Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να μεταφερω τον αριθμο απο vodafone σε wind και θα ηθελα να ξερω εναν τηλεφωνικο αριθμο σε σταθερο που να μπορω να καλεσω απο αλλο παροχο.

 

Για δοκίμασε το 13833.

 

Ήθελα σταθερό αριθμό δηλαδή 210-......ίσως υπάρχει και κάποια εταιρεία εξωτερικός συνεργάτης. Οποίος γνωρίζει που να είχε πάρει καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω το σταθερό τηλ. στην επιχείρησή μου στην WIND .

Πως μπορώ να κάνω όταν με κάλει κάποιος να μην ακούγεται το τουτ τουτ (κλασσικός ηχος )

αλλά ένα μνμ που θα έχω ηχογραφήσει εγώ π.χ. Καλώς ήρθατε, το ωράριο του καταστήματος είναι το τάδε.

Επίσης και όταν μιλάω και η γραμμή είναι κατηλειμένη να ακούγεται ένα δικό μου μνμ και όχι το μήνυμα της WIND .

ευχαριστώ πολύ.

 

Το έψαξα αρκετά στο site τους αλλά δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο, εκτός και αν παίξεις εσύ με δικό σου τηλεφωνικό κέντρο από πάνω. Πάντως δεν χάνεις κάτι να κάνεις μια κλήση στο 13800 στην εξυπηρέτηση της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν πως προς το παρόν δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία αυτή.

Θα πρέπει εγω από μόνος μου να πάρω μια συσκευή προαπάντησης κλήσεων

Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε από το κινητό σου στο 13846, εντελώς δωρεάν, όλο το 24ωρο!

https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/foritotita-arithmou/eisai-sundromitis-allou-diktuou/

ΤΟ τηλεφωνο το καλεις απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ δικτυο. Αυτος ειναι ο λογος υπαρξης του.

Ασε τους εξωτερικους συνεργατες. Και δεν εχει νοημα το 210-. Μη κανετε δυσκολη τη ζωη σας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης είτε να πας σε κατάστημα, είτε να κάνεις αίτηση από το ίντερνετ και θα σε καλέσει μετά η Wind
ck
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τα κλασσικά ψέματα που σου λένε τα Call Center. Αν πάρεις απευθείας την Wind η πας σε κατάστημα θα σου πουν οτι πληρώνεις κανονικά την ρήτρα στον OTE. Εγώ στην θέση σου θα κράταγα όνομα αντιπροσώπου και θα έκανα καταγγελία.

 

Όταν έχεις συμβόλαιο σε οποιαδήποτε εταιρία θα πληρώσεις αν φύγεις πριν την λήξη

Εγώ μάλωσα με μια τέτοια γιατί ενώ της έλεγα δεν έχει λήξει το συμβόλαιο και ότι έτσι κι αλλιώς δεν ενδιαφέρομαι να αλλάξω εταιρία αυτή επέμενε. θράσος! χαχαχα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούριος εδώ και καλώς σας βρήκα!

Σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε f2go ή q μιας και βλέπω να βάζουν τρελές προσφορές, η q δίνει 1.000 λεπτά προς q και (f2go?) και άλλο 1gb με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ και αυτός είναι ο ένας λόγος που σκέφτομαι q αλλά και f2go λόγο των magic numbers και των προσφορών που βάζει. Δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον από τους 2 να πάω.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως τη χρηση που κάνεις.

Προσωπικα με συμφερει η q.

 

(Με ανανεωση 10€ παιρνεις 1000 λεπτα ΜΟΝΟ προς q,με χρέωση ανα δευτερόλεπτο)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ, λέει και 1GB, η χρήση που κάνω δεν είναι και τόση αλλά αν είχα τα λεπτά αυτά θα τα χρησιμοποιούσα γύρω στα 600-900 τον μήνα προς q, τα άλλα πακέτα που έχει προς όλα τα δίκτυα πια είναι; 3 Ευρώ/1 ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ, λέει και 1GB, η χρήση που κάνω δεν είναι και τόση αλλά αν είχα τα λεπτά αυτά θα τα χρησιμοποιούσα γύρω στα 600-900 τον μήνα προς q, τα άλλα πακέτα που έχει προς όλα τα δίκτυα πια είναι; 3 Ευρώ/1 ώρα;

 

Ναι με το σημαντικότερο πως στην Q δεν υπάρχει ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά (όπως το F2G) αλλά χρεώνεσαι ανά δευτερόλεπτο κάνοντας την να συμφέρει περισσότερο αν κάνεις πολλές κλήσεις μικρής κυρίως διάρκειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούριος εδώ και καλώς σας βρήκα!

