Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,

Λέτε το κινητό να πάρει τελικά την 6άρα;;Κάπου διάβασα ότι παρόλο που η SONY το έβγαλε εκτός λίστας,το Z1/Z1 Compact θα πάρει την αναβάθμιση μόλις τελειώσει η πρώτη φουρνιά.

 

Επίσης,το κινητό αξίζει γενικά για αγορά τώρα,μεταχειρισμένο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Λέτε το κινητό να πάρει τελικά την 6άρα;;Κάπου διάβασα ότι παρόλο που η SONY το έβγαλε εκτός λίστας,το Z1/Z1 Compact θα πάρει την αναβάθμιση μόλις τελειώσει η πρώτη φουρνιά.

 

Επίσης,το κινητό αξίζει γενικά για αγορά τώρα,μεταχειρισμένο;;

 

Μακαρι να παρει την 6αρα.

Εχει κανεις πληροφοριες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την εξής απορία που δεν έχω καταφέρει να βρώ κάπου. Όλα τα ported modes αναφέρουν ότι πάιζουν σε odex/deodex roms. Αν κάνω root με kingroot σε stock rom, θα παίξουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά τι ρωτάς, ναι. Εγώ όταν είναι να δοκιμάσω κάποιο port, πάντα παίρνω όλη τη rom ένα backup,ώστε αν γίνει κάτι να μπορώ να την επαναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι βλεπω γενικα σε deodexed τρεχουν mods που αφορουν τα γραφικα και το SYSTEMUI.Αν και παρα πιλλα υρεχουν και σε odexed. να πω την αληθεια ποτε δεν εκανα τη ρομ μου deodexed....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3260819

Οσοι ειστε root αξιζει να φλασαρετε αυτο. Οντως βελτιωνει χρωματα και ευκρινεια. Τεσταρα το Z1 χωρις το mod και το Z1c με το mod και παρατηρησα καλυτερα το δευτερο!Και τα 2 φορανε την MX rom και το Z1c μαλιστα ειχα ξεκλειδωσει τον BL χωρις TA backup αλλα εχω ηδη φλασαρει το DRMfix.zip για επαναφορα των BIONZ κλπ....

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η 5.1.1 θα ειναι τελευταια official απο την sony για το z1c?

Καμια ελπιδα για 6αρα;

 

Κριμα να το πηγαινουν ημερολογιακα παντως. Το κινητο φυσάει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πλέον δεν ανοίγει με κανέναν τρόπο. Μονάχα όταν τι συνδέω στο ρεύμα και πατάω το κουμπί κάνει τρεις δονήσεις αλλά δεν ανάβει η οθόνη ούτε νιώθω νότια άνοιξε κανονικά. Recovery και τα λοιπά δεν μπαίνει. Έχει εγγύηση ακόμα μέχρι τα μέσα της χρονιάς από το imei όπως μου είπε το σαιτ, αλλά το πήρα μεταχειρισμένο από Αγγλία. Μπορώ να το πάω κανονικά στην Arvato χωρίς απόδειξη;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πλέον δεν ανοίγει με κανέναν τρόπο. Μονάχα όταν τι συνδέω στο ρεύμα και πατάω το κουμπί κάνει τρεις δονήσεις αλλά δεν ανάβει η οθόνη ούτε νιώθω νότια άνοιξε κανονικά. Recovery και τα λοιπά δεν μπαίνει. Έχει εγγύηση ακόμα μέχρι τα μέσα της χρονιάς από το imei όπως μου είπε το σαιτ, αλλά το πήρα μεταχειρισμένο από Αγγλία. Μπορώ να το πάω κανονικά στην Arvato χωρίς απόδειξη;

με pc companion δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δουλέψει αυτό με το companion, Φλάσαρέ το με flashtool και πιθανότατα θα ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο mod για έλεγχο των αποχρώσεων της οθόνης! Πολύ καλή δουλειά:

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/5-x-kcal-module-flashable-t3159869

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο mod για έλεγχο των αποχρώσεων της οθόνης! Πολύ καλή δουλειά:

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/5-x-kcal-module-flashable-t3159869

τι κανει ακριβως;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα.Το Z1 Compact μου έχει ένα πρόβλημα που έγινε τελείως ξαφνικά.Η δόνηση έχει αρχίσει και κάνει έναν πολύ περίεργο και δυνατό ήχο.'Εφτασα σε σημείο να το κάνω root για να απενεργοποιήσω την δόνηση γιατί έτσι και μου έρθει ειδοποίηση......ο κόσμος με κοιτάει περίεργα :lol::p Τι να κάνω προτείνετε?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγγύηση, πέρνα μια καθαρή rom για να φύγει το root για καλό και για κακό και πήγαινε το στο service, γιατί μάλλον τα παίζει ο μηχανισμός της δόνησης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα.Το Z1 Compact μου έχει ένα πρόβλημα που έγινε τελείως ξαφνικά.Η δόνηση έχει αρχίσει και κάνει έναν πολύ περίεργο και δυνατό ήχο.'Εφτασα σε σημείο να το κάνω root για να απενεργοποιήσω την δόνηση γιατί έτσι και μου έρθει ειδοποίηση......ο κόσμος με κοιτάει περίεργα :lol::p Τι να κάνω προτείνετε?

 

οπως λεει και ο φιλος, πας σερβις σε αυτη την περιπτωση και εφοσον δεν ειναι λογισμικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να το συνδέσω με pc, να πω την αλήθεια, δεν το σκέφτηκα. Θα το κάνω πάραυτα και άμα δεν δω προκοπή, κατευθείαν σέρβις...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είτε από το shortcut είτε από Settings->Data Usage->Mobile data traffic

 

To αλλαξαν θεση σε σχεση με Kitkat, να σαι καλα!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To software update που εμφανιστηκε, τι αλλαζει;

Αφου αναβαθμιστηκε αυτο το υποσυστημα για τις αναβαθμισεις, μετα μου δειχνει να κατεβασω μια εφαρμογη για το amazon, και καποιες τις sony?

Τι ειναι αυτα ρε παιδια;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προκειται για αναβαθμίσεις των εφαρμογών που σου παρέχονται από τη Sony, είναι διαφορετικό από την αναβάθμιση του συστήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To software update που εμφανιστηκε, τι αλλαζει;

Αφου αναβαθμιστηκε αυτο το υποσυστημα για τις αναβαθμισεις, μετα μου δειχνει να κατεβασω μια εφαρμογη για το amazon, και καποιες τις sony?

Τι ειναι αυτα ρε παιδια;;;;

 

Δεν ηταν αναβαθμιση λογισμικου αυτο, ηταν αναβαθμιση του προγραμματος αναβαθμισης :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...