Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρω λογικο να πληρωσω για αλλαγη sim στην συγκεκρειμενη περιπτωση αφου η απωλεια οφειλεται κυριως σε δικη μου απροσεξια(και γκαντεμια) και δεν ειναι φταιξιμο της εταιρειας.Αμα ειχε χαλασει η sim απο μονη της και ειχε παψει να λειτουργει χωρις δικη μου υπαιτιοτητα εγω,τοτε θα επρεπε να ηταν δωρεαν η αλλαγη. Αλλα τα 5 € που πληρωσα ειναι ψιχουλα μπροστα στα χρηματα που θα πρεπει να δωσω για καινουρια συσκευη.Προς το παρον εχω βολευτει προσωρινα με το παλιο μου sony ericsson K810i.Σκεφτομαι να παρω το iPhone 4S ή το samsung galaxy s3 λιγο πριν τα Χριστουγεννα και βεβαια θα το προσεχω καλυτερα απ'τα ματια μου.Ελπιζω να μην μου ξανασυμβει κατι τετοιο γιατι αμα χασω κινητο σαν το iPhone ή το samsung galaxy s3

θα αυτοκτονισω!:knife::p

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ ήθελα να τους πεις μα και μου...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

@NetSurfer_g7

iPhone 4s με θήκη lifeproof αδιάβροχη! απλώς μετά θα το αλιεύσεις. την έχω από Ιούνιο και δεν την έχω βγάλει καν. άσε που δεν κάνει και τόσο μπαμ πως είναι iPhone.

 

edit: θα βγάλουν και για το Samsung S3

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

SMS πόσο;?

Ίντερνετ από το κινητό πόσο?

Άρα πού την είδατε την τόσο καλή προσφορά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@NetSurfer_g7

iPhone 4s με θήκη lifeproof αδιάβροχη! απλώς μετά θα το αλιεύσεις. την έχω από Ιούνιο και δεν την έχω βγάλει καν. άσε που δεν κάνει και τόσο μπαμ πως είναι iPhone.

 

edit: θα βγάλουν και για το Samsung S3

 

Ποσο αδιαβροχη ειναι?Μπορεις να τραβηξεις και φωτογραφιες απ'τον βυθο της θαλλασας?Η οθονη αφης παραμενει λειτουργικη και μεσα στην θηκη?

Link to comment
Share on other sites

250 λεπτά, 60 sms, 250MB

10€ την ωρα πέρα του ενσωματωμένου χρόνου

Link to comment
Share on other sites

2 μέτρα βάθος, φωτογραφίες και βίντεο εύκολα μέσα στο νερό (φωτογραφίες μόνο βέβαια με το πλαινό πλήκτρο διότι δεν πιάνει η αφή μέσα στο νερό)

πλήρως λειτουργική από αφή και ήχο. δες βιντεο στο youtube.

σου λέω πιο πολύ χαίρομαι τη θήκη από το κινητό :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε που νόνισα ότι είχα ησυχάσει... πάλι τα ίδια σήμερα το πρωί!!!:D

Αλλά το βιολί μου εγώ:lol::lol::lol:

ΗΤC ONE X :lol:

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μου είναι αδύνατο να συνδεθώ στο δίκτυο της Wind,με το Wind Mobile Brοadband,σε περιβάλλον LINUX (Ubuntu 12.10).

Το usb-stick είναι το HUAWEI E173.

Καμιά ιδέα;;?? Στα windows XP όλα είναι Οκ!! Μήπως στο Linux αλλάζουν οι ρυθμίσεις????

Edited by metallicus_70
Ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

1231 είχα κι εγώ πρόβλημα σε linux. να σου στείλουν πρόγραμμα αν έχει βγει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα σχετικά με το internet της Q καρτοκινητής. Το θέμα το έχει ένα ZTE Blade (Android 2.3.4/CM7 7.2) που αρχικά ήταν δικό μου και τώρα το έχω δώσει στην κοπέλα μου. Πρίν μια βδομάδα περίπου κάναμε αλλαγή και οι δύο σε Q. Με το που έβαλα την SIM στο δικό μου (Xperia P) μου ήρθε αμέσως SMS για τις ρυθμίσεις του internet και των MMS, ενώ στο Blade δεν ήρθε ποτέ τίποτα. Δοκίμασα να στείλω sms στο 19234, στο κενό δεν πήρα καμία απάντηση και όταν έστειλα "internet" μου είπε οτι η υπηρεσία δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή.

