Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλέον η wind έχει καλύψει πάρα πολλά σημεία εντός της πόλης της Ρόδου, τυχαία βρέθηκα σήμερα σε ένα απο τα λίγα σημεία που έχουν όχι απλα κάλυψη 4G WIND αλλά και full σήμα οπότε έτρεξα και ένα speedtest με πολύ καλά αποτελέσματα όπως φαίνεται παρακάτω ...

 

Νομίζω κάθε speedtest >10Mbps θεωρείται πολύ καλό, δεδομένου ότι καλύπτει και πολύ απαιτητικούς χρήστες.

Η μόνη περίπτωση που θα ήθελα μεγαλύτερη ταχύτητα θα ήταν updates/restore σε κάποια πλατφόρμα λογισμικού.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχει εντοπιστεί 4G σε σημεία της Πελοποννήσου (Ναύπλιο, Άργος και προς τα κει), πρόσφατα μου είπαν για Τρίκαλα και προσωπικά πέτυχα και στη Τζια! Αυτό το τελευταίο μου φάνηκε πολύ παράξενο κι εμένα...

 

Τρικαλα δεν εχω ακουσει κατι. Μπορεις να μαθεις και να μας πεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου θα με ενδιέφερε εαν γνωρίζει καποιος με ποιο τροπο μπορω να μαθαίνω το υπόλοιπο του χρόνου μου - MB στο επαγγελματικό προγραμμα το οποίο έχω.... Ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Με το myWind.Ψαξε το λιγο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ειχατε θεμα με Q ή F2G στην ενεργοποιηση του Viber?Προχθες εκανα hard reset στο Lumia 535 που εχω,λογω μερικων θεματων με τα Windows 10.Απο χθες το Viber αφου βαλω το κινητο δεν ερχεται SMS ενεργοποιησης.Προσπαθησα τηλεφωνικα αλλα επειδη δεν ακουγοταν καλα η γραμμη δεν μπορεσα να βαλω τον κωδικο σωστα.Με WhatsApp εκανα μολις τωρα κανονικα ενεργοποιηση.Προσφατα επισης στο F2G της μανας μου παλι δεν δουλευε το registration του Viber(για να παρει sms).Αλλα με απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα εφτιαξε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ειχατε θεμα με Q ή F2G στην ενεργοποιηση του Viber?Προχθες εκανα hard reset στο Lumia 535 που εχω,λογω μερικων θεματων με τα Windows 10.Απο χθες το Viber αφου βαλω το κινητο δεν ερχεται SMS ενεργοποιησης.Προσπαθησα τηλεφωνικα αλλα επειδη δεν ακουγοταν καλα η γραμμη δεν μπορεσα να βαλω τον κωδικο σωστα.Με WhatsApp εκανα μολις τωρα κανονικα ενεργοποιηση.Προσφατα επισης στο F2G της μανας μου παλι δεν δουλευε το registration του Viber(για να παρει sms).Αλλα με απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα εφτιαξε.

 

Sms μεσω του viber ερχεται.Οχι σαν κλασσικο sms .

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε κσι η δυο ηθελα να ηξερα την πρωτη φορα που θα το βαλεις σε τηλεφωνο λαμβανεις κανονικο sms, απο νουμερο εξωτερικου οταν πας να το βαλεις σε tablet τοτε στελνει το κωδικο στο τηλεφωνο. πως θα σου δωσει κωδικο μεσω του app την... πρωτη φορα ... αφου το app ειναι ανενεργο,... δεν εχει φτιαχτει καν λογαριασμος Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Sms μεσω του viber ερχεται.Οχι σαν κλασσικο sms .

 

 

 

Sms απο νουμερο(εξωτερικου) του Viber δεν ερχεται για να μου δωσει κωδικο προσβασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λετε κσι η δυο ηθελα να ηξερα την πρωτη φορα που θα το βαλεις σε τηλεφωνο λαμβανεις κανονικο sms, απο νουμερο εξωτερικου οταν πας να το βαλεις σε tablet τοτε στελνει το κωδικο στο τηλεφωνο. πως θα σου δωσει κωδικο μεσω του app την... πρωτη φορα ... αφου το app ειναι ανενεργο,... δεν εχει φτιαχτει καν λογαριασμος

 

 

 

Ακριβως,sms δεν πηρα καθολου.Το ιδιο επαθε προσφατα και η μανα μου μετα το service του κινητου της.Εχει F2G καρτοκινητο και εγω Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Sms απο νουμερο(εξωτερικου) του Viber δεν ερχεται για να μου δωσει κωδικο προσβασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ακριβως,sms δεν πηρα καθολου.Το ιδιο επαθε προσφατα και η μανα μου μετα το service του κινητου της.Εχει F2G καρτοκινητο και εγω Q.

