πήγα σήμερα να πάρω δέμα με ειδοποίηση και μου είπαν το έχω πάρει ήδη.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αν μπορει καποιος ας με βοηθηση εκανα μια παραγγελια ενα smartphone και πληρωμη με paypal αλλα ξεχασα να πω να κανουν root στο τηλ, πως μπορω να κανω τωρα την πληρωμη $3 μεσω paypal στο κινεζομαγαζο (to2c.com)

 

Μίλησε μαζί τους και πες τους να σου δώσουν το email τους στο Paypal γιά να τους στείλεις τα χρήματα. Εάν μπείς στον λογαριασμό σου έχει επιλογή "sent money", εκεί θα βάλεις παραλήπτη το email και θα τα στείλεις.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

πληρωσα στο coolicool ενα τηλεφωνο μεσω paypall στις 26/11/14

ο αριθμος εντολης ειναι ο εξης 20141125625654

το tracking number ειναι το RC410772257NL

απο τις 26/12/14 το postnl. com και το elta.gr λενε οτι το τηλεφωνο : ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ στην ολλανδια. απο τοτε το ψαχνω. λετε να εχει χαθει; εχω αγχος πλεον. θα δωσει το coolicool τα χρηματα μου πισω;

ευχαριστω

 

Και εγω παραγγελια 27/11 ειναι ελλαφα απο 26/12 και περιμενω να ανοιχτει

Μαλλον αυτες οι ημερομηνιες καπου κολλησαν

Μηπως βιαστηκες λιγο για το dispute?

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά παραγγελία με nl

RS179098633NL το δέμα φαίνεται Ολλανδία;;; το tracking θα δουλέψει μέχρι τα εδώ ΕΛΤΑ; θα δω δηλαδή ποτέ θα φτάσει εδώ; γιατί πήγα σήμερα να πάρω δέμα με ειδοποίηση και μου είπαν το έχω πάρει ήδη.....

31 ΔΕΚ πήγε στην Ολλανδία, οπότε αυτή την εβδομάδα πρέπει να φανεί στα ΕΛΤΑ.

Αυτό το ότι πήγες να πάρεις δέμα και σου είπαν ότι το παρέλαβες δεν το κατάλαβα .... :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

δεν περιμένω κάτι άλλο εκτός από αυτό το δέμα και άλλο ένα που μόλις έφυγε από Κίνα.... είναι ότι να ναι το ταχυδρομείο πολλές φορές έρχεται δεύτερη ειδοποίηση για δέμα, ενώ δεν έχω πάρει ποτέ το δέμα. μάλλον η συγκεκριμένη ειδοποίηση ήταν για δέμα από αμαζον Γερμανίας που πήρα πριν δύο βδομάδες και έστειλαν τώρα την ειδοποίηση. δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αφού το παραπάνω δέμα είναι Ολλανδία
Link to comment
Share on other sites

η παραγγελία μου έγινε 15/12, και στα ΕΛΤΑ μου βγάζει το εξής:

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 21-12-2014 17:13 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-01-2015 11:31 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

το δικό μου "έφτασε" μια μερα αργότερα από το δικό σου Ολλανδια,και "ανοίχτηκε" μερικές ώρες νωρίτερα στην Ελλάδα...

βγάλε συμπέρασμα τώρα!

Παρασκευή ή αρχές της άλλης εβδομάδας το αργοτερο.

Καλα εισαι με παραγγελια στις 15/12 . Η δικη μου παραγγελια ειναι 29/11!!με τ.ν 10?12 χαχαχα ξεχασα τι παρηγγειλα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά να έχουμε με υγεία και ειρήνη σε όλο τον κόσμο.

 

Λοιπόν. . . .

Από ότι διάβαζα εδώ οι περισσότεροι είχαν διάφορες καθυστερήσεις με τις παραγγελίες τους. Μετά με έκραξαν και κάποιοι :D και απογοητεύτηκα τελείως. Λέω θα περάσει ο μήνας και άν θα φτάσει Ελλάδα. Παρόλο που στο σχεδιάγραμμα δείχνει γενικά ότι η διαδικασία παίρνει πιο λίγο χρόνο.

Με ψυχολογία τύπου ''δεν πειράζει όποτε έρθουν οι συσκευές''. . . . χτυπάω τον αριθμό στο sgpost και μου βγάζει τα εξής :

 

Despatch No.: 4321

 

Status Date Status Description

26-12-2014 Received from Customer

28-12-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

04-01-2015 Arrived at overseas (Country code: GR)

 

Λέω μπα κιόλας. . . . . ?

Μπαίνω και στα ΕΛΤΑ και μου γράφει. . . . :

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 26-12-2014 14:14 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-01-2015 09:00 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

Μια χαρά . . . . . Τι λέτε μέχρι Παρασκευή θα τα έχω λογικά?:rolleyes:

 

Μέχρι στιγμής μια χαρά με πήγε

- 24/12 έκανα την παραγγελία

- 26/12 πήρα t.n και το έβλεπα και στο sgpost

- 28/12 ξεκίνησε

- 4/1 έφτασε Ελλάδα.

Σύνολο 11 ημέρες από την παραγγελία :):):):):):)

Εισαι Σκανδαλο..!! Μη παιζεις με τον πονο μας... Ο αλλος εκανε 84 μερες να παραλαβει και εγω 38 και σημερα!! Στην επομενη αγορα μου θα σε βαλω να μου παραγγειλεις εσυ!! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Item No: RF309188346SG

Despatch No.: 4320

Beat No.: -

 

 

 

Status Date Status Description

25-12-2014 Received from Customer

27-12-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Να έχω ελπίδες?το ''Despatch No'' τι ακριβώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...