Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θεε μου για ενα ΚΑΛΩΔΙΟ?

ΓΙΑ 3€?

δεν εχω τιποτα αλλο να πω

Υπερβολική η αντίδραση του φίλου άλλα εγώ έχω να πω κάτι ακόμα... γιατί δε του τα στέλνεις?

Αν χρειάζεσαι κάτι που κάνει εδώ 9 ευρώ και το βρεις έξω 5 ανάλογα με το πόσο μπορείς να περιμένεις για το προϊόν μάλλον συμφέρει (για να μπεις στην διαδικασία..)

Αν πληρώσεις και αλλά 3 τότε μάλλον όχι δεν συμφέρει.

Και για να είμαι ειλικρινείς και εγώ έτσι είμαι... έχω λιώσει στα μπάνια και "ΠΑΙΖΩ" με σεντ και 3ευρα, δεν τα ζητιανεύω αλλά δεν τα "πετάω" κιόλας.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε μαγκες δεν λεω κατι λεω κατι για προιον αξιας 4.5 ευρω που ειναι καλωδιο σιγα μην μπουν στην διαδικαδια να το σκαναρουν να το εκτιμησουν να ανοιξουν και να συμπληρωσουν χαρτια να τα υποβαλλουν και τελικα να παρουν τηλεφωνο στον κατοχο για 3 €. Καταρχας που ξερουν τι τιμη εχει ενα καλωδιο. Ενα καλωδιο ειναι οχι ενα καλωδιο τιτανιου Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...αγορά Huawei Honor 6 - Minideal στις 27/08 και παρακάτω φαίνεται η εικόνα απο το ELTA Tracking...λογικά σε συνολικά 24-25 μέρες θα είναι στα χέρια μου...

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα ανοιξα dispute προχτες και μου ηρθς αυτο.

Αυτος εγραψε αυτο εδω κατο απο το μηνυμα που του εστειλα λογικα μεσω paypal

dear,I am sorry for this trouble,please be paitent,thank you very much

has posted a message in the Resolution Center regarding this dispute.

 

Log in to your PayPal account and visit the Resolution Center to review the

seller's message and post a response.

 

If you would like to escalate this dispute to a PayPal claim, you must do

so before 10/6/2014 or it will automatically close. A closed dispute cannot

be reopened or escalated to a claim.

 

To learn more about PayPal's dispute resolution process, log in to your

account and click the Tutorials link on the Resolution Center tab.

 

 

Τωρα αυτο θα γινεται θα αλλαζω μηνυματα με τον to2c?επισης το escalate που λεει και το εχει και απο κατω...τι ειναι??

 

Και γενικα ρε παιδες τι πρεπει να κανω τωρα?!

Παλικαρια...κανεισ???τα φωτα σας!!!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-09-2014 05:09 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-09-2014 12:09 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 19-09-2014 20:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Σημερα το απόγευμα...Εγω μενω Αθηνα..στο ΑΙγαλεω...ποτε λετε να το εχω στα χερια μου...αυριο μεσολαβει σαβ/κο..υπαρχει η περιπτωση μεσα στο Σαβ/κο..?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έκανα παραγγελία στις 14/09 από Coolicool ( European warehouse ), το δέμα ξεκίνησε να κινείται στις 16/09 και από τις 17/09 έχουμε το παρακάτω

 

Tue, 16.09.2014 18:30 h Saulheim, Germany The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Tue, 16.09.2014 19:14 h -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Wed, 17.09.2014 06:01 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: )

Wed, 17.09.2014 06:01 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

 

Έχει σταλεί με DHL και tracking no 960732445033. Είναι φυσιολογικό να " κάθεται " επί 2-3 ημέρες εκεί ? Μιας και δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και δεν βρήκα και κάτι σχετικό, μήπως κάποιος γνωρίζει περισσότερα ?

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην ομήγυρη... :)

Ενδιαφέρομαι για το THL 5000 και λέω να παραγγείλω από Vickmall...

 

Είχε ποτέ κανείς πρόβλημα με αυτό το κατάστημα?

 

Και η βασική μου ερώτηση...

Είδα ότι έχει επιλογή Netherland Post-Registered Airmail... Έχει παραγγείλει ποτέ κανείς από Vickmall με NLpost?

Ειναι καλυτερη επιλογη απο SG Post -Registered Airmail ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-09-2014 05:09 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-09-2014 12:09 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 19-09-2014 20:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Σημερα το απόγευμα...Εγω μενω Αθηνα..στο ΑΙγαλεω...ποτε λετε να το εχω στα χερια μου...αυριο μεσολαβει σαβ/κο..υπαρχει η περιπτωση μεσα στο Σαβ/κο..?

 

και εμένα 17-9-2014 έβγαλε άφιξη και ακόμα εκεί έχει μείνει...τα νεύρα μουυυυυυ :cry:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 05-09-2014 13:53 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-09-2014 07:53 IPS

ελπίζω ότι θα έχω κάποια εξέλιξη την Δευτέρα αλλιώς με βλέπω

να παίρνω τηλέφωνο να δω τι θα μου πούνε :D

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην ομήγυρη... :)

Ενδιαφέρομαι για το THL 5000 και λέω να παραγγείλω από Vickmall...

