Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα συγγνώμη για το off topic μια και η αναβάθμιση προέχει αλλά ως νέος κάτοχος της απίστευτης αυτής συσκευής θα ήθελα να ρωτήσω μια και το πήρα" ξεβράκωτο", ποιες θήκες προτείνονται χωρίς να χάσει την αισθητική του, δηλαδή κάποια διακριτική αλλά και να παρέχει την στοιχειώδη ασφάλεια σε τυχόν πέσιμο, όπως και επίσης και βάση στήριξης με κλίσεις γιατί δεν γίνεται να το κρατάμε πάντα, πχ. μου αρέσει να τρώω και να διαβάζω τα email μου η ειδήσεις

.Εχω ψάξει αρκετά στα sites αλλά ειδικά οι θήκες τύπου πορτοφόλι η filofax δεν μου αρέσουν καθόλου.thank you v500 lovers

Edited by bernard
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συγγνώμη για το off topic μια και η αναβάθμιση προέχει αλλά ως νέος κάτοχος της απίστευτης αυτής συσκευής θα ήθελα να ρωτήσω μια και το πήρα" ξεβράκωτο", ποιες θήκες προτείνονται χωρίς να χάσει την αισθητική του, δηλαδή κάποια διακριτική αλλά και να παρέχει την στοιχειώδη ασφάλεια σε τυχόν πέσιμο, όπως και επίσης και βάση στήριξης με κλίσεις γιατί δεν γίνεται να το κρατάμε πάντα, πχ. μου αρέσει να τρώω και να διαβάζω τα email μου η ειδήσεις

.Εχω ψάξει αρκετά στα sites αλλά ειδικά οι θήκες τύπου πορτοφόλι η filofax δεν μου αρέσουν καθόλου.thank you v500 lovers

 

https://www.skroutz.gr/s/4283871/LG-VOIA-Single-Stage-Cover-V500-G-8-3.html Αυτη εδω ειναι μια πολυ ωραια θηκη αν και λιγο ακριβουτσικη αλλα πιστευω εχει αυτα που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστα φιλέ Χρηστο!

Περιμένω μήπως στρώσει γιατί είναι η δεύτερη φορτιση με την κιτ κατ.Τι εννοεις καθαρη εγκατάσταση;

Wipe πως να κάνω Νίκο αφού την πέρασα με τον επίσημο τροπο και όχι απο recovery

 

Τα είπες με τον Νίκο. :)

 

Καθαρή εγκατάσταση, αναγκαία για μένα ειδικά μετά από major αναβαθμιση, είναι το factory reset πριν και μετα. Και εννοείται οι εφαρμογές καθαρή εγκατάσταση, όχι restore.

 

Ξέρω ότι είναι ιστορία το ξαναστησιμο αλλά μετά δεν αντιμετωπίζεις "χαζομαρες". ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 4.4 εχω θεμα με την microsd.δυο φορες σε δυο μερες μου αποσυνδεσε την καρτα μονο του.

 

Έκανα εχθές την αναβάθμιση. Από τότε του έβαλα επάνω 2 διαφορετικές κάρτες SD (μια Turbo- X 16GB και μια SanDisk 32 GB) και τις βλέπει χωρίς προβλήματα. Την SanDisk μάλιστα την διαμόρφωσα σε Ex-Fat, της πέρασα μια ταινία mkv 7GB την οποία παιζει κανονικότατα.

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 4.4 εχω θεμα με την microsd.δυο φορες σε δυο μερες μου αποσυνδεσε την καρτα μονο του.

 

Τι κάρτα εχεις? Πριν δηλαδή δεν είχες προβλημα;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

transcent 32gb class10.Δεν ειχα προβλημα ουτε μια φορα πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το θεμα ειναι οτι την βλεπει κανονικα.Απλως 2 φορες μου γραφει οτι η καρτα αποσυνδεθηκε και βλεπει μονο την εσωτερικη.πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την καρτα για να την δει.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

transcent 32gb class10.Δεν ειχα προβλημα ουτε μια φορα πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το θεμα ειναι οτι την βλεπει κανονικα.Απλως 2 φορες μου γραφει οτι η καρτα αποσυνδεθηκε και βλεπει μονο την εσωτερικη.πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την καρτα για να την δει.

 

Ξεκινa να κρατάς κανένα backup.

 

Θα έλεγα να τραβήξεις τα περιεχόμενα της σ' ένα pc και να της κανεις κανένα φορματ. Κατά προτίμηση σε exFAT. Και μετά να τα ξαναγυρίσεις πίσω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής χρόνου εκτέλεσης dalvik ή art στο τάμπλετ ή το αφαίρεσε η LG?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής χρόνου εκτέλεσης dalvik ή art στο τάμπλετ ή το αφαίρεσε η LG?

 

Υπάρχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι ότι μετά την κιτ κατ πέρασα ακατάλληλο root γιατί πολλές εφαρμογές δεν πάνε καλά. Ωστόσο με το root checker δείχνει ότι είμαι κανονικά root. Ξέρει κανείς κανά τρόπο να βγάλω το ρουτ εύκολα χωρίς να ξαναπερνάω την rom και να μου προτείνει μια μέθοδο ρουτ που να δουλεύει σωστά σε kit kat? ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2 και ενω εχω κλεισει την επιλογη quick window παρατηρω οτι συνεχιζει οταν ανοιγω το cover της θηκης η οθονη αναβει μονη της..ξερει κανεις αν ειναι καποια επιλεον ρυθμιση(πχ pocket mode)και αν ναι που?
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... η ΟΤΑ αναβάθμιση έχει μεν εμφανιστεί, αλλά με αυτά που ακούω για...

