Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πού αγόρασες?

απο http://stores.ebay.com/cellplaza/ και σημερα μοθ δειχνει RF419661029SG 755450316100400038 OZXBTH GREECE 2016-10-12 18:18,HONG KONG - HONG KONG / Shipment arrived at facility

2016-10-12 18:18

HONG KONG - HONG KONG / Shipment arrived at facility

2016-10-12 18:18

HONG KONG - HONG KONG / Shipment operation completed

2016-10-04 15:46

Shipment information received

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

​Παιδια καλησπερα. Το σαββατο εκανα μια μικρη παραγγελεια απο τον (yeso 521) συγκεκριμενα 4 tempered glass για διαφορα κινητα και κυριακη το πρωι μου μου εδωσε και το tracking number της CN Post. Το θεμα ειναι οτι το ψαχνω αλλα σε κανενα γνωστο σαιτ δεν μου βγαζει κατι... Αυτο ειναι γιατι δεν το εχει στηλει ακομη αυτος στo CN Post αρα μπορω ακομη να του ζητησω αλλαγη με αλλη εταιρεια η κοβει βολτες μεσα στην κινα οπως ειπε και καποιος φιλος και να περειμενω απο την αλλα εβδομαδα να δω κατι ??? Ειναι νωρις ακομη ?? Ποια ειναι η εμπειρια σας με τo CN post?? :wacko:

 

Επισης οταν ενα δεμα φτασει στον αερολημενα ποσοσ καιρο περιπου κανει για να φτγει απο το αεροδρομιο και να παει στα κεντρα διαλογης..??

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

​Παιδια καλησπερα. Το σαββατο εκανα μια μικρη παραγγελεια απο τον (yeso 521) συγκεκριμενα 4 tempered glass για διαφορα κινητα και κυριακη το πρωι μου μου εδωσε και το tracking number της CN Post. Το θεμα ειναι οτι το ψαχνω αλλα σε κανενα γνωστο σαιτ δεν μου βγαζει κατι... Αυτο ειναι γιατι δεν το εχει στηλει ακομη αυτος στo CN Post αρα μπορω ακομη να του ζητησω αλλαγη με αλλη εταιρεια η κοβει βολτες μεσα στην κινα οπως ειπε και καποιος φιλος και να περειμενω απο την αλλα εβδομαδα να δω κατι ??? Ειναι νωρις ακομη ?? Ποια ειναι η εμπειρια σας με τo CN post?? :wacko:

 

Επισης οταν ενα δεμα φτασει στον αερολημενα ποσοσ καιρο περιπου κανει για να φτγει απο το αεροδρομιο και να παει στα κεντρα διαλογης..??

 

φιλε μου βιαζεσαι πολυ.cn post ειναι μια χαρα να υπολογιζεις γυρω στης 15 μερες απο τι μερα που πηρες τρακινκ ναμπερ:)

Link to comment
Share on other sites

​Παιδια καλησπερα. Το σαββατο εκανα μια μικρη παραγγελεια απο τον (yeso 521) συγκεκριμενα 4 tempered glass για διαφορα κινητα και κυριακη το πρωι μου μου εδωσε και το tracking number της CN Post. Το θεμα ειναι οτι το ψαχνω αλλα σε κανενα γνωστο σαιτ δεν μου βγαζει κατι... Αυτο ειναι γιατι δεν το εχει στηλει ακομη αυτος στo CN Post αρα μπορω ακομη να του ζητησω αλλαγη με αλλη εταιρεια η κοβει βολτες μεσα στην κινα οπως ειπε και καποιος φιλος και να περειμενω απο την αλλα εβδομαδα να δω κατι ??? Ειναι νωρις ακομη ?? Ποια ειναι η εμπειρια σας με τo CN post?? :wacko:

 

Επισης οταν ενα δεμα φτασει στον αερολημενα ποσοσ καιρο περιπου κανει για να φτγει απο το αεροδρομιο και να παει στα κεντρα διαλογης..??

 

Όταν κόβει βόλτες στην Κίνα δείχνει κανονικά τα status.

Η γενική εμπειρία μου με CN post είναι 50-50, άλλες εποχές μου έχουν έρθει μέσα σε 7-8 ημέρες κι άλλες σε μήνα.

