Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επαιρνα κατι για να προστατευει το ταμπλετακι δε θα ταν σιγουρα θηκη. Ειναι μικρο και παναλαφρο, ενα folio ισως και πισω στην πλατη carbon fiber μεμβρανη. Ιδια ακριβως μεμβρανη εχω και στο nexus 4 που υποτιθεται οτι ειναι και πολυ ευθραστο και δεν εχει παθει τπτ μαζι με τη μεμβρανη του μπρος πισω.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss/279-1376581-3072019?url=search-alias%3Daps&field-keywords=lg%20g%20pad%203%20carbon%20fiber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρήκα μια θήκη στο ebay

 

http://www.ebay.com/itm/181246450450?var=480286378945&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

όποιος βρει καμιά άλλη ας την κάνει ένα post μιας και δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Από κοντά δείχνει αρκετά ωραίο πάντως. Λίγο στενόμακρο λόγω του λεπτού πλαισίου στα πλάγια, αλλά παρ' όλα αυτά είναι όμορφο. Πολύ λεπτό, ελαφρύ, ενώ τα ηχεία του είναι αξιοπρεπέστατα. Το skin της LG δεν είναι άσχημο, υπάρχει πάντοτε η επιλογή ενός άλλου launcher φυσικα. Λίγο ζεσταινόταν στο πίσω μέρος, υποθέτω λόγω του ότι έπαιζε συνεχόμενα ένα demo. Η RAM από ότι είδα ήταν η μισή διαθέσιμη χωρίς να τρέχει κάποιο app, δεν το έψαξα όμως περισσότερο. Όπως επίσης δεν δούλευε το gesture με τα τρία δάκτυλα, μπορεί όμως να ήταν απενεργοποιημένο. Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Το μέγεθος του πάντως είναι ιδανικό. Μεγάλο και μικρό ταυτόχρονα... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενας φιλος μου θελει ταμπλετ και του προτεινα αυτο επειδη εχω διαβασει καλα λογια. Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να συνδεθει με τηλεοραση για αναπαραγωγη ταινιας (micro usb σε hdmi?) και εφοσον ειναι δυνατο αυτο αν ειναι ενταξει η αναπαραγωγη στη τηλεοραση ή κολλαει. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενας φιλος μου θελει ταμπλετ και του προτεινα αυτο επειδη εχω διαβασει καλα λογια. Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να συνδεθει με τηλεοραση για αναπαραγωγη ταινιας (micro usb σε hdmi?) και εφοσον ειναι δυνατο αυτο αν ειναι ενταξει η αναπαραγωγη στη τηλεοραση ή κολλαει. Ευχαριστω :)

 

Υποστηρίζει το πρότυπο SlimPort, για το οποίο δε βρίσκεις εύκολα αντάπτορα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει το πρότυπο SlimPort, για το οποίο δε βρίσκεις εύκολα αντάπτορα στην Ελλάδα.

 

Ευχαριστω, ειδα οτι στο ebay τουλαχιστον βρισκεις slimport adapter αρα θα ειναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αφού υποστηρίζει slimport μπορεί να συνδεθεί και με vga?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα πριν 3 ημερες το λευκο,ειναι οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις με 300 ευρω,βασικα συγκρινεται με ταμπλετ ακριβοτερα.το μοναδικο αρνητικο του ειναι οτι ψαχνω για θηκες και δεν υπαρχουν πουθενα κυριως η αυθεντικη με το καλημμα
. μηπως ξερει καποιος κατι για την διαθεσιμοτητα του.
Link to comment
Share on other sites

Με το Live Chat της LG που επικοινώνησα μου είπαν αυτό : ""Παρακαλώ καλέστε μετά τις 9 στο 210 77 77 076, service Procordia. Θα βρείτε ανταλλακτικά και παρελκόμενα για αυτές τις συσκευές καθώς και για τα κινητά. Αν υπάρχει κάποια θήκη θα σας ενημερώσουν από εκεί""

Προφανώς κι οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται και δεν θα μου φανεί καθόλου περίεργο να μην έρθει και ποτέ επίσημα στην Ελλάδα και να την ψάχνουμε από τίποτα ebay! Το σίγουρο πάντως είναι πως η LG ΔΕΝ ΘΑ το υποστηρίξει ΚΑΘΟΛΟΥ με αναβαθμίσεις ή αξεσουάρ! Γνωστή τακτική που την ακολουθεί και στα κινητά της! ΚΡΙΜΑ πάντως γιατί βγάζει πολύ ωραία ...εργαλεία και θα μπορούσε να ήταν πρώτη στις προτιμήσεις μας! Δεν έχει να φοβηθεί τίποτα, ακόμα και από την Apple!

