Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει πάντα υπαρχει το ρίσκο, αν και αυτό δεν με φοβίζει γιατί μπορώ να το δώσω σε γνωστό για έλεγχο υπολοίπου εγγύησης και βρεξίματος.... θα δείξει!

Ειναι πολυ πιο απλο. Ανοιγεις το καπακι της sim και βλεπεις διπλα που εχει ενα λευκο σαν χαρτακι αν ειναι κοκκινο. Σημαινεινοτι εχει παρει νερο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα κ γω το τερατάκι σε lime, δεν άντεξα :D

Ειναι πολυ πιο απλο. Ανοιγεις το καπακι της sim και βλεπεις διπλα που εχει ενα λευκο σαν χαρτακι αν ειναι κοκκινο. Σημαινεινοτι εχει παρει νερο.;)

Το χαρτάκι με τις πληροφορίες είναι και ο δείκτης?

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι δεν θα ασχοληθώ με custom roms, αλλά δεν άντεξα και πέρασα αυτήν της υπογραφής μου. Μάλλον είναι η καλύτερη stock based, πράγμα που σημαίνει πως διατηρούμε τις δυνατότητες της κάμερας ανέπαφες. Στα θετικά της, μέχρι τώρα, το ενσωματωμένο root που προσφέρει και η σημαντικότατη ενίσχυση της έντασης του ήχου σε όλες τις περιπτώσεις (ακουστικά, ηχείο). Επίσης έχει ενσωματώσει τις περισσότερες από τις αρετές του Z2 στο θέμα της κάμερας. Πάρα πολύ ομαλή, δεν έχω βρει ακόμη κάποιο bug.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες, για δώσε κανένα link από καμιά τέτοια εφαρμογή.

Δύο έχω δοκιμάσει, το Intelli3G από το play και το gravity box (τηλέφωνο - smart radio)

Και τα δύο πατάνε στο xposed framework.

Δοκίμασε ποιο ταιριάζει σε σένα καλύτερα, γιατί έχουν αρκετά σενάρια και επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιο απλο. Ανοιγεις το καπακι της sim και βλεπεις διπλα που εχει ενα λευκο σαν χαρτακι αν ειναι κοκκινο. Σημαινεινοτι εχει παρει νερο.;)

 

Οποτε αυτο ειναι παντα ενας επισημος δεικτης, στεγανοτητας του κινητου;

Εντυπωσιαζομαι με οσα διαβαζω.

Link to comment
Share on other sites

4g είμαι πάντα. Αυτό εννοείς;;;

 

ναι αυτο εννοω.οταν δεν εισαι με δεδομενα βαλτο στο σκετο GSM

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, και αν ξερει καποιος mod ή καποιος χρηστης ας μου πει.

Μπορω να ανοιξω άλλο θέμα, για το z1c, ειδικα για τεχνικα ζητήματα; Ή αναγκαστικά όλα πρεπει να συζητιούνται εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι δεν θα ασχοληθώ με custom roms, αλλά δεν άντεξα και πέρασα αυτήν της υπογραφής μου. Μάλλον είναι η καλύτερη stock based, πράγμα που σημαίνει πως διατηρούμε τις δυνατότητες της κάμερας ανέπαφες. Στα θετικά της, μέχρι τώρα, το ενσωματωμένο root που προσφέρει και η σημαντικότατη ενίσχυση της έντασης του ήχου σε όλες τις περιπτώσεις (ακουστικά, ηχείο). Επίσης έχει ενσωματώσει τις περισσότερες από τις αρετές του Z2 στο θέμα της κάμερας. Πάρα πολύ ομαλή, δεν έχω βρει ακόμη κάποιο bug.

