Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι , δεν διάβασες σωστά .

Δεν δίνει 10 ευρώ με νέα ενεργοποίηση , αλλά δίνει 10 ευρώ κάθε μήνα Για όλο το 2009 σε παλιούς και νέους συνδρομητές.

Για τα υπόλοιπα διάβασε το μύνημα υπαριθμόν 17 σε αυτό το νήμα ή κάνε κλικ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2765214#post2765214

Για το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου στέλνουμε ΥΠ ή YP στο 1295

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα το εχει και η wind το iphone. υπομονη..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

και παιρνεις και καποιους εξτρα ποντους στην καρτα πιστοτητας των μελων ΑΒ αν αγορασεις χρονο ομιλιας. νομιζω οτι δεν συμφερει και πολυ η αβ καρτοκινητη. δημιουργηθηκε πιο πολυ σε απαντηση της καρτοκινητης carrefour-μαρινοπουλος παρα για να προσφερει κατι το αξιοσημειωτο.προσωπικη γνωμη εκφραζω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μόνη που συμφέρει για κλήσεις σε Αγγλία Γερμανία και μερικές ακόμα χώρες
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μόνη που συμφέρει για κλήσεις σε Αγγλία Γερμανία και μερικές ακόμα χώρες

 

για εξωτερικο δεν το κοιταξα καθολου να πω την αληθεια. μπορεις να το αιτιολογησεις γιατι με ενδιαφερει κιγο?για κυπρο συμφερει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και Η κύπρος στην πρώτη ζώνη είναι δηλαδή 0,25

Νομίζω ότι την καλύτερη τιμή για Κύπρο την έχει το Frog και το Vodafone International με 0,21

Αλλά αν σκευτείς ότι με 7 ευρώ μιλάς μέ Κύπρο και πέρνεις και 47 λεπτά τον μήνα για Ελλάδα ίσως να συμφέρει η ΑΒ μέχρι τέλος του 2009.

Δες τον τιμοκατάλογο εδώ http://www.ab.gr/2_products/kartokiniti.htm

Link to comment
Share on other sites

Και Η κύπρος στην πρώτη ζώνη είναι δηλαδή 0,25

Νομίζω ότι την καλύτερη τιμή για Κύπρο την έχει το Frog και το Vodafone International με 0,21

Αλλά αν σκευτείς ότι με 7 ευρώ μιλάς μέ Κύπρο και πέρνεις και 47 λεπτά τον μήνα για Ελλάδα ίσως να συμφέρει η ΑΒ μέχρι τέλος του 2009.

Δες τον τιμοκατάλογο εδώ http://www.ab.gr/2_products/kartokiniti.htm

 

τοσο φθηνα?δεν το φανταζομουνα. θα το ψαξω στον καταλογο. σε ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν κατι βδομαδες μου ρθαν κατι μηνυματα απο εναν αριθμο οχι της wind(απο το ιντερνετ) και μου εφαγαν 10 ευρο καρτα .Τα μυνηματα τα διεγραψα,οποτε δεν θυμαμαι τον αριθμο Θα ηθελα να μαθω πως μπορω καταρχας να μαθω τον αριθμο που μου στελνει αυτεσ τισ μπουρδες και να το ακυρωσω.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις νοκια ψαξε στο μητρωο εκει οπου εμφανιzεται ολη η κινηση σου τις τελευταιες 30 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σημερα μου ετυχε το εξης, με πηρε μια απ τη Wind καπου στη θεσσαλονικη ειπε, εγω μενω αθηνα, κ μ ελεγε πως εχω κανει μεγαλη καταναλωση σε καρτες κτλ κτλ κ πως εχω μπει σε κληρωσεις με λαχεια κ με λιγα λογια να κανω το κιν μου καρτοσυνδεση με καποιο ειδος επιδοτησης...

 

Πιστευω πως δν υπαρχουν αυτα που ελεγε..Εχει τυχει σε κανεναν?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήθελε προφανώς να σε πείσει να μετατρέψεις το καρτοκινητό σου σε καρτοσυνδεση. Έτσι ναι, θα πάρεις επιδότηση. Όπως ισχύει κλάσικά για όλους.

Για λεπτομέρειες δες εδώ: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1551

Να ξέρεις επίσης ότι ο λογαριασμός της καρτοσύνδεσης επιβαρύνεται με τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας.

Και αν δεν ξέρεις ποιος σε κάλεσε, καλό θα ήταν να αποφεύγεις να δώσεις στοιχεία σου.

Μόνο η Vodafone αν θυμάμαι είχε δώσει παλία κάτι σαν επιδότηση στο CU, δεν θυμάμαι όμως με τι προυποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και στέλνουν και σε άκυρες ώρες. Προχθές είχα ξεχάσει ανοιχτό το κινητό και σκάει sms κατά τις 3 το βράδυ!:wacko:

Ήμαρτον...