 

 

Σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε f2go ή q μιας και βλέπω να βάζουν τρελές προσφορές, η q δίνει 1.000 λεπτά προς q και (f2go?) και άλλο 1gb με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ και αυτός είναι ο ένας λόγος που σκέφτομαι q αλλά και f2go λόγο των magic numbers και των προσφορών που βάζει. Δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον από τους 2 να πάω.

 

 

 

Αμα εισαι με παρεα Wu,δηλαδη το 70% και παραπανω απο τις επαφες σου ειναι Whats Up να πας Q μαζι με την παρεα σου.Θα σας βολεψει παρα πολυ και τζαμπα μηνυματα με whatsapp(προγραμμα σαν το viber ειναι,που στο εξωτερικο χρησιμοποιειται πολυ).Αμα θελεις να μιλας με ολους πανε F2G.Και τα 2 δινουν πολλα MB για internet.Αλλα κοιτα αμα στα μερη σου εχει καλο σημα,γιατι επαρχια,ειδικα Β.Ελλαδα εκτος απο Εβρο,Καστορια,Θεσσαλονικη,Χαλκιδικη στα υπολοιπα μερη δεν εχει ουτε 3G.Εκτος αμα εισαι Πελλοπονησο,Αθηνα και στα μερη που αναφερα της Β.Ελλαδας οπου η Wind ειναι σφαιρα και την Cosmote την κοντραρει στα ισα.

 

Εγω εχω Q αλλα λογω φτηνου internet και επειδη κανω κλησεις σε Wind/Q και φυσικα χρεωση ανα δευτερολεπτο.Εγω προσωπικα βλεπω παιδια στην ηλικια μου με Wu και γελαω,γιατι κανουν αναπαντητες ή δεν μπορουν να κανουν κληση και στελνουν με 0.facebook μηνυματα για να μιλανε. Ξυπνατε και βαλτε Q εσεις που εχετε Wu για 0.και βαζετε καρτα ισα ισα για να μπορειτε να δεχεστε κλησεις να μιλατε οσο θελετε,και να λιωσετε το κινητο σας στο να μιλατε.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Whatsapp χρησιμοποιούμε μιας και τα sms δεν θα έλεγα ότι συμφέρουν πια, είμαι Αθήνα το σήμα έχω δει ότι είναι μια χαρά γιατί οι περισσότεροι έχουν f2go αλλά και q
Link to comment
Share on other sites

Whatsapp χρησιμοποιούμε μιας και τα sms δεν θα έλεγα ότι συμφέρουν πια, είμαι Αθήνα το σήμα έχω δει ότι είναι μια χαρά γιατί οι περισσότεροι έχουν f2go αλλά και q

 

 

 

Καλο αυτο,πανε και συ τοτε.Αθηνα εχει και 4G με καλο σημα και ταχυτητες.Επισης ειναι με την Cosmote στα ισα σε σημα/ταχυτητες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα ..ρίξε μια ματιά στις επαφες να δείς τι έχουν αυτοί που μιλάς περισσότερο. Επίσης δες αν κανεις κλήσεις κάτω απο 3 λεπτά και λίγες προς όλους. Αν οι επαφές που μιλάς πολύ ανήκουν στην Κοσμοτε,τότε σε συμφέρει το F2G
Link to comment
Share on other sites

Έχω την απορία αν αυτό γίνεται και στο f2g ή q

 

Από f2g που ξέρω χρόνια τώρα: Δε γίνεται. Κάθε πακέτο έχει τη δικιά του ημερομ. λήξης στο f2g και ακόμα και το ίδιο πακέτο να βάλεις πριν λήξει το προηγούμενο, ό,τι είχες από το προηγούμενο λήγει στις 30 μέρες από την ενεργοποίησή του.

 

http://i64.tinypic.com/21alto5.jpg

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Από f2g που ξέρω χρόνια τώρα: Δε γίνεται. Κάθε πακέτο έχει τη δικιά του ημερομ. λήξης στο f2g και ακόμα και το ίδιο πακέτο να βάλεις πριν λήξει το προηγούμενο, ό,τι είχες από το προηγούμενο λήγει στις 30 μέρες από την ενεργοποίησή του.

 

http://i64.tinypic.com/21alto5.jpg

 

 

 

Το ιδιο και σε Q,ειμαι εδω και 3 χρονια.Το πακετο ληγει στις 30 μερες και δεν μεταφερεται τιποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε το σηματάκι του 4G και στη Ρόδο (με πάγιο WIND σε samsung note 4).

 

Έως τώρα έχω εντοπίσει όμως μόνο σε 2 σημεία

 

1. Σε μικρό τμήμα του αεροδρομίου της Ρόδου (δεν καλύπτεται ακόμα όλο το αεροδρόμιο).

2. Σε μικρό τμήμα του δρόμου από Ρόδο προς Ιαλυσό (στο ύψος του ξενοδοχείου Καψής).

 

Στο κέντρο του νησιού δεν εντόπισα να έχει προς το παρόν πουθενά.