 

Συνήθως κάνει 1 με 2 ημέρες να φύγει απ'το αεροδρόμιο προς τα κέντρα διαολογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. 'Ηθελα να σας ρωτήσω ενώ δεν έχει φτάσει Ελλάδα το δέμα μου, το εμφανίζει κιόλας στο site του ΕΛΤΑ;

Η κατάσταση του δέματος είναι η εξής:

 

2016-10-12 23:13 The item is on transport to the country of destination

2016-10-12 08:47 The item is on transport to the country of destination

2016-10-11 16:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-10-06 02:57 The item is ready for shipment

2016-10-05 03:04 The item is pre-advised

 

Επίσης γιατί μου εμφάνισε δύο φορές το "The item is on transport to the country of destination";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. 'Ηθελα να σας ρωτήσω ενώ δεν έχει φτάσει Ελλάδα το δέμα μου, το εμφανίζει κιόλας στο site του ΕΛΤΑ;

Η κατάσταση του δέματος είναι η εξής:

 

2016-10-12 23:13 The item is on transport to the country of destination

2016-10-12 08:47 The item is on transport to the country of destination

2016-10-11 16:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-10-06 02:57 The item is ready for shipment

2016-10-05 03:04 The item is pre-advised

 

Επίσης γιατί μου εμφάνισε δύο φορές το "The item is on transport to the country of destination";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και εμένα μου το είχε βγάλει παλαιότερα 2 φορές... Μάλλον κολλάει.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το είχε βγάλει παλαιότερα 2 φορές... Μάλλον κολλάει.

 

Αα και ανησύχησα επειδή δεν το έχω με αυτά.... Και συνήθως κάνει καμία βδομάδα να φτάσει Ελλάδα μετά από αυτό το update;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βιαζεσαι πολυ.cn post ειναι μια χαρα να υπολογιζεις γυρω στης 15 μερες απο τι μερα που πηρες τρακινκ ναμπερ:)

Αυτο τωρα τι tracking number ειναι:

 

14657465_10208866466272229_6806755647241764593_n.jpg?oh=6b71142c064f0f70a524a0086eb2fbe0&oe=58013FAB

 

Ή μηπως δεν εχει παρει ακομα το δεμα και θα μου στειλουν νεο tracking number ?

Link to comment
Share on other sites

Αα και ανησύχησα επειδή δεν το έχω με αυτά.... Και συνήθως κάνει καμία βδομάδα να φτάσει Ελλάδα μετά από αυτό το update;

Άμα σου κόλλησε στο pre advised τότε δεν θα κολλήσει εδώ (συνήθως έτσι γίνεται. Άμα σε πιάσει η ατυχία τότε θα περιμένεις. Εννοώ άμα δεν ανοίξουν τον σάκο γρήγορα) . Άρα σε κάνα 2-3 μέρες υπάρχει πιθανότητα να φτάσει Ελλάδα.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Άμα σου κόλλησε στο pre advised τότε δεν θα κολλήσει εδώ (συνήθως έτσι γίνεται. Άμα σε πιάσει η ατυχία τότε θα περιμένεις. Εννοώ άμα δεν ανοίξουν τον σάκο γρήγορα) . Άρα σε κάνα 2-3 μέρες υπάρχει πιθανότητα να φτάσει Ελλάδα.

 

Μάλιστα... Λίγο ακόμη υπομονή λοιπόν τότε.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ή μηπως δεν εχει παρει ακομα το δεμα και θα μου στειλουν νεο tracking number ?

Τελικα βρηκα ακρη. Παντως πρωτη φορα ειδα τετοιο tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αποστολή από gearbest γράφει στη σελίδα EUDPDHQ και ένα μικρό tracking number. Έχει κανείς εμπειρία;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αποστολή από gearbest γράφει στη σελίδα EUDPDHQ και ένα μικρό tracking number. Έχει κανείς εμπειρία;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορει να το εστειλαν με DPD απο ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει από vickmall με singapore post ένα RN3Pro μου έχουν στείλει tracking number αλλά δεν ξέρω που το χρησιμοποιώ,δοκίμασα στο site της singapore post αλλά δεν εμφανίζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει από vickmall με singapore post ένα RN3Pro μου έχουν στείλει tracking number αλλά δεν ξέρω που το χρησιμοποιώ,δοκίμασα στο site της singapore post αλλά δεν εμφανίζει κάτι.

