Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε,αμα μπορουσα να κανω την υπερβαση...αλλα δεν,η χρηση μου ειναι περιπου 4 ωρες οθονη,μιαμιση ωρα μουσικη(αποθηκευμενη και spotify.Λιγα δεδομενα,γυρω στο μισαωρο.Πιστευω μερα βγαζει(φωτεινοτητα θα την εχω μεσα 10% και εξω 50% περιπου).Εχω κ υποχρεωσεις(3η γυμνασιου ειμαι και του χρονου θα μπω λυκειο),δεν θα ειμαι και τοσο πολυ στο κινητο.

 

μικρος εισαι, παρε Ζ1c..αμα στα 15 παιρνεις porche στα 35 τι θα θες, αεροπλανο? :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παιρνω πορσε,απλα φιλε εχω το galaxy s duos 2 και θελει συχνα φορτηση και κανει πολλες φορες εκνευριστικα κολληματα...απλα θελω να παω σε κατι τετραπυρηνο,απροβληματιστο.Το z3c μου ειναι μεγαλο :P

Εχω ατομα στην ηλικια μου που εχουν s5,g3,s5 mini,s4 mini και iphone 4s,5s...

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνω πορσε,απλα φιλε εχω το galaxy s duos 2 και θελει συχνα φορτηση και κανει πολλες φορες εκνευριστικα κολληματα...απλα θελω να παω σε κατι τετραπυρηνο,απροβληματιστο.Το z3c μου ειναι μεγαλο :P

Ε αν πας απο S duos σε Ζ1c, τότε είναι σαν να αγοράζεις Πόρσε.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνω πορσε,απλα φιλε εχω το galaxy s duos 2 και θελει συχνα φορτηση και κανει πολλες φορες εκνευριστικα κολληματα...απλα θελω να παω σε κατι τετραπυρηνο,απροβληματιστο.Το z3c μου ειναι μεγαλο :P

Να το πάρεις το Ζ1c πραγματικά δεν κολλάει πουθενά! Για τα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο, το ηχείο είναι λίγο χαμηλό αλλά συνήθεια είναι και στο Ζ3 που έχω τώρα το ίδιο είναι, και έχει και σούπερ μπαταρία

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις το Ζ1c πραγματικά δεν κολλάει πουθενά! Για τα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο, το ηχείο είναι λίγο χαμηλό αλλά συνήθεια είναι και στο Ζ3 που έχω τώρα το ίδιο είναι, και έχει και σούπερ μπαταρία

Φιλε,το σκεφτομαι σοβαρα.Χιλιες φορες αυτο παρα τα samsung s4,s5 mini,lg g3s.Στα 240€ ειναι vfm και κοστιζει τα μισα σε σχεση με το Iphone 5s 16GB που ειναι ο κυριος ανταγωνιστης του.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,το σκεφτομαι σοβαρα.Χιλιες φορες αυτο παρα τα samsung s4,s5 mini,lg g3s.Στα 240€ ειναι vfm και κοστιζει τα μισα σε σχεση με το Iphone 5s 16GB που ειναι ο κυριος ανταγωνιστης του.

Ήμουν και πρώην αιφονακιας καμία σχέση στα λεφτά του! Το έδωσα στην γυναίκα το Ζ1c και έχει τρελαθεί είχε galaxy s3 (ο ορισμός του lag) Μου αρέσει πολύ το UI της σονυ απλό όμορφο και ταχύτατο! Λίγο με το αδύναμο φλας είχα στην αρχή ένα θέμα αλλά τελικά πρέπει να καταλάβουμε ότι έχουμε κινητά! Όσο για το Ζ3 έρωτας! Πολύ λεπτό και τρομερά ποιοτικό!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη εβδομάδα Απριλίου θα αρχίσει να μοιράζεται.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Για την 5.1 ποσο καιρο λετε να τους παρει να την κυκλοφορησουν για το κινητο μας;

Λετε να κανει παλι κανα...6μηνο οπως με την 5αρα, ή τωρα που θα βγαλουν την 5αρα, η βασικη μεταβαση εγινε, και συντομα θα παρουν σειρα και οι αναβαθμισεις της;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν πρέπει να διαμαρτυρόμαστε για το μεγάλο χρονικό διάστημα που έκανε η Sony να βγάλει τη lollipop γιατί πραγματικά έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Και στο tablet Z2 που την έχω Και στο Z3c που την έχω δουλέψει είναι αψεγάδιαστη!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πριν λίγο είδα την διαφήμισή,εξαιρετική τιμή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο η μαύρο παίδες?? Τι λέτε??

O, τι και αν διαλέξεις, διάλεξέ το γρήγορα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η καμερα, απλα θα μπορουσε να ειναι καλυτερη στο σκοταδι. Στα 200 ευρω μην σκεφτεστε τιποτα, με κλειστα ματια
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου εδω και 10 μερες, το αγορασα στα 225 ευρω.

Επειδη τωρα με την προσφορα της mediamarkt θα το σκεφτουν αρκετοι, γραφω τις μεχρι τωρα εντυπωσεις.

 

Για μενα μεχρι 250ε, το κινητο προσφερει εξαιρετικο value for money. Ειναι εξαιρετικα γρηγορο, με μια πολυ καλη οθονη και μπαταρια που βγαζει ανετα 1 μερα σκληρης χρησης και φτανει τις 2 με μετρια χρηση.

 

Για καποιους σαν εμενα, που δεν θελουν να ξεφυγουν απο τις 4,3 μεγεθος οθονης σε ενα σχετικα μικρο μεγεθος, το κινητο ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του κινητου εδω και 10 μερες, το αγορασα στα 225 ευρω.

Επειδη τωρα με την προσφορα της mediamarkt θα το σκεφτουν αρκετοι, γραφω τις μεχρι τωρα εντυπωσεις.

 

Για μενα μεχρι 250ε, το κινητο προσφερει εξαιρετικο value for money. Ειναι εξαιρετικα γρηγορο, με μια πολυ καλη οθονη και μπαταρια που βγαζει ανετα 1 μερα σκληρης χρησης και φτανει τις 2 με μετρια χρηση.

 

Για καποιους σαν εμενα, που δεν θελουν να ξεφυγουν απο τις 4,3 μεγεθος οθονης σε ενα σχετικα μικρο μεγεθος, το κινητο ειναι μονοδρομος.

 

ετσι ακριβως ειναι, ενω το προβλημα με το φλας που ρωτανε μερικοι φιλοι (για καμερα γραψανε αλλα ηταν το φλας) εχει διορθωθει απο τις πρωτες παρτιδες.

Απο εκει και περα, να πω απλα οτι απο τη στιγμη που το Ζ3c εχει ιδιες διαστασεις αλλα 4.3" και μεγαλυτερη μπαταρια, σαφως αξιζει, ομως η διαφορα τιμης δεν ειναι μικρη..εγω αν επαιρνα σημερα, εχοντας και τα 2, θα πηγαινα σε Ζ3c επειδη μου περισσευουν τα 100-150 ευρω διαφορας..αλλα αν δεν μου περισσευαν δε θα το σκεφτομουν καν, το Ζ1c αξιζει καθε ευρω..και ειναι και πιο ωραιο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε μπορειτε να τραβηξετε φωτογραφια με raw/dng ??

 

Παιζει να εχει βαλει κανεις custom lollipop και να μπορει να τραβηξει παλι σε raw(dng)?

(Και να επιβεβαιωσει τη καλη λειτουργια 4κ video )

Link to comment
Share on other sites

Tην καλημερα μου σε ολους. Ειδα κι εγω την διαφημιση και τωρα το εχω στα χερια μου σε λευκο και το xperia s πουληθηκε σε μιση ωρα μεσα.

Ειχα και τα 3 χρωματα μπροστα μου και ξανακατεληξα στο λευκο χρωμα. Και το περιμετρικο χρωμα του μαυρου το θεωρω λιγο πιο ωραιο.

Μεχρι στιγμης το κινητο ειναι τρομερο.Πολυ ποιοτικο και ομορφο και γρηγορο σε οτι εχω

κανει οσο ακομα το σεταρω.

 

Πραγματικα ηταν ευκαιριαρα η χθεσινη και χαρηκα που πηρα ενα τοσο καλο κινητο σε αυτα τα λεφτα,δεδομενου οτι τα μισα

θα τα παρω πισω απο την πωληση του S.

 

Δυο ερωτησεις στα γρηγορα μεχρι να ξεσκονισω τις σελιδες του παροντος τοπικ:

- Η επαγωγικη φορτιση περα του βολικου και μη φθορας της θυρας, ποσο γρηγορη ειναι σε σχεση με μπριζα?

-Η πισω πλευρα και περιμετρικα γραντζουνιεται ευκολα? Παρηγγειλα απο ιντερνετ τζαμακια σετ μπρος πισω. Το εμπρος σιγουρα θα μπει

μιας και το ειχα και στο s και ειναι κορυφη. Και ενα 2μετρο καλωδιο αυτης της φορτισης.

 

Πληροφοριακα... Επειδη ηθελα να το κανω το μεγιστο ατοκων δοσεων με πιστωτικη, εβαλα μεσα και 1 ετος ασφαλεια με επιπλεον 30 ευρω και οι δοσεις γιναν 24. Αλλιως πηγαιναμε σε εντοκες ή πολυ λιγοτερες ατοκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το τσιμπησα και εγω το κινητακι με την προσφορα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρις στιγμη.θελω να κανω μερικες ερωτησεις:

1) στο κουτι δεν ειχε ακουστικα και ξαφνιαστικα λιγο γιατι μου φανηκε ελλειπης.εσας ειχε;

2) στην πρωτη φορτιση ποσες ωρες πρεπει να ειναι στο ρευμα;

Αυτα προς το παρων.ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...