Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και σε μας και επίσημα η λυπητερή με αποστολή τέλη Μαΐου

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/905a41f64d5162d0ffc19dbdef87e04b.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήρθε και σε μας και επίσημα η λυπητερή με αποστολή τέλη Μαΐου

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/905a41f64d5162d0ffc19dbdef87e04b.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή μου λέει και εμένα το ίδιο νούμερο να καλέσω τι σημαίνει αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου λέει και εμένα το ίδιο νούμερο να καλέσω τι σημαίνει αυτό ;

Ανοίγεις dispute στο PayPal φίλε. Δεν πρόκειται να παραλάβεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις dispute στο PayPal φίλε. Δεν πρόκειται να παραλάβεις.

 

Οκ κατάλαβα ότι περιμένω τζάμπα εδώ και 40 μέρες (γ@@@ το φελ3κι μου), αλλά γενικά τι σημαίνει αυτό το οποίο μας λέει ;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή τι θα γράψω στο PayPal ?

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη μένω. Ατομικό ρεκόρ παραλαβής για unregistered. Όλα έκαναν πάνω από 20 μέρες.

Δυστυχώς εμάς καθυστερούν στο αεροδρόμιο Ηρακλείου κάποιες φορές

Λίγο παραπάνω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσωπική εμπειρία:

σε δέματα/φάκελους παραγγελιών Μαΐου και Ιουνίου έχω παρατηρήσει πολύ γρήγορη παράδοση, λίγο κάτω από 2 βδομάδες (ημερομηνία παραγγελίας - κινεζοκατάστημα προς ταχυδρομείο - ταξιδάκι - ταχυδρομείο στην πόρτα μου) .

οι παραγγελίες έγιναν από γκήαρμπεστ και φάσττεκ μέσω NL και SG .

δεν έχω παράπονο, ίσα ίσα είμαι πολύ χαρούμενος!

ενώ άλλες εποχές περίμενα 3, ίσως και 4 βδομάδες να παραλάβω. και έρχεται η ερώτηση :

έχει αλλάξει κάτι;;; κάνουν πολύ γρήγορα! ακόμη και τα ΕΛΤΑ εδώ, για αποστολή/παραλαβή φάκελου Α4 από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη (και αντίστροφα) κάνουν γρήγορα, ενώ παλιότερα χρειαζόταν κοντά στην βδομάδα.

επαναλαμβάνω... έχει αλλάξει κάτι; ή απλά έτυχε;

πέρσι τέτοια εποχή, έκανα 40-45 μέρες να παραλάβω.

 

edit: έχω και μια περίπτωση από φάσττεκ που είχαν περάσει 2 βδομάδες και παρέλαβα σήμερα tracking number.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί και παλαιότερα.

Γενικά, οι ταχύτητες προώθησης των παραγγελιών ήταν, και παραμένουν, εντελώς απρόβλεπτες.

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα ότι περιμένω τζάμπα εδώ και 40 μέρες (γ@@@ το φελ3κι μου), αλλά γενικά τι σημαίνει αυτό το οποίο μας λέει ;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή τι θα γράψω στο PayPal ?

Βασικά έχει αναφερθεί ότι είναι τηλεφωνικός αριθμός της Singapore Post εξυπηρέτηση πελατων προφανώς οπότε σου λέει να καλέσεις εκεί να μάθεις. Εγώ άνοιξα dispute στο PayPal γράφεις ότι δε παρέλαβες και ότι δε πρόκειται να παραλάβεις και τέτοια. Θα ενημερωθείς μετά να στείλεις αποδεικτικα

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μαζί πάνε τα δεματάκια μας αδερφέ. Πρώτη φορά σκαλώνει εδώ, αλλά δε βαριέσαι.. χλωμό να μην παραλάβουμε εντός της εβδομάδας (άντε αρχές της επόμενης αν δεν είσαι από Αθήνα).

 

Αθήνα είμαι αλλά εντός της εβδομάδας χλωμό το βλέπω , όσο και να προχωρήσει αύριο άντε να έρθει ειδοποίηση παρασκευή οπότε παραλαβή δεύτερα

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου τυχαίνει να χει κλεισιμο απο ΚΔ Αεροδρομιου 21/6 17.40 και μεχρι τωρα να ειναι κολλημένο εκεί.Καμιά ιδέα παιδιά? Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου τυχαίνει να χει κλεισιμο απο ΚΔ Αεροδρομιου 21/6 17.40 και μεχρι τωρα να ειναι κολλημένο εκεί.Καμιά ιδέα παιδιά?

