Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100€ για ενα μηνα ειναι λιγο για καρτοκινητο; Χμ... μου φαινεται οτι δεν εχεις συναντησει χρηστες που ξυνουν ανα 2 μερες καρτα και βαζουν στο κινητο. Καποιοι δεν το ξερουν για τα συμβολαια, καποιοι εχουν παρανομη σχεση και δεν θελουν συμβολαια αλλα θελουν να μιλανε με τον "ερωτα", καποιοι αλλοι ειναι φοιτητες αλλα θελουν να ειναι σε συνεχη "επαφη" με το ετερο ημισυ χωρις να το ξερει ο μπαμπας κοκ...

 

Εχω εμπειρια απο τετοια ατομα και αμα δεν το εβλεπα δεν θα το πιστευα... ;-)

 

Παντως τα δικτυα δεν ειναι βλακες. Οτι κανουν το κανουν γιατι το εχουν μελετησει. Πληρωνουν υπαλληλους μονο και μονο για τετοιες δουλειες και οτι κανουν το κανουν αφου εχουν σιγουρεψει το συμφερον τους. Συνεπως θα υπαρχουν κοροιδα που ξυνουν τοσες πολλες καρτες για το καλο της ανωνυμιας...

 

Ασε που τωρα με τον 2πλασιασμο του χρονου ομιλιας μπορεις να καταφερεις να ριξεις το 50αρικο στα μισα. Για εμενα αμα ειναι να περιμενεις να παρεις συσκευη απο το winclub καλυτερα να την πεσεις σε ενα ebay και να αγορασεις κατι καλο και πολυ πιο συμφερον απο την τιμ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Έχω καρτοκινητό TIM F2G σε συσκευή Motorola MPx200 και είπα να εκμεταλλευθώ το GPRS που ήταν ήδη ενεργοποιημένο μόλις αγόρασα το νεο οικονομικό πακέτο, και χρησιμοποίησα ονόματα χρήστη και κωδικους προσβασης και settings etc. etc. της dial-up σύνδεσής μου με την forthnet. Αφού συνδέθηκα με επιτυχία και έκανα browsing στο e-shop μεσω του explorer του MPx200 μέσα σε 1 λεπτό (μόλις που πρόλαβε να φορτώσει την σελίδα) τελείωσαν οι μονάδες που μου είχαν μείνει στην κάρτα αξίας 3 Ευρώ (!)... Μα καλά τόσο ακριβό είναι πια???? :mad: :mad: :mad: Άσε που στον τιμοκατάλογο της TIM γράφει 0,005 Euro ανα Kb.... :/
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε ποσα kb χρησιμοποιησες, κανε τις πραξεις και θα δεις αν ειναι ολα οκ. Λογικο ειναι να σου τελειωσουν τοσο γρηγορα οι μοναδες καθως κινουνται πολλα δεδομενα με το browsing .
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς ασύμφορο. Καλύτερα σε νετ καφέ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε είναι πανάκριβο.

Εχω ΜΡΧ220 και επίλεξα F2G να έχω σαν βασικό μου νούμερο για την πλήρες λειτουργία του κινητού σε όλα τα θέματα όπως Internet με laptop αλλά πάντα για κάτι πολύ έκτακτο!Είναι πολύ ακριβό!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Έχω καρτοκινητό TIM F2G σε συσκευή Motorola MPx200 και είπα να εκμεταλλευθώ το GPRS που ήταν ήδη ενεργοποιημένο μόλις αγόρασα το νεο οικονομικό πακέτο, και χρησιμοποίησα ονόματα χρήστη και κωδικους προσβασης και settings etc. etc. της dial-up σύνδεσής μου με την forthnet. Αφού συνδέθηκα με επιτυχία και έκανα browsing στο e-shop μεσω του explorer του MPx200 μέσα σε 1 λεπτό (μόλις που πρόλαβε να φορτώσει την σελίδα) τελείωσαν οι μονάδες που μου είχαν μείνει στην κάρτα αξίας 3 Ευρώ (!)... Μα καλά τόσο ακριβό είναι πια???? :mad: :mad: :mad: Άσε που στον τιμοκατάλογο της TIM γράφει 0,005 Euro ανα Kb.... :/

Έκανες Dial-Up σύνδεση [CSD] καλώντας 89625-88888 με τα στοιχεία που έχεις για την πρόσβασή σου via Forthnet, ή μπήκες μέσω GPRS σύνδεσης χρησιμοποιώντας το gwap.b-online.gr ή gint.b-online.gr ?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες Dial-Up σύνδεση [CSD] καλώντας 89625-88888 με τα στοιχεία που έχεις για την πρόσβασή σου via Forthnet, ή μπήκες μέσω GPRS σύνδεσης χρησιμοποιώντας το gwap.b-online.gr ή gint.b-online.gr ?

