Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, panos43 said:

Μίλησα σήμερα και με Nova και Vodafone για προσφορές και μου ειπαν ότι στην διεύθυνση μου υπάρχει διαθεσιμότητα μέχρι και έως 100mbps. Στην COSMOTE ομως που είμαι και τωρα μου λενε ότι το 50 είναι το μέγιστο. Πως εξηγείται αυτο; 

Γενικά η Cosmote αποφεύγει να δίνει ταχύτητες αν δεν υπάρχει μεγάλη σιγουριά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos43 said:

Μίλησα σήμερα και με Nova και Vodafone για προσφορές και μου ειπαν ότι στην διεύθυνση μου υπάρχει διαθεσιμότητα μέχρι και έως 100mbps. Στην COSMOTE ομως που είμαι και τωρα μου λενε ότι το 50 είναι το μέγιστο. Πως εξηγείται αυτο; 

Μάλλον είσαι σε περιοχή Cosmote. Η Cosmote βλέπει τις ταχύτητες των γειτονικών σου πελατών. Αν ο μεσος οροσ είναι κάτω από 93, δεν θα στο δώσει. Αυτή την πληροφορία δεν την περνά στους άλλους παρόχους. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Βand 20 και άγιος ο θεος

Αναβαθμίσεις ουδέν.. στη μακρινή και εξωτική Βοιωτία. 

Περιμένω να δω πότε..

 

Screenshot_20230215_140132_Chrome.jpg

Εδώ δεν έχουν τελειώσει την Αθήνα. Περιμένεις στην εξωτική Βοιωτία;; Σε κάνα 2 χρόνια εκεί. 

ΥΓ: Στείλε σουβλάκια από την Λιβαδειά, τα σπέσιαλ ξέρεις!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εδώ δεν έχουν τελειώσει την Αθήνα. Περιμένεις Βοιωτία. Σε κάνα 2-3 χρόνια εκεί.

🫥😵💫😮🤔

Έλα ντε. Το ξέρω ζητάω πολλά!!🤣

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εδώ δεν έχουν τελειώσει την Αθήνα. Περιμένεις στην εξωτική Βοιωτία;; Σε κάνα 2-3 χρόνια εκεί. 

ΥΓ: Στείλε σουβλάκια από την Λιβαδειά, τα σπέσιαλ ξέρεις!

Όσα θες!🙂🙂 πάρε πράμα!!!🥓🥩🌯

Edited by Nickchris36

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται εδώ, η Nova το έκλεισε το 3G και στην Ξάνθη.
1bd1d1140dbef0b7b696482dd40ee598.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Μάλλον είσαι σε περιοχή Cosmote. Η Cosmote βλέπει τις ταχύτητες των γειτονικών σου πελατών. Αν ο μεσος οροσ είναι κάτω από 93, δεν θα στο δώσει. Αυτή την πληροφορία δεν την περνά στους άλλους παρόχους. 

εννοεις ο τοε δινει 50αρα αλλα βλεπει το max που μπορει να συγχρονισει η γραμμη? (λογικα με 17a)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakels said:

εννοεις ο τοε δινει 50αρα αλλα βλεπει το max που μπορει να συγχρονισει η γραμμη? (λογικα με 17a)

Υποστηρίζει 100, αλλά βλέπει το μέσο όρο και δεν το πουλά στους δικούς του. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το topic: "Τα πάντα για τo F2G καρτοκινητό της WIND" το οποίο συνεχίζεται στην Nova εποχή και ίσως θα έπρεπε απλώς να μετονομαστεί.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τα 500 και 1000Mbps είναι μέσω δικτύου Nova

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει πλεον στο site τους διαθεσιμοτητα περιοχης για 1Gbps η γενικα διαθεσιμοτητα??

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και μισή ώρα είμαι με 3g hspa+ 2100

Δε ξέρω τι συμβαίνει..

20230226_234440.jpg

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Nickchris36 said:

Εδώ και μισή ώρα είμαι με 3g hspa+ 2100

Δε ξέρω τι συμβαίνει..

20230226_234440.jpg

περιοχη?γιατι απο τεταρτη μεχρι παρασκευη που ημουν κερατσινι συνεχως ερχοταν και εφευγε το σημα δεν ειχα καν ιντερνετ!τι διαολο κανουν δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Just now, ilka71 said:

περιοχη?γιατι απο τεταρτη μεχρι παρασκευη που ημουν κερατσινι συνεχως ερχοταν και εφευγε το σημα δεν ειχα καν ιντερνετ!τι διαολο κανουν δεν ξερω

Έξω από Λιβαδειά.

Τώρα επανήλθε.

Μια ώρα περίπου είχα 3g ..

Δε ξέρω τι γίνεται.. 

 

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Έξω από Λιβαδειά.

Τώρα επανήλθε.

Μια ώρα περίπου είχα 3g ..

Δε ξέρω τι γίνεται.. 

 

Πάλι έχεις μόνο B20?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πάλι έχεις μόνο B20?

Μα από πάντα μόνο μπαντ 20 έχει εδώ.. 

🥳🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Και πάρα πολύ μας είναι!!!

