Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να ισχύει για όλα αυτό που λες Βαγγέλη ,τι μπαταρία φοράει το συγκεκριμένο ?

Με το Xperia tablet Z βγαίνει άνετα η μέρα (12ωρο) με συνεχές browsing ,2 ματροσκες φουλ κτλ..κι απο αναμονή όλο το βράδυ έχει χάσει 2-3% ,σε αντιθεση με το Xp tablet S που ειχα πριν που ειχε την μισή απόδοση η μπαταρία του όση και η διαφορά χωρητικότητας της σε σχέση με το Ζ ..

 

Ειχα και το Ζ. 12 ωρες? Με τιποτα δε μπορεσα να δω πανω από 7 ωρες σωστης χρησης...

@ kalagas

Ναι Γιαννη, συμφωνω απολυτα ότι είναι value for money, το δηλωσα απερίφραστα εδώ μεσα όταν το πηρα για να το δοκιμασω. Προσωπικα δε μου κανουν αυτές οι ταμπλετες, παρα μονο για πολύ απλη χρηση.

Θα δοκιμασω κι ένα μινι ρετινα (παραλαμβανω Πεμπτη), αλλα ουτε κι αυτό θα μεινει. Τα windows tablet pc's επισκιαζουν τα παντα, σιγα σιγα εχουμε και την ελευση 8ιντσων με bay trail και full office/windows 8 για να κλεισει κι αυτό το gap...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω να σου πω άλλους 10 λόγους σοβαρούς.

Παρόλα αυτά δεν είναι τηλέφωνο είναι tablet. Είναι μόνο για κατανάλωση περιεχομένου δηλαδή, internet, tapatalk, mails, pdf, excel, word.

Για όλα αυτά τι να το κάνεις το root?

Κάποια στιγμή βέβαια θα το ρουτάρω μόνο και μόνο για να βάλω τα εικονίδια μου. Αλλά για όλους τους λόγους που ανέφερες και άλλους τόσους που μπορώ να σου πω εγώ, το συγκεκριμένο μηχάνημα δεν το χρειάζεται πιστεύω μια και λειτουργεί άψογα out of the box. Για τη χρήση που κάνω εγώ πάντα.

 

Κι εγώ μπορώ να αναφέρω και άλλους λόγους για "ρουτάρισμα", αλλά αναφέρω μόνο αυτούς που με ενδιαφέρουν στη συγκεκριμένη συσυκευή:

1) Να μπλοκάρω τις διαφημίσεις από ορισμένες εφαρμογές (AdAway).

2) Να εμποδίζω την πρόσβαση στο internet σε όποιες εφαρμογές επιθυμώ (Android Firewall).

3) Να αυξήσω τη διαθέσιμη επιφάνεια της οθόνης (Auto hide soft keys).

4) Να δημιουργώ αντίγραφα ασφαλείας των εφαρμογών με τα δεδομένα τους (Titanium Backup).

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μπορώ να αναφέρω και άλλους λόγους για "ρουτάρισμα", αλλά αναφέρω μόνο αυτούς που με ενδιαφέρουν στη συγκεκριμένη συσυκευή:

3) Να αυξήσω τη διαθέσιμη επιφάνεια της οθόνης (Auto hide soft keys).

 

πως γινεται αυτο? thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τι παει να πει σωστη χρηση ?

 

2 λογαριασμούς exchange, gmail και τα παντα ανοιχτα στο παρασκηνιο (wifi, bt κλπ κλπ), ψηλα η φωτεινοτητα, μπόλικες διεργασίες στο παρασκηνιο.

Με αυτό το σεναριο δεν εχω δει κανενα android tablet να αντεχει πανω από 7ωρο, παρα μονο ipad.

Παρεπιμπτοντως εχω στα χερια μου πλεον το ipad mini retina, για να δουμε αν αξιζει τον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

2 λογαριασμούς exchange, gmail και τα παντα ανοιχτα στο παρασκηνιο (wifi, bt κλπ κλπ), ψηλα η φωτεινοτητα, μπόλικες διεργασίες στο παρασκηνιο.

