Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωραιος μας εφτιαξες τη μερα με αυτη την ειδηση:D

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εχω ενα προβλημα με το tracking number ειναι απο τις 29-12-2014 στο σταδιο Despatched to overseas (Country code: GR).

Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα με το tracking number ειναι απο τις 29-12-2014 στο σταδιο Despatched to overseas (Country code: GR).

Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση;;;

 

Διαβάζεις τα μεγάλα κόκκινα γράμματα στην πρώτη σελίδα στο πρώτο ποστ ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα απλα η απορια μου ειναι ποτε θα ξανα ενημερωθω οταν θα φτασει ευρωπη ή οταν θα φτασει ελλαδα;;;

 

Οταν φτασει Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Number (Registered): RF310438xxxSG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-01-05 15:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Origin: Singapore

2015-01-07 15:46 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-01-05 15:46 Received from Customer

2015-01-05 05:09 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

 

 

Ενώ οι πληροφορίες από SG Post δεν έχουν αλλάξει σήμερα άρχισε να λειτουργεί το Tracking Number και στη σελίδα των ΕΛΤΑ.

Υπάρχει καμιά εξέλιξη με βάση αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Number (Registered): RF310438xxxSG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-01-05 15:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Origin: Singapore

2015-01-07 15:46 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-01-05 15:46 Received from Customer

2015-01-05 05:09 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

 

 

Ενώ οι πληροφορίες από SG Post δεν έχουν αλλάξει σήμερα άρχισε να λειτουργεί το Tracking Number και στη σελίδα των ΕΛΤΑ.

Υπάρχει καμιά εξέλιξη με βάση αυτό;

 

Οχι φιλος κομπλε απλα περιμενεις το arrived... Εεεεεχεις ακομα...εμεις ακομα περιμενουμε απο δεκεμβριο

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Number (Registered): RF310438xxxSG

Status: Transit

Destination: Greece

2015-01-05 15:46 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Origin: Singapore

2015-01-07 15:46 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-01-05 15:46 Received from Customer

2015-01-05 05:09 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

 

 

Ενώ οι πληροφορίες από SG Post δεν έχουν αλλάξει σήμερα άρχισε να λειτουργεί το Tracking Number και στη σελίδα των ΕΛΤΑ.

Υπάρχει καμιά εξέλιξη με βάση αυτό;

 

 

Φίλε μου είναι πολύ νωρίς ακόμα αυτό που σου λέει στα ΕΛΤΑ είναι

αντικείμενα σε συσκευασία Σιγκαπούρη

και έχει την ημερομηνία που πήρες tracking number

H επόμενη ενημέρωση από τα ΕΛΤΑ θα είναι όταν ανοιχτεί ο σάκος όπου βρίσκεται το δέμα σου στο αεροδρόμιο ,που μπορεί να γίνει μέσα σε λίγες μέρες ή ακόμα και σε 1 μήνα οπότε υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολοι την παρεα!Εχω μια ερωτιση που μου τυχαινει πρωτη φορα αν και εχω κανει πολλες αγορες απο κινα.Το tracking number το βαζω στο κινεζικο site και μου βγαζει τα κλασικα οτι εφηγε απο την κινα κ.α. αλλα στο σιτε των ελτα δεν βγαζει τιποτα ενω παλια εβγαζε αντικιμενα στην σησκευασια κ.α. Ειναι σηνιθησμενο?Σε εμενα δεν ειναι! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολοι την παρεα!Εχω μια ερωτιση που μου τυχαινει πρωτη φορα αν και εχω κανει πολλες αγορες απο κινα.Το tracking number το βαζω στο κινεζικο site και μου βγαζει τα κλασικα οτι εφηγε απο την κινα κ.α. αλλα στο σιτε των ελτα δεν βγαζει τιποτα ενω παλια εβγαζε αντικιμενα στην σησκευασια κ.α. Ειναι σηνιθησμενο?Σε εμενα δεν ειναι! :lol:

Χωρίς αριθμό δεν πρόκειται να σου απαντήσει κανένας ... :)

 

Φίλε μου είναι πολύ νωρίς ακόμα αυτό που σου λέει στα ΕΛΤΑ είναι

αντικείμενα σε συσκευασία Σιγκαπούρη

και έχει την ημερομηνία που πήρες tracking number

H επόμενη ενημέρωση από τα ΕΛΤΑ θα είναι όταν ανοιχτεί ο σάκος όπου βρίσκεται το δέμα σου στο αεροδρόμιο ,που μπορεί να γίνει μέσα σε λίγες μέρες ή ακόμα και σε 1 μήνα οπότε υπομονή :)

Εάν είναι με SP δεν χρειάζεται να ανοίξει σάκκος, καταγράφεται μόλις πατήσει στο αεροδρόμιο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αριθμό δεν πρόκειται να σου απαντήσει κανένας ... :)

 

 

Εάν είναι με SP δεν χρειάζεται να ανοίξει σάκκος, καταγράφεται μόλις πατήσει στο αεροδρόμιο ...

 

RH024906797CN

Link to comment
Share on other sites

RH024906797CN

3 ΙΑΝ το πήρε η αεροπορική εταιρεία,οπότε έχεις μέλλον ...

