Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοείς;;;

Με πήραν τηλέφωνο μου έκαναν προσφορά δέχτηκα, δεν το πίστεψα στην αρχή μέχρι να το δω με τα μάτια μου, έστειλαν συμβόλαιο επιστρέψαμε 4 κινητά στη nova με 13,02 ευρώ για την ακρίβεια ανά ζευγάρι το μήνα unlimited all συμβόλαιο 24μηνες δέσμευση
Το μόνο που θέλω είναι κάποια στιγμή να δώσουν extra sim πλέον, με το δίκτυο της νόβα μια χαρά κάνω δουλειά στο κινητό, αυτά που μου χρειάζονται! Δεν έχω κανένα θέμα με την κάλυψη στην Μακεδονία και τη Θράκη όπου κινούμαι, όσο είμαι Ελλάδα.

Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Με πήραν τηλέφωνο μου έκαναν προσφορά δέχτηκα, δεν το πίστεψα στην αρχή μέχρι να το δω με τα μάτια μου, έστειλαν συμβόλαιο επιστρέψαμε 4 κινητά στη nova με 13,02 ευρώ για την ακρίβεια ανά ζευγάρι το μήνα unlimited all συμβόλαιο 24μηνες δέσμευση
Το μόνο που θέλω είναι κάποια στιγμή να δώσουν extra sim πλέον, με το δίκτυο της νόβα μια χαρά κάνω δουλειά στο κινητό, αυτά που μου χρειάζονται! Δεν έχω κανένα θέμα με την κάλυψη στην Μακεδονία και τη Θράκη όπου κινούμαι, όσο είμαι Ελλάδα.

Sent from my iPad using Tapatalk
unlimited all είναι για σταθερό ή κινητό; απεριόριστα data(εάν είναι για κινητό) ;
Link to comment
Share on other sites

Κινητό γιατρέ, το γράφω


Sent from my iPad using Tapatalk
οκ τώρα το είδα! άρα αυτή η προσφορά είναι μόνο εάν σε πάρουν τηλ. δεν μπορούμε να την ζητήσουμε εμείς.. γμτ
Link to comment
Share on other sites

Και ισχύει από όσο γνωρίζω, μόνο για μεταφορά δύο αριθμών από άλλο δίκτυο στο δίκτυο της Nova, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Και ισχύει από όσο γνωρίζω, μόνο για μεταφορά δύο αριθμών από άλλο δίκτυο στο δίκτυο της Nova, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Ισχύει 6.5€ ο αριθμός αν αφορά 2 δηλαδή 13€, αν είναι 1 ή 3 πάει στα 13€ ή 26€ αντίστοιχα. Αν είναι 4 αριθμοί πάει στα 26€, με 6.5€ ο κάθε αριθμός.

Σωστό το ότι ισχύει για μεταφορά από τα άλλα δίκτυα.

2 ώρες πριν, ilka71 said:
3 ώρες πριν, rebel1 said:
Κινητό γιατρέ, το γράφω emoji6.png


Sent from my iPad using Tapatalk

οκ τώρα το είδα! άρα αυτή η προσφορά είναι μόνο εάν σε πάρουν τηλ. δεν μπορούμε να την ζητήσουμε εμείς.. γμτ

Μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια, αν έχεις ήδη Nova δεν θα την δώσουν όμως.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ειχα φυγει με 2 αριθμους για voda κ με πειραν 13 ευρω το μηνα αν επιστρεψουν κ τα 2 νουμερα ..6.50 το καθε ενα κ ολα απεριοριστα!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχατε συνδέσεις όμως ή καρτοκινητά?
εγω καρτοκινητα εμα q κ ενα f2g!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πηραν παλι σήμερα για προσφορά και μου ειπαν τις στανταρ τιμές 13,18,21,27. Όταν ρωτησα για 6,5 παλι έκαναν τους ανήξερους και ότι δεν υπάρχει τετοια προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανονικά ίντερνετ στο σταθερό; Εδώ και δέκα λεπτά δείχνει κανονικά συνδεμένο το ρούτερ και δεν έχω ίντερνετ.

Edit: επανήλθε.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανονικά ίντερνετ στο σταθερό; Εδώ και δέκα λεπτά δείχνει κανονικά συνδεμένο το ρούτερ και δεν έχω ίντερνετ.
Edit: επανήλθε.
Πειραιά τώρα σεεεερνεται
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, kalitexnis_g said:
Έχετε κανονικά ίντερνετ στο σταθερό; Εδώ και δέκα λεπτά δείχνει κανονικά συνδεμένο το ρούτερ και δεν έχω ίντερνετ.
Edit: επανήλθε.

Πειραιά τώρα σεεεερνεται

Κάτι παίζει μάλλον..

Link to comment
Share on other sites

Στους χορηγους του μαραθωνίου Μεγας Αλέξανδρος δεν βλεπω τη Νοβα. Ως wind έδινε το παρόν καθε χρονο νομιζω.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (είχα έναν ενδοιασμό για το αν είναι εδώ το σωστό νήμα ή στης Apple. Αν χρειαστεί να αλλάξει ας πάει όπου αρμόζει...)

 

Υπάρχει κάποια λύση στο εν λόγω θέμα μιας και από την υποστήριξη δεν βρίσκω άκρη;

Υπάρχει ένα iPhone με 16.4.1 όπου με φυσική κάρτα Wind δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το iMessage εμφανίζοντας μήνυμα σφάλματος ενώ στην ίδια συσκευή βάζοντας φυσική κάρτα Cosmote η ενεργοποίηση γίνεται επιτυχώς...