 

 

δεν βάζεις και ένα λινκ γιατί εγώ τουλάχιστον δεν τη βλέπω την υπογραφή σου...:)

Link to comment
Share on other sites

Η triluminos οθονη, πρακτικα τι προσφερει στα ματια του χρηστη;

 

Για οποιον αλλον ενδιαφερεται, αν ποτε θελησει να ανοιξει μονος τη συσκευη, μαλλον μετα το περας της εγγυησης, για οσους κρατανε τα κινητα τους για χρόνια, βρηκα αυτο για οποιον επανατοποθετησει back cover πχ για αλλαγη μπαταριας, και θελει να ξερει αν ειναι ακομη waterproof.

https://www.ifixit.com/Answers/View/170094/How+do+I+keep+I+waterproof

Φαινεται οτι αν βαλεις original back cover με το adhesive sticker, οτι το τηλεφωνο παραμένει waterproof!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Η παρακάτω εικόνα είναι λογικό να δείχνει έτσι; Η μπάρα με τα small apps φαίνεται να είναι μετατοπισμένη προς τα κάτω και πέφτει επάνω στα onscreen buttons (μόνο σε portrait). Κανονικά θα έπρεπε να είναι πιο πάνω, κάτω από το thumbnail του X-Plore, εκεί που αφήνει ένα κενό. Δε θυμάμαι πόσες μέρες έχει που το κάνει, πριν λίγο το παρατήρησα. τι φταίει;;;; :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζει καποιος πως διαπιστωνουμε για ευρωπαϊκη αγορα προοριζονταν το EU κινητο μας;

Το μονο που εχω καταφερει να βρω, ειναι απεξω στο κουτι, που γραφει κατι κωδικους SK,PL,CS τα οποια αντιστοιχουν σε ευρωπαϊκες χωρες (πχ pl-πολωνια), ή φαντασία μου ειναι;

Ειχατε αναφερει και αλλον εναν τροπο αλλα δεν τον θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Η παρακάτω εικόνα είναι λογικό να δείχνει έτσι; Η μπάρα με τα small apps φαίνεται να είναι μετατοπισμένη προς τα κάτω και πέφτει επάνω στα onscreen buttons (μόνο σε portrait). Κανονικά θα έπρεπε να είναι πιο πάνω, κάτω από το thumbnail του X-Plore, εκεί που αφήνει ένα κενό. Δε θυμάμαι πόσες μέρες έχει που το κάνει, πριν λίγο το παρατήρησα. τι φταίει;;;; :wacko:

Έτσι είναι και σε μένα τώρα. Δεν θυμάμαι πως ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δώστε μου λίγο τα φώτα σας. Η παρακάτω εικόνα είναι λογικό να δείχνει έτσι; Η μπάρα με τα small apps φαίνεται να είναι μετατοπισμένη προς τα κάτω και πέφτει επάνω στα onscreen buttons (μόνο σε portrait). Κανονικά θα έπρεπε να είναι πιο πάνω, κάτω από το thumbnail του X-Plore, εκεί που αφήνει ένα κενό. Δε θυμάμαι πόσες μέρες έχει που το κάνει, πριν λίγο το παρατήρησα. τι φταίει;;;; :wacko:

Το δικό μου...

Σαν να σου λείπει η μπάρα με τα πλήκτρα πλοήγησης... ή έχει μετακινηθεί πάνω από την μπάρα με τις εφαρμογές και έγιναν αόρατα τα πλήκτρα...

Edited by spaul
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα το λάθος. Το Gravity Box έκδοση 3.4.3 το κάνει αυτό. Όσοι έχετε πρόβλημα κάντε downgrade στην 3.4.2 και θα λυθεί. Απλά κάντε εκκαθάριση δεδομένων και απεγκατάσταση της 3.4.3 πρώτα, και μετά βάλτε την 3.4.2.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις ενος αρχαριου με το νεο κινητο

 

Πρωτη μερα που εχω λιγο χρονο και ασχολουμαι με το κινητο, εχω παθει την πλακα μου....ποιοτητα, ταχυτητα, μιλαμε το κινητο πετάει απο κάθε άποψη. :)

 

1. Το tempered glass απο την nilkin, το οποιο εβαλα στο κινητο μου, ειχε και μια μεμβρανη για την πισω οψη, την οποια εβαλα.

Δεν καταλαβα ομως, αν οντως κολλαμε καλυμα και στην καμερα.

