Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του αλλου που του ηρθε 27 και ελεγε 20 ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-11-2015 10:34 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

εμενα μετα απο 30 λεπτα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-11-2015 11:07 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ και λογικα το εχασα για λιγο :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν ειμαι μονο εγω. κατι θα παιχτηκε με εναν αριθμο δεματων στα μεσα νοεμβριου. δεν εξηγειται αλλιως...

παιδια παρελαβε κανεις δεμα που ειχε ημερομηνια arrival 17/11?

Κι εγω μια απο τα ιδια...

Arrival at destination 17/11/15 και ακομη τιποτα. Κόλλησε εκει.

Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει προβλημα επειδη ειναι μπαταρία κινητού ;

Αντίθετα μια τσαντα που παρηγγειλα πιο μετα, εχει φτάσει ηδη ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Του αλλου που του ηρθε 27 και ελεγε 20 ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-11-2015 10:34 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

εμενα μετα απο 30 λεπτα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-11-2015 11:07 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ και λογικα το εχασα για λιγο :(

 

Τύχη φίλε.. εμείς 23 μέρες και τίποτα . Πρώτη φορά μου αργεί εμένα προσωπικά τόσο.

 

2015-11-20 10:26

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Tracking Consuming: 2219 ms - Go to official website

2015-11-25 11:10

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-23 10:26

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-20 10:26

Received from Customer

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αχαχχαχαχααχαχααχαχ δεν μπορείτε να φανταστείτε ... Απαντάω το παιδί που του λέω ότι εμένα άργησε και απλά λέω ας κάνω μια ανανέωση να δω γιατί πήγε 3. Και απλά δείτε !!

 

http://prntscr.com/98nwyv

Link to comment
Share on other sites

Τύχη φίλε.. εμείς 23 μέρες και τίποτα . Πρώτη φορά μου αργεί εμένα προσωπικά τόσο.

 

Τις 23 μέρες δεν μπορώ να καταλάβω που τις βρίσκεις...

Link to comment
Share on other sites

Τύχη φίλε.. εμείς 23 μέρες και τίποτα . Πρώτη φορά μου αργεί εμένα προσωπικά τόσο.

 

2015-11-20 10:26

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Tracking Consuming: 2219 ms - Go to official website

2015-11-25 11:10

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-23 10:26

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-20 10:26

Received from Customer

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αχαχχαχαχααχαχααχαχ δεν μπορείτε να φανταστείτε ... Απαντάω το παιδί που του λέω ότι εμένα άργησε και απλά λέω ας κάνω μια ανανέωση να δω γιατί πήγε 3. Και απλά δείτε !!

 

http://prntscr.com/98nwyv

 

εγω σημερα 25 μερες απο την παραγγελια.. θελει τυχη το θεμα αποτι καταλαβα.. εχω παραγγειλει για αλλους αλλες 2 φορες και ηρθε σε 10 μερες. και αυτη τη φορα που παρηγγειλα για μενα ηρθαν τα πανω κατω..:P

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]αχαχχαχαχααχαχααχαχ δεν μπορείτε να φανταστείτε ... Απαντάω το παιδί που του λέω ότι εμένα άργησε και απλά λέω ας κάνω μια ανανέωση να δω γιατί πήγε 3. Και απλά δείτε !!

 

http://prntscr.com/98nwyv

 

ΧΑχΑΧΑαΧΧΑ ωραιος μακαρι και το δικο μου απο μερα σε μερα να ερθει καθως 30 λεπτα μετα απο εσας εχω εγω

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα αγοράς φίλε :) 07/11/2015

Άρα το μεγαλύτερο μέρος της καθυστέρησης είναι ευθύνη του καταστήματος και άσχετο με το θέμα μας. Απο τη στιγμή που το πήρε η SG, σε 10 μέρες έκλεισε απο ΚΔ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μας κοροιδευει ο adversus ή ειναι πολυ τυχερος αυτος ή εμεις εμαστε ατυχοι ή και τα 3 :P

 

Περιμένω σήμερα-αύριο να παραδεχτεί οτι μας τρολλάρει αλύπητα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά παράγγειλα από Κίνα και μιάς και σήμερα, μετά ένα μήνα παρέλαβα, ένα Doogee, το πολύ φθηνό 58€, γράφω τη διαδρομή όπως την παρακολούθησα.

Everbuying,

PostNL, ELTA

E1511011258582715

RC453504275NL

NOV 1, 2015 Order + payment

NOV 5, 2015 -Shipping / tracking Number received -tracking by 17track.net: Origin: (Service Error)

NOV 10, 2015 -tracking by PostNL, status: The item is pre-advised -tracking by 17track.net, origin: start at status transit

NOV 10, 2015 -tracking by 17track.net, status transit: Your package is in transit

NOV 19, 2015 -tracking by 17track.net/ ELTA: NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING -tracking by 17track.net/ ELTA: NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT -ELTA: ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 53: ΟΛΛΑΝΔΙΑ -ELTA: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 53: ΟΛΛΑΝΔΙΑ

NOV 19, 2015 -tracking by PostNL: The item is at the PostNL sorting center -tracking by PostNL :The item is on transport to the country of destination

NOV 24, 2015 -tracking by PostNL : The item has arrived in the country of destination GREECE

NOV 27, 2015 -tracking by 17track.net/ ELTA: RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

-ELTA: ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ --ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

-tracking by 17track.net/ ELTA: KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

-ELTA: ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ --ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

-tracking by 17track.net/ ELTA: RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

-ELTA: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ --ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

NOV 30, 2015 -M.D. AGIAS PARASKEVIS, ITEM ARR M.D. AGIAS PARASKEVIS

M.D. AGIAS PARASKEVIS, ITEM TO BE DELIVERED

M.D. AGIAS PARASKEVIS, ITEM DELIVERED

 

Για 20-25 € διαφορά δεν νομίζω ότι άξιζε τον κόπο.

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Άρα το μεγαλύτερο μέρος της καθυστέρησης είναι ευθύνη του καταστήματος και άσχετο με το θέμα μας. Απο τη στιγμή που το πήρε η SG, σε 10 μέρες έκλεισε απο ΚΔ.

 

Ενώ μου στείλανε απο το κατάστημα το δελτίο αποστολής η δικαιολογία τους ήταν η εξής:

Αργεί να το στείλει η SG Post γιατί το ξέχασαν μέσα σε κάποιο αυτοκίνητο .. αχαχαχχααχ απλά γελούσα δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα :( RR282980188HU και δε μου βρισκει κανεις λυση ουτε το paypal ουτε το gearbest :(

 

Το paypal τι σου λεει?

Link to comment
Share on other sites

Το paypal τι σου λεει?

 

Το gearbest λεει να περιμενω (εκτος των ημερων που εδωσε ως διορια) και το paypal λεει συνεχως οτι ζηταει εξτρα στοιχεια απ τον seller....και ολο λεει να περιμενω και να περιμενω...παει μηνας....απο κινα πιο γρηγορα θα ερχοταν τι την ηθελα την ευρωπη :(

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest λεει να περιμενω (εκτος των ημερων που εδωσε ως διορια) και το paypal λεει συνεχως οτι ζηταει εξτρα στοιχεια απ τον seller....και ολο λεει να περιμενω και να περιμενω...παει μηνας....απο κινα πιο γρηγορα θα ερχοταν τι την ηθελα την ευρωπη :(

 

Τι να σου πω , υπομονη.

Εγω να ρωτήσω κατι αλλο. Πως γίνεται στα ξενα tracking sites να βγαζει οτι εχει φτάσει Αθηνα και τα ελτα οχι. Δηλαδη τι γινεται δεν εχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω , υπομονη.

Εγω να ρωτήσω κατι αλλο. Πως γίνεται στα ξενα tracking sites να βγαζει οτι εχει φτάσει Αθηνα και τα ελτα οχι. Δηλαδη τι γινεται δεν εχω καταλάβει.

 

οταν λεει οτι εφτασε στα ξενα εννοει γενικα στην αθηνα...οχι στα χερια του ελτα...δλδ κατεβηκε απ το πλοιο ή αεροπλανο που ηταν και περιμενει να τα παραλαβει και να σκαναρει και ο ΕΛΤΑς :P

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια αποστολή με PostNL και από της 16/11/015 μέχρι και σήμερα μου δείχνει (The item is pre-advised ) ξέρει κανείς από δική του εμπειρία τη μπορεί να παίζει; λέτε να σκάσει κατευθείαν Ελλάδα χωρίς τα αλλα σταδία, τη να πω δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω σήμερα-αύριο να παραδεχτεί οτι μας τρολλάρει αλύπητα :lol:

 

:lol::lol: Να και οι αποδείξεις :lol:

 

RP322257868SG

RY902767418SG

RY902767395SG

 

Κι έχω άλλο ένα που χθες μπήκε ελλάδα, να δω πότε θα φανεί στα ελτα RS357680564NL

23.11.2015 20:19

The item is in transit Greece

26.11.2015 00:24

Arrived at sorting center Greece

26.11.2015 09:08

Send item abroad (Export) Greece

29.11.2015 10:40

Import (Item arrived at country of destination) Greece

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι παιζουν με τον πονο μας ... Με τη σειρά τα περνάνε ενας θεος ξέρει

 

παιδια τα δεματα που μπηκαν ελλαδα 17 νοεμβρη απλα τα εχουν κρατησει για ερευνα λογω ημερας. δεν εξηγειται αλλιως.ενας θεος ξερει ποτε θα τα διωξουν..αν ειναι να τα ανοιξουν ενα ενα (και να ψαχνουν για καμια βομβα :P) και θα μας καθυστερησουν και θα πληρωσουμε και τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα δεματα που μπηκαν ελλαδα 17 νοεμβρη απλα τα εχουν κρατησει για ερευνα λογω ημερας. δεν εξηγειται αλλιως.ενας θεος ξερει ποτε θα τα διωξουν..αν ειναι να τα ανοιξουν ενα ενα (και να ψαχνουν για καμια βομβα :P) και θα μας καθυστερησουν και θα πληρωσουμε και τελωνειο.

 

Άκουσες κάτι σχετικό ή το υποθέτεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο UPAAB000000131814681 ρε παιδιά που το ανιχνεύουμε ;

Απο Αμερική ειναι αλλα δεν ήξερα που αλλου να ρωτήσω ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο UPAAB000000131814681 ρε παιδιά που το ανιχνεύουμε ;

Απο Αμερική ειναι αλλα δεν ήξερα που αλλου να ρωτήσω ...

 

http://trackitonline.ru/?service=track

Link to comment
Share on other sites

Ας ευχόμαστε να έχεις πέσει έξω, διαφορετικά δεν ξέρω πως θα ξεμπερδέψουμε με το τελωνείο. Δεν έχω ποτέ εκτελωνίσει κάποιο αντικείμενο και θα ψάχνομαι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...