Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φανταστώ χωρίς tracking number από Banggood??

Έχω και εγώ 2 Untracked από banggood από 28 Οκτωβρίου και 3 Νοεμβρίου. Και τα 2 είναι από 19 Νοεμβρίου Ελλάδα από ένα νούμερο που με έδωσαν και δεν φαίνεται να κινητε κάτι. Λογικά όλα αυτά σε κανένα σάκο ξεχασμένο θα είναι σε καμία γωνία στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω και εγώ 2 Untracked από banggood από 28 Οκτωβρίου και 3 Νοεμβρίου. Και τα 2 είναι από 19 Νοεμβρίου Ελλάδα από ένα νούμερο που με έδωσαν και δεν φαίνεται να κινητε κάτι. Λογικά όλα αυτά σε κανένα σάκο ξεχασμένο θα είναι σε καμία γωνία στα ΕΛΤΑ.

Καμιά δεκαριά τέτοια απο αρχές και μέσα νοεμβρίου απ'το banggood και κλασικά στο ''περίμενε κι άλλο σε παρακαλώ'' με έχουν.

Για να δούμε αν θα παραλάβουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά δεκαριά τέτοια απο αρχές και μέσα νοεμβρίου απ'το banggood και κλασικά στο ''περίμενε κι άλλο σε παρακαλώ'' με έχουν.

Για να δούμε αν θα παραλάβουμε τίποτα.

Όλα θα έρθουν εφόσον είναι Ελλάδα απλά πρέπει πρώτα να ανοίξουν τους σακους που έχουν τα δέματα. Πριν 5 μέρες παρέλαβα δέμα από Banggood που το έστειλαν 14/12. Οπότε αν θέλουν τα ΕΛΤΑ είναι πρώτοι στη δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόκειται τώρα να κάνω παραγγελία από Vickmall το Xiaomi Redmi Note 2..Θα κάνω copy-paste στα comments τα κλασσικά,θα στείλω και σε chat reminder για low cost και SG Post αποστολή.. όταν πάω να κάνω το check out διαλέγω με paypal? Γενικά πείτε μου ακριβώς τα βήματα για μια ασφαλή και ολοκληρωμένη αγορά παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα έρθουν εφόσον είναι Ελλάδα απλά πρέπει πρώτα να ανοίξουν τους σακους που έχουν τα δέματα. Πριν 5 μέρες παρέλαβα δέμα από Banggood που το έστειλαν 14/12. Οπότε αν θέλουν τα ΕΛΤΑ είναι πρώτοι στη δουλειά τους.

 

Μη το λές, έχω δέματα (4-5)που ''έρχονται'' απο τον Ιούλιο και τον Αύγουστο :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόκειται τώρα να κάνω παραγγελία από Vickmall το Xiaomi Redmi Note 2..Θα κάνω copy-paste στα comments τα κλασσικά,θα στείλω και σε chat reminder για low cost και SG Post αποστολή.. όταν πάω να κάνω το check out διαλέγω με paypal? Γενικά πείτε μου ακριβώς τα βήματα για μια ασφαλή και ολοκληρωμένη αγορά παρακαλώ!

 

Τα κλασσικά που ζητάμε τα ξέρουν.

Αποστολή με SG Post και paypal θα τα τσεκάρεις στο check out, θα σε καθοδηγήσει το site.

Το βάζεις στο καλάθι πατάς proceed to checkout και εκει θα τα δεις 1. Billing Information 2. Shipping Method 3. Payment Method 4. Review order :) :)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω καταλαβει εχουν ανοιξει ολα με tracking number και ανοιγουν τις νεες παραγγελιες για να τις προλαβαινουν.

Τα Β κατηγοριας απο νοεμβρη (δηλαδη τα Untracked μαλλον πρεπει να τα εχουν παρατησει)

Εγω περιμενω μεχρι μια βδομαδα μετα τα χριστουγεννα και ζηταω refund.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόκειται τώρα να κάνω παραγγελία από Vickmall το Xiaomi Redmi Note 2..Θα κάνω copy-paste στα comments τα κλασσικά,θα στείλω και σε chat reminder για low cost και SG Post αποστολή.. όταν πάω να κάνω το check out διαλέγω με paypal? Γενικά πείτε μου ακριβώς τα βήματα για μια ασφαλή και ολοκληρωμένη αγορά παρακαλώ!