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.

 

Αυτό βγάζει λογικά θα θέλει μερικές μέρες να φανεί το πακέτο ε;

Link to comment
Share on other sites

Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.

 

Αυτό βγάζει λογικά θα θέλει μερικές μέρες να φανεί το πακέτο ε;

Θα φανεί αφού παραδοθεί στο hub της SingPost στη Σιγκαπούρη - και μετά θα το δείχνει και το δικό της tracking, και τα "τρίτα" ψαχτήρια, όπως το 17track.net.

Μέχρι τότε, δες το στο site της 4PX, που χρησιμοποιεί το Vickmall για τη μεταφορά από το Shenzen που βρίσκονται αυτοί, μέχρι τη SingPost (κανονικά και μετά από αυτό θα πρέπει να συνεχίσει να το παρακολουθεί).

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 07-10-2016 05:53 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-10-2016 09:33 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 13-10-2016 12:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

γνωριζει κανεις σε ποσες μερες θα ειναι στα χερια μου το δεμα; ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 07-10-2016 05:53 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-10-2016 09:33 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 13-10-2016 12:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

γνωριζει κανεις σε ποσες μερες θα ειναι στα χερια μου το δεμα; ευχαριστω :)

Ισως Δευτερα αν εισαι Αθηνα να το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω πηρα πρωτη φορά 2 TN με Σευχέλλες χτες κ ρωτησα αλλα δε φαινεται να υπαρχει εμπειρια.Για να το δουμε,ίσως εμεις θα το δοκιμάσουμε.Παντως μεχρι να φανει σε tracking το κοιτας εδω http://www.flytexpress.com/Index_En.aspx με αυτη στελνει εσωτερικα το Banggood
Εχεις κανενα νεο που βρισκεται αυτο που περιμενεις μεσω ΤΝ Σευχέλλες γιατι εγω που περιμενω απο banggood μεσω ΤΝ Σευχελλες δεν φαινεται πουθενα και το εχουν στειλει ηδη μια εβδομαδα
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανενα νεο που βρισκεται αυτο που περιμενεις μεσω ΤΝ Σευχέλλες γιατι εγω που περιμενω απο banggood μεσω ΤΝ Σευχελλες δεν φαινεται πουθενα και το εχουν στειλει ηδη μια εβδομαδα

 

και εγω περιμεnω απο banggood σευχελες και εμενα στην αρχη δεν το εδειχνε τωρα λεει seychelles send item abroad

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο Gearbest https://chinapost-track.com/track-sky56?track_number=NL14741031658442

Εχει ερθει Ελλαδα 10+ μερες, τοσο κανει συνηθως μεχρι να το παραλαβω?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο Gearbest https://chinapost-track.com/track-sky56?track_number=NL14741031658442

Εχει ερθει Ελλαδα 10+ μερες, τοσο κανει συνηθως μεχρι να το παραλαβω?

Καθε 5!!!! ποστ η ιδια ερωτιση....Στην ελλαδα ειναι σαν απλο δεμα και θα παραλαβεις σε 1-3 εβδομαδες......

Link to comment
Share on other sites

Καθε 5!!!! ποστ η ιδια ερωτιση....Στην ελλαδα ειναι σαν απλο δεμα και θα παραλαβεις σε 1-3 εβδομαδες......

ομως κοντευει μηνας γιατι η παραγγελια αυτη ηρθε Ελλαδα 17/9/16 & σημερα ειναι 14/10/16

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενταξει δεν σε κατακρινω αλοιμονο να βοηθησεις θελεις αλλα τοσες ημερες? λιγο περιεργο

Link to comment
Share on other sites

CHINA POST TN 26/9 παράδοση σήμερα.18 μέρες,και έπεσα και στην αργία τους.Γενικά αν εξαιρεσεις μια φορά,ειναι το πιο σταθερό σε καμια 15αρια παραγγελιες που εχω με αυτους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...