Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για την ασχετοσυνη μου στο θέμα το συγκεκριμένο αλλα τι ακριβως ειναι το OTG που χανω αν βάλω απλο καλώδιο .Υ.Γ σε ευχαριστω για τα link

 

Google is your friend.

 

http://en.m.wikipedia.org/wiki/USB_On-The-Go

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα αλλά θέλω να ρωτήσω σχετικά με το ασύρματο στικακι. Το βάζουμε στην θύρα της τηλεόρασης και κατόπιν συνδέεται με κάποιο τρόπο μέσω wifi με το ταμπλετ η το τηλέφωνο?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα αλλά θέλω να ρωτήσω σχετικά με το ασύρματο στικακι. Το βάζουμε στην θύρα της τηλεόρασης και κατόπιν συνδέεται με κάποιο τρόπο μέσω wifi με το ταμπλετ η το τηλέφωνο?

 

 

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση πρέπει να έχει wifi η μέσω Android εφαρμογής γίνεται η σύνδεση του ταμπλετ με την τηλεόραση?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση πρέπει να έχει wifi η μέσω Android εφαρμογής γίνεται η σύνδεση του ταμπλετ με την τηλεόραση?

δεν εχει καμια σχεση το wifi γινεται με wifi direct και miracast.δηλαδη απευθειας στο dongle

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστω όλους και μια τελευταία ερώτηση με το ίδιο ασύρματο στικακι μπορω να συνδέσω 2 συσκευές (πχ και το iphone) με την τηλεόραση η μονο το ταμπλετ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστω όλους και μια τελευταία ερώτηση με το ίδιο ασύρματο στικακι μπορω να συνδέσω 2 συσκευές (πχ και το iphone) με την τηλεόραση η μονο το ταμπλετ;

 

Απ όσο ξέρω τα iphone και ipad δεν έχουν υποστήριξη τέτοιων λειτουργιών. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω τα iphone και ipad δεν έχουν υποστήριξη τέτοιων λειτουργιών. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.

 

Δεν υπάρχει το Apple Airplay γι αυτό το σκοπό; Θες όμως toggle γι αυτό το σκοπό.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ok σας ευχαριστω όλους και μια τελευταία ερώτηση με το ίδιο ασύρματο στικακι μπορω να συνδέσω 2 συσκευές (πχ και το iphone) με την τηλεόραση η μονο το ταμπλετ;

 

Οσες θες.εφοσον το υποστηριζουν το βασικο ειναι να εχουν miracast η airplay η αλλιως screen mirroring.

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλους για τις άμεσες απαντήσεις !

Ένα τελευταίο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ...προσπαθώ να μπω στο fb ,πάω να εισάγω κωδικό και είναι νεκρή η οθόνη.Πατάω στο πλαίσιο να βάλω τον κωδικό αλλά τίποτα.Κάνω επανεκκίνηση το τάμπλετ και όλα καλά.3 φορές μου το έκανε και μόνο στη συγκεκριμένη εφαρμογή..Έκανα απεγκατάσταση την εφαργμογή και πάλι τα ίδια.Είχε κανένας παρόμοιο θέμα?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω όλους για τις άμεσες απαντήσεις !

Ένα τελευταίο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ...προσπαθώ να μπω στο fb ,πάω να εισάγω κωδικό και είναι νεκρή η οθόνη.Πατάω στο πλαίσιο να βάλω τον κωδικό αλλά τίποτα.Κάνω επανεκκίνηση το τάμπλετ και όλα καλά.3 φορές μου το έκανε και μόνο στη συγκεκριμένη εφαρμογή..Έκανα απεγκατάσταση την εφαργμογή και πάλι τα ίδια.Είχε κανένας παρόμοιο θέμα?

 

Σε κανέναν παιδια δεν έτυχε αυτο με την οθόνη ;έκανα απεγκατασταση το fb διαγραφή χρήστη αλλα πάλι τζίφος .Κολλαει η οθόνη δεν πατιεται τίποτα στο log in νεκρή η οθόνη αλλα μονο εκει.Κανω επανεκκινηση το ταμπλετ και ολα καλα !μετα απο λίγο τα ίδια υπάρχει περίπτωση να εχει ιό;; Ξερω στο android οτι ειναι δύσκολο ..τι να συμβαίνει ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε κανέναν παιδια δεν έτυχε αυτο με την οθόνη ;έκανα απεγκατασταση το fb διαγραφή χρήστη αλλα πάλι τζίφος .Κολλαει η οθόνη δεν πατιεται τίποτα στο log in νεκρή η οθόνη αλλα μονο εκει.Κανω επανεκκινηση το ταμπλετ και ολα καλα !μετα απο λίγο τα ίδια υπάρχει περίπτωση να εχει ιό;; Ξερω στο android οτι ειναι δύσκολο ..τι να συμβαίνει ;

 

Μάλλον η εφαρμογή έχει κάποιο θέμα μιας που δεν το συναντάς πουθενά αλλού αυτό ;) Αναμονή μέχρι να ρθει κάποιο update του fb..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η εφαρμογή έχει κάποιο θέμα μιας που δεν το συναντάς πουθενά αλλού αυτό ;) Αναμονή μέχρι να ρθει κάποιο update του fb..

