Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάστε βρε παιδιά τον οδηγό και μην γεμίζετε το νήμα με άχρηστα σχόλια ...

Ο φυσιολογικός χρόνος γιά άφιξη στην Ελλάδα μετά την ταχυδρόμηση είναι από 12 μέχρι και 30 ημέρες ....

Εμένα έχει φτάσει Ελλάδα από τις 10 , δεν είναι dispatched to overseas αλλά arrived to overseas .

Δεν πρόσεξα τι έγραψε ο φίλος πιο πάνω , νόμιζα ότι και σ αυτόν είχε έρθει Ελλάδα γι αυτό είπα αν είναι ακόμα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειναι τωρα δυνατον να μην νευριαζεις;;;

 

Παραγγελνω το Jiayu F1 απο Aliexpress τελη Αυγουστου, 29 σταλθηκε μεσω Singpost και απο 31 μεχρι σημερα εχω Despatched to Overseas...

Και ...παραγγελνω μια θηκη παλι απο aliexpress για το Nexus 5 του αδερφου μου, 8 Σεπτεμπβριου σταλθηκε με HongKong Post και σημερα εφτασε στην Ελλαδα!! :X

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε βρε παιδιά τον οδηγό και μην γεμίζετε το νήμα με άχρηστα σχόλια ...

Ο φυσιολογικός χρόνος γιά άφιξη στην Ελλάδα μετά την ταχυδρόμηση είναι από 12 μέχρι και 30 ημέρες ....

Με μπέρδεψες

Το despatsed to overseas ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ σημαίνει ότι έφυγε με την επόμενη διαθέσιμη πτήση ?

Δηλαδή θα πετάξει μετά απο 10 μέρες η θα πετάξει μετά από 1-2 μέρες και θα κάτσει να ξεκουραστεί στο Ελ.βενιζελος καμία 10αρια η 15αρια και βάλε όπως του φίλου απο επάνω?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τωρα δυνατον να μην νευριαζεις;;;

 

Παραγγελνω το Jiayu F1 απο Aliexpress τελη Αυγουστου, 29 σταλθηκε μεσω Singpost και απο 31 μεχρι σημερα εχω Despatched to Overseas...

Και ...παραγγελνω μια θηκη παλι απο aliexpress για το Nexus 5 του αδερφου μου, 8 Σεπτεμπβριου σταλθηκε με HongKong Post και σημερα εφτασε στην Ελλαδα!! :X

 

Αυτά είναι κλασσικά πράγματα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα . Εχω παραγγειλει ενα honor 6 απο vickmall με singpost και εδω και 16 μερες ειναι σε κατασταση ''Despatched to overseas ''. Να ανησυχω ή ειναι κατι νορμαλ???

Υ.Γ : Για να σας προλαβω εχω διαβασει τον οδηγο ,ο οποιος λεει οτι σε αυτην την κατασταση μπορει να μεινει ενα δεμα απο 3μερες εως 2 εβδομαδες ,αυτο που ουσιαστικα ρωταω ειναι αν πρεπει να κανω καποια κινηση ,ειτε επικοινωνωντας με το μαγαζι ειτε με καποιο ταχυδρομειο επειδη δεν ξερω λογω απειριας(η πρωτη αγορα απο κινα).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα . Εχω παραγγειλει ενα honor 6 απο vickmall με singpost και εδω και 16 μερες ειναι σε κατασταση ''Despatched to overseas ''. Να ανησυχω ή ειναι κατι νορμαλ???

Υ.Γ : Για να σας προλαβω εχω διαβασει τον οδηγο ,ο οποιος λεει οτι σε αυτην την κατασταση μπορει να μεινει ενα δεμα απο 3μερες εως 2 εβδομαδες ,αυτο που ουσιαστικα ρωταω ειναι αν πρεπει να κανω καποια κινηση ,ειτε επικοινωνωντας με το μαγαζι ειτε με καποιο ταχυδρομειο επειδη δεν ξερω λογω απειριας(η πρωτη αγορα απο κινα).

 

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

 

 

Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα . Εχω παραγγειλει ενα honor 6 απο vickmall με singpost και εδω και 16 μερες ειναι σε κατασταση ''Despatched to overseas ''. Να ανησυχω ή ειναι κατι νορμαλ???

Δεν νομίζω οτι υπάρχει (ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΑ) λόγος ανησυχίας .

Όταν αλλάζει κατι στο tracking ποσταρε σε παρακαλώ να συγκρίνουμε με τα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα . Εχω παραγγειλει ενα honor 6 απο vickmall με singpost και εδω και 16 μερες ειναι σε κατασταση ''Despatched to overseas ''. Να ανησυχω ή ειναι κατι νορμαλ???