 

Αυτό δεν είναι τίποτα! Εμένα η Wind μου έστελνε καθημερινά spam, ενώ έλειπα στο εξωτερικό!!! :shock: Και χρέωνε και την κάρτα μου! :mad:

Θα καλέσω στο 1260 μήπως και το διορθώσουν, αλλιώς... :kill:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι τίποτα! Εμένα η Wind μου έστελνε καθημερινά spam, ενώ έλειπα στο εξωτερικό!!! Και χρέωνε και την κάρτα μου!

Θα καλέσω στο 1260 μήπως και το διορθώσουν, αλλιώς...

 

Νομίζω ότι δε χρεώνεσαι για λήψη μηνυμάτων στο εξωτερικό! :)

 

 

 

Καλά, το καλύτερο με τα spam μηνύματα το έπαθα εγώ χθες.

Ήταν μεσημέρι και είχα ξαπλώσει κι ότι με έπαιρνε ο ύπνος...

Σκάει μήνυμα, πετάγομαι, το ανοίγω και πριν διαβάσω τον αποστολέα, διαβάζω τις πρώτες λέξεις: "ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ." και τα παίζω!

Κοιτάω τον αποστολέα, WIND, και διαβάζω και το υπόλοιπο: "σήμερα είναι η τελευταία μέρα του διαγωνισμού, μπλα μπλα μπλα μπλα"

 

:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικός τρόπος τηλεφωνικού ψαρέματος πελατών! Και δυστυχώς είναι πολλοί που την πατάνε και κάνουν συμβόλαιο ενώ δεν τους χρειάζεται...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σημερα μου ετυχε το εξης, με πηρε μια απ τη Wind καπου στη θεσσαλονικη ειπε, εγω μενω αθηνα, κ μ ελεγε πως εχω κανει μεγαλη καταναλωση σε καρτες κτλ κτλ κ πως εχω μπει σε κληρωσεις με λαχεια κ με λιγα λογια να κανω το κιν μου καρτοσυνδεση με καποιο ειδος επιδοτησης...

 

Πιστευω πως δν υπαρχουν αυτα που ελεγε..Εχει τυχει σε κανεναν?

 

απο τον τροπο που το περιγραφεις πραγματικα φαινεται οτι σε ψαρευαν. πριν κανεις οτιδηποτε σκεψου καλα αν σε συμφερει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δε χρεώνεσαι για λήψη μηνυμάτων στο εξωτερικό! :)

 

 

 

Καλά, το καλύτερο με τα spam μηνύματα το έπαθα εγώ χθες.

Ήταν μεσημέρι και είχα ξαπλώσει κι ότι με έπαιρνε ο ύπνος...

Σκάει μήνυμα, πετάγομαι, το ανοίγω και πριν διαβάσω τον αποστολέα, διαβάζω τις πρώτες λέξεις: "ΜΗΝ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ." και τα παίζω!

Κοιτάω τον αποστολέα, WIND, και διαβάζω και το υπόλοιπο: "σήμερα είναι η τελευταία μέρα του διαγωνισμού, μπλα μπλα μπλα μπλα"

 

:lol::lol::lol:

 

εμενα αυτο το μηνυμα μου ηρθε 4 φορες.:ninja::ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είανι προσφανώς η γνωστή σε πολλούς από εμας εταιρεία, η οποία κάνει τηλεφωνικές συνδέσεις, δίνοντας εξευτελιστικές επιδοτήσεις.Αν πραγματικά δεν χρειάζεσαι σύνδεση, μη δώσεις καθόλου στοιχεία. Αν πάλι σκέφτεσαι να μετατράψεις τον αριθμό σου σε σύνδεση ή καρτοσύνδεση, προτίμησε να επισκεφτείς ένα κάτάστημα, το οποίο θα σε ενημερώσει πιο σωστά και σίγουρα θα σου δώσει καλύτερη επιδότηση λόγω των διαφόρων προσφορών που τρέχουν ανα διαστήματα. Άσε που αν κάτι πάει στραβά, θα έχεις επαφή με το άτομο που σε εξυπηρέτησε και δεν θα ψάχνεις να βρείς τηλεφωνικά την λύση στο εκάστοτε πρόβλημα.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα το εχει και η wind το iphone. υπομονη..

 

Γνωρίζεις κάτι πιο συγκεκριμένο ??

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν... Ένα App Store με 50.000+ εφαρμογές...

Βέβαια δεν καταλαβαίνω τι σημασία θα έχει και να το φέρει... Πρόκειται να ρίξει τις τιμές ώστε να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός; Όχι. Το πολύ πολύ λέμε τώρα από 668.99 που το δίνουν οι άλλες δύο, να το δώσει 668.90... Το μόνο θετικό που θα έχει είναι ότι θα έχει αυτόματη ρύθμιση MMS από το iTunes (κάτι που γίνεται τώρα χειροκίνητα). Γιατί έτσι κι αλλιώς προγράμματα τύπου "i" δίνει και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα έχεις και τις επιδοτήσεις , και δε θα σε δελεάζουν οι πωλητές της voda kai tis cosmote για να το πάρεις 270 ευρω με συνδεση σε προγραμμα με 300 λεπτα + sms +750 mbyte data , που έτσι κι αλλιώς αυτό το πάγιο εχω και απο τη wind ...