Αυτο το βλέπεις στην αναζήτηση των ελτα ή σε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπουμε flight depart σημαίνει οτι μπαίνει Ελλάδα σε 3,4 μέρες? Πάνω κάτω +3 μέρες αν χρειαστεί? Ρωτάω γιατί μου φαίνεται οτι κινείται. RS073635375CN να το δέμα μου το ένα Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπουμε flight depart σημαίνει οτι μπαίνει Ελλάδα σε 3,4 μέρες?

Σημαίνει ότι έφυγε από εκεί, το πότε θα έρθει στην Ελλάδα εξαρτάται από πολλά ... πάντως όχι σε 3 και 4 ημέρες.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι έφυγε από εκεί, το πότε θα έρθει στην Ελλάδα εξαρτάται από πολλά ... πάντως όχι σε 3 και 4 ημέρες.

Σου έβαλα ένα + για τον ευγενικό σου τρόπο που απαντάς ευχαριστώ πολύ πραγματικά:O

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου τυχαίνει να χει κλεισιμο απο ΚΔ Αεροδρομιου 21/6 17.40 και μεχρι τωρα να ειναι κολλημένο εκεί.Καμιά ιδέα παιδιά?

Βλεπω και εγω στα δικα μου μια καθυστερηση αλλα δεν σκαω, το θεμα ειναι οτι εμφανιστηκαν στη χωρα μας και ολα καλα !

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2016-06-23 00:00 PATRA K D, ITEM IN CONTA PATRA K D

2016-06-23 00:00 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2016-06-22 22:00 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2016-06-22 12:25 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-06-21 06:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-06-20 09:55 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2016-06-22 13:08 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-22 13:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2016-06-21 22:28 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-06-21 19:06 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-21 19:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RP341672636SG,RP343434387SG,RS519072864NL&fc=0

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου λέει και εμένα το ίδιο νούμερο να καλέσω τι σημαίνει αυτό ;

Και εγώ μία απο τα ίδια (παραγγελία απο to2c 19-5-2016)

Destination Country - Greece: (+30) 800-11-82000 Go to official website

2016-05-28 14:54,SEND ITEM ABROAD, SINGAPORE

Origin Country - Singapore: 0065 / 6841 2000 Go to official website

2016-05-31 06:43,Arrival at Destination Post (Country: GR), -

2016-05-28 06:54,Despatched to overseas (Country code: GR), -

2016-05-26 06:54,Received from Customer, -

Στα ΕΛΤΑ έχουν μόνο αυτή την ειδοποίηση:

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 28-05-2016 14:54 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

δεν έχουν ειδοποίηση ότι έφτασε ποτέ στην Ελλάδα.

Απο το to2c μου λένε να περιμένω λίγο ακόμα. Περιμένων άδικα? Να ζητήσω refund? Είναι δυνατό να καθυστέρησαν τόσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω και εγω στα δικα μου μια καθυστερηση αλλα δεν σκαω, το θεμα ειναι οτι εμφανιστηκαν στη χωρα μας και ολα καλα !

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2016-06-23 00:00 PATRA K D, ITEM IN CONTA PATRA K D

2016-06-23 00:00 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2016-06-22 22:00 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2016-06-22 12:25 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-06-21 06:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-06-20 09:55 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2016-06-22 13:08 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-22 13:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2016-06-21 22:28 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-06-21 19:06 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-21 19:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RP341672636SG,RP343434387SG,RS519072864NL&fc=0

 

Και εγώ έχω 2 δέματα, ένα CN post ένα SG post το ένα σκαναριστηκε προχθές με τελευταίο status unloaded και το άλλο σκαναριστηκε χτες με status K.D.AERODROMIOU(SISTIMENA).

 

Δεν το αποκλείω να το δω σήμερα για παράδοση. Αν δεν το δω θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω τi έγινε!

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα κινητό από aliexpress και δεν έχω παραλάβει εδώ και 2 μήνες....έχω ανοίξει dispute και σε μια ώρα λήγει ο χρόνος του πωλητή......πρέπει να κάνω κάτι εγώ η θα επιστραφούν τα χρήματα κατευθείαν στην revolut????