 

Ναι, έκανα dialup σύνδεση καλώντας τον αριθμό της forthnet (89625-88888) χρησιμοποιώντας username & password της σύνδεσης που χρησιμοποιώ και στο pc. Δεν έχω κάνει αίτηση για επιπλέον σύνδεση απο την ΤΙΜ, αλλιώς θα πλήρωνα 30-πόσα Ευρώ/μήνα!

 

Η dialup σύνδεση θα έπρεπε να πλήρωνες το πολύ 10 Ευρώ/μήνα χωρίς καμία επιπλέον χρέωση! Γιατί δηλαδή ο γερμανός κατεβάζει όλο το Internet με την θηριώδη 1024 DSL του, που εδώ έχουν τα καλύτερα ΝΕΤ Καφέ, και πληρώνει το μισό πάγιο απο μένα, και μάλιστα χωρίς χρονοχρέωση?? Άσε που αύξησαν και την χρέωση της dial up!!! Τάχα για να βάλει ο κόσμος DSL... Ευχαρίστως να βάλουμε άν φέρνανε οι ευλογημένοι DSL γραμμές στο χωριό μας!!!! Αυτοί κάνουν μ@λ@κίες, και εμείς τις πληρώνουμε απο πάνω!!!:mad: :mad: :mad:

 

Καλά, για τα κινητά δεν το συζητώ... Εντελώς τζάμπα το λιγότερο... Άσε που κανένα... ...DSL-over-GPRS θα ήταν πολύ τέλειο :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει γινει λαθος,οι ποντοι ισχυουν για δυο χρονια,πηρα στο 1263 και στην εξυπηρετηση πελατων ξανα για επιβεβαιωση αρα τωρα ισως να παρω καμια συσκευη :D
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι κερδίζεις και ένα πόντο με κάθε ΜΜS .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jerete an h ekptwsh sto f&f isxyei kai gia mms kai videoklhseis? h mono omilia kai sms?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ομιλία και sms.

 

Το ΤΕΤ-Α-ΤΕΤ έχει έκπτωση και στα mms.

 

Με τις videoκλήσεις δεν ξέρω τί παίζει αλλά δεν φαντάζομαι να έχει έκπτωση γι'αυτές το friends & family.

Link to comment
Share on other sites

Το f&f εχει να κανει μονο με ομιλια και sms... Tωρα που αλλαζουν γενικως τα δεδομενα στη χρηση του κινητου ισως να την αλλαξουν και να υποστηριζει και βιντεοκλησεις!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα πρόβλημα με την αποστολή sms πρός ένα συγκεκριμένο αριθμό vodafone. Το πρόβλημα έχει ως εξής.

Έχω ενα φίλο ο οποίος έχει σύνδεση vodafone με συμβόλαιο. Κάθε φορά που μου στέλνει μήνυμα, και πατάω "ΑΠΑΝΤΗΣΗ", το μήνυμα ποτε δεν καταφέρνω να το στείλω, όλο μου βγαίνει μήνυμα στην οθόνη του κινητού μου που μου λέει κατι για σφάλμα, το δικτυο δεν υποστηριζει sms.. και κατι τετοια..

Στο σημείο αυτό , να σημειώσω πως έχω ένα nokia 6230i.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι γίνεται αυτό.. σε καμια άλλη περιπτωση δεν εχει γινει.. αλλά με αυτό το ατομο γινεται συνέχεια.

Έχω προβληματιστεί.. φταίει το δικτυο? και αν ναι, ποιο, ι tim ή η vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αποστολή sms πρός ένα συγκεκριμένο αριθμό vodafone. Το πρόβλημα έχει ως εξής.

Έχω ενα φίλο ο οποίος έχει σύνδεση vodafone με συμβόλαιο. Κάθε φορά που μου στέλνει μήνυμα, και πατάω "ΑΠΑΝΤΗΣΗ", το μήνυμα ποτε δεν καταφέρνω να το στείλω, όλο μου βγαίνει μήνυμα στην οθόνη του κινητού μου που μου λέει κατι για σφάλμα, το δικτυο δεν υποστηριζει sms.. και κατι τετοια..