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.τι να κανω που μου χει ερθει η λυπητερη 50ε παραπανω λογω dint?den to katalaba pote egine.εχω ν95 τηλ.ξερεις κανεις πως να το απενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα διακοπές στην Κέρκυρα στο βόρειο μέρος από όπου φυσικά με έπαιρναν και έπαιρνα τηλέφωνα κατά την διάρκεια των διακοπών μου

Και μου ήρθε ο λογαριασμός με χρεώσεις "roaming" διότι κατά την άποψη της wind πήγα διακοπές στην Αλβανία !

Εγώ τι φταίω αν η wind δεν μπορεί να καλύψει μεγάλο μέρος της βόρειας Κέρκυρας ;

Γιατί να πληρώσω εγώ την δική της αδυναμία κάλυψης ;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα διακοπές στην Κέρκυρα στο βόρειο μέρος από όπου φυσικά με έπαιρναν και έπαιρνα τηλέφωνα κατά την διάρκεια των διακοπών μου

Και μου ήρθε ο λογαριασμός με χρεώσεις "roaming" διότι κατά την άποψη της wind πήγα διακοπές στην Αλβανία !

Εγώ τι φταίω αν η wind δεν μπορεί να καλύψει μεγάλο μέρος της βόρειας Κέρκυρας ;

Γιατί να πληρώσω εγώ την δική της αδυναμία κάλυψης ;

 

Απ'όσο ξέρω καλύπτεται όλη η Β.Κέρκυρα με GSM και κάποιες περιοχές με 3η γενιά...

Τώρα αν έμπαινε σε roaming το κινητό σου...πολλές φορές δε φταίει η εταιρεία :( Είναι συχνό φαινόμενο στα σύνορα.

Λύση 1: απενεργοποιείς το roaming...

Λύση 2: επιλέγεις χειροκίνητα WIND και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Το συμβόλαιο πάντως αναφέρει αυτές τις περιπτώσεις και δεν ευθύνεται ούτε η WIND. Δε θα βγάλεις άκρη για πίστωση,δυστυχώς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω καλύπτεται όλη η Β.Κέρκυρα με GSM και κάποιες περιοχές με 3η γενιά...

Τώρα αν έμπαινε σε roaming το κινητό σου...πολλές φορές δε φταίει η εταιρεία :( Είναι συχνό φαινόμενο στα σύνορα.

Λύση 1: απενεργοποιείς το roaming...

Λύση 2: επιλέγεις χειροκίνητα WIND και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Το συμβόλαιο πάντως αναφέρει αυτές τις περιπτώσεις και δεν ευθύνεται ούτε η WIND. Δε θα βγάλεις άκρη για πίστωση,δυστυχώς.

 

Αμ δε που καλύπτεται ...

Και το θέμα είναι ότι προφανώς χρεώνεσαι και για τις κλήσεις που σου κάνουν οι άλλοι

Πριν βάλω το θέμα αυτό πήγα πρώτα στην ιστοσελίδα της wind όπου στο χάρτη κάλυψης δείχνουν "και καλά" ότι καλύπτουν ΟΛΗ την Κέρκυρα

Αρα από την στιγμή που υπόσχονται "κάλυψη" σε συγκεκριμένες περιοχές και δεν την παρέχουν θα έπρεπε να έχουν αναπτύξει ένα σύστημα ενημέρωσης του καταναλωτή

Οταν πάμε σε άλλη χώρα διακοπές "τσακ" στέλνουν ένα μήνυμα που λέει "καλώς ήρθατε πχ στην Αγγλία" , στην περίπτωση αυτή γιατί δεν στέλνουν μια παρόμοια ενημέρωση για τις χρεώσεις ;

Τουλάχιστον ας μαθευτεί σε όσους έχουν σκοπό να πάνε διακοπές στην Κέρκυρα πως στο βόρειο συγκρότημα θα χρεωθούν roaming

Δηλαδή η Χ εταιρία της Αλβανίας έχει πιο δυνατό σήμα από την wind :X

Aπό την περιοχή "κέντρωμα" μέχρι την "Κασσιόπη" βόρεια ,η wind στις παραλίες και σε πολλά σημεία δεν πιάνει

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=el&geocode=&q=corfu+kassiopi&sll=37.0625,-95.677068&sspn=47.838189,79.013672&ie=UTF8&t=h&ll=39.753261,19.947395&spn=0.091326,0.154324&z=13&iwloc=A

 

Από πίστωση μπορεί να μην βγάλω άκρη ,αλλά ίσως κάνω μια ωραία φορητότητα από την στιγμή που είμαι σε μια εταιρία που με χρεώνει τις κλήσεις από Β.Κέρκυρα ως κλήσεις από Αλβανία

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου στείλανε το εξής μήνυμα:"Η Wind σας καλωσορίζει στην Αλβανία και σας εύχεται καλή διαμονή";:confused:Δεν έχω συνδεθεί ποτέ με roaming στην Κέρκυρα,αλλά στη Ρόδο μου είχαν στείλει το παραπάνω μήνυμα αλλά αντί για "Αλβανία" έλεγε "Τουρκία".:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...