Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά θα τρελαθώ. Εμένα μου βγάζει αυτό:

14976088_10209107134289122_365879564_o.png

 

Λες και έχω άλλο τάμπλετ δηλαδή έλεος :confused:

 

Για ενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό και ξαναπροσπαθησε.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν με το adapter εννοεις τυπου chromecast (αυτο χρησιμοποιουμε) μαζι με το Local cast (play store) το οποιο και κανεις cast μεσω browsing αλλα το κυριοτερο παιζει local αρχεια απο την βιβλιοθηκη μας.Ειναι το καλυτερο σε αυτο
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίησε τον αυτόματο συγχρονισμό και ξαναπροσπαθησε.

 

Μπα και πάλι τίποτα..

Δε πειράζει τα αφήνω έτσι όπως είναι χαχα

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρά, έχω να έρθω καιρό εδώ, γιατί έχω χαρίσει την ταμπλέτα στη γυναίκα μου, που τη χρησιμοποιεί πάνω από χρόνο χωρίς προβλήματα. Από χτες το βράδυ δεν ανοίγει, κολλάει στο σηματάκι της LG (βγάζει εκείνο το κόκκινο κινούμενο κύμα πάνω από το σήμα, μετά μένει το σήμα μόνο του με την κινούμενη αντανάκλαση φωτός πάνω του και μετά loop τα ίδια).

Υποθέτω έχει αναφερθεί ξανά, ωστόσο ψάχνοντας λίγες σελίδες πίσω δεν βρήκα κάτι. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Η ταμπλέτα είναι πλήρως στοκ και με όλες τις ενημερώσεις.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μπα και πάλι τίποτα..

Δε πειράζει τα αφήνω έτσι όπως είναι χαχα

 

Σου ειχα βαλει screen shot που βγαζει τις τελιτσες ,διαβασε το σχολιο μου απλα δεν το κανεις σωστα .Θα πρεπει να πατησεις και να σου βγαλει τον λογαριασμο που θελεις να διαγραψεις και να πατησεις απο εκει τις τελιτσες και οχι απο στις τελιτσες που ειναι ολοι οι λογαριασμοι σου..Ιδια ταμπλετ εχουμε κανε αυτο που σου λεω και θα δεις πως δεν κανω λαθος εχω διαγραψει αρκετους λογαριασμους και οχι μονο απο το ταμπλετ μας αλλα και απο αλλες android συσκευες...

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, έχω να έρθω καιρό εδώ, γιατί έχω χαρίσει την ταμπλέτα στη γυναίκα μου, που τη χρησιμοποιεί πάνω από χρόνο χωρίς προβλήματα. Από χτες το βράδυ δεν ανοίγει, κολλάει στο σηματάκι της LG (βγάζει εκείνο το κόκκινο κινούμενο κύμα πάνω από το σήμα, μετά μένει το σήμα μόνο του με την κινούμενη αντανάκλαση φωτός πάνω του και μετά loop τα ίδια).

Υποθέτω έχει αναφερθεί ξανά, ωστόσο ψάχνοντας λίγες σελίδες πίσω δεν βρήκα κάτι.

σε αυτή την περίπτωση;

Η ταμπλέτα είναι πλήρως στοκ και με όλες τις ενημερώσεις.

Δοκιμασε να πατησεις μαζι τα κουμπί οn-off όγκο και πάνω-κάτω παρατεταμένα μήπως σου ξεκολησει .. Αμα ειναι κλειστο πατας τα κουμπιού - + και το δύναμη παρατεταμενα μεχρι να εμφανιστει το λογοτυπο της LG με το που εμφανιστει αφηνεις το και το όγκο + συνεχιζοντας εξουσία το πατημα αφηνεις το όγκος - ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ διαρκεια ΚΑΙ αφου εμφανιστει Το ΛΟΓΟΤΥΠΟ ξαναπατας Το εξουσία, σκοπος ειναι να πας στο εργοστάσιο επαναφορά να πατησεις επιβεβαίωση για να μπορεσεις να κανεις επανεκκινήσει μονο που ΘΑ ΣΕ παει στις εργοστασιακες χανοντας Δεδομένα ΚΑΙ Εφαρμογές ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ξεκολησει αυτα τα ξαναβρισκεις ..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπαθώ εδώ και αρκετή ώρα να βρω πως διαγράφω κάποιο λογαριασμό e-mail από τη συσκευή και δεν το βρίσκω πουθενά. Πάω λογαριασμοί & συγχρονισμός αλλά μετά δεν βρίσκω κάπου διαγραφή ή κατάργηση. Θέλω μόνο από το τάμπλετ να τον βγάλω όχι να σβήσω γενικά το συγκεκριμένο e-mail. :/

 

Καλημέρα θα πας στον λογαριασμό που θες και θα πατήσεις της 3 γραμμές απ τα κουμπιά της home screen εκεί θα σου βγάλει μενού διαγραφής.