Στο σημείο αυτό , να σημειώσω πως έχω ένα nokia 6230i.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι γίνεται αυτό.. σε καμια άλλη περιπτωση δεν εχει γινει.. αλλά με αυτό το ατομο γινεται συνέχεια.

Έχω προβληματιστεί.. φταίει το δικτυο? και αν ναι, ποιο, ι tim ή η vodafone?

 

Φταίει μια ρύθμιση στη συσκευή του φίλου σου. Αν έχει ΝΟΚΙΑ θα πρέπει να πάει στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και εκεί που λέει "απάντηση μέσω ίδιου κέντρου" αντί για ΝΑΙ να βάλει ΟΧΙ. Ο φίλος σου έχει τη ρύθμιση στο ΝΑΙ οπότε αναγκάζει εσένα που κάνεις απάντηση στο μήνυμα του να το στείλεις και το δικό σου μήνυμα με το κέντρο μηνυμάτων της vodafone κάτι που φυσικά δεν μπορεί να γίνει αφού έχεις ΤΙΜ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την αποστολή sms πρός ένα συγκεκριμένο αριθμό vodafone. Το πρόβλημα έχει ως εξής.

Έχω ενα φίλο ο οποίος έχει σύνδεση vodafone με συμβόλαιο. Κάθε φορά που μου στέλνει μήνυμα, και πατάω "ΑΠΑΝΤΗΣΗ", το μήνυμα ποτε δεν καταφέρνω να το στείλω, όλο μου βγαίνει μήνυμα στην οθόνη του κινητού μου που μου λέει κατι για σφάλμα, το δικτυο δεν υποστηριζει sms.. και κατι τετοια..

Στο σημείο αυτό , να σημειώσω πως έχω ένα nokia 6230i.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι γίνεται αυτό.. σε καμια άλλη περιπτωση δεν εχει γινει.. αλλά με αυτό το ατομο γινεται συνέχεια.

Έχω προβληματιστεί.. φταίει το δικτυο? και αν ναι, ποιο, ι tim ή η vodafone?

Eixa akrivws to idio provlhma me sygkekrimeno arithmo VOdafone....Thanks Petros the Great..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aaa... ok. Ο φίλος μου έχει samsung, αλλά φαντάζομαι πως ισχύει αυτό που είπες..

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

exi idi gini. vevea oxi akrivos san tis voda... grafis se 1 minima ena arithmo TIM k to stelnis sto 4040. I m@l@kia ine oti eno den xreonete vevea, prepi na exis karta esto gia 1 minima. elpizo na se kalipsa.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

ενεργοποίησα την υπηρεσία του προηγμένου προσωπικού τηλεφωνητή, αλλά δεν ξέρω τι αριθμό να βάλω για την προώθηση των κλήσεων.

Δοκίμασα το 122, αλλά δεν δουλεύει ..

Καμιά ιδέα παρακαλώ ?

Link to comment
Share on other sites

8a prepei na pas stis rutmiseis tou kinitou sou kai na kaneis setup tis proothiseis ekei pou thes (diverts). An gia paradeigma theleis oles oi kleiseis pou dexesai otan esu eisai apasxolimenos (busy) na bgainoun ston tilefwniti sou tote to kaneis set up sto: 30693515xxxxxxx (opou xxxxxxx einai ta 7 teleutaia noumera apo to kinito sou 693xxxxxxx). Paromoia boreis na kaneis kai tis upoloipes rytmiseis.
Link to comment
Share on other sites

8a prepei na pas stis rutmiseis tou kinitou sou kai na kaneis setup tis proothiseis ekei pou thes (diverts). An gia paradeigma theleis oles oi kleiseis pou dexesai otan esu eisai apasxolimenos (busy) na bgainoun ston tilefwniti sou tote to kaneis set up sto: 30693515xxxxxxx (opou xxxxxxx einai ta 7 teleutaia noumera apo to kinito sou 693xxxxxxx). Paromoia boreis na kaneis kai tis upoloipes rytmiseis.

ok, euxaristw poly.. mia paratirisi mono, den einai 693515xxxxxxx, alla 693555xxxxxxx

Euxaristw kai pali!

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον τηλεφωνητή υποστιρίζεται και παράλληλα η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...