 

Στο Xperia έχω βάλει τις ρυθμίσεις που δίνει στο site της Q και δουλεύει κανονικά το Internet (myq, 202, 09, τύπος ελέγχου PAP). Στο Blade οι ίδιες ρυθμίσεις δεν δουλεύουν. Έχω δοκιμάσει με άλλη επιλογή στον τύπο ελέγχου και reboot μετά την αποθήκευση αλλά πάλι τίποτα. Επίσης έχω βάλει και τις ρυθμίσεις που δίνει η WIND (gint.b-online.gr, 202, 09 και 10, τα πάντα στον τύπο ελέγχου, και Internet στον τύπο APN) αλλά ούτε αυτές δούλευαν. Όλα αυτά με ενεργοποιημένη την περιαγωγή και τη λειτουργία δικτύου άλλοτε μόνο GSM, μόνο WCDMA ή και τα δύο.

 

Στην επιλογή Εταιρείες δικτύου/Service Providers το Xperia βρίσκει Vodafone 2G/3G, Cosmote 2G/3G, WIND και Q-TELECOM (6 επιλογές δηλαδή). Άλλες φορές η WIND είναι 3G, η Q είναι 2G, και είναι επιλεγμένη η Q, και τώρα που το κοίταξα πάλι είναι επιλεγμένη η WIND ως 2G, και η Q είναι 3G. Το θέμα εδώ είναι οτι στο Blade οι μόνες που βγάζει μετά την αναζήτηση είναι Vodafone GR, GR Cosmote και WIND GR, χωρίς να υπάρχει δίπλα ένδειξη 2G/3G. Τι έχετε να πείτε για αυτό; Μήπως υπάρχει πρόβλημα στη SIM ή σε κάποια ρύθμιση του κινητού;

 

Όποιος μπορεί παρακαλώ να βοηθήσει, δεν μπορώ να βρώ που και αν εχω κάνει λάθος, και δεν έχω όρεξη να τρέχω στη WIND. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

Ναί όλες οι ρυθμίσεις που γράφω πως έχω δοκιμάσει από αυτή τη σελίδα είναι.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ενεργοποίησα την κάρτα της WIND, αυτόματα μου ήρθαν ρυθμίσεις Internet και μπήκα κομπλέ.

εικάζω (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα και στην Q.

 

το αν βλέπει 2g ή 3g δεν είναι θέμα , μιας και δεν μπαίνει καν στο διαδίκτυο.

 

πριν στο ZTE τι πάροχο/internet είχες? εμπαινες κανονικα στο διαδίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

μόλις ενεργοποίησα την κάρτα της WIND, αυτόματα μου ήρθαν ρυθμίσεις Internet και μπήκα κομπλέ.

εικάζω (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα και στην Q.

 

το αν βλέπει 2g ή 3g δεν είναι θέμα , μιας και δεν μπαίνει καν στο διαδίκτυο.

 

πριν στο ZTE τι πάροχο/internet είχες? εμπαινες κανονικα στο διαδίκτυο?

 

Εγώ το είχα με σύνδεση Cosmote και η κοπέλα μου με καρτοσυμβόλαιο στην ίδια. Έμπαινε κανονικά χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις. Το ίδιο κινητό ενός φίλου με cosmoκαρτα έμπαινε επίσης κανονικά.

 

Σε εμένα ήρθαν οι ρυθμίσεις κανονικα μόλις το ανοιξα όπως έγραψα στο 1ο πόστ. Στο Blade τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν είναι θέμα συσκευής αλλά θέμα παρόχου. για να μην χάνεις χρόνο κάνε τηλ στην εξ. πελατων Q
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω όταν έχω στα χέρια μου το κινητό ή μπορεί να πάω και στη WIND. Αν έχει κάποιος άλλος καμιά ιδέα μέχρι τότε να την πεί.
Link to comment
Share on other sites

και οι ανανεώσεις...καλά κρατούν και μάλιστα τις πάνε μήνα-μήνα.

 

ανανεώνει η WIND το 500άρι με 5 ευρώ στο site, καπάκι μάλιστα το ανανεώνει και η Vodafone. η Cosmote αγρόν αγοράζει ακόμα στο θέμα Data.

 

νέα ανανέωση λοιπόν μέχρι 31/11/2012

 

για να δούμε , θα συνεχίζουν να την πάνε μήνα-μήνα αυτήν την προσφορά?

 

ελπίζω από χριστούγεννα να δούμε καλύτερες!

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote τo ##02# δεν λειτουργεί.

 

Ο τηλεφωνητής ενεργοποιημένος είναι κέρδος για την εταιρεία (για αυτό και είναι ενεργοποιημένος από την αρχή…) πόσοι θα μπούνε στη διαδικασία να τον απενεργοποιήσουν?? και ….μέχρι να γίνει αυτό…. θα έχουν είδη χρεώσει κόσμο και κατά 99,9% χωρίς λόγο… ακούγοντας μόνο το «η κλίση σας προωθείτε..»