 

Τα κλασσικά που ζητάμε τα ξέρουν.

Αποστολή με SG Post και paypal θα τα τσεκάρεις στο check out, θα σε καθοδηγήσει το site.

Το βάζεις στο καλάθι πατάς proceed to checkout και εκει θα τα δεις 1. Billing Information 2. Shipping Method 3. Payment Method 4. Review order :) :)

 

Μόλις έγινε η παραγγελία φίλε μου! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ 2 Untracked από banggood από 28 Οκτωβρίου και 3 Νοεμβρίου. Και τα 2 είναι από 19 Νοεμβρίου Ελλάδα από ένα νούμερο που με έδωσαν και δεν φαίνεται να κινητε κάτι. Λογικά όλα αυτά σε κανένα σάκο ξεχασμένο θα είναι σε καμία γωνία στα ΕΛΤΑ.

 

Τι αριθμό σου έδωσαν για τα untracked;

 

Φαντάζομαι τα έστειλαν με China Post.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά από Banggood ,συμφέρει να βάλω επιλογή "Drop Shipping" ή δεν χρειάζεται?? Επίσης,από την προηγούμενη παραγγελία που είχα κάνει είχα διαλέξει πληρωμή απευθείας από χρεωστική..Μπορώ και από Paypal για να μην γίνει καμιά στραβή,ή δεν είναι διαθέσιμο και δεν θα το δεχτεί η κάρτα μου (Πειραιώς) ?
Link to comment
Share on other sites

Τι αριθμό σου έδωσαν για τα untracked;

 

Φαντάζομαι τα έστειλαν με China Post.

FTLMY00386196

 

Ειναι με Malaysia post. Από 19.11 Ελλάδα και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ χωρίς tracking number από Banggood??
Από Gearbest φιλε μου, αλλα φαινεται ότι εχει φτασει ελλαδα από τις 3-12, οποτε τα ελτα φταινε και όχι το Gearbest
Link to comment
Share on other sites

Από Gearbest φιλε μου, αλλα φαινεται ότι εχει φτασει ελλαδα από τις 3-12, οποτε τα ελτα φταινε και όχι το Gearbest

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

Παιδιά αν το δέμα έχει φτάσει αεροδρόμιο και δεν έχει ανοιχτή ο σάκος δεν φταίνε τα Ελτά αλλά η υπηρεσία στο αεροδρόμιο

από την στιγμή που σκαναριστεί το δέμα μέσα σε 3- 4 εργάσιμες ημέρες θα το έχετε στα χέρια σας

Έχει ξανά αναφερθεί το θέμα με ΕΛΤΑ και Αεροδρόμιο

Πρέπει να κάνετε υπομονή και όχι τηλέφωνα συνέχεια στα Ελτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

Παιδιά αν το δέμα έχει φτάσει αεροδρόμιο και δεν έχει ανοιχτή ο σάκος δεν φταίνε τα Ελτά αλλά η υπηρεσία στο αεροδρόμιο

από την στιγμή που σκαναριστεί το δέμα μέσα σε 3- 4 εργάσιμες ημέρες θα το έχετε στα χέρια σας

Έχει ξανά αναφερθεί το θέμα με ΕΛΤΑ και Αεροδρόμιο

Πρέπει να κάνετε υπομονή και όχι τηλέφωνα συνέχεια στα Ελτά

 

Και η υπηρεσία στο αεροδρόμιο, ΕΛΤΑ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δέμα που πετούσε απο τις 4 του μήνα ξεκόλλησε και προχώρησε

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 04-12-2015 05:11 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-12-2015 10:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 28-12-2015 13:41 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 28-12-2015 15:41 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Τα untracked παραμένουν όλα άφαντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!Εχω παραγγείλει απο vickmall κ η κατάσταση ειναι η εξής..

