Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ήλθε ακόμη, όταν έλθει θα σου το φέρουν τα ΕΛΤΑ, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο ....

 

οκ ευχαριστω νασεκαλα...!!!!!!!!!!! για την πληρη ενημερωση...!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια η ενημερωση απο το site των ελτα ειναι :

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 07-10-2014 08:32 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 07-10-2014 16:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ξερετε σε τι φαση ειμαστε??

Link to comment
Share on other sites

Στη φάση που έφυγε απο το αεροδρόμιο και πάει στο ΚΔΜ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΚΔΜ εννοουμε τα ΕΛΤΑ?υπολογιζεις οτι αν παω αυριο στο ΕΛΤΑ της περιοχης μου μπορει να το εχουν?

 

Διάβασε το τοπικ τα έχουμε πει πολλές φορές. Ναι τα ΕΛΤΑ είναι για το δεύτερο δεν ξέρω καν που μένεις :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είναι η πρώτη φορά που κάνω αγορά από Κίνα και θα ήθελα να μου πείτε αν είναι λογικό στο tracking να γράφει The item is pre-advised από τις 26/09 Έχει κολλήσει τι γίνεται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο το θέμα και θα καταλάβεις.

 

Έχουν απαντηθεί όλα πολλάκις...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να προστεθούν τα βήματα του PostNL στην πρώτη σελίδα, κάποιος γνώστης evansarmor(ίσως) θα μπορούσε να γράψει τα βήματα και να γίνουν paste στο πρωτη σελίδα να τελειώνουμε με το PostNL :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρήγγειλα μέσω e-bay κάτι από Κίνα και δεν μου έδωσαν tracking number της γνωστής μορφής, αλλά αριθμό που ξεκινά από BLVSxxxxxxxxxxxxxxxx, καθώς μου είπαν ότι η αποστολή θα γίνει με e-shipper. Στο http://www.trackitonline.ru που το έλεγξα, αναφέρει ότι είναι αριθμός της εταιρίας Brucargo Air Freight (http://www.brucargoairfreight.be).

Σύμφωνα με την τελευταία αναζήτηση: "Your shipment has been sorted and has been shipped to the country of destination."

Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο, αναφορικά με τέτοιου είδους αποστολές;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασε το δεμα μου πριν κατι ωρες απο τελωνειο μια χαρα ολα τελικα
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασε το δεμα μου πριν κατι ωρες απο τελωνειο μια χαρα ολα τελικα

Οταν λες περασε εννοεις τη γλιτωσες ε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου την γλυτωσα το πακετο ειχε δυο κινητα μεσα και φοβομουν πολυ αλλα ολα καλα
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

http://s15.postimg.org/xwtso318r/image.png

Μια ερώτηση και από εμένα σήμερα λέει ότι ειδοποιήθηκα αλλά εγώ δεν πήρα καμία ειδοποίηση και μετά λέει ''ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ.Κοζάνης'' δυο φορές τι σημαίνει αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

http://s15.postimg.org/xwtso318r/image.png

Μια ερώτηση και από εμένα σήμερα λέει ότι ειδοποιήθηκα αλλά εγώ δεν πήρα καμία ειδοποίηση και μετά λέει ''ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ.Κοζάνης'' δυο φορές τι σημαίνει αυτό;;

To δεμα ειναι στην Κοζανη. Η ειδοποιηση θα ερθει αυριο. Για να πας να το παρεις πρεπει να γραψει αφιξη σε Κοζανης (ΚΚ) ελτα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To δεμα ειναι στην Κοζανη. Η ειδοποιηση θα ερθει αυριο. Για να πας να το παρεις πρεπει να γραψει αφιξη σε Κοζανης (ΚΚ) ελτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος (γιατί το χρησιμοποίησα παλιότερα) ότι στο 17track.net υπήρχε επιλογή στατιστικών όπου έβλεπες τους διάγραμμα με τους χρόνους αποστολής.

 

Στο καινούργιο site δε μπορώ να το βρω πουθενά. Το έχει βρει κανείς ή το καταργήσανε;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος (γιατί το χρησιμοποίησα παλιότερα) ότι στο 17track.net υπήρχε επιλογή στατιστικών όπου έβλεπες τους διάγραμμα με τους χρόνους αποστολής.

 

Στο καινούργιο site δε μπορώ να το βρω πουθενά. Το έχει βρει κανείς ή το καταργήσανε;

 

Αυτό;

 

http://i.imgur.com/coAqG1H.png

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δε δίνει εκεί στατιστικά χρόνου παράδοσης από-προς συγκεκριμένες χώρες. Έχει άλλου είδους πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή δεν τα ξέρω καθόλου καλά, θέλω να ρωτήσω κάτι! Άμα παραγγείλεις π.χ. ένα κινητό από κίνα και επιλέξεις να στο στείλουν με SG, στα ελτά όταν γίνει η παραλαβή θα πληρώσεις κάποιο ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Επειδή δεν τα ξέρω καθόλου καλά, θέλω να ρωτήσω κάτι! Άμα παραγγείλεις π.χ. ένα κινητό από κίνα και επιλέξεις να στο στείλουν με SG, στα ελτά όταν γίνει η παραλαβή θα πληρώσεις κάποιο ποσό;

Πάντοτε με απλό ταχυδρομείο και στα ΕΛΤΑ δεν πληρώνεις. Θα πληρώσεις μόνο εάν το πιάσουν στο τελωνείο.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα δίνει... http://www.17track.net/en/report/707.shtml

 

Εγώ που έψαξα αυτά τα στατιστικά που δείχνεις δεν τα βρήκα :confused:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...