Με αυτό το σεναριο δεν εχω δει κανενα android tablet να αντεχει πανω από 7ωρο, παρα μονο ipad.

Παρεπιμπτοντως εχω στα χερια μου πλεον το ipad mini retina, για να δουμε αν αξιζει τον κοπο...

Ολα αυτα που αναφερεις + 2 ματροσκες που ειδα και ηταν στο 10% ,τεσπα ειμαστε κι οφτοπικ ,καλοριζικο το μινι ,θα σε διαβασω στο σχετικο νημα ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο? thanks

 

Με την εφαρμογή "Auto hide soft keys" (απαιτεί root) μπορείς να εξαφανίσεις την κάτω μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιο νεο για θηκη?? Υπαρχει κατι στο εξωτερικο που να κανει αμεση αποστολη??

http://www.ebay.com/itm/HighQuality-Slim-Handle-Folding-Flip-Stand-Leather-Case-For-LG-G-Pad-8-3-Tablet-/251381021340?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item3a8779fa9c

 

thanks @dimitris

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!Εχω και εγω εδω και μια βδομαδα περιπου το συγκεκριμενο tablet και αν το αφησω ολο το βραδυ δεν χανω καθολου μπαταρια ή αντε να χασω 1%...Ανοιχτο σε αναμονη με ολα κλειστα βεβαια...Απορω πως χανει 10% εσας!!

Εχω βεβαια ενα πολυ μικρο θεμα που ομως δεν μπορω να το γυρισω πισω γιατι δεν μπορω να το αποδειξω!!

Συγκεκριμενα μολις ζεσταθει πολυ το tablet μου βγαζει μια πολυ πολυ λεπτη μπλε γραμμη πλαγια και δεξια οπως κρατας το tablet ορθιο...Αυτο φαινεται στο α΄πολυτο σκοταδι και ειναι πολυ πολυ λεπτη γραμμη τερμα δεξια!Φαινεται μονο στο απολυτο σκοταδι εαν ειναι μαυρο το φοντο(βλεπεις ας πουμε ταινια...) και μονο αφου ζεσταθει πολυ το tablet!Δεν ειναι κατι φοβερο αλλα δεν μπορω να το αποδειξω για να το παω πισω!

Link to comment
Share on other sites

...... Εχω βεβαια ενα πολυ μικρο θεμα που ομως δεν μπορω να το γυρισω πισω γιατι δεν μπορω να το αποδειξω!!

Συγκεκριμενα μολις ζεσταθει πολυ το tablet μου βγαζει μια πολυ πολυ λεπτη μπλε γραμμη πλαγια και δεξια οπως κρατας το tablet ορθιο...Αυτο φαινεται στο α΄πολυτο σκοταδι και ειναι πολυ πολυ λεπτη γραμμη τερμα δεξια!Φαινεται μονο στο απολυτο σκοταδι εαν ειναι μαυρο το φοντο(βλεπεις ας πουμε ταινια...) και μονο αφου ζεσταθει πολυ το tablet!Δεν ειναι κατι φοβερο αλλα δεν μπορω να το αποδειξω για να το παω πισω!

 

 

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό φίλε και μπορεί με τον καιρό να εξελιχθεί σε μεγαλύτερο πρόβλημα! Σου προτείνω να πάρεις μια καλή ψηφιακή και να φωτογραφίσεις το tablet όταν ξεκινάς να βλέπεις το έργο (βάλε και επιλογή στις φώτο που θα βγάλεις να φαίνεται και η ώρα/ημερομηνία) και μετά άλλη μία όταν εμφανιστεί η γραμμή και κατευθείαν mail στην αντιπροσωπεία για να πάει στο σέρβις!!

Το έχεις ψάξει μήπως είναι θέμα του player? (Αν έχεις τον mxplayer, δοκίμασε και με τον bsplayer ή το αντίθετο!) Στην LG πήρες τηλέφωνο να τους το πεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό φίλε και μπορεί με τον καιρό να εξελιχθεί σε μεγαλύτερο πρόβλημα! Σου προτείνω να πάρεις μια καλή ψηφιακή και να φωτογραφίσεις το tablet όταν ξεκινάς να βλέπεις το έργο (βάλε και επιλογή στις φώτο που θα βγάλεις να φαίνεται και η ώρα/ημερομηνία) και μετά άλλη μία όταν εμφανιστεί η γραμμή και κατευθείαν mail στην αντιπροσωπεία για να πάει στο σέρβις!!