Το κομματι της πισω μεμβρανης απο την nilkin, δεν ειδα να κολαει.

Εχει κολησει κανεις; Κολαμε καλυμα στην καμερα, ή οχι;

Σιγουρα καποιοι δεν εχουν ουτε θηκη, αλλα δεν ρωτω για συνειδητη επιλογη να εχεις γυμνο κινητο, μιλω για οσους θελουν να βαλουν θηκη, tempered glass κλπ.

Η ζελατινιτσα της nilkin δεν βλεπω να κολαει στην καμερα. Κανω κατι λαθος, ή οντως δεν μπαινει τιποτε εκει;

 

-----

 

2. Επισης, η tpu θηκη που τοποθετησα, ειχε κι αυτη μια 'εξτρα' πισω διαφανη επιφανεια.

Ομως, προτιμησα να τοποθετησω αυτη της nilkin, και οντως ειχε και καλη εφαρμογη.

Βλεπω ομως, οτι 'κολάει', με τον γνωστο 'αντιαισθητικο' 'βεντουζωτο' τροπο, η tpu θηκη πανω στο πισω μερος του κινητου.

Και φαινεται, γιατι πηρα διαφανη tpu θηκη.

Μπορει να δημιουργηθει κανενα προβλημα, ή στην θηκη, ή στο κινητο, ή απλα είναι θέμα αισθητικης;

Αραγε μπορει να εκτιμησει κανεις, αν τοποθετουσα την πισω ζελατινα που ερχονταν μαζι με την θηκη, θα συνεβαινε αυτο;

 

http://i62.tinypic.com/1jw4yu.jpg

 

3. Σεταρω διαφορα, και πηγα να περασω και το apn της cosmote. Πατησα save αφου εγραψα τα σχετικα, αλλα δεν το αποθηκευει. Φταει οτι δεν εχω τοποθετησει ακομη sim? (θα δοκιμασω και με την sim-απλα ειμαι χαμενος στο νεο κινητο-θελει χρονο να το σεταρω).

 

4. Το otg-usb (on the go), πως λειτουργει? Συνεδεσα το καλωδιακι της συσκευασιας με ενα φλασακι μου, αλλα ματαια περιμενα να δω κατι να εμφανιζεται στην οθονη, μια ειδοποιηση, κατι, ενω δεν εδειξε τιποτε ουτε ο file explorer. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;

 

5. Προσπαθω να κανω root. Κατεβασα τελ.εκδοση απο xda. Μπηκα σε developer mode.

Και τρεχω το .bat.

Κολαει στο pc σε αυτη την οθονη

http://i57.tinypic.com/oh0jur.jpg

Μηπως επειδη το τηλεφωνο μου βγαζει ενα μηνημα(οχι να κανω κατι ομως, μονο στα notifications) οτι συνδεθηκε σε media transfer mode?

Πως θα κανω το root?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

δεν βάζεις και ένα λινκ γιατί εγώ τουλάχιστον δεν τη βλέπω την υπογραφή σου...:)

 

Εδώ είμαστε!

Κλείνω τέταρτη ημέρα χρήσης της ROM και δεν έχω εντοπίσει ακόμη κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις ενος αρχαριου με το νεο κινητο

 

Πρωτη μερα που εχω λιγο χρονο και ασχολουμαι με το κινητο, εχω παθει την πλακα μου....ποιοτητα, ταχυτητα, μιλαμε το κινητο πετάει απο κάθε άποψη. :)

 

1. Το tempered glass απο την nilkin, το οποιο εβαλα στο κινητο μου, ειχε και μια μεμβρανη για την πισω οψη, την οποια εβαλα.

Δεν καταλαβα ομως, αν οντως κολλαμε καλυμα και στην καμερα.

Το κομματι της πισω μεμβρανης απο την nilkin, δεν ειδα να κολαει.

Εχει κολησει κανεις; Κολαμε καλυμα στην καμερα, ή οχι;

Σιγουρα καποιοι δεν εχουν ουτε θηκη, αλλα δεν ρωτω για συνειδητη επιλογη να εχεις γυμνο κινητο, μιλω για οσους θελουν να βαλουν θηκη, tempered glass κλπ.