Στα ΕΛΤΑ φαίνονται μόνο από την SP.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

RC410800528NL

Από 23/12/2014 "the item is on transport to the country of destination", ενώ στο site των ΕΛ.ΤΑ. η μοναδική ένδειξη είναι "Ολλανδία" στις 20/12/2014. Το μαγαζί μου έστειλε στις 09/01/2015 e-mail, το οποίο γράφει ότι το παρέλαβα!!!!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος επικοινωνίας με την NL Post, πλην του twitter;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Στο σύστημα των ΕΛΤΑ γραφει

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-12-2014 11:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-01-2015 06:13 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 10-01-2015 09:08 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ 12-01-2015 08:30 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

 

Υπάρχει περίπτωση να το έχω σήμερα κιολας ή το παίρνω αυριο??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Στο σύστημα των ΕΛΤΑ γραφει

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 30-12-2014 11:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 08-01-2015 06:13 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 10-01-2015 09:08 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ 12-01-2015 08:30 Μ.Δ. ΙΛΙΟΥ

 

Υπάρχει περίπτωση να το έχω σήμερα κιολας ή το παίρνω αυριο??

Μεθαύριο!!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

να κανω ενα update ...

τελικα ο κωδικος μου RE107472100EN δεν ειναι μουφα!

σημερα μου εβγαλε αποτελεσματα ( μαζεμενα )

οποτε λαθος μου το εβγαζε ως λαθασμανο tracking number η σελιδα http://tnv.nianios.gr/

και τωρα αναμονη παραλαβης :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

να κανω ενα update ...

τελικα ο κωδικος μου RE107472100EN δεν ειναι μουφα!

σημερα μου εβγαλε αποτελεσματα ( μαζεμενα )

οποτε λαθος μου το εβγαζε ως λαθασμανο tracking number η σελιδα http://tnv.nianios.gr/

και τωρα αναμονη παραλαβης :D

 

H Yanwen δυστυχώς ή ευτυχώς (μάλλον ευτυχώς για εμάς) δεν ανοίκει στην UPU που ανήκουν όλοι οι εθνικοί μεταφορείς ταχυδρομικού υλικού στο κόσμο ή να το θέσω αλλιώς η Yanwen είναι ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. Απλά χρησιμοποιεί παρόμοια σύστημα με της UPU, ενδεχομένως και για να ξεγελάσει ορισμένους τελικούς χρήστες. Προφανώς αφού δεν είναι μέλος της UPU (Universal Postal Union) δεν χρησιμοποιεί και τον αλγόριθμό της. Άρα σωστότατα το tool μου σου είπε ότι είναι λανθασμένο. Πλέον για να προσθέσω και αυτή την περίπτωση το tool μου, εμφανίζει και κάποιο αντίστοιχο μήνυμα.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

H Yanwen δυστυχώς ή ευτυχώς (μάλλον ευτυχώς για εμάς) δεν ανοίκει στην UPU που ανήκουν όλοι οι εθνικοί μεταφορείς ταχυδρομικού υλικού στο κόσμο ή να το θέσω αλλιώς η Yanwen είναι ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. Απλά χρησιμοποιεί παρόμοια σύστημα με της UPU, ενδεχομένως και για να ξεγελάσει ορισμένους τελικούς χρήστες. Προφανώς αφού δεν είναι μέλος της UPU (Universal Postal Union) δεν χρησιμοποιεί και τον αλγόριθμό της. Άρα σωστότατα το tool μου σου είπε ότι είναι λανθασμένο. Πλέον για να προσθέσω και αυτή την περίπτωση το tool μου, εμφανίζει και κάποιο αντίστοιχο μήνυμα.

 

δεν ηθελα να θειξω την σελιδα σου.

αναφερθηκα στο οτι μου εβγαζε λανθασμενο αποτελεσμα.

τωρα το αν με ξεγελασει η συγκεκριμενη σελιδα με ψευτικα Tracking αποτελεσματα θα το δουμε σε καμια βδομαδα πιστευω οπου και θα ποσταρω τα οποια αρνητικα αποτελεσματα,αν υπαρχουν!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να θειξω την σελιδα σου.

αναφερθηκα στο οτι μου εβγαζε λανθασμενο αποτελεσμα.

τωρα το αν με ξεγελασει η συγκεκριμενη σελιδα με ψευτικα Tracking αποτελεσματα θα το δουμε σε καμια βδομαδα πιστευω οπου και θα ποσταρω τα οποια αρνητικα αποτελεσματα,αν υπαρχουν!

 

Όπως σου εξήγησα και στο PM, αφού η YANYEN δεν ανήκει στην UPU, δεν μπορώ να το τσεκάρω και γι'αυτό σου έβγαινε το συγκεκριμένο αποτέλεσμα. Πλέον με βάση το δικό σου tracking αναφέρω ότι ίσως να ανήκει στην YANWEN.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την απεργία τι έγινε πιασαν δουλειά στα ελτα ή θα χρειαστούν ακόμα καμία βδομάδα για να συνερθουν ???

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την απεργία τι έγινε πιασαν δουλειά στα ελτα ή θα χρειαστούν ακόμα καμία βδομάδα για να συνερθουν ???

 

Εγω παντως το πρωι πρωι κακαθως πηγαινα Ν. Σαλαμινας ειδα 2 φορτηγακια των ελτα οποτε λογικα ξεκινησαν

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...