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 19-12-2015 20:12 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-12-2015 03:31 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-12-2015 06:31 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-12-2015 08:31 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Μενω στον Πύργο ΗλεΊας ποτε θα παραλάβω?

 

2015-12-19 09:42 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-12-17 09:42 Received from Customer

 

είσαι απο τους τυχερους... χρόνια πολλά και να το χαρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δέμα που πετούσε απο τις 4 του μήνα ξεκόλλησε και προχώρησε

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ04-12-201505:11ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ28-12-201510:41ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ28-12-201513:41ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ28-12-201515:41ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Τα untracked παραμένουν όλα άφαντα

Στις 55 μέρες ζητάς Refund η resend και έχεις το κεφάλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Στις 55 μέρες ζητάς Refund η resend και έχεις το κεφάλι σου ησυχο.

Το θέμα είναι η τσάμπα αναμονή, γιατί τα περισσότερα είναι μικρής αξίας έτσι κι αλλιώς.

Έχω και άλλα δέματα, 1 μιση μήνα απο ευρώπη κι ακόμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι η τσάμπα αναμονή, γιατί τα περισσότερα είναι μικρής αξίας έτσι κι αλλιώς.

Έχω και άλλα δέματα, 1 μιση μήνα απο ευρώπη κι ακόμα τίποτα.

Τα πράγματα που τα βιαζόμαστε τα περνουμε από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

Μετά απο τόσες αγορές τόσα χρόνια για πρωτη φορά στο tracking item μου λεει :

The Item is at the shippers warehouse

ακομα κινα ειναι δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Κανενας απο αυτους που του πηγαν αγγλια αντι για ελλαδα,εχει καμια εξελιξη?

Ειναι καμια βδομαδα αγγλια,εχει σκαναριστει αλλα δε το βλεπω να κουνιεται για κατα δω.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα που τα βιαζόμαστε τα περνουμε από Ελλάδα.

 

Άλλο το βιάζομαι κι άλλο το δεν θέλω να περιμένω κανα χρόνο για να παραλάβω. Ειδικά τα untracked χάνονται πανεύκολα όλως τυχαίως.

Link to comment
Share on other sites

Και η υπηρεσία στο αεροδρόμιο, ΕΛΤΑ είναι.

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις μερικές σελίδες, θα έβλεπες ότι ΔΕΝ είναι υπηρεσία των ΕΛΤΑ αλλά ιδιωτική εταιρεία ...

 

Στις 55 μέρες ζητάς Refund η resend και έχεις το κεφάλι σου ησυχο.

Εάν έχει πληρώσει μέσω PAYPAL οι ημέρες είναι 180.

 

Γεια χαρά

Μετά απο τόσες αγορές τόσα χρόνια για πρωτη φορά στο tracking item μου λεει :

The Item is at the shippers warehouse

ακομα κινα ειναι δηλαδη;

Ακριβώς, ακόμη το στέλνει ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, ασε, κι εγω χωρις tracking Number από τις 17-11 εξαφανισμένα και μενα, αλλοι παραλαβανε σε 10 μερες από κινα, καποιοι αλλοι περιμενουν και 2 μηνες, ότι ναναι είναι τα ελτα, απαραδεκτοι

 

Αυτό που λένε και οι υπόλοιποι οτι έχουν δώσει προτεραιότητα στα δέματα με tracking number μάλλον ισχύει ,διότι μία παραγγελία μου με track. number έφτασε γρήγορα μπορώ να πω. RS909156234CH. Τα untrack αγνοούνται ακόμη. Καλή υπομονή κ ελπίζω να μην έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις. (Καλή πρωτοχρονιά σε όλους έυχομαι.)

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Κανενας απο αυτους που του πηγαν αγγλια αντι για ελλαδα,εχει καμια εξελιξη?

Ειναι καμια βδομαδα αγγλια,εχει σκαναριστει αλλα δε το βλεπω να κουνιεται για κατα δω.

 

Τα ίδια κ εγώ. Αποστολή κινητού με τη SG post , βρέθηκε από λάθος τους να "κάθεται" στη Ρωσία , ως χώρα παράδοσης , από τις 23/12 κ δεν έχει γίνει κανένα update στο status της παραγγελίας :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...