Υ.Γ : Για να σας προλαβω εχω διαβασει τον οδηγο ,ο οποιος λεει οτι σε αυτην την κατασταση μπορει να μεινει ενα δεμα απο 3μερες εως 2 εβδομαδες ,αυτο που ουσιαστικα ρωταω ειναι αν πρεπει να κανω καποια κινηση ,ειτε επικοινωνωντας με το μαγαζι ειτε με καποιο ταχυδρομειο επειδη δεν ξερω λογω απειριας(η πρωτη αγορα απο κινα).

 

Kαι εγώ έχω παραγγείλει από το ίδιο κατάστημα και με την ίδια εταιρία ένα smartphone εδώ και 19 μέρες και είμαι στην ίδια κατάσταση...όποτε άραξε.Έχεις ακόμα! :p

Πέρα από την πλάκα,μερικά σχόλια πιο πίσω αν πας πολλά άτομα από το Forum αναφέρουν πως γενικά τελευταία υπάρχουν αρκετές καθυστερήσεις στις παραγγελίες,οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος ανησυχίας.Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρηγγειλα και γω ενα honor6 απο vickmall μεσω singpost και ειναι απο 14/9 Despatched to overseas αρα εχω μελλον :p....

Εχω Despatch No.: 4228 οι υπολοιποι?για να ξερω τι να περιμενω ρωταω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρηγγειλα και γω ενα honor6 απο vickmall μεσω singpost και ειναι απο 14/9 Despatched to overseas αρα εχω μελλον :p....

Εχω Despatch No.: 4228 οι υπολοιποι?για να ξερω τι να περιμενω ρωταω....

Διάβασε τον οδηγό και ξαναγράφεις σε δύο εβδομάδες .....

Και γιά μία ακόμη φορά, ο "Despatch No" δεν έχει καμμία σχέση με τον χρόνο που θα κάνει το δέμα!!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τωρα δυνατον να μην νευριαζεις;;;

 

Παραγγελνω το Jiayu F1 απο Aliexpress τελη Αυγουστου, 29 σταλθηκε μεσω Singpost και απο 31 μεχρι σημερα εχω Despatched to Overseas...

Και ...παραγγελνω μια θηκη παλι απο aliexpress για το Nexus 5 του αδερφου μου, 8 Σεπτεμπβριου σταλθηκε με HongKong Post και σημερα εφτασε στην Ελλαδα!! :X

 

Kαι εγώ έχω παραγγείλει από το ίδιο κατάστημα και με την ίδια εταιρία ένα smartphone εδώ και 19 μέρες και είμαι στην ίδια κατάσταση...όποτε άραξε.Έχεις ακόμα! :p

Πέρα από την πλάκα,μερικά σχόλια πιο πίσω αν πας πολλά άτομα από το Forum αναφέρουν πως γενικά τελευταία υπάρχουν αρκετές καθυστερήσεις στις παραγγελίες,οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος ανησυχίας.Υπομονή!

 

ποιος να φταίει άραγε...

 

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

 

..

DESPATCHED TO OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν το πακέτο δηλώνεται προς αποστολή με την επόμενη αεροπορική πτήση συνήθως σε 1-2 ημέρες, εκτός απροόπτου (πχ καιρικές συνθήκες)

ARRIVED AT OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ανοιχθεί ο σάκος όπου βρίσκεται το πακέτο, και καταγραφεί η άφιξη

 

Link to comment
Share on other sites

Γιά παραγγελία που έγινε και πληρώθηκε στις 5/9/2014 ....

Ας βοηθήσει κάποιος φίλος να μας πει , τι θέλει να πει ο ποιητής ????

Link to comment
Share on other sites

Γιά παραγγελία που έγινε και πληρώθηκε στις 5/9/2014 ....

Ας βοηθήσει κάποιος φίλος να μας πει , τι θέλει να πει ο ποιητής ????

Λέει ότι η DHL ενημερώθηκε στις 12/9 ότι ο πωλητής ΘΑ στείλει δέμα ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι η DHL ενημερώθηκε στις 12/9 ότι ο πωλητής ΘΑ στείλει δέμα ....

 

ΘΑ....... . Δηλαδή παρ το αβγό και κούρευτο :lol:

Και όχι τίποτε άλλο , αλλά έλεγε παράδοση εντός 8 ημερών .

Link to comment
Share on other sites

RF258729487SG 29-08-2014 31-08-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

waiting and waiting .............:ninja::ninja::ninja:

 

ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟ ΟΔΗΓΟ

Μια παραλαβή από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!

 

10 χαρακτήρες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μας τυφλωσες με τα κοκκινα ρε φιλε .. ειδες να κανω καμια ερωτηση ? ..(χρειαζεται εκεινο το συμβολο ..{ ? } ... )

εημερωνω για χρονους και κατασταση τους ομοιους μου μελλοντικους παραληπτες..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

μας τυφλωσες με τα κοκκινα ρε φιλε .. ειδες να κανω καμια ερωτηση ? ..(χρειαζεται εκεινο το συμβολο ..{ ? } ... )

εημερωνω για χρονους και κατασταση τους ομοιους μου μελλοντικους παραληπτες..