Κοιτα μην εχεις περασει και στα δυο τηλεφωνα το αριθμο του viber σε καμια λιστα απορριψη κλησεων και sms. και εαν δεν ειναι αυτο παρε 8005000200 και δηλωσε βλαβη...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε κσι η δυο ηθελα να ηξερα την πρωτη φορα που θα το βαλεις σε τηλεφωνο λαμβανεις κανονικο sms, απο νουμερο εξωτερικου οταν πας να το βαλεις σε tablet τοτε στελνει το κωδικο στο τηλεφωνο. πως θα σου δωσει κωδικο μεσω του app την... πρωτη φορα ... αφου το app ειναι ανενεργο,... δεν εχει φτιαχτει καν λογαριασμος

 

Ωχ ,μάλλον έχεις δίκιο,το μπέρδεψα με την ενεργοποίηση για το laptop.Συγνώμη :O

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ομιλίας και τα mb που μπαίνουν στον αριθμό μετά από ανανέωση ή επιλογή προγράμματος συσσωρεύονται ή μετά το πέρας μιας συγκεκριμένης ημερομηνίας αφαιρούνται; Η ερώτησή μου αφορά και τα δύο πακέτα. (Q, f2g)
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ομιλίας και τα mb που μπαίνουν στον αριθμό μετά από ανανέωση ή επιλογή προγράμματος συσσωρεύονται ή μετά το πέρας μιας συγκεκριμένης ημερομηνίας αφαιρούνται; Η ερώτησή μου αφορά και τα δύο πακέτα. (Q, f2g)

Στην wind και Q δεν συσσωρευονται τα λεπτα και τα mb και να πανε σε μεταγενεστερη ημερομηνια οταν ερθει η ημερομηνια που λενε... ληγουν ..

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω νέο κινητό με μικρο-SIM , η κάρτα μου είναι μεγάλη.

Είμαι συνδρομητής Q.

Πήγα σε κατάστημα Wind να κάνω αίτημα για δεύτερη SIM ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω την παλιά στο παλιό κινητό σε περίπτωση βλάβης του νέου.

Δεν το δέχτηκαν, μου έκαναν αντικατάσταση κάρτας με κόστος 5 Ευρω.

Η νέα SIM είναι μεγάλη με χαραγμένη την μικρο-SIM, και σε περίπτωση χρήσης της μικρο-SIM βάζεις στο χρηματοκιβώτιο το περιμετρικό πλαστικό, για να χρησιμοποιηθεί ως ολόκληρη εάν χρειαστεί στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια εδω και κατι μέρες λαμβανω ενα συνεχες μηνυμα απο τη wind οτι κανω χρηση mb 0.1 και χρεωνομια 1 € Φυσικα εγω δεν κάνω τιποτα πείτε μου τι να κάνω για να σταματησει αυτη η χρεωση Εχω doogee f5
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 1231 χωρίς χρέωση να σου κλείσουν τα data

Μίλα με chat η fb να σου επιστρέψουν τα χρήματα

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8005000200 xωρις χρεωση απο κινητο σου. και ζητα να επιστραφουν τα χρηματα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/AIpcBju.png

 

 

 

Από 30 Απριλίου 2016 θα ισχύσουν οι παρακάτω αλλαγές στις

χρεώσεις εξερχόμενων & εισερχόμενων κλήσεων, μηνυμάτων SMS / MMS και υπηρεσιών δεδομένων κατά την περιαγωγή στην Ευρωπαϊκή Ένωση για συνδρομητές συμβολαίου, καρτοσύνδεσης και καρτοκινητής, ιδιώτες και επαγγελματίες που δεν έχουν επιλέξει ένα από τα διαθέσιμα οικονομικά πακέτα περιαγωγής.

 

Συγκεκριμένα, οι συνδρομητές που έχουν ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας, SMS, MMS και MB, θα μπορούν να τα καταναλώνουν για χρήση εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης με επιπλέον χρέωση: α) €0,0615/λεπτό για εξερχόμενες κλήσεις β) €0,0246/SMS για αποστολή μηνυμάτων γ) με €0,0615/MMS για αποστολή MMS και δ) 0,0615€/MB για χρήση mobile internet. Η κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας για τις εξερχόμενες κλήσεις θα ακολουθεί το βήμα χρέωσης του οικονομικού προγράμματος. Για τους συνδρομητές που δεν διαθέτουν ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας, SMS, MMS και MB ή τα έχουν καταναλώσει όλα, η χρέωση για χρήση εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης θα είναι σύμφωνη με τις χρεώσεις επικοινωνίας προς εθνικά δίκτυα του προγράμματός τους (προς όλους ή προς τρίτα δίκτυα).