Το έχεις ψάξει μήπως είναι θέμα του player? (Αν έχεις τον mxplayer, δοκίμασε και με τον bsplayer ή το αντίθετο!) Στην LG πήρες τηλέφωνο να τους το πεις?

 

Δεν ειναι θεμα player γιατι μου το κανει γενικα αν ειναι μαυρη η επιφανεια και εχει δουλεψει αρκετη ωρα το tablet!Δεν φαινεται ομως αυτη η γραμμουλα παρα μονο στο απολυτο σκοταδι και πρεπει να εισαι πολυ ψειρας να την δεις!Αμφιβαλλω αν φαινεται και με φωτογραφικη...

Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις μια ματιά εδώ, το ίδιο πρόβλημα το έχουν και άλλοι!! Ρίχνε ματιές στο τόπικ εκεί του xda και δες τι θα κάνουν οι άλλοι, οπότε να κάνεις και συ το ίδιο! ;) Είναι "καλό" πάντως που εμφανίζονται σιγά σιγά περισσότεροι, οπότε θ΄αναγκάσει την LG να κάνει κάτι γι' αυτό! Ίσως να λύσει το πρόβλημα και με μια αναβάθμιση λογισμικού, αλλιώς αν είναι πρόβλημα της οθόνης είναι μονόδρομος η αλλαγή της από την αντιπροσωπεία!

Αν δεις και εδώ πάντως, μερικοί το γύρισαν πίσω και τώρα δεν έχουν κάποιο πρόβλημα, ένας μάλιστα είχε και bleeding στην οθόνη μαζί με την μπλε γραμμή....!! Προφανώς είναι ότι κάτσει στον καθένα!

""I had the same problem on my first G Pad I had the intermittent blue line down the right side and also a lot of light bleed in the top right corner. I took mine back to Best Buy for a new one, the new one is perfect so far no blue line and next to no light bleed. I suggest if you can to take it back for a different one. ""

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις μια ματιά εδώ, το ίδιο πρόβλημα το έχουν και άλλοι!! Ρίχνε ματιές στο τόπικ εκεί του xda και δες τι θα κάνουν οι άλλοι, οπότε να κάνεις και συ το ίδιο! ;) Είναι "καλό" πάντως που εμφανίζονται σιγά σιγά περισσότεροι, οπότε θ΄αναγκάσει την LG να κάνει κάτι γι' αυτό! Ίσως να λύσει το πρόβλημα και με μια αναβάθμιση λογισμικού, αλλιώς αν είναι πρόβλημα της οθόνης είναι μονόδρομος η αλλαγή της από την αντιπροσωπεία!

Αν δεις και εδώ πάντως, μερικοί το γύρισαν πίσω και τώρα δεν έχουν κάποιο πρόβλημα, ένας μάλιστα είχε και bleeding στην οθόνη μαζί με την μπλε γραμμή....!! Προφανώς είναι ότι κάτσει στον καθένα!

""I had the same problem on my first G Pad I had the intermittent blue line down the right side and also a lot of light bleed in the top right corner. I took mine back to Best Buy for a new one, the new one is perfect so far no blue line and next to no light bleed. I suggest if you can to take it back for a different one. ""

 

Σε ευχαριστω παραααα πολυ φιλε!!Δεν ηξερα μεχρι τωρα αν ειναι ιδεα μου...αν το εχω μονο εγω το προβλημα....ή αν το εχουν και αλλοι!

Απο οτι ειδα το προβλημα αυτο το έχουν ΟΛΟΙ και ακριβως στο ιδιο σημειο...Ειναι τοσο μικρο και ασημαντο που αν μεινει ετσι και δεν χειροτερεψει ουτε καν το βλεπεις και δεν βρισκω λογω να το0 γυρισω...