Η ζελατινιτσα της nilkin δεν βλεπω να κολαει στην καμερα. Κανω κατι λαθος, ή οντως δεν μπαινει τιποτε εκει;

 

-----

 

2. Επισης, η tpu θηκη που τοποθετησα, ειχε κι αυτη μια 'εξτρα' πισω διαφανη επιφανεια.

Ομως, προτιμησα να τοποθετησω αυτη της nilkin, και οντως ειχε και καλη εφαρμογη.

Βλεπω ομως, οτι 'κολάει', με τον γνωστο 'αντιαισθητικο' 'βεντουζωτο' τροπο, η tpu θηκη πανω στο πισω μερος του κινητου.

Και φαινεται, γιατι πηρα διαφανη tpu θηκη.

Μπορει να δημιουργηθει κανενα προβλημα, ή στην θηκη, ή στο κινητο, ή απλα είναι θέμα αισθητικης;

Αραγε μπορει να εκτιμησει κανεις, αν τοποθετουσα την πισω ζελατινα που ερχονταν μαζι με την θηκη, θα συνεβαινε αυτο;

 

http://i62.tinypic.com/1jw4yu.jpg

 

3. Σεταρω διαφορα, και πηγα να περασω και το apn της cosmote. Πατησα save αφου εγραψα τα σχετικα, αλλα δεν το αποθηκευει. Φταει οτι δεν εχω τοποθετησει ακομη sim? (θα δοκιμασω και με την sim-απλα ειμαι χαμενος στο νεο κινητο-θελει χρονο να το σεταρω).

 

4. Το otg-usb (on the go), πως λειτουργει? Συνεδεσα το καλωδιακι της συσκευασιας με ενα φλασακι μου, αλλα ματαια περιμενα να δω κατι να εμφανιζεται στην οθονη, μια ειδοποιηση, κατι, ενω δεν εδειξε τιποτε ουτε ο file explorer. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;

 

5. Προσπαθω να κανω root. Κατεβασα τελ.εκδοση απο xda. Μπηκα σε developer mode.

Και τρεχω το .bat.

Κολαει στο pc σε αυτη την οθονη

http://i57.tinypic.com/oh0jur.jpg

Μηπως επειδη το τηλεφωνο μου βγαζει ενα μηνημα(οχι να κανω κατι ομως, μονο στα notifications) οτι συνδεθηκε σε media transfer mode?

Πως θα κανω το root?

Πρωτον! Γιατί δεν βάζεις την sim να σε κατεβάσει αυτόματα τις ρυθμίσεις της cosmote όπως κάνει όλος ο κόσμος? Πήρες το κηνιτο και το δουλεύεις χωρίς sim? Όσο για το root ενεργοποίησες "εντοπισμός σφαλμάτων" και "άγνωστες πηγές"? Έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει τους adb drivers?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ karib

Οταν τρεχει το easy root tool, βγαινει καποια στιγμη ενα μηνυμα στην οθονη του κινητου που ζηταει authorization. Κατω απο το μηνυμα αυτο εχει ενα check box για να γινεται always authorize. Φροντισε να το τσεκαρεις κ αυτο !!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το root ενεργοποίησες "εντοπισμός σφαλμάτων" και "άγνωστες πηγές"? Έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει τους adb drivers?

 

Ο εντοπισμος σφαλματων πως λεγεται στα αγγλικα, γιατι δεν το βρισκω? (δουλευω στην αγγλικη γλωσσα το κινητο, το προτιμω)

Adb drivers απο που κατεβαζω, και που τους εγκαθιστω;

 

---------

 

Πατωντας το power button, δεν δινει δυνατοτητα για reboot?

 

---------

 

Στη θυρα της microsim, περα απο το 'συρταρακι', ενα χαρτακι που βλεπω χωμενο μεσα, τι ειναι;

 

---------

 

Εχω εγκαταστησει το smart keyboard, με ελληνικα.