 

Εγώ το είχα απενεργοποιήσει (και χρεωθεί παράλληλα) αφού την εξυπηρέτηση πελατών και μετά με παραπέμψανε σε έναν 4ψήφιο νούμερο (μάλλον το 1256) στον οποίο σου έλεγε πάτα «1» για να ενεργοποιήσεις τον προσωπικό τηλεφωνητή «2» να τον απενεργοποιήσεις κτλ.. βέβαια αυτό το νούμερο ήταν και τότε θαμμένο στο internet και δεν αναφερόταν πουθενά στις σελίδες της εταιρείας για να αναγκάζεσαι να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών (και να σε χρεώσουνε).

 

Βεβαία με ψάξιμο στο Internet βρισκόταν ο αριθμός.. όσο πέργναγε ο καιρός όλο και πιο εύκολα για αυτό τώρα…. νομίζω στο απενεργοποιούνε αυτοί… άρα ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΝ ΝΑ ΧΡΕΩΘΕΙΣ για να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ο κόσμος που σε καλεί…

 

Οι εταιρείες είναι δίπλα στους πελάτες τους… παρέχοντας υπηρεσίες…. και εξυπηρέτηση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μου είναι αδύνατο να συνδεθώ στο δίκτυο της Wind,με το Wind Mobile Brοadband,σε περιβάλλον LINUX (Ubuntu 12.10).

Το usb-stick είναι το HUAWEI E173.

Καμιά ιδέα;;?? Στα windows XP όλα είναι Οκ!! Μήπως στο Linux αλλάζουν οι ρυθμίσεις????

 

Θα έπρεπε να παίζει out of the box.

Μήπως έχεις βάλει λάθος το APN?

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να παίζει out of the box.

Μήπως έχεις βάλει λάθος το APN?

Όχι. Το APN είναι το σωστό."gint.b-online.gr"

Σαν αρχάριος στο Linux,σχεδόν άσχετος,χρειάζομαι κάποια βοήθεια.

Λοιπόν,με Ctrl+Alt+T, άνοιξα τερματικό για να δω το Isusb.

Λοιπόν το lsusb αναγνωρίζει:

 

Bus 001 Device 003: ID 12d1:1c05 Huawei Technologies Co., Ltd. E173s 3G broadband stick (modem on)

Bus 001 Device 005: ID 0781:5151 SanDisk Corp. Cruzer Micro Flash Drive

Bus 002 Device 002: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)

Bus 005 Device 002: ID 04fc:05d8 Sunplus Technology Co., Ltd Wireless keyboard/mouse

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

 

Το πακέτο usb-modeswitch,ήταν εγκατεστημένο.Το στικάκι αναγνωρίζεται,είναι εγκατεστημένο.

Αλλά μετά, με τον network manager,αδύνατη η σύνδεση.

Το μήνυμα που εμφανίζεται:"Network Disconnected - you are now offline".

Κάτι με τις ρυθμίσεις της WIND,πιστεύω ότι είναι το πρόβλημα.

Κάτι πρέπει να αλλάξω.

Διευκρίνιση ότι ubuntu και xp είναι εγκατεστημένα στο ίδιο pc,σε διαφορετικούς σκληρούς δίσκους.

Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κλείνω τα xp και με επανεκκίνηση να ξεκινώ το Ubuntu,για να μάθω τα Linux.

Και μετά ξανά πίσω στα Windows,γιατί εκεί μόνο έχω internet!!!!!!!!!!

Υπάρχει καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

Τελικά απο μόνος μου έκανα συμβόλαιο με ιντερνετ,σταθερό και κινητο στα 36,9 κι όμως συνεχίζουν :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

02/11/2012

 

Συγκεκριμένα, η πολιτική ορθής χρήσης μεταβάλλεται ως εξής:

Για το πακέτο ανανέωσης χρήσης ADSM 2 (με χρέωση 7€ και διάρκεια χρήσης 2 ημέρες), από 3GB σε 1GB.

Για το πακέτο ανανέωσης χρήσης ADSM 7 (με χρέωση 14€ και διάρκεια χρήσης 7 ημέρες), από 12GB σε 2GB.

Όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των πακέτων παραμένουν αμετάβλητα.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την ιστοσελίδα http://www.wind.com.gr ή καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών της WIND με κλήση στο 1260 (χρέωση 0,25€/κλήση) ή 800 888 7316 ατελώς. Για εταιρικούς πελάτες καλέστε 1277 από το WIND κινητό σας (χωρίς χρέωση) ή 800 500 1277 ατελώς από σταθερό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...