 

Είχε ποτέ κανείς πρόβλημα με αυτό το κατάστημα?

 

Και η βασική μου ερώτηση...

Είδα ότι έχει επιλογή Netherland Post-Registered Airmail... Έχει παραγγείλει ποτέ κανείς από Vickmall με NLpost?

Ειναι καλυτερη επιλογη απο SG Post -Registered Airmail ετσι δεν ειναι?

Περιμένω δέμα από 9/9 με Netherland Post και δεν εμφανίζεται πουθενά.

Άλλη φορά μόνο με SG Post ......

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω δέμα από 9/9 με Netherland Post και δεν εμφανίζεται πουθενά.

Άλλη φορά μόνο με SG Post ......

Ναι έχει αναφερθεί αυτό για το nl.

Αλλά δεν σημαίνει ότι θα έχεις πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα έχω πρόβλημα, αλλά το να εμφανισθεί όταν θα έλει στην Ελλάδα είναι ολίγον ... σπαστικό. :p

(Και να ήταν και πιό γρήγορη πάει στον διάολο, αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι.)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα έχω πρόβλημα, αλλά το να εμφανισθεί όταν θα έλει στην Ελλάδα είναι ολίγον ... σπαστικό. :p

(Και να ήταν και πιό γρήγορη πάει στον διάολο, αλλά από ότι φαίνεται δεν είναι.)

 

και εγω παραγγειλα απο το b2cbuying.com το thl 5000 στις 6/9 με PostNL, λογω του 3ημερου αργιας που ειχαν το εστειλαν στις 10/9 (τοτε τουλαχιστον μου εδωσαν tracking number ) και εμφανιστηκε στις 17/9 το πρωτο σημαδι...

2014-09-18 08:28, The item has arrived in the country of destination

2014-09-17 08:24, The item is on transport to the country of destination

2014-09-17 00:50, The item is at the PostNL sorting center

ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου...βασικα ακομα δεν εχει φυγει απο Ολλανδια απ οτι καταλαβαινω

RS125994380NL

Link to comment
Share on other sites

και εγω παραγγειλα απο το b2cbuying.com το thl 5000 στις 6/9 με PostNL, λογω του 3ημερου αργιας που ειχαν το εστειλαν στις 10/9 (τοτε τουλαχιστον μου εδωσαν tracking number ) και εμφανιστηκε στις 17/9 το πρωτο σημαδι...

2014-09-18 08:28, The item has arrived in the country of destination

2014-09-17 08:24, The item is on transport to the country of destination

2014-09-17 00:50, The item is at the PostNL sorting center

ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου...βασικα ακομα δεν εχει φυγει απο Ολλανδια απ οτι καταλαβαινω

RS125994380NL

 

Αθηνα ειναι. Εμενα μια μερα νωριτερα εφτασε αλλα ακομα δεν ανοιχτηκε ο σακος στο αεροδρομιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα ειναι. Εμενα μια μερα νωριτερα εφτασε αλλα ακομα δεν ανοιχτηκε ο σακος στο αεροδρομιο

 

αν δεις στο post 4258 και κανεις track το νουμερο του-ης συμφορουμιτη-ισας seranata θα δεις οτι μετα το The item has arrived in the country of destination εχει The item has been processed in the country of destination οποτε μαλλον εννοει οτι αφου εφθασε Ολλανδια προωθηθηκε στην Ελλαδα γιαυτο λεω οτι δεν εχει φυγει ακομα απο εκει . Το ιδιο θα δεις αν το κανεις και στο RS144533598NL του συμφορουμιτη tasos79 post #4908

Link to comment
Share on other sites

αν δεις στο post 4258 και κανεις track το νουμερο του-ης συμφορουμιτη-ισας seranata θα δεις οτι μετα το The item has arrived in the country of destination εχει The item has been processed in the country of destination οποτε μαλλον εννοει οτι αφου εφθασε Ολλανδια προωθηθηκε στην Ελλαδα γιαυτο λεω οτι δεν εχει φυγει ακομα απο εκει . Το ιδιο θα δεις αν το κανεις και στο RS144533598NL του συμφορουμιτη tasos79 post #4908

 

country of destination ειναι Ελλαδα. Δε μπορει στο ενα να εννοει Ολλανδια και στο αλλο Ελλαδα.

Στο πρωτο λεει οτι εφτασε και μετα προωθηθηκε-επεξεργαστηκε δηλαδη ανοιχτηκε ο σακος και παει για κεντρο διανομης-διαλογης

 

Οπως και να εχει μικρη διαφορα το ενα με το αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

country of destination ειναι Ελλαδα. Δε μπορει στο ενα να εννοει Ολλανδια και στο αλλο Ελλαδα.

