Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Να κανω μια ερωτηση γιατι ειναι η πρωτη μου παραγγελια και δεν τα ξερω τα κατατoπια :) Εχω κανει μια παραγγελια στο merimobiles, ειχα θεμα μεχρι να τους πριξω να το στειλουν, επρεπε να το ειχα ακυρωσει τελος παντων το προωθησαν μετα απο 1 μηνα...Το πραγμα εχει ως εξης: 4/6 παραγγελια, σημερα despatched to overseas με singpost, δλδ εχω ηδη εξαντλησει ακριβως 40 μερες απο τις 45 του paypal...Τι θα με συμβουλευατε να κανω; Πιθανον το πακετακι θα πεταξει κανονικα αλλα μετα την Πεμπτη θα ειμαι ''ξεκρεμαστος'' απο paypal...Nα κανω dispute; Αλλα αν κανω με ποια δικαιολογια; Καποιος τα φωτα του μπας και μου λυθει η απορια! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια! Να κανω μια ερωτηση γιατι ειναι η πρωτη μου παραγγελια και δεν τα ξερω τα κατατoπια :) Εχω κανει μια παραγγελια στο merimobiles, ειχα θεμα μεχρι να τους πριξω να το στειλουν, επρεπε να το ειχα ακυρωσει τελος παντων το προωθησαν μετα απο 1 μηνα...Το πραγμα εχει ως εξης: 4/6 παραγγελια, σημερα despatched to overseas με singpost, δλδ εχω ηδη εξαντλησει ακριβως 40 μερες απο τις 45 του paypal...Τι θα με συμβουλευατε να κανω; Πιθανον το πακετακι θα πεταξει κανονικα αλλα μετα την Πεμπτη θα ειμαι ''ξεκρεμαστος'' απο paypal...Nα κανω dispute; Αλλα αν κανω με ποια δικαιολογια; Καποιος τα φωτα του μπας και μου λυθει η απορια! :)

Φυσικά και θα κάνεις αν και είναι πολύ αξιόπιστο site.. Με την αιτιολογία ότι άργησαν πάρα πολύ και ανοίγεις dispute για να είσαι καλυμμένος.. Αν έρθει το πακέτο κανονικό θα κλείσεις το dispute και όλα καλά. Στο μεταξύ γιατί έκαναν τόσο καιρό να στο στείλουν; δεν είχαν στοκ;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μου αραδιασαν ενα καρο δικαιολογιες...Ας μου ελεγαν απο την αρχη οτι δεν ειχαν σε ασπρο το κινητακι και ολα θα ηταν οκ. Αντ' αυτου μια μου ειπαν οτι εφυγε αλλα τελικα δεν εφυγε, μια οτι εφυγε και ξαναγυρισε λογω φορτου εργασιας, μια οτι εγινε μπερδεμα μεχρι να καταληξουν στο οτι δεν ειχε σε ασπρο...Τελος παντων, ειχα διαβασει τα καλυτερα γι αυτο και επεμεινα...Οποτε μου λες αυριο μεθαυριο να πατησω dispute ετσι; Θα το κανω, ναι, διοτι αν ο μη γενοιτο γινει τπτ, μετα κλαφτα(χτυπα ξυλο)...Ευχαριστω για την απαντηση:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μου αραδιασαν ενα καρο δικαιολογιες...Ας μου ελεγαν απο την αρχη οτι δεν ειχαν σε ασπρο το κινητακι και ολα θα ηταν οκ. Αντ' αυτου μια μου ειπαν οτι εφυγε αλλα τελικα δεν εφυγε, μια οτι εφυγε και ξαναγυρισε λογω φορτου εργασιας, μια οτι εγινε μπερδεμα μεχρι να καταληξουν στο οτι δεν ειχε σε ασπρο...Τελος παντων, ειχα διαβασει τα καλυτερα γι αυτο και επεμεινα...Οποτε μου λες αυριο μεθαυριο να πατησω dispute ετσι; Θα το κανω, ναι, διοτι αν ο μη γενοιτο γινει τπτ, μετα κλαφτα(χτυπα ξυλο)...Ευχαριστω για την απαντηση:)

Δεν το συζητώ φίλε.. Είναι ο μόνος τρόπος για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Και αν έρθει λες ευχαριστώ και κλείνεις το dispute χωρίς claim..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

πας στη σελίδα του PayPal και στη συναλλαγή που αφορά αυτή τη παραγγελία κάνεις dispute με αιτιολογία ότι δεν παρελαβες. στα σχόλια εγώ έγραψα ότι αφορά μέρος της παραγγελίας. μην αγχώνεσαι, μπορείς στη πορεία να δώσεις περαιτέρω διευκρινισεις. το banggood πάντως το μόνο που μου έλεγε ήταν να περιμένω.