 

Να τους ενημερώσεις γιατί πράγματα ακριβώς; ότι μία παραγγελία μπορεί να κάνει από μία εβδομάδα έως 40+ ημέρες και δεν υπάρχει κάτι standard? ή για τους χρόνους που γίνονται περίπου αυτή την εποχή και έχουν γραφτεί γι'αυτoύς στις προηγούμενες 5 σελίδες;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ακριβως καποιους τους ενδιαφερει να εχουνε μια μικρη συγκριση ..εκτος κι αν ενοχλει η μια σειρα που ποσταρα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

6η μέρα το στάτους κολλημένο στο " άφιξη στην χώρα προορισμού" .

Εκατοντάδες παραγγελίες , αυτό πρώτη φορά μου συμβαίνει .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Ειμαι καινούριος στο φορουμ και πρωτη φορα γραφω αν και το παρακολουθώ πολύ τους τελευταίους μηνες..Εχοντας διαβασει ολες τις σελιδες του φορουμ για το THL 5000 αποφασισα κι εγω να το παραγγειλω...

Το εχω παραγγειλει από tinydeal μιας και ειδα εδώ μεσα ότι είναι αξιοπιστο σαιτ...

Πληρωσα κανονικα μεσω paypal...

Μεχρι πριν μερικες μερες μπορουσα μεσω του tracking Number να δω που βρισκεται το δεμα μου..ελεγε ότι ειχε παει Ολλανδια και βρισκοταν overseas αν θυμαμαι καλα..

Εδώ και 2 μερες μπαινω στο global tracking αλλα και σε αλλα σαιτ και οπου βαλω τον κωδικο μου βγαζει ότι δεν υπαρχει δεμα

Τι κανω εγω τωρα.? Τι παιζει.?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Ειμαι καινούριος στο φορουμ και πρωτη φορα γραφω αν και το παρακολουθώ πολύ τους τελευταίους μηνες..Εχοντας διαβασει ολες τις σελιδες του φορουμ για το THL 5000 αποφασισα κι εγω να το παραγγειλω...

Το εχω παραγγειλει από tinydeal μιας και ειδα εδώ μεσα ότι είναι αξιοπιστο σαιτ...

Πληρωσα κανονικα μεσω paypal...

Μεχρι πριν μερικες μερες μπορουσα μεσω του tracking Number να δω που βρισκεται το δεμα μου..ελεγε ότι ειχε παει Ολλανδια και βρισκοταν overseas αν θυμαμαι καλα..

Εδώ και 2 μερες μπαινω στο global tracking αλλα και σε αλλα σαιτ και οπου βαλω τον κωδικο μου βγαζει ότι δεν υπαρχει δεμα

Τι κανω εγω τωρα.? Τι παιζει.?

Αν το τρακινγκ νααμπερ τελειωνει σε ΝL βαλε εδω https://www.internationalparceltracking.com/#/search το τρακινγκ,βαλε χωρα ελλαδα και τ.κ που εδωσες

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει δεν ξέρω αυτός έλεγε πως του έβγαλε Ισπανία μου έστειλε και φωτο...όχιαπο paypal ουτε απο το site του,δεν κατάλαβα ισωςαπο κκάποια βαση δεδομένων του...

 

το θέμα είναι πως δεν βοήθησε και μου πούλαγεκαι ππνεύμα,ενα μήνα τώρα θα είχα το κινητό!

Απλα με έχασε απο πελάτη...απο vickmall πήρατο 2ο και ηδη μμέσα σε 18μερες είναιστο ααεροδρόμιο μας!

 

Λοιπον αφου ειπε στην αρχη ο to2c πως του το στελνουν πισω και μου κανει refund τωρα μου τα μασαει να περιμενω να φτασει απο ισπανια σε αυτον..ισως για να γλειτωσει κ αλλο χρονο κ να εχω θεμα με το paypal στο αν περασει το 40ημερο πιστευω..

 

Του εκανα despute,σε ποσες μερες θα εχω νεα πιστευετε και θα ξεμπερδεψω+?θελω να παραγγειλω ξανα το κινητο(redmi note) γιατι ηδη εχει ανεβει πολυ...Λογικα απο vickmall!

 

Μου εχει φυγει η ψυχη με αυτη την αγορα γ@μωτο πραγματικα...

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

To ειχα βαλει και σε αυτό..το εβαλα παλι...parcel not found λεει

 

αν θες μπορεις να μου δωσεις το τρακινγκ ειτε απο εδω ειτε στειλτω σε π.μ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...