Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός ... και δικό μου πήγε στην Αγγλία αλλά το έστειλαν στην Ελλάδα όταν το πρόσεξαν.

Έκανες τίποτα όταν ειδες ότι πήγαινε Αγγλία ή απλά περίμενες????

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγω ακριβως το Ιδιο ειμαι με RF361532037SG εχει κολλησει και από οτι καταλαβαινω απο τα υπολοιπα σχόλια μάλλον το τελευταιο δεκαήμερο του Νοέμβρη εχει πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ομως δες αυτο . Πως γινεται αυτος να παρελαβε και εγω οχι???

RF362049537SG του αλλου

RF360841607SG δικο μου

 

ειναι να μην σπας το κεφαλι σου μετα? :angry::angry::angry::angry::angry:

 

Και εγω ακριβως το Ιδιο ειμαι με RF361532037SG εχει κολλησει και από οτι καταλαβαινω απο τα υπολοιπα σχόλια μάλλον το τελευταιο δεκαήμερο του Νοέμβρη εχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τίποτα όταν ειδες ότι πήγαινε Αγγλία ή απλά περίμενες????

 

Τίποτα, περίμενα και ήρθε "μόνο" του .... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Από το vickmall ή αγορά!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία και τι κάνω τώρα?

 

Και εμενα κινητο απο vickmall εβγαλε οτι σημερα εφυγε για αγγλια.

Μηπως απλα παει με ενδιαμεσο?

Μου φαινεται περιεργο να μπερδευτηκαν.

Να παιζει βασικα να μπερδευτηκαν ,δε μπορει.

Γραφει πανω greece και GR με εκτυπωμενα,δεν ειναι χειρογραφο.

Αρα απλα περναει απο αγγλια για να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Αφιξη απο 4/12.... Κλεισιμο απο κ.δ. Αεροδρομιου σημερα... Κατι αρχισε να γινεται....! Υπομονη

 

Πότε έγινε αυτό? Έχεις ώρα που το βλέπεις?

Edited by nickkon
Link to comment
Share on other sites

Οταν ιδιωτικοποιηθουν τα ΕΛΤΑ, θα κανω παρτυ.!!!

 

απο 2 Δεκ. εχει φτασει το δεμα μου και ακομα να παραδοθει.

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Οταν ιδιωτικοποιηθουν τα ΕΛΤΑ, θα κανω παρτυ.!!!

 

απο 2 Δεκ. εχει φτασει το δεμα μου και ακομα να παραδοθει.

 

καλά μην αρχίσεις από τώρα την γιορτή και τα τραγούδια, γιατί όταν θα γίνει αυτό που λες να δούμε τι πάρτι θα κάνεις που όλα θα περνάνε από τελωνείο και δεν θα πρόκειται να αγοράζεις τίποτα από κινεζία χωρίς να πληρώνεις τους ανάλογους φόρους.

Edited by impreza_sti

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οταν ιδιωτικοποιηθουν τα ΕΛΤΑ, θα κανω παρτυ.!!!

 

απο 2 Δεκ. εχει φτασει το δεμα μου και ακομα να παραδοθει.

Να κάνεις, μόνο να μην σε πιάσουν στα χέρια τους οι υπόλοιποι που θα περνάνε όλα τα δέματα από τελωνείο γιά να βγάλει επιπλέον χρήματα ο "ιδιώτης" .... :lol:

Και ποιός σου είπε ότι είναι εδώ από τις 2 ΔΕΚ;; Το έδειξαν τα ΕΛΤΑ ότι το παρέλαβαν από το αεροδρόμιο;;;

Edited by impreza_sti
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις, μόνο να μην σε πιάσουν στα χέρια τους οι υπόλοιποι που θα περνάνε όλα τα δέματα από τελωνείο γιά να βγάλει επιπλέον χρήματα ο "ιδιώτης" .... :lol:

Και ποιός σου είπε ότι είναι εδώ από τις 2 ΔΕΚ;; Το έδειξαν τα ΕΛΤΑ ότι το παρέλαβαν από το αεροδρόμιο;;;

 

ο κλασικός Ελληναράς , θέλει υπηρεσίες courier από την άλλη άκρη του κόσμου, τσάμπα.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά εκεί που δεν έβγαζαν καμία πληροφορία τα ΕΛΤΑ, εμφανίστηκε αυτό !

RE806859823SE

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-12-2015 10:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-12-2015 13:45 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-12-2015 15:45 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αφιξη απο 4/12.... Κλεισιμο απο κ.δ. Αεροδρομιου σημερα... Κατι αρχισε να γινεται....! Υπομονη

Πάμε λιγοοοοο

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην διαμαρτυρεστε οι του Δεκεμβρη.χαχα.πλακα κανω.Ειμαστε κ εμεις απο Νοεμβρη ακομα

 

εμεις του Δεκεμβρη πότε να το περιμένουμε? το RP324516959SG και στα ελτα μου λέει (ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-12-2015 17:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ. ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να πιστευω οτι υπαρχει θεμα...βλεπω σε ολους με sg εχτε αφιξη ελλαδα σε 3-4 μερες...εμενα περασε τη βδομαδα...μηπως να στειλω κανα mail? τι παιζει τωρα; RF364929162SG
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να πιστευω οτι υπαρχει θεμα...βλεπω σε ολους με sg εχτε αφιξη ελλαδα σε 3-4 μερες...εμενα περασε τη βδομαδα...μηπως να στειλω κανα mail? τι παιζει τωρα; RF364929162SG

 

Οχι δεν εχεις κανενα θεμα.Δεν εχει σημασια το ποτε εφτασε ελλαδα.Κ οταν γραφει οτι εφτασε δεν ξερουμε σιγουρα αν οντως εχει φτασει.Σημασια εχει το ποτε θα το δεις στα ελτα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε κι εμείς που, "για να είμαστε σίγουροι" (τρομάρα μας), παραγγείλαμε δώρα απο Αγγλία ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα και ακόμα τα περιμένουμε...

 

Τα ίδια και σε μένα. Αγόρασα απο Αγγλία. Πληρωσα αποστολή συστημένο. Και το tracking Του royalmail δείχνει απο τις 17/11 τα παρακατω (ως και σήμερα):

 

Your item, posted on 17/11/15 has been received at our international mail centre and is being made ready for despatch overseas.

 

 

Αυτο σημαίνει ότι όπου ναναι πιανει ενα μηνα που έχει κάτσει Αγγλία.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ερωτημα ειναι: Οι αποστολες που "εμφανιζονται" με αφιξη απο 15/11 εως 30/11 προχωρουν καθολου...?

Ειναι κανεις με αφιξη αυτες τις ημερομηνιες που να ξεκολλησε το πακετο του?

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα. Αγόρασα απο Αγγλία. Πληρωσα αποστολή συστημένο. Και το tracking Του royalmail δείχνει απο τις 17/11 τα παρακατω (ως και σήμερα):

 

Your item, posted on 17/11/15 has been received at our international mail centre and is being made ready for despatch overseas.

 

 

Αυτο σημαίνει ότι όπου ναναι πιανει ενα μηνα που έχει κάτσει Αγγλία.....

 

Άμα είναι συστημένο σημαίνει πως έχει tracking number? Μπήκες στο κόπο να διαβάσεις την προηγούμενη σελίδα και την απάντηση μου περί πακέτων από Αγγλία;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ερωτημα ειναι: Οι αποστολες που "εμφανιζονται" με αφιξη απο 15/11 εως 30/11 προχωρουν καθολου...?

Ειναι κανεις με αφιξη αυτες τις ημερομηνιες που να ξεκολλησε το πακετο του?

 

Λίγες έχουν προχωρήσει, οι περισσότερες όχι. ( εμένα 3 απο τις 15 μόνο )

 

Παραγγελία με B2C Europe, έρχετε με ελτα κανονικά; γιατί εμένα απο τις 23/11 έφυγε και ακόμα τίποτα

Κανείς που να ξέρει? μιας και δεν έχει tracking το συγκεκριμένο, να ξέρω απο που θα το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ερωτημα ειναι: Οι αποστολες που "εμφανιζονται" με αφιξη απο 15/11 εως 30/11 προχωρουν καθολου...?

Ειναι κανεις με αφιξη αυτες τις ημερομηνιες που να ξεκολλησε το πακετο του?

 

 

Φιλε εγω ειχα παραγγειλει απο 14 νοεμβρη και το εστειλε στις 27 μου ειπε και στις 12/12 εδειξε το ΕΛΤΑ αφιξη σε αεροδρομιο περνω τηλεφωνο και λεω ηρθε ελλαδα;; οχι μου λεει ξεκινησε απο ολλανδια...αντε βγαλε ακρη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...