 

Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιδιο βγαζει!! The item is pre-advised. RS128299083NL ειναι το tracking. Σου αργησε πολυ εσενα?? Δεν καταλαβαινω ομως, αφου ουτε ελλαδα ουτε ολλανδια δεν εχουν προσβαση σε αυτο, με τι ερχεται και ποιος εχει προσβαση???

 

Απο την ημέρα που πήρα το tracking σε 12 μέρες παρέλαβα. Ομως έκανε 4-5 μέρες για να μου δώσει πληροφορίες.

Στο δικό σου κάτι βλέπω για 12 Ιούλη. Ισως σε κανα δυο μέρες αλλάξει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Έχω κάνει μια παραγγελία από Vickmall για Γαλλία και στο site του Singpost μου εμφανίζει αυτό: "06-07-2014 Despatched to overseas (Country code: FR)".

Γνωρίζω από άλλους εδώ, ότι στο συγκεκριμένο στάδιο, ενδέχεται να παραμείνει μέρες, οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό.

Ωστόσο στο en.4px.com μου εμφανίζει αυτό: "2014-07-07 06:07:33 FRCDG Despatched to ATC".

Aπ'όσο μπορώ να καταλάβω FRCDG είναι το αεροδρόμιο του Παρισιού. Σημαίνει κάτι πιο συγκεκριμένο λοιπόν, αυτό το στάτους στο en.4px.com ή οχι;

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί κάτι ανάλογο, απλά όσο έψαξα, δεν είδα κάτι. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ζώα μου αργά... τι να πω...

 

Από χθες 2014-07-14 04:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), καμία άλλη ενημέρωση. Στην Κίνα προχώραγαν πιο γρήγορα τα στάδια. Βάλε και την απεργία αύριο, καλή εβδομάδα! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν απεργία αύριο τα ΕΛΤΑ;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

"Απεργούν οι Ταχυδρόμοι της Αθήνας

24ωρη απεργία την Τετάρτη 16 Ιουλίου.Συγκέντρωση στις 10 στα γραφεία του Συλλόγου και πορεία προς το κτήριο της Διοίκησης. Διεκδικούμε άμεση πρόσληψη υπαλλήλων για χορήγηση κανονικών αδειών 2014 με αντικατάσταση (πλήρη και σωστή αναπλήρωση), άμεση πρόσληψη των 645 που αποφάσισε το Δ.Σ. του ΕΛ.ΤΑ. για την κάλυψη των κενών τομέων που προκύπτουν από τη λήξη των συμβάσεων."

Link to comment
Share on other sites

Τα ζώα μου αργά... τι να πω...

 

Από χθες 2014-07-14 04:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), καμία άλλη ενημέρωση. Στην Κίνα προχώραγαν πιο γρήγορα τα στάδια. Βάλε και την απεργία αύριο, καλή εβδομάδα! :mad:

 

Και σε εμένα απο χθές ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

και σήμερα παρέλαβαααααααα:w00t: :up: :yahoo: :dance: :dance: :dance:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-07-2014 14:43 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 04:45 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 14-07-2014 17:19 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 15-07-2014 17:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-07-2014 03:57 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ 15-07-2014 07:04 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 15-07-2014 07:07 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 15-07-2014 08:02 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

Στο τσακ την πρόλαβα την απεργία:cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

"Απεργούν οι Ταχυδρόμοι της Αθήνας

24ωρη απεργία την Τετάρτη 16 Ιουλίου.Συγκέντρωση στις 10 στα γραφεία του Συλλόγου και πορεία προς το κτήριο της Διοίκησης. Διεκδικούμε άμεση πρόσληψη υπαλλήλων για χορήγηση κανονικών αδειών 2014 με αντικατάσταση (πλήρη και σωστή αναπλήρωση), άμεση πρόσληψη των 645 που αποφάσισε το Δ.Σ. του ΕΛ.ΤΑ. για την κάλυψη των κενών τομέων που προκύπτουν από τη λήξη των συμβάσεων."