 

Το θέμα είναι ότι έχω 2 προφίλ χρήστη στο ταμπλετ.Στο δικό μου το προφίλ δεν Παρουσιάζεται θέμα στης γυναίκας δε μπορώ να βάλω καν στοιχεία στο πλαίσιο του log in είναι νεκρή η οθόνη. Κάνω επανεκκίνηση το ταμπλετ και δέχεται τα στοιχεία. Μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Γιατί το κανει μόνο στο ένα προφίλ δε μπορώ να καταλάβω

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε τις εφαρμογες που εχεις στο προφιλ της γυναικας.

Γενικα προβλημα δεν υπαρχει με τους χρηστες παντως. Και εγω δυο χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα εντελώς το προφίλ και το ξαναδημιουργησα αλλά και πάλι το ίδιο μου κάνει. Λες και έχει πρόβλημα η οθόνη. Στο άλλο προφίλ δουλεύει μια χαρά

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε κανέναν παιδια δεν έτυχε αυτο με την οθόνη ;έκανα απεγκατασταση το fb διαγραφή χρήστη αλλα πάλι τζίφος .Κολλαει η οθόνη δεν πατιεται τίποτα στο log in νεκρή η οθόνη αλλα μονο εκει.Κανω επανεκκινηση το ταμπλετ και ολα καλα !μετα απο λίγο τα ίδια υπάρχει περίπτωση να εχει ιό;; Ξερω στο android οτι ειναι δύσκολο ..τι να συμβαίνει ;

 

Διεγραψα εντελώς το προφίλ και το ξαναδημιουργησα αλλά και πάλι το ίδιο μου κάνει. Λες και έχει πρόβλημα η οθόνη. Στο άλλο προφίλ δουλεύει μια χαρά

 

Πήγαινε στα Apps και Clear data και clear cache στο FB. Αυτό ίσως να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα Apps και Clear data και clear cache στο FB. Αυτό ίσως να βοηθήσει.

 

Καλημέρα σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το είχα ήδη κάνει και αυτο ενώ συνεχίζει να υφίσταται το προβλημα..

Δυστυχώς κολλάει και στο δεύτερο προφίλ το fb στην αρχική οθόνη. Υποθέτω πρόβλημα στην εφαρμογη στο ταμπλετ? Μέσω web μπαίνει κανονικά όμως. .

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ειχατε πει για το πρωτο ψηφιο απο το σεριαλ no να ειναι 4 για να μην εχει προβληματα με την οθονη.

ισχυει κατι τετοιο?

μπορει καποιος να μου γραψει ακριβως πως ειναι το serial no της συσκευης για να ξερω τι να ζητησω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ειχατε πει για το πρωτο ψηφιο απο το σεριαλ no να ειναι 4 για να μην εχει προβληματα με την οθονη.

ισχυει κατι τετοιο?

μπορει καποιος να μου γραψει ακριβως πως ειναι το serial no της συσκευης για να ξερω τι να ζητησω?

πηγα εχθες στα mediamarkt στη καλλιθεα και ολα ξεκιναγαν απο 3

Link to comment
Share on other sites

πηγα εχθες στα mediamarkt στη καλλιθεα και ολα ξεκιναγαν απο 3

 

δηλαδη φιλε πως περιπου ειναι αυτος ο serian no?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω την εντύπωση τελικά ότι φταιει ο σενσορας της οθόνης αντιμετωπίζει κανείς σας άλλος το πρόβλημα που έχω εγώ με την εφαρμογή του fb? Να προσπαθώ να εισάγω τα στοιχεία στην οθόνη του log in και να είναι νεκρή η οθονη?Μόνο εκεί όμως το παρουσιάζει. Παγώνει η εικόνα χωρίς να μπορώ να πατήσω οτιδήποτε!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αν θα έφταιγε ο σένσορας θα το έκανε παντού. Αυτό ακούγεται σαν να έχει ανοίξει κάτι άλλο που θέλει επιβεβαίωση και δεν φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να ναι θέμα υλικού. Πιστεύω ότι κάτι κολλάει στην εφαρμογή ή και γενικότερα στο σύστημα. Μου φαίνεται ότι η επαναφορά φαντάζει ιδανική λύση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...