Link to comment
Share on other sites

Το hardware ειναι υπεραρκετό, η συσκευή ολοκαινουργια, αρα εαν η LG δεν εχει σκοπο να τα θαλασσώσει πρεπει να παρουμε την 4.4
Link to comment
Share on other sites

Για να δώσει η LG τέτοια αναβάθμιση , πρέπει πρώτα να σηκωθεί ο Τουταγχαμών από τον τάφο και οι ακρίδες να κάνουν σχηματισμούς με το λογότυπο LG στον ουρανό!! :p Παιδιά μην ελπίζετε γιατί άδικα θα στεναχωρηθείτε στο τέλος! Ένα απλό παράδειγμα, το κινητό / ναυαρχίδα που έβγαλε πέρσι , το Optimus G, που ακόμα βάζει κάτω για πλάκα φετινά κινητά, φοράει την 4.2.1 και η LG απάντησε πως δεν θα δώσει άλλη αναβάθμιση! Τουλάχιστον όμως της βγάζω το καπέλο στα λογισμικά της που είναι απίστευτα σταθερά, χωρίς κολλήματα και άλλα προβλήματα!

Με λίγα λόγια ας ευχαριστηθούμε αυτά που έχουμε και εφόσον όλα δουλεύουν ρολόι, ΔΕΝ υπάρχει λόγος να θέλουμε αναβαθμίσεις που μπορεί να φέρουν χειρότερα προβλήματα! Όποιος θέλει αναβαθμίσεις πάει nexus!! ;)

....η γνώμη μου!!:)

Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις --> http://forums.androidcentral.com/lg-g-pad-8-3/332945-g-pad-get-kitkat.html , το σίγουρο πάντως είναι πως αν πάρει κάποιος πρώτος την 4.4, θα είναι το G2! Υπάρχει φυσικά και το XDA για όποιον δεν θέλει να περιμένει την LG! ;)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Για να δώσει η LG τέτοια αναβάθμιση , πρέπει πρώτα να σηκωθεί ο Τουταγχαμών από τον τάφο και οι ακρίδες να κάνουν σχηματισμούς με το λογότυπο LG στον ουρανό!! :p Παιδιά μην ελπίζετε γιατί άδικα θα στεναχωρηθείτε στο τέλος! Ένα απλό παράδειγμα, το κινητό / ναυαρχίδα που έβγαλε πέρσι , το Optimus G, που ακόμα βάζει κάτω για πλάκα φετινά κινητά, φοράει την 4.2.1 και η LG απάντησε πως δεν θα δώσει άλλη αναβάθμιση! Τουλάχιστον όμως της βγάζω το καπέλο στα λογισμικά της που είναι απίστευτα σταθερά, χωρίς κολλήματα και άλλα προβλήματα!

Με λίγα λόγια ας ευχαριστηθούμε αυτά που έχουμε και εφόσον όλα δουλεύουν ρολόι, ΔΕΝ υπάρχει λόγος να θέλουμε αναβαθμίσεις που μπορεί να φέρουν χειρότερα προβλήματα! Όποιος θέλει αναβαθμίσεις πάει nexus!! ;)

....η γνώμη μου!!:)

Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις --> http://forums.androidcentral.com/lg-g-pad-8-3/332945-g-pad-get-kitkat.html , το σίγουρο πάντως είναι πως αν πάρει κάποιος πρώτος την 4.4, θα είναι το G2! Υπάρχει φυσικά και το XDA για όποιον δεν θέλει να περιμένει την LG! ;)

Τι πάει να πει ρε παιδιά αυτό το καινούργιο "αν η συσκευή δουλεύει ρολόι" δεν χρειάζεται updates. Μα είναι δυνατόν? Δηλαδή όλους εσάς που είστε αυτής της άποψης δεν σας ενδιαφέρει πχ να πάρετε το 4.3 που έχει multi user, Bluetooth Low Energy και σύνδεση με Bluetooth Smart accessories, OpenGL ES 3.0 για πολύ καλύτερα γραφικά κλπ κλπ???

Δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή την νοοτροπία που διαβάζω τώρα τελευταία σε όλο το myphone.

Για να μην πάμε στις αλλαγές που φέρνει το KitKat 4.4 που αναφέρω αναλυτικά εδώ. Ούτε αυτά σας ενδιαφέρουν???

Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα είναι πλήρως λειτουργικές όχι όπως αυτή που έδωσε η Sammy στο 4.3.

Και βέβαια πρέπει να απαιτείτε updates από την εταιρεία που αγοράζετε. Αλλιώς να χρεώνουν 300€ τις ναυαρχίδες τους να τελειώνει η υπόθεση και να μην έχει κανείς απαιτήσεις....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kalagas, όλα αυτά που λες τα έχω πει και γω και συμφωνώ μαζί σου! Έτσι όπως τα λες είναι, αλλά να σε διορθώσω σε κάτι που ίσως σου διαφεύγει! Όσοι πήραμε LG ξέραμε από την αρχή (...βασικά χρόνια το ξέρουμε), πως για να δούμε αναβαθμίσεις στις συσκευές μας πρέπει να γίνει μαζί με την δευτέρα παρουσία!! Με λίγα λόγια, το ξέραμε από πριν και γι' αυτό μας έχει πιάσει και το σύνδρομο που περιέγραψες !!:lol:

Edit..., την ναυαρχίδα , την πήρα και γω κάτω από 300 ευρώ, οπότε δεν έχω και πολλές απαιτήσεις!! :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι τα bench λενε παντα την αλήθεια ή οτι εχει καμια ιδιαίτερη σημασία αλλα στην συγκεκριμένη περίπτωση το αποτέλεσμα ειναι αναμενόμενο και συνάδει με το ποσο απροβληματισμα δουλεύει η συσκευή!

 

http://imageshack.us/a/img41/1484/qac4.th.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις πως μπαίνουμε στο hidden menu για να απενεργοποιήσουμε το MLT Test???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με 60% φωτεινότητα και το Auto τσεκαρισμένο μου βγάζει κανένα 5ώρο με την οθόνη ανοιχτή. Και εννοείτε ότι όση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη έχω και το wifi ανοιχτό και κατεβάζει δεδομένα, μια και όση ώρα έχω ανοιχτή την οθόνη την έχω για να σερφάρω, να διαβάσω σε forums κλπ.

Να πω την αλήθεια δεν μου φαίνεται και πολύ καλή η αυτονομία (αν συγκρίνεις πχ την αυτονομία του G2) αλλά δεν είχα και ποτέ μου άλλη ταμπλέτα για να συγκρίνω. Πάντως γύρω στις 5 ώρες για κατανάλωση περιεχομένου μέσω wifi δεν μου φαίνονται και καλές. Αλλά ξαναλέω δεν γνωρίζω σε τι επίπεδα αυτονομίας παίζουν γενικά οι ταμπλέτες. Για αυτές τις ίντσες μιλάμε (7-8 ίντσες)...

 

Η αυτονομία βέβαια είναι ένα θέμα στο συγκεκριμένο Tablet. Πχ ενώ έχω ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές που έχω και στο S3 μου (και αρκετές λιγότερες) με ακριβώς τα ίδια settings, αν κλείσω το wifi στο S3 το βράδυ από τις 00:00 μέχρι τις 7:00 χάνει περίπου 2-3% (λάβε και υπόψιν σου ότι η μπαταρία του S3 είναι ενάμιση χρονών) ενώ το G Pad εχθές έχασε κοντά στο 10%. Βέβαια στο G Pad έχω κάνει μόνο 2 κύκλους φόρτισης και δεν ξέρω αν βελτιωθεί η κατάσταση αλλά και πάλι πόσο να βελτιωθεί?

Παράλληλα βλέπω το G2 (το συγκρίνω γιατί είναι της ίδιας εταιρείας) και σε αναμονή με όλα κλειστά (όπως δηλαδή είχα και εγώ το G Pad εχθές το βράδυ) χάνει 1% κάθε 12 ώρες... Ίσως να κάνει διαφορά ο Snapdragon 800 του G2 με τον 600άρη του G Pad αλλά τόση μεγάλη ποια?