Link to comment
Share on other sites

@pepi75

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Για να βοηθήσω και τυχόν άλλους, εδώ είναι ένα βίντεο που δείχνει (περίπου στο 1:40) την οδηγία που μου δίνεις:

Ήτοι: Όταν είναι κλειστό, πατάμε ταυτόχρονα χαμήλωμα ήχου και on/off, μόλις εμφανιστεί το σήμα της εταιρίας αφήνουμε το on/off στιγμιαία και το πατάμε ξανά μαζί με αύξηση ήχου. Λίγο tricky, το έκανα 3-4 φορές για να το πετύχω, αλλά πράγματι σε πάει σε hard reset.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλα,οτιδήποτε αλλο χρειαστείς εδω είμαστε καλες γιορτές, σε πιο παλια σχόλια μας υπάρχουν και αλλα λινκ για διάφορα που αφορούν τα ταμπλετ μας !!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ με έκπληξη διαπίστωσα ότι είναι ακόμα στο 4.4.2... Το είχα ξεχάσει! Με μια ματιά στο δίκτυο είδα ότι υπάρχει λόλιποπ, αλλά γίνεται χειροκίνητα και όχι ΟΤΑ. Να την εφαρμόσω; Θα βελτιώσει την απόδοση της ταμπλέτας ή παρουσιάστηκαν προβλήματα και σταμάτησε την ΟΤΑ η LG;

 

Αν ναι, κάποιο προτεινόμενο λίνκ; (μιλάω πάντα για stock)

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ με έκπληξη διαπίστωσα ότι είναι ακόμα στο 4.4.2... Το είχα ξεχάσει! Με μια ματιά στο δίκτυο είδα ότι υπάρχει λόλιποπ, αλλά γίνεται χειροκίνητα και όχι ΟΤΑ. Να την εφαρμόσω; Θα βελτιώσει την απόδοση της ταμπλέτας ή παρουσιάστηκαν προβλήματα και σταμάτησε την ΟΤΑ η LG;

Καλημερα nikosal θελω να σε ρωτησω που διαβασες οτι το lg v500 γινεται lolipop χειροκινητα εχεις το link;

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ με έκπληξη διαπίστωσα ότι είναι ακόμα στο 4.4.2... Το είχα ξεχάσει! Με μια ματιά στο δίκτυο είδα ότι υπάρχει λόλιποπ, αλλά γίνεται χειροκίνητα και όχι ΟΤΑ. Να την εφαρμόσω; Θα βελτιώσει την απόδοση της ταμπλέτας ή παρουσιάστηκαν προβλήματα και σταμάτησε την ΟΤΑ η LG;

Καλημερα nikosal θελω να σε ρωτησω που διαβασες οτι το lg v500 γινεται lolipop χειροκινητα εχεις το link;

Ενοειται και γίνεται χειροκίνητα ακομα πιο εύκολα εγω τωρα το ξαναεκανα lollipop απο marchmallow,μπορεις να το κανεις και εσυ marchmallow μεσω xda, φυσικα θα πρέπει πρωτα να το ρουταρεις..σε παραπανω σχολια εχουμε βαλει και λινκ...λιγο ψάξιμο στο φορουμ θέλει..και στο google

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Αποφάσισα μετά από 2 χρόνια να φύγω από την επίσημη 4.4 και να βάλω την επίσημη κορεατική lollipop. Το ταμπλετ είναι χωρίς root.

Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα γιατί είμαι και λίγο άσχετος με αυτά..

Έψαξα και στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Αποφάσισα μετά από 2 χρόνια να φύγω από την επίσημη 4.4 και να βάλω την επίσημη κορεατική lollipop. Το ταμπλετ είναι χωρίς root.

Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα γιατί είμαι και λίγο άσχετος με αυτά..

Έψαξα και στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη

Καλημερα θα κατεβάσεις το twrp και τον su απο το play store και απο εναν browser το towel root για να το ρουταρεις το οποίο είναι one click εφαρμογή ρουτερετε με την μια..αλλα αν δεν γνωριζεις την διαδιακασια υπάρχει video στο YouTube για το πως να κανεις ρουτ στο ταμπλετ και στους xda developers..

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα κατεβάσεις το twrp και τον su απο το play store και απο εναν browser το towel root για να το ρουταρεις το οποίο είναι one click εφαρμογή ρουτερετε με την μια..αλλα αν δεν γνωριζεις την διαδιακασια υπάρχει video στο YouTube για το πως να κανεις ρουτ στο ταμπλετ και στους xda developers..

 

Πρέπει υποχρεωτικά να το κάνω ρουτ για την επίσημη ; κάτι είδα για ενα lg flash tool, ότι βάζεις σε αυτό το kdz Αρχείο και το φλασαρει κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει υποχρεωτικά να το κάνω ρουτ για την επίσημη ; κάτι είδα για ενα lg flash tool, ότι βάζεις σε αυτό το kdz Αρχείο και το φλασαρει κατευθείαν

 

Ναι αν κατεβασεις το LG flash tool γίνεται, αλλα ρωτησες τα βήματα για ρουτ εσυ..Εσυ στην ουσία θα κανεις αναβάθμιση στο ταμπλετ.Εγω π.χ το εχω lollipop με την κορεατικη αλλα με zip αρχειο είναι πιο ευκολο για μενα.Ασε που με το ρουτ γίνεσαι αφεντικό της συσκευής σου αλλα φτάνει να ξέρεις.

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν κατεβασεις το LG flash tool γίνεται, αλλα ρωτησες τα βήματα για ρουτ εσυ..Εσυ στην ουσία θα κανεις αναβάθμιση στο ταμπλετ.Εγω π.χ το εχω lollipop με την κορεατικη αλλα με zip αρχειο είναι πιο ευκολο για μενα.Ασε που με το ρουτ γίνεσαι αφεντικό της συσκευής σου αλλα φτάνει να ξέρεις.

 

Τα έκανα όλα τα βήματα που μου είπες, εγκατέστησα τα προγράμματα και έγινε το ρουτ.

Στη συνέχεια ; μπαίνω εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344

έχει 2 επιλογές

For V50030B with Fishears custom kernel 1.0.3 ή For V50030B pure stock.

Όταν κατεβάσω αυτό που πρέπει μετά πως το κάνω εγκατάσταση ;

Link to comment
Share on other sites

Ουαουυυ και Nougat 7.1 απο xda για τα ταμπλετ μας...πιστευω να μην υπαρχει προβλημα να την βαλω στο νημα...

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-crdroid-android-v1-2-t3499882

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έκανα όλα τα βήματα που μου είπες, εγκατέστησα τα προγράμματα και έγινε το ρουτ.

Στη συνέχεια ; μπαίνω εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-custom-stock-v50030b-lollipop-5-0-2-t3230344

έχει 2 επιλογές

For V50030B with Fishears custom kernel 1.0.3 ή For V50030B pure stock.

Όταν κατεβάσω αυτό που πρέπει μετά πως το κάνω εγκατάσταση ;

Στην ουσια οι ιδιες ειναι αλλα γω εχω την V50030B stock , αλλα αν θυμαμαι καλα εσυ επειδη θες να βαλεις με kdz αρχειο θα πρεπει να κοιταξεις για την 30A κοιτα το βεβαια..Μεσα στο youtube υπαρχουν 2 βιντεο για kdz ενα ρωσσικο και ενα ισπανικο μπες να παρεις καμια ιδεα. Εγω ημουν με την 6.0 πριν αλλα ξαναγυρισα στην official lollipop της lg γιατι μου ειχε ληψει το λειτουργικο της..Ο αντρας μου τωρα θα εγκαταστησει στο δικο του το 7.1 αν τρεχει καλα θα την βαλω και εγω..

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και AOSP 7.1 εδώ και λίγο καιρό, αλλά πέφτει το wifi κάθε τόσο από ό,τι διαβάζω. Να δούμε η crDroid πως θα πάει! (αν και περιμένω και το xposed για Nougat)
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και AOSP 7.1 εδώ και λίγο καιρό, αλλά πέφτει το wifi κάθε τόσο από ό,τι διαβάζω. Να δούμε η crDroid πως θα πάει! (αν και περιμένω και το xposed για Nougat)

Την ΑOSP την βλέπω λιγο φτωχή σε σχεση με crDroid και cm14..εγω ακόμα δεν την εγκατεστησα αλλά ο σύζυγος που την έβαλε του άρεσε πολύ,δυστυχως ομως δεν υποστηρίζει καποια παιχνίδια της MADFINGER απο play store ακομα για nougat και ξαναγυρισε στην lollipop..Εγω παντως θα την βαλω και εγω...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάποια θέματα με πχ την ενημέρωση των εφαρμογών... Από όσο θυμάμαι, η CM, όταν πήγαινες στο playstore κ έκανες ενημέρωση, σε κάποιες εφαρμογές έπαιρνε κανένα 5λεπτο να κάνει την εγκατάσταση... Είδε κανείς αν έχει τέτοιο θέμα η cm14;

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπ,τι λές?7.1?Καλή φάση...θα την δοκιμάσω τις γιορτές...

 

Να σου πω την αληθεια ωραια εναι αλλα καποιες εφαρμογες δεν τις υποστηριζει,π.χ καποια παιχνιδια του playstore (Madfinger) και 2-3 pro εφαρμογες.Αν την φτιαξουν γιατι σχολιασα στους xda θα την βαλω και εγω με χιλια.Απο την αλλη παλι η cm14 τα επαιζε τα παιχνιδια αλλα δεν ειχε καμια σχεση με την crdroid αλλα και αυτη παλι δεν ανοιγε καποιες pro εφαρμογες

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...