Αυτό που παρατηρώ και δεν έχω καταλάβει τι μπορεί να φταίει είναι πως στην παρακάτω διαδρομή:

Ρυθμίσεις > Κινητό δίκτυο > Δεν υπάρχει η επιλογή (μενού) > Κινητό δίκτυο δεδομένων, για την κάρτα της Wind/Nova 

Ενώ...

Ρυθμίσεις > Κινητό δίκτυο > Υπάρχει η επιλογή (μενού) > Κινητό δίκτυο δεδομένων, για την κάρτα της Cosmote

όπου και μπορεί να γίνει στη 2η περίπτωση η διαχείριση ΑΡΝ ενώ στην 1η όχι

 

Μφχ

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (είχα έναν ενδοιασμό για το αν είναι εδώ το σωστό νήμα ή στης Apple. Αν χρειαστεί να αλλάξει ας πάει όπου αρμόζει...)
 
Υπάρχει κάποια λύση στο εν λόγω θέμα μιας και από την υποστήριξη δεν βρίσκω άκρη;
Υπάρχει ένα iPhone με 16.4.1 όπου με φυσική κάρτα Wind δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το iMessage εμφανίζοντας μήνυμα σφάλματος ενώ στην ίδια συσκευή βάζοντας φυσική κάρτα Cosmote η ενεργοποίηση γίνεται επιτυχώς...
Αυτό που παρατηρώ και δεν έχω καταλάβει τι μπορεί να φταίει είναι πως στην παρακάτω διαδρομή:
Ρυθμίσεις > Κινητό δίκτυο > Δεν υπάρχει η επιλογή (μενού) > Κινητό δίκτυο δεδομένων, για την κάρτα της Wind/Nova 
Ενώ...
Ρυθμίσεις > Κινητό δίκτυο > Υπάρχει η επιλογή (μενού) > Κινητό δίκτυο δεδομένων, για την κάρτα της Cosmote
όπου και μπορεί να γίνει στη 2η περίπτωση η διαχείριση ΑΡΝ ενώ στην 1η όχι
 
Μφχ

iMessage ενεργοποιείται από το
Μηνύματα- αποστολή και λήψη βάζεις V και έτοιμος


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, rebel1 said:


iMessage ενεργοποιείται από το
Μηνύματα- αποστολή και λήψη βάζεις V και έτοιμος


Sent from my iPad using Tapatalk

Όταν πάω να ανοίξω το "διακόπτη" μου εμφανίζει το παρακάτω σφάλμα...

IMG_5674.thumb.jpeg.4c2a1af4f1f2da7aa109a69be29d52dc.jpeg

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε κι άνοιξε το FaceTime και προσπάθησε ξανά.
Sms στέλνεις κανονικά;
Έχεις πειράξει ρυθμίσεις κινητής APN μήπως;
Κάνε reset ρυθμίσεις δικτύου
Αν δεν πετύχουν όλα αυτά πάρε ένα τηλέφωνο στην Nova αν και μάλλον κάτι θέλει αλλαγή στο κινητό σου πιθανόν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, rebel1 said:

Κλείσε κι άνοιξε το FaceTime και προσπάθησε ξανά.
Sms στέλνεις κανονικά;
Έχεις πειράξει ρυθμίσεις κινητής APN μήπως;
Κάνε reset ρυθμίσεις δικτύου
Αν δεν πετύχουν όλα αυτά πάρε ένα τηλέφωνο στην Nova αν και μάλλον κάτι θέλει αλλαγή στο κινητό σου πιθανόν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα έχω κάνει όλα τα παραπάνω... μόνο με το iCloud mail γίνεται η ενεργοποίηση.

SMS ναι στέλνει και λαμβάνει

Και να ήθελα να πειράξω τις ρυθμίσεις αυτές....είναι ανύπαρκτες!!! Αυτό είναι που με έχει παραξενέψει, ότι δεν εμφανίζει η NOVA το μενού αυτό ενώ η COSMOTE/VODAFONE που δοκιμάζω το έχουν...

Έχω κάνει 3-5 φορές...

Από την υποστήριξη που μιλούσα εχθές από το πρωί ώς το βράδυ δεν μπορούν να κάνουν κάτι. 

Να μιλήσω με την Apple μου λένε... (φανερά παράλογο αυτό)

 

Το μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα είναι:

  • Ξανά restore
  • Έκδοση νέας κάρτας Sim

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και μη ξαναπαρεις τη "Wind": Δεν ειναι για "τετοια", τους "πεφτουν βαρια" στο 99% του συνολου τους στο desk. Αν συνεχισεις να καλεις καθε μερα απι τωρα, ισως αν εισαι και τυχερος γυρω στον Αυγουστο να ξερει κανεις εκει:

1) Σε τι αναφερεσαι

Και

2) Να μπορει να λυσει το προβλημα τους.

Αν εισαι τυχερος, ομως, και εαν ως τοτε δεν εχει αλλαξει εταιρια στο desk της.

Εννοειται καθε μερα κλησεις. Αλλιως αστο. Μπορει καποια στιγμη γυρω στο 2025 να "λυθει ως δια μαγειας" οταν ξυπνησουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα σχετικό με την ενεργοποίηση του 5g και την εμφάνιση του σχετικού εικονιδίου σε iphone την προηγούμενη εβδομάδα, εξυπηρετήθηκα με με τον πιο άμεσο τρόπο, έπειτα από κληση στο 13700 δωρεάν.

Καλό είναι να μην υποτιμούμε ανθρώπους που εργάζονται σε δύσκολες μάλιστα συνθήκες.

Μάλιστα κάλεσαν επιπλέον από μόνοι τους για να δουν εάν όλα πήγαν καλώς. 

Θα βοηθηθείς σίγουρα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...