Ωστοσο, παροτι το επιλεγω στα setting, ξετσεκαρωντας ολα τα αλλα, οταν παω να γραψω κατι, δεν μου το εμφανιζει. Που ειναι το προβλημα;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Ο εντοπισμος σφαλματων πως λεγεται στα αγγλικα, γιατι δεν το βρισκω? (δουλευω στην αγγλικη γλωσσα το κινητο, το προτιμω)

Adb drivers απο που κατεβαζω, και που τους εγκαθιστω;

 

---------

 

Πατωντας το power button, δεν δινει δυνατοτητα για reboot?

 

---------

 

Στη θυρα της microsim, περα απο το 'συρταρακι', ενα χαρτακι που βλεπω χωμενο μεσα, τι ειναι;

---- Ο εντοπισμός σφαλμάτων USB στα αγγλικά λέγεται "USB debugging". Θα το δεις σαν επιλογή όταν ενεργοποιήσεις το κρυφό μενού "developers options", το οποίο ενεργοποιείται κάνοντας τα εξής:

Πας Settings > about phone > πατάς 7 φορές πάνω στο "build number", σου λέει "you're now developer".

Πας πίσω στη σελίδα settings, κάτω-κάτω έχει ένα νέο μενού που λέει "developer options". Μπαίνεις μέσα και τσεκάρεις την επιλογή USB debugging.

 

 

--- Adb drivers κανονικά σου κατεβάζει αυτόματα ο υπολογιστής όταν συνδέσεις τη συσκευή στο PC Companion . Παρόλα αυτά αν θες τους κατεβάζεις από εδώ:

http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/

 

 

--- Επιλογή για επανεκκίνηση δεν υπάρχει, παρά μόνο αν ρουτάρεις και βάλεις κάποιο πρόγραμμα που ενσωματώνει αυτή τη λειτουργία (π.χ.κάποιο module του Xposed framework)

 

--- Το χαρτάκι που είναι στην θύρα της microSIM παρέχει πληροφορίες για τη συσκευή, π.χ.κατασκευαστή, μοντέλο, IMEI, εβδομάδα παραγωγής κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεομαι με bluetooth με το laptop, γιατι βλεπω μονο την internal memory κι οχι την sd?

Με το ιδιο laptop, στο παλιο τηλεφωνο, εβλεπα την sd.

 

————

 

To otg γιατι δεν μου δουλευει οτι συνδεω φλασακι?

 

————

 

Την καμερα την καλυπτεται με ζελατινα ή απαγορευεται και οτι φωτο και να τραβηξεις μετα, θα βγαινει χαλια;

 

————

 

To 'gallery' που υπηρχε στις παλιοτερες εκδοσεις android και εδειχνε photos - videos σε thumbnails, πως ονομαζεται τωρα, γιατι δεν μπορω να το εντοπισω;

 

————

 

To 'αντιγραφο' ασφαλειας του pc companion, τι ακριβως κρατα σε backup? Το εχει δοκιμασει κανεις;

Σε περιπτωση προβληματος, μπορεις να εχεις σε λιγη ωρα ξανα το κινητο σου σεταρισμενο(ρυθμισεις τηλεφωνου, +εφαρμογες με τις ρυθμισεις τους) οπως το ειχες;

Κατι σαν το titanium backup δηλαδη;

 

 

————

 

Το χαρτακι στη θυρα της microsim, μπορω να το αφαιρεσω; Ή πρεπει να μεινει εκει; Και αν μπορω να το αφαιρεσω, πως να το βγαλω για να μην σκιστει;

 

 

————-

 

Γιατι δεν μου παιζει το smart keyboard με τα ελληνικα, που εγκατεστησα και το επελεξα στο ‘language’, και επιμενει να με κανει να δουλευω με το xperia keyboard?