 

4600 mAh έχει. Σχετικά μικρή τώρα που το σκέφτομαι αν αναλογιστείς ότι στο G2 έβαλαν 3000 mAh και αν ακουμπήσεις το G2 πάνω στο G Pad είναι περίπου 3 φορές μικρότερο σε επιφάνεια... Άρα θα μπορούσαν να βάλουν τουλάχιστον την διπλάσια μπαταρία (6000 mAh) στο G Pad.

138.5×70.9 το G2 = 9819,65 mm2

216.8×126.5 το G Pad = 27425,2 mm2

 

Κάνω Quote τον εαυτό μου γιατί μάλλον έσπευσα να βγάλω λανθασμένα συμπεράσματα για την αυτονομία της συσκευής ενώ είχα κάνει μόνο 2 κύκλους φόρτισης.

Τα πράγματα λοιπόν δείχνουν να γίνονται θεαματικά καλύτερα (απενεργοποίησα βέβαια και την επιλογή για την τοποθεσία στις ρυθμίσεις - δεν ξέρω κατά πόσο έπαιξε και αυτό το ρόλο του)...

 

Παραθέτω Screenshots σημειώνοντας ότι χθες το βράδυ από τις 23:30 - 07:00 κατέβασε 1-2% με όλα κλειστά, εκεί που τα 2 προηγούμενα βράδια έχανε κοντά στο 10%. Από το 2ο Screenshot φαίνεται ότι για 3 ώρες και 43 λεπτά με ανοιχτή την οθόνη έχω 40% μπαταρία ακόμα. Οπότε με την συγκεκριμένη χρήση υπολογίζω ότι έχω ακόμα περίπου 2:30 με 3 ώρες σίγουρα πριν το βάλω στον φορτιστή. Οπότε 3:43 + 2:30 μας κάνει πάνω από 6 ώρες χρήσης με ανοιχτή την οθόνη και όχι κανένα 5ώρο που έγραψα σε προηγούμενο post μου. Μα η ποσοστιαία διαφορά είναι μεγάλη, περίπου 20% παραπάνω χρήση. Για αυτό και μιλάω για θεαματική αλλαγή στην αυτονομία.

 

Οπότε νιώθω υποχρεωμένος να ενημερώσω για την πολύ θετική αυτή αλλαγή στην αυτονομία, γιατί κάποιος μπορεί να διάβασε τα προηγούμενα posts μου και να τον αποθάρρυναν από την αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Και θεωρώ ότι από την πλευρά μου τουλάχιστον έπρεπε να υπάρξει αυτή η διερεύνηση.

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Lg_G_Pad/Screenshot_2013-11-20-07-21-11_zps5c0d2c54.png

 

http://i1107.photobucket.com/albums/h394/kalagas/Lg_G_Pad/Screenshot_2013-11-20-07-21-27_zps7abcc1ae.png

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

από ότι διαβάζω στα fourms κλπ αυτή την μπλε γραμμή όταν ζεσταίνετε σε πάρα πολλούς το έχει βγάλει...................
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που του βγάζει αυτή την μπλε γραμμή τα πάρει ένα screenshot να το ανεβάσει να δούμε και οι υπόλοιποι που μπορεί να το έχουμε και να μην το έχουμε προσέξει/δει????

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που του βγάζει αυτή την μπλε γραμμή τα πάρει ένα screenshot να το ανεβάσει να δούμε και οι υπόλοιποι που μπορεί να το έχουμε και να μην το έχουμε προσέξει/δει????

 

δύσκολα να μην το δεις........... όταν ζεσταίνετε μπαμ κάνει μια γραμμή και φωτινοτιτα σε κάποιες γωνίες αρχίζει να κάνει περίεργα

 

να και μια συζήτηση στο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47638872

 

υπάρχει πάντως πιθανότητα λάθος τοποθέτησης του επεξεργαστή και αυτός να υπερθερμαίνει την LCD

αν είναι ετσι.......... σε όλους σχεδόν θα το κάνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...