Στο πρωτο λεει οτι εφτασε και μετα προωθηθηκε-επεξεργαστηκε δηλαδη ανοιχτηκε ο σακος και παει για κεντρο διανομης-διαλογης

Οπως και να εχει μικρη διαφορα το ενα με το αλλο.

Εάν ήταν όπως τα λές στα ΕΛΤΑ θα έγραφε ΚΔ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, οπότε δεν είναι έτσι. ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν όπως τα λές στα ΕΛΤΑ θα έγραφε ΚΔ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, οπότε δεν είναι έτσι. ....

 

Στα Ελτα δεν γραφει Κ.Δ αεροδρομιου γιατι απλα δεν καταγραφηκε ακομα το πακετο απο τα ελτα. Οταν ανοιχτει ο σακος και το σκαναρουν τοτε θα το εμφανισει. Αν και βλεπω καποιες μικροδιαφορες με τα status στα tracking number λογικα ετσι παει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξει ο σάκκος καταγράφεται αμέσως το περιεχόμενο, δεν μπαίνει σε σωρό γιά να πάει αλλού.

Τέλος πάντων, στην NLPOST μάλλον συνεχώς μαστουρωμένοι θα είναι ..... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει 2 τηλ από minideal me sg post. Η παραγγελία έγινε 3/9 και μου έστειλαν tracking number στις 4/9. Στο tracking system της sg από τις 6/9 μου βγάζει despatched to overseas country Code GR. Ενώ στο σύστημα των ΕΛΤΑ έχει κολλήσει στο κλείσιμο από ips. Όλα αυτά είναι φυσιολογικα; μήπως υπάρχει κάποια καθυστέρηση η είναι normal?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει 2 τηλ από minideal me sg post. Η παραγγελία έγινε 3/9 και μου έστειλαν tracking number στις 4/9. Στο tracking system της sg από τις 6/9 μου βγάζει despatched to overseas country Code GR. Ενώ στο σύστημα των ΕΛΤΑ έχει κολλήσει στο κλείσιμο από ips. Όλα αυτά είναι φυσιολογικα; μήπως υπάρχει κάποια καθυστέρηση η είναι normal?

 

 

 

Ιδια ακριβώς περίπτωση με ίδιες ημερομηνίες ειμαι κι εγώ. Συμβαίνει καμια φορα. Λογικά μες την ερχόμενη βδομάδα θα αλλάξει το στάτους.

Link to comment
Share on other sites

Οι αποστολές από Κίνα προς Ελλάδα μπορεί να διαρκέσουν από 10 έως 40+ ημέρες.

Πριν κάνετε οποιαδήποτε σχετική ερώτηση διαβάστε τον οδηγό:

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945645#post4945645

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει 2 τηλ από minideal me sg post. Η παραγγελία έγινε 3/9 και μου έστειλαν tracking number στις 4/9. Στο tracking system της sg από τις 6/9 μου βγάζει despatched to overseas country Code GR. Ενώ στο σύστημα των ΕΛΤΑ έχει κολλήσει στο κλείσιμο από ips. Όλα αυτά είναι φυσιολογικα; μήπως υπάρχει κάποια καθυστέρηση η είναι normal?

 

Ιδια ακριβώς περίπτωση με ίδιες ημερομηνίες ειμαι κι εγώ. Συμβαίνει καμια φορα. Λογικά μες την ερχόμενη βδομάδα θα αλλάξει το στάτους.

 

και εγώ παρήγγειλα 2 κινητά από minideal στις 3 αλλά έγιναν dispatched στις 7

το ένα έγινε arrived στις 17 και ακόμα στην άφιξη έχει μείνει

το άλλο ακόμα στο dispatched έχει μείνει

λογικά την επόμενη εβδομάδα θα βγάλουν arrived όλα

και ελπίζω ότι αυτό που έχει ήδη βγάλει arrived θα είναι στα χέρια μου :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει 2 τηλ από minideal me sg post. Η παραγγελία έγινε 3/9 και μου έστειλαν tracking number στις 4/9. Στο tracking system της sg από τις 6/9 μου βγάζει despatched to overseas country Code GR. Ενώ στο σύστημα των ΕΛΤΑ έχει κολλήσει στο κλείσιμο από ips. Όλα αυτά είναι φυσιολογικα; μήπως υπάρχει κάποια καθυστέρηση η είναι normal?

 

 

Ιδια ακριβώς περίπτωση με ίδιες ημερομηνίες ειμαι κι εγώ. Συμβαίνει καμια φορα. Λογικά μες την ερχόμενη βδομάδα θα αλλάξει το στάτους.

 

Και εγώ μια από τα ίδια με αυτές τις ημερομηνίες. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το νήμα είναι γιά πληροφορίες, όχι γιά να γράφει ο καθένας που είναι το δικό του δέμα.

Κανέναν δεν ενδιαφέρει που είναι τα δικά μου και εάν τα γράφω εδώ θα πιάσω 2 σελίδες κάθε ημέρα ......

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...