Γράψτε και εσείς αν έχετε εντοπίσει κάπου 4G με WIND στη Ρόδο ...

 

πριν λίγο με ένα huawei MiFi 5786 έπιασε οριακά (οριακά 1 γραμμή η οποία που και που εξαφανιζόταν) και μέσα στην πόλη 4G :D

αν και με 1 γραμμή 4G η σύνδεση δούλευε κανονικά.

 

είμαστε σε καλό δρόμο, ελπίζω να μπουν σύντομα και άλλες κεραίες ...

 

 

btw. στο ίδιο σημείο το Note 4 δεν έπιανε καθόλου 4G, είχε φούλ H+ αλλά 4G με τίποτα. Πιθανόν το 5786 να έχει πιο δυνατή κεραία ...

 

Λοιπόν σήμερα εντόπισα και φουλ 4G σήμα σε 2 χωριά (Ψίνθο και Καλλιθιές), επίσης 1-2 γραμμές εμφανίστηκαν και κατα μήκος της λεωφόρου Ρόδου-Λίνδου σε αρκετά σημεία.

 

Μέσα στην πόλη ακόμα τίποτα ... απ'οτι φαίνεται για κάποιο λόγο ξεκίνησαν να βάζουν 4G σε χωριά και δρόμους εκτός πόλης πρώτα ... τώρα για ποιο λόγο το κάνουν ανάποδα δεν μπορώ να φανταστώ , 4G σε χωριά 1.000 κατοίκων και δεν έχει η πόλη της Ρόδου που έχει 100.000 .... :worry::lol:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι εκβιασμός. Δεν μου τα πολυλεει καλά τώρα τελευταία η q και με βλέπω για άλλες πολιτείες....

 

Και που "αλλού" να "πας";

Link to comment
Share on other sites

Και που "αλλού" να "πας";

 

Frog:

α. εχει πακετο 1ε-300 λεπτα προς φρογκ

β. εχει πακετο 1ε-300 μηνυματα προς φρογκ

γ. σε καθε νεα συνδεση, σε καθε μηνιαια ανανεωση στους πρωτους 6 μηνες δινει δωρο 100 λεπτα προς ολους (+600' προς φρογκ)

ρ. εχει πακετο 3ε-60 λεπτα προς ολους (χρεωση ανα δευτερόλεπτο)

 

αρνητικά:

-δινει λιγοτερο ιντερνετ απο το κιου

-το πακετο 300 λεπτα εχει ελαχ.χρεωση 3λεπτο

(για μερικα ατομα ειναι αρνητικο) δε δινει αναγνωριση κλησης οταν εισαι εξωτερικο

Edited by laznokxd
Link to comment
Share on other sites

Frog:

α. εχει πακετο 1ε-300 λεπτα προς φρογκ

β. εχει πακετο 1ε-300 μηνυματα προς φρογκ

γ. σε καθε νεα συνδεση, σε καθε μηνιαια ανανεωση στους πρωτους 6 μηνες δινει δωρο 100 λεπτα προς ολους (+600' προς φρογκ)

ρ. εχει πακετο 3ε-60 λεπτα προς ολους (χρεωση ανα δευτερόλεπτο)

 

αρνητικά:

-δινει λιγοτερο ιντερνετ απο το κιου

-το πακετο 300 λεπτα εχει ελαχ.χρεωση 3λεπτο

(για μερικα ατομα ειναι αρνητικο) δε δινει αναγνωριση κλησης οταν εισαι εξωτερικο

 

Να προσθέσω και τη μεταφορά υπολοίπου...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και τη μεταφορά υπολοίπου...

 

σωστός, ως θετικό για το φρογκ.

Ενα ακόμη αρνητικό που θυμήθηκα για το φρογκ ειναι οτι έχει ημερομηνία λήξης υπολοίπου χρημάτων τους 3 μήνες, ενώ το κιου είναι το μοναδικό που έχει 6μηνο

Link to comment
Share on other sites

σωστός, ως θετικό για το φρογκ.

Ενα ακόμη αρνητικό που θυμήθηκα για το φρογκ ειναι οτι έχει ημερομηνία λήξης υπολοίπου χρημάτων τους 3 μήνες, ενώ το κιου είναι το μοναδικό που έχει 6μηνο

 

Ας τα "ζυγίσουμε", λοιπόν!!! :)

 

Τί άλλο πιο "δίκαιο"; Από "σωστά" πακέτα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6527678#post6527678

 

Αλλά, όπως τα βλέπω, βαίνουμε με ορίζοντα 5ετίας σε "κατάργηση" της καρτοκινητής , όπως ξεκίνησε το 1997 στη χώρα μας (θυμάστε τη διαφήμιση του τεθνεότα στην Telestet!!), δεν ξέρω ακόμα με ποιό "τρόπο".

Κρίνοντας από τις "πράξεις" των εταιρειών τα τελευταία χρόνια.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...