α) μικρότερη διάρκεια μπαταρίας! Είναι δυνατόν, όταν παντού διαβάζω ότι η 4.4 (γενικά μιλώ) έχει καλύτερη διαχείριση ενέργειας;

β) σποραδικά προβλήματα με την εξωτερική κάρτα

γ) μεγάλωμα της ενοχλητικής (και υποχρεωτικής) μπάρας στο κάτω μέρος της οθόνης (αυτό που θεωρώ μεγαλύτερο μειονέκτημα των LG πρόσθετων στην 4.2)

...νομίζω ότι θα περιμένω πριν κάνω την κίνηση!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στρώνει

Για την sd υπάρχει εφαρμογή στο playstore που το διορθώνει

Η κάτω μπάρα μικραίνει με το gravitybox

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

πολυ θελανε ρε παιδι μου να μας βαλουνε το quick window;;

 

Ανοιγει και σενα η οθονη απο μονη της οταν ανοιγεις την θηκη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερωτηση παιδια..μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2 και ενω εχω κλεισει την επιλογη quick window παρατηρω οτι συνεχιζει οταν ανοιγω το cover της θηκης η οθονη αναβει μονη της..ξερει κανεις αν ειναι καποια επιλεον ρυθμιση(πχ pocket mode)και αν ναι που?

 

Κανεις παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Για την sd υπάρχει εφαρμογή στο playstore που το διορθώνει

Η κάτω μπάρα μικραίνει με το gravitybox

 

...αν είσαι ρουτ, νομίζω, και για τα δύο. Και στο Τζέλι υπήρχε εφαρμογή για την κάτω μπάρα, που ήθελε πάλι root.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στρώνει

Για την sd υπάρχει εφαρμογή στο playstore που το διορθώνει

Η κάτω μπάρα μικραίνει με το gravitybox

 

έβαλα το xposed και το gravitybox(ΚΚ) αλλά όταν πάω να το ανοίξω προσπαθεί να συνδεθεί και μετά λέει το gravitybox δεν ανταποκρίνεται, γίνεται έξοδος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 1) πως φορμαρω το ταμπλετ και 2)πως κανω wipe για να περασω καθαρη την 4.4.2

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έβαλα το xposed και το gravitybox(ΚΚ) αλλά όταν πάω να το ανοίξω προσπαθεί να συνδεθεί και μετά λέει το gravitybox δεν ανταποκρίνεται, γίνεται έξοδος.

 

Κατεβαζεις το gravity, ενεργοποιεις το module, κανεις restart , ρυθμίζεις το gravity, κανεις restart και είσαι έτοιμος

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο kit kat.Το ταμπλετ ειναι σε ολα στοκ και η αναβαθμιση εγινε OTA χωρις factory reset.

1.Δουλευει τελεια πλεον το double tap

2.Φαινεται να εχουν εκμηδενιστει τα redrews και τα lags στον launcher.

3.Σφαιρα ηταν σφαιρα εμεινε.

4.Αναμεικτα τα συναισθηματα για τον ηχο μαλλον αρνητικα περισσοτερο.Δεν ακουγεται πλεον σε χαμηλες εντασεις ο ηχος να βγαινει απο "πηγαδι" αλλα το κακο ειναι οτι κατω απο το 30% δεν ακουγεται πλεον καθολου!Μαλλον λαθος το διορθωσαν το προβλημμα...

5.Αν και δεν τα βλεπω πρωτη φορα,λογω nexus,τα ασπρα εικονιδια σηματος,wifi κτλ καθολου δεν μου αρεσουν.

6.Τις επομενες μερες θα δειξει πως θα παει η μπαταρια και σκεφτομαι να πειραματιστω και με art.

Και μια ερωτηση:ξερει κανενας αν δουλευει και στο ταμπλετ μας το fix αρχειο που εχει στο xda για flash player στην 4.4.2;Ή αν υπαρχει αλλος τροπος για flash player;

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα δεν το λες αλλά είναι πολύ γρήγορο!Τα έχει τα λαγκακια του.

Για flash ενδιαφερομαι και γω.Οποίος βρει κάτι ας το βάλει και εδώ να το δουμε και οι υπολοιποι

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα δεν το λες αλλά είναι πολύ γρήγορο!Τα έχει τα λαγκακια του.

Για flash ενδιαφερομαι και γω.Οποίος βρει κάτι ας το βάλει και εδώ να το δουμε και οι υπολοιποι

 

Εμενα προς το παρον εχει εξαλειφθει το μεγαλυτερο ποσοστο του lag.Οταν λεω σφαιρα αναφερομαι στο ποσο γρηγορα φορτωνει εφαρμογες,ανοιγει σελιδες στον browser ,εναλλασει εφαρμογες κτλ.Lag ειχα μονο στον launcher και οπως ειπα εχει βελτιωθει προς το παρον στο δικο μου εντυπωσιακα.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβαζεις το gravity, ενεργοποιεις το module, κανεις restart , ρυθμίζεις το gravity, κανεις restart και είσαι έτοιμος

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...