Link to comment
Share on other sites

Η σιγουριά από που πηγάζει... ?

 

Η σιγουριά πηγάζει από την πολυετή πείρα μου στην άσκοπη δαπάνη χρημάτων για αγορά ηλεκτρ. συσκευών ....:lol::p

ΜΑΚΑΡΙ να κάνω λάθος φίλε, αλλά πίστεψέ με αν σου κάνω μια λίστα με συσκευές τις LG (δεν αναφέρομαι και στις άλλες) που έχω αυτή την στιγμή στο σπίτι μου σε τοίχους, σε συρτάρια, στην τσέπη μου, στην αποθήκη και όπου αλλού και σου πω επίσης πόσο πίσω είναι όλες σε αναβαθμίσεις , θα καταλάβεις τι εννοώ!! (Μόνο στις τηλεοράσεις δίνουν μερικές, αλλά μέχρι εκεί!)

Λένε πως έχει αποφασίσει φέτος η LG να μπει δυναμικά παντού και να υποστηρίζει τις συσκευές της, αλλά ...το έχω ξανακούσει αυτό!!:(

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν υφίσταται βεβαιότητα. Καλό είναι να είμαστε επιφυλακτικοί στις δηλώσεις μας. Θα συμφωνήσω πως μέχρι τώρα η εταιρεία δεν υποστήριζε σωστά τα προϊόντα της, αλλά είναι στο χέρι της να το αλλάξει. Ελπίζω δηλαδή, για το καλό το δικό της αλλά και των πελατών της... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτή την θήκη με κάλυμα

 

http://www.ebay.com/itm/LG-G-Pad-8-3-VOIA-Single-stage-Case-LP-PS1V500-Slim-Cover-for-Tablet-PC-/181246037752?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item2a331b0ef8#shpCntId

 

αλλά είναι πολλά τα χρήματα και δεν μας βλέπω να φτάνουμε μέχρι τα χριστούγεννα. Εγώ βασικά θέλω μια θήκη που να λειτουργεί ως stand για να μην το κρατάς όλη την ώρα στα χέρια. Ελπίζω να βρούμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτή την θήκη με κάλυμα

 

http://www.ebay.com/itm/LG-G-Pad-8-3-VOIA-Single-stage-Case-LP-PS1V500-Slim-Cover-for-Tablet-PC-/181246037752?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item2a331b0ef8#shpCntId

 

αλλά είναι πολλά τα χρήματα και δεν μας βλέπω να φτάνουμε μέχρι τα χριστούγεννα. Εγώ βασικά θέλω μια θήκη που να λειτουργεί ως stand για να μην το κρατάς όλη την ώρα στα χέρια. Ελπίζω να βρούμε κάτι.

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=79692

 

Και αυτη καλη φαινετε και κοστιζει 20ε

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το gaming στο συγκεκριμένο tablet το asphalt 8 στα high graphics το σηκώνει ? Γιατί ακόμα και το nexus 7 είχε κάποια θέματακια.

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Το εγκατεστησα μονο και μονο για δοκιμη πριν λιγες μερες, μια χαρα το τρεχει, ουτε κολληματα ουτε να ζεσταινεται ιδιαιτερα η ταμπλετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε πια εκδοση του flash player δουλευει στο ταμπλετ?

η εκδοση 4.2 που εχει δεν υποστηριζει καθολου flash player οπως και καθε android συσκευη απο την 4.0 εκδοση και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν υποστηρίζει στο Play, γιατι αν βρεις το apk με την τελευταία έκδοση (Google it), μια χαρά θα παίξει

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε πια εκδοση του flash player δουλευει στο ταμπλετ?

Εδω ειναι η τελευταια εκδοση για android

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Άψογος ο φίλος με την πληροφορία.

 

Το έψαχνα καιρό να δω αν δουλευει το flash γιατί έχω βρει ενα webpage του Υπουργείου Παιδείας που έχει flash παιχνιδάκια για παιδία δημοτικού και θα έκανε μεγάλη εντύπωση στην κόρη μου. Αν μπορώ να ζητήσω μια χάρη σε κάποιον που έχει κάνει install το flash player μπορεί να μπει στο παρακάτω link http://ts.sch.gr/software και να δει εάν παίζουν τα flashakia θα με βοηθούσε πολύ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...