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

 

Λες και δουλεύουν άψογα τον υπόλοιπο χρόνο... :X Τέλος πάντων...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σκατά, την Πέμπτη συμπληρώνεται ένας μήνας από την πρώτη παραγγελία, και έχω συνολικά 8 μέχρι σήμερα, και καμιά δεν έχει έρθει και έχουν κολλήσει στο ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS Τι στο καλό ή εγώ είμαι γκαντέμης ή πήγανε διακοπές κάποιοι :lol: Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

Είσαι γκαντέμης δυστυχώς φίλε μου...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν κάποιο κατάστημα από Κίνα δέχεται να επιστρέψεις πίσω αυτό που αγόρασες κάνοντας σου refund, σε περίπτωση που το δέμα "πιαστεί" στο τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σίγουρα θα χάνεις κάποια χρήματα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τώρα το κουφό...

Το ένα δέμα έφτασε πρώτο στο Ελ. Βενιζέλος, αλλά είναι ακόμα εκεί:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-07-2014 16:08 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:35 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 14-07-2014 03:48 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

και το άλλο που έφτασε δεύτερο στο Ελ. Βενιζέλος, ήρθε σήμερα Ηράκλειο:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 26-06-2014 14:33 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 09:03 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 15-07-2014 10:02 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 16-07-2014 09:21 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 16-07-2014 09:34 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

 

Ότι να 'ναι...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τώρα το κουφό...

Το ένα δέμα έφτασε πρώτο στο Ελ. Βενιζέλος, αλλά είναι ακόμα εκεί:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-07-2014 16:08 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:35 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 14-07-2014 03:48 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

και το άλλο που έφτασε δεύτερο στο Ελ. Βενιζέλος, ήρθε σήμερα Ηράκλειο:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 26-06-2014 14:33 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 09:03 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 15-07-2014 10:02 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 16-07-2014 09:21 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 16-07-2014 09:34 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

Ότι να 'ναι...

Τουλάχιστον από αυτό φαίνεται ότι η διαλογή και οι μεταφορές δεν απεργούν ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου έτυχε ώσπου να απαντήσω να έχουν μεσολαβήσει άλλες απαντήσεις και να φαίνεται ξεκάρφωτη ...:rolleyes:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο κανει να φτασει ενα δεμα για επίστροφη στην Κινα με συστημενο;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν κάποιο κατάστημα από Κίνα δέχεται να επιστρέψεις πίσω αυτό που αγόρασες κάνοντας σου refund, σε περίπτωση που το δέμα "πιαστεί" στο τελωνείο;

Συνήθως δεν το δέχονται λέγοντάς πως στην επιστροφή θα αναγκαστούν να πληρώσουν στο δικό τους τελωνείο.

Αυτό δεν μπορώ να πω πως το πιστεύω αλλά αυτό λένε

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τώρα το κουφό...

Το ένα δέμα έφτασε πρώτο στο Ελ. Βενιζέλος, αλλά είναι ακόμα εκεί:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-07-2014 16:08 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:35 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 14-07-2014 03:48 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

 

Ότι να 'ναι...

 

Κι εμένα στο ίδιο στάδιο έχει κολλήσει 2014-07-14 04:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Και το αστείο είναι ότι το δεύτερο πακέτο σου ελέγχθηκε πιο μετά.

 

Ό,τι να'ναι, τα ζώα μου αργά, όπως έγραψα και χθες.

 

Σήμερα απεργία, δύσκολο και για αύριο αν δεν ξεκολλήσει στάδιο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RS125020817NL

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 03-07-2014 19:51 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 10-07-2014 07:15 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 10-07-2014 16:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 14-07-2014 22:34 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-07-2014 04:04 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 15-07-2014 06:17 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 15-07-2014 06:22 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 15-07-2014 09:28 Μ.Δ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

Πεντε ημερες απο το Βενιζελος ως το Χαλανδρι. Σε τηλεφωνημα μου ειπαν οτι εχουν υπερβολικο φορτο αυτες τις μερες.

Να ενημερωσω και για κατι αλλο. Το post.nl τουλαχιστον τοποθετει πανω στο φακελο κιτρινο (που βγαζει ματι) στικακι που γραφει “Goods not fulfilling the conditions prescribed by Articles 9 and 10 of the Treaty establishing the European Economic Community”.Με απλα λογια ενημερωνει οτι το αντικειμενο που περιεχεται στο δεμα δεν προερχεται απο την Ευρωπαικη Ενωση.

Πιο καρφωμα... πεθαινεις :wacko:

Link to comment
Share on other sites

μιαςκαι δεν αναφερεται στο αρχικο ποστ και για να μην ψαχνω 270 σελιδες εχει καποιος προχειρο το λινκ για το ταχυδρομειο ολλανδιας?Οχι αυτο που βρισκουμε και στο γκουγκλ,εχεικι ενα αλλο μεχρι να φτασειτο δεμα εκει,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...