Ορίστε μας είμαστε και αχάριστοι!!!🥳🤣

 

Edited by Nickchris36

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Γραφω εδω, ωστε να το δουν περισσοτεροι συμφορουμιτες, να παρω περισσοτερες αποψεις,

Πριν μερικες ημερες η νεα nova εντελως αδικαιολογητα και χωρις καμια προειδοποιηση, μου διεγραψε (στην κυριολεξια) τον αριθμο του κινητου Q Telecom

Το συγκεκριμενο νουμερο, κανονικα ληγει τελη Μαιου, αυτο που θα μπορουσαν να κανουν θα ηταν να βαλουν φραγη εισερχομενων, για να με αναγκασουνε να κανω ανανεωση, κι ομως βλεπω την sim να λεει registered failed και οταν καλω στο νουμερο μου λεει ο αριθμος δεν υπαρχει η δεν ειναι προσβασιμος απο το δικτυο μας

Eστελα mail απαντηση δεν εχω παρει και απο οτι φαινετε ουτε θα παρω

Τοσα χρονια κινητο, πρωτη φορα βλεπω τετοια αντιμετωπιση, πειτε μου τι αλλο να κανω εκτος απο τις συνηθισμενες καταγγελειες

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά και σχετικό. Συνδέθηκα στο δίκτυο της Nova/Wind μέσω της giffgaff (Αγγλική prepaid) και μου έγραφε WIND GR αντί για NOVA. Κάτι μου λέει οτι δεν έχουν αλλάξει από παντού το όνομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να το έχουν αλλάξει "κανονικά". Στην αναζήτηση δικτύου χειροκίνητη ακόμα Wind GR βλέπω. Επίσης, όταν έτυχε να κάνω επαναφορά reset το κινητό μου, μου εμφάνιζε NOVA μεν αλλά δεν μπορούσα καθόλου να συνδεθώ σε 2G/3G, λες και δεν το υποστηριζε η κάρτα SIM. Ευτυχώς που είχα VoLTE.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasosathan said:

Άσχετο αλλά και σχετικό. Συνδέθηκα στο δίκτυο της Nova/Wind μέσω της giffgaff (Αγγλική prepaid) και μου έγραφε WIND GR αντί για NOVA. Κάτι μου λέει οτι δεν έχουν αλλάξει από παντού το όνομα

Το όνομα έχει αλλάξει μόνο όπως μεταδίδεται στη συσκευή. Είναι αντίστοιχο με το μένουμε σπιτι κλπ που εμφανιζόντουσαν παλιότερα. 
Πρεπει να αλλάξει αυτό που εκπέμπουν οι κεραίες, σταδιακά να αλλάξουν οι SIM, να έρθει κάποια ενημέρωση φορεα για τα iPhone 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Το όνομα έχει αλλάξει μόνο όπως μεταδίδεται στη συσκευή. Είναι αντίστοιχο με το μένουμε σπιτι κλπ που εμφανιζόντουσαν παλιότερα. 
Πρεπει να αλλάξει αυτό που εκπέμπουν οι κεραίες, σταδιακά να αλλάξουν οι SIM, να έρθει κάποια ενημέρωση φορεα για τα iPhone 

Θα γίνει παιδιά αλλά θέλει υπομονή. Σε iPhone ακόμα δείχνει Wind GR σε χειροκίνητη αναζητηση δικτύου. 

Εμενα το ερώτημα μου είναι άλλο,σκέφτομαι σοβαρά να διακόψω ένα Vodafone συμβολαιο που έχω και να πάω Wind πάλι με F2G φοιτητικο. 
Τι πακέτα έχει,θυμαμαι αυτό στα 10,40€ έχει απεριόριστη ομιλία και 1,5GB. 
Γενικα αξίζει σε σχέση με What’s Up Student?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Θα γίνει παιδιά αλλά θέλει υπομονή. Σε iPhone ακόμα δείχνει Wind GR σε χειροκίνητη αναζητηση δικτύου. 

Εμενα το ερώτημα μου είναι άλλο,σκέφτομαι σοβαρά να διακόψω ένα Vodafone συμβολαιο που έχω και να πάω Wind πάλι με F2G φοιτητικο. 
Τι πακέτα έχει,θυμαμαι αυτό στα 10,40€ έχει απεριόριστη ομιλία και 1,5GB. 
Γενικα αξίζει σε σχέση με What’s Up Student?

Φοιτητικό πακέτο F2G

 

Το ειδικό φοιτητικό πακέτο σύνδεσης F2G κοστίζει 10,40€ και προσφέρει:

 

1500 λεπτά ομιλίας προς όλους

2GB data εντός Ελλάδας

https://www.wind.gr/gr/f2g/support/paketa-pronomia/pos-energopio-to-fititiko-paketo-kartokinitis-f2g-ke-pies-i-paroches

 

Συμφέρει πιο πολύ το Whats Up Student 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Η τρέχουσα πρακτική εδώ και πολλά χρόνια για τα καρτοκινητά όλων των εταιριών κινητής στη χώρα μας είναι ότι χάνεις την κατοχή του αριθμού της sim μετά τους 13 μήνες από την τελευταία κάρτα/ανανέωση.

Αν συμβεί κάτι διαφορετικό , που είναι τελείως απίθανο ακόμα και για μια εταιρία τέτοιου "είδους", μπορείς να απευθυνθείς στην ΕΕΤΤ με καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν την περίοδο που ξεκίνησαν πόλεμο με τον κόσμο ανεβάζοντας το κόστος ανανέωσης τρεις φορές επάνω.

Μου διέγραψαν και έμενα τον αριθμό δυο μήνες πρόωρα από ότι έλεγε η σύμβαση καρτοκινητής.   Διέγραψα και εγώ τη WIND από την ζωή μου και ησύχασα.

   

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...