 

74770378241889 (Dispute Case NO:4027826084)

Status:

Dispute Escalated - Waiting for response

Reminder:

To move forward with this case, you need to response within 1 calendar days 17 hour 26 minute 50 second Forged or modified evidence will not be accepted. (Details)

Modify Respond Cancel Dispute

Dispute info

Details

 

Did you receive your order No

Do you want to return goods No

Dispute Reason: Purchase Protection is running out, but package is still in transit

Dispute Order Total: EUR € 92,50( EUR € 92,50 Product Price and EUR € 0,00 Shipping Fee )

Refund Amount: EUR € 92,50

Dispute Opened: May. 24 2016

Requests Detail: i still have not receive my item.....they said that arrived in greece ot 30/4/2016 but i am not receive it.....its a long time....!!!!

 

δεν ξέρω αν απευθύνομαι στο σωστό νήμα......αλλά σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα κινητό από aliexpress και δεν έχω παραλάβει εδώ και 2 μήνες....έχω ανοίξει dispute και σε μια ώρα λήγει ο χρόνος του πωλητή......πρέπει να κάνω κάτι εγώ η θα επιστραφούν τα χρήματα κατευθείαν στην revolut????

 

74770378241889 (Dispute Case NO:4027826084)

Status:

Dispute Escalated - Waiting for response

Reminder:

To move forward with this case, you need to response within 1 calendar days 17 hour 26 minute 50 second Forged or modified evidence will not be accepted. (Details)

Modify Respond Cancel Dispute

Dispute info

Details

 

Did you receive your order No

Do you want to return goods No

Dispute Reason: Purchase Protection is running out, but package is still in transit

Dispute Order Total: EUR € 92,50( EUR € 92,50 Product Price and EUR € 0,00 Shipping Fee )

Refund Amount: EUR € 92,50

Dispute Opened: May. 24 2016

Requests Detail: i still have not receive my item.....they said that arrived in greece ot 30/4/2016 but i am not receive it.....its a long time....!!!!

 

δεν ξέρω αν απευθύνομαι στο σωστό νήμα......αλλά σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!

 

Δεν απευθύνεσαι στο σωστό νήμα, αλλά να σου πω ότι αν δεν απαντήσει ο πωλητής μέχρι την διορία που έχει το case κλείνει υπέρ σου!!

Άρα θα πάρεις foul refund στην revolut. Απλά να σε ενημερώσω ότι μπορεί να κάνει μερικές μέρες να δεις τα χρήματα άρα έχε υπομονή!

Ποιος πωλητής είναι?

Link to comment
Share on other sites

Store:FANTACY TECHNOLOGY Open:4 year(s)7349597.8% Positive feedback

Store No.609089

Guangdong China (Mainland)

This store has been open since Oct 24, 2011

Detailed seller ratings(Out of 5)

Item as Described:4.8 Above Average

Communication:4.7 Above Average

Shipping Speed:4.5 Above Average

Offline Contact Now

 

ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση....!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-06-2016 52: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Αυτο το βγαζει απο 22/6 ξημερωματα μαλλον θα τους επεσε στον υπονομο κατα την εκφορτωση και το ψαχνουν

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-06-2016 52: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Αυτο το βγαζει απο 22/6 ξημερωματα μαλλον θα τους επεσε στον υπονομο κατα την εκφορτωση και το ψαχνουν

 

Το ιδιο ακριβως μηνυμα με την ιδια ωρα εχω και εγω...τι παιζει?

 

RS541524068NL

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως μηνυμα με την ιδια ωρα εχω και εγω...τι παιζει?

 

RS541524068NL

 

Θα φταιει η ωρα που ειναι αλλα νταλλον και ψαχνουν να βρουν γιατι δεν παει καλα το ρολοι

Link to comment
Share on other sites

RS519580963NL

 

απο 16/6 έχω το παρακάτω μήνυμα να ανησυχώ :worry:;

 

2016-06-16 09:36,The item is on transport to the country of destination,

 

ένα άλλο δεμα με postnl σε 2 μέρες έγινε: The item has arrived in the country of destination

ειναι λογικό μια βδομάδα να έρθει από Ολλανδία (με τα πόδια έρχεται; :mad:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...