 

Για τις επιπλέον χρεώσεις περιαγωγής, το βήμα χρέωσης είναι ανά δευτερόλεπτο για τις εξερχόμενες κλήσεις και ανά ΚΒ για τη χρήση mobile internet, ενώ για τις εξερχόμενες κλήσεις ισχύει ελάχιστη χρέωση διάρκειας 30 δευτερολέπτων.

 

Οι εισερχόμενες κλήσεις εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης δεν θα καταναλώνουν τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας του οικονομικού προγράμματος και θα χρεώνονται με €0,0140/λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Η λήψη MMS χρεώνεται όπως και η αποστολή MMS σύμφωνα με τις παραπάνω χρεώσεις.

 

Υπενθυμίζεται ότι παρέχεται δωρεάν ενημέρωση για τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής με SMS «TARIFF» στο 1266, καθώς και κάθε φορά που ο συνδρομητής εισέρχεται σε χώρα του εξωτερικού.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 1260 (με χρέωση - 1277 για εταιρικούς) ή επισκεφτείτε την ιστοσελίδα http://www.wind.com.gr Επίσης, χωρίς χρέωση στο 1266 για πληροφορίες χρεώσεων κατά την διάρκεια περιαγωγής εντός ΕΕ.

 

Δεν ισχύει σε περιπτώσεις μόνιμης περιαγωγής.

 

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=422

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο παραπάνω...Πήγα στην Q εδώ και 2-3 εβδομάδες και κάποιες (τυχαίες;) φορές, ενώ δείχνει ότι υπάρχει σήμα, ούτε καλεί ούτε λαμβάνει...μετά έρχονται μηνύματα από αυτούς που με πήραν κατά εκείνη την περίοδο. Εαν κάνω restart την SIM με λειτουργεία πτήσης, το σήμα επανέρχεται κανονικά. Το πρόβλημα είναι μεγαλό, καθώς δεν γνωρίζω πότε αυτό συμβαίνει μιας και οι γραμμές από το σήμα φαίνονται πάντα κανονικά...

Φίλε, εσένα το πρόβλημα λύθηκε οριστικά από μόνο του; Εκανες κάτι. Να σημειώσω ότι έχω dual sim (samsung galaxy s3612) εάν τυχόν παίζει κάποιο ρόλο (η δεύτερη SIM σχεδόν πάντα απενεργοποιημένη πάντως).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω ποτέ θα κλείσει το παλιό νούμερο της Vodafone έχω να κάνω ανανέωση από τον 6/2015 και έχω πάρει επέκταση και δεν έχει κλείσει ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Συνβουλή:

 

Έχεις μόνο κερδίζειν από "προβλήματα" με Wind. Να τα "επιδιώκεις"/"δημιουργείς". Αν και από μόνη της αυτή η εταιρεία τα "δημιουργεί"!!

Το ό,τι να'ναι της μόνο ωφέλεια έχει σε αυτή την εταιρεία: Εκμεταλεύσου το.

Αρκεί να "μιλήσεις" καταλλήλως.

 

Για περισσότερα, γράψε μας τι έκανες με το θέμα και πως κατέληξε....

 

"Να ακούς τον παππού!!" Χα χα !!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και στην cosmote είχα διαβάσει ότι αν έχεις την sim ανενεργή για 3 μήνες έχουν δικαίωμα να στην καταργήσουν. Οπότε μία στο τόσο καλό είναι να βρίσκει σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνβουλή:

 

Έχεις μόνο κερδίζειν από "προβλήματα" με Wind. Να τα "επιδιώκεις"/"δημιουργείς". Αν και από μόνη της αυτή η εταιρεία τα "δημιουργεί"!!

Το ό,τι να'ναι της μόνο ωφέλεια έχει σε αυτή την εταιρεία: Εκμεταλεύσου το.

Αρκεί να "μιλήσεις" καταλλήλως.

 

Για περισσότερα, γράψε μας τι έκανες με το θέμα και πως κατέληξε....

 

"Να ακούς τον παππού!!" Χα χα !!

Δεν θα συμφωνήσω. Αν πχ. είχε ήδη σιμ σύγχρονη ο άνθρωπος, θα έχανε 5 ευρώ. Δε νομίζεις;;;

 

Νομίζω και στην cosmote είχα διαβάσει ότι αν έχεις την sim ανενεργή για 3 μήνες έχουν δικαίωμα να στην καταργήσουν. Οπότε μία στο τόσο καλό είναι να βρίσκει σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι τέτοιο θυμάμαι και εγώ να είχα διαβάσει κάπου, κάποτε στην κοσμοτέ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...