 

 

————-

Τελικα, προχωρησε λιγο το θεμα του root, αλλα δεν βλεπω να ολοκληρωθηκε. Οριστε που εφτσσε η διαδικασια, και μετα σαν να ηταν κολημενο για πολυ ωρα...

http://i61.tinypic.com/24oy8mw.jpg

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

@karib αν έχεις κάνει όλα όσα είπαν παραπανω πρέπει να κάνεις disable το antivirus και να το ξανατρέξεις... με 1-2 προσπάθειες θα ολοκληρωθεί - θα σου βγάλει και καταφατικό μήνυμα οτι ολοκληρώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

@ karib

Οταν τρεχει το easy root tool, βγαινει καποια στιγμη ενα μηνυμα στην οθονη του κινητου που ζηταει authorization. Κατω απο το μηνυμα αυτο εχει ενα check box για να γινεται always authorize. Φροντισε να το τσεκαρεις κ αυτο !!

 

Κανω παραθεση το ιδιο μου το ποστ γιατι ετσι την ειχα πατησει κ εγω !!

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω, με τη βοηθεια σας το root πραγματοποιηθηκε!

 

Πηγα ομως με το Link2sd, τωρα που ειμαι και root, να μεταφερω τις εφαρμογες απο την internal memory στην εξωτερικη sd card, και δεν με αφηνει.

Σημειωτεον, οτι στο παλιο κινητο με 4.04 και root, μπορουσα να το κανω. Την εχουν αφαιρεσει αυτη τη δυνατοτητα, και σε root?

Οριστε το μηνυμα, στο Link2sd:

"App2SD is not supported by your device. Because your device has a primary external storage which is emulated from the internal storage.

You can link the app in order to move its files to your SD card."

 

Κανω κατι λαθος;

Την εξωτερικη sd δεν την θελω μονο για photos και videos, θελω να βαζω εκει και εφαρμογες.

Πχ το sygic με τους χαρτες του, μιλαμε πιανει 2gb μνημη, αυτη τη στιγμη, την εσωτερικη μνημη!

Ή πχ εχω βαλει google translate να μου βαλει στο κινητο τις γλωσσες offline, για μεταφραση χωρις internet. 3gb! Εσωτερικη μνημη,

Αν συνεχισω ετσι, σε λιγο θα εχει εξαντληθει το 12gb free απο τα 16gb του κινητου.

Θελω να μπορω να μεταφερω εφαρμογες με τα δεδομενα τους στην external sd.

Πως γινεται αυτο;

Παλια, πριν χρονια ομως, λυσεις τυπου 'link' που 'προτεινει' το link2sd, μου ειχε πει ψαγμενος φιλος να τις αποφυγω, μαλλον ειναι λυσεις προβληματικες. Ισχυει ακομη αυτο, ή πλεον δεν υπαρχει θέμα; Θα ηταν λυση αυτο? Τι κανει το linking?

Θελω ομως καποιο τροπο. Βασικα δεν με αφηνει καν να εγκαταστησω εφαρμογες στην sd.

Πως μπορω στο sony z1 compact να μεταφερω apps+data στην micro-sd?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Συνοψιζω σημαντικα ‘προβληματα’ που θελω να λυσω, για το z1c.

 

- μεταφορα εφαρμογων/δεδομενων στην micro-sd, το link2sd αρνειται να την κανει, παραπανω παρεθεσα το μηνυμα που βγαζει

- το otg με αλλα φλασακια μου παιζει, αλλα με πανακριβο kingston usb3, δεν το βλεπει καθολου (οποτε θελει παιζει το otg?)

- το ‘gallery’ στο 4.4 android του sony, πως λεγεται; (thumbnails απο βιντεο-εικονες)

- το χαρτακι στο slot της microsim, να το αφαιρεσω; πως;

- ακομη δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο. εγκατεστησα το smart keyboard, επιλεγω μονο αυτο, ποτε δεν μου το δινει να γραψω με αυτο ομως

- η συνδεση μεταξυ υπολογιστη - κινητου μεσω bluetooth, μου δινει προσβαση μονο στην internal memory. Δεν μπορει να δει κανεις την micro-sd μεσω bluetooth?

 

Οποιος μπορει, σε